Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

cab

Slusne napinava akcni podivana o chytani splaseneho vlaku a par hereoickych cinech hlavnich hrdinu. Dobra zanrovka, ale nic co by bylo prevratrne nebo sokujici, coz je vzhledem k panovi (oblibenec Tony Scott) na reziserske stolicce prevelka skoda. Na druhou stranu lepsi nez nejaka trapna studiova komedie bez jakehokoliv jeho talentoveho prispeni. 75% ()

joshula

Tak to má být. Celkové napětí ve filmu podtrhuje přívlastek "podle skutečných událostí". Dál už není co dodat. ()

dopita

Nejlepší film Tony Scotta za posledních deset let. Příběh je jednoduchej a je prost klasickýho záporáka. Tady prostě jen ujede nákladní vlak (s ňákou vysoce výbušnou chemikálií) a všichni se ho snažej zastavit dřív, než se rozseká uprostřed města. Úderná, adrenalinová a nervydrásající jednohubka. ()

eagle-eye

Poctivá žánrovka a jasný důkaz toho, že i v ŮSA jsou nádražáci vesměs samí debilové... PS: Patosem to ale smrdělo skoro jak Armodegen nebo jak se to jmenovalo... ()

pipapaja

Nudááááá! Tenhle film je sice realistický ale vůbec se tu nic zajímavého neděje. Až poslední půlhodinka je trošku akční akorát všechny záběry už jsem někde viděl.Danzel Washington zde hraje tak ospale až to nudí a mladá herecká posila v roli parťáka to nezachrání. Dosti podprůměrný film o vlaku, který nikdo neřídí, kde se nic neděje, jen kecá. ()

kedl

Dobrá práce...po dlouhej době film, který mě zvedal ze židle...parádní adrenalinová jízda(závěr filmu) a k tomu parádní zvuk...jen tak dál Tony ()

Aslan

Nezastaviteľný je o obyčajnom dni, obyčajného človeka. Človeka, ktorý sa môže stať skutočným hrdinom. Je to fakt nádherne, dielko pre každého kto nemusí amerických hrdinov ktorý najprv strieľajú a až potom kladú otázky. ()

Ashar

Tak zapřáhli jedenu 777 sexi mašinku do soupravy a trochu si klučíci zamachrovali. Mašinka se splašila, vyrazila a kluky nevzala. Způsobila tak poplach jak v Kovářské uličce. Akční strhující podívaná a výborný hudební doprovod. Co dodat! ()

ti88na

Filmy, ktoré majú v hlavnej úlohe dopravný prostriedok ma odjakživa priťahovali. Nezastaviteľný patrí jednoznačne k tomu najlepšiemu. No a čo, že je to klišé nad klišé, že sú tam nejaké tie diery v logike, keď som si po celý čas hrýzla nechty, dvíhalo ma z gauča a telom mi prechádzali zimomriavky. Akčná jazda aká je tu raz za čas a to prakticky bez zápornej postavy, zločinu, teroristov a podobne. Napriek tomu je tam všetko, rýchle jazdy, výbuchy, dokonca aj streľba. Skvelo natočené, skvelo zostrihané, výborné tempo, kvalitný hudobný doprovod. Ústredná dvojica hrdinov bola veľmi sympatická, vôbec mi neprekážalo, že si v takej chvíli dokázali pokecať o rodinných problémoch. Tony Scott to natočil spôsobom, že aj keby tam neboli obsadené žiadne zvučné mená, neprekážalo by mi to, ale Denzel je stávka na istotu, ten nemôže film skaziť a Chris Pine sa taktiež nestratil. ()

Ripley

Tahle žánrovka nemá chybu.Když budu hodně šmátrat,tak jediný problém těchto filmů je,že rychle se pohybující cokoli jede logicky pro potřeby natáčení vždy pomaleji než se ve filmu uvádí.Bohužel i zde se našlo pár záběrů,kde to bylo vidět.To je jediná výtka.Ústřední dvojka Washington-Pine nemohla být lepší.Pine mile překvapil a Denzel je zkrátka skvělý v každé scottovce.Hudba Gregson-Williamse se těmto filmům hodí a dodává filmu spád a napětí.Stejně tak dokonalá akční režie Tonyho.Plný počet dám nejen proto,že se mi film opravdu hodně líbil,ale i jako poctu Tonymu Scottovi,jelikož to byl bohužel jeho poslední film. ()

Strandmon

Každá kdo má jakýkoli vztah k vlakům ,bude tento film milovat! Velkou devízou tohoto filmu je atmosféra, napětí a herci, protože i Denzel Washington i Pine úkázali proč si jich tak vážím a film dostatečně vyšvihli. Těžké si u tohoto filmu plného, železa, jisker a pák, neokousat prsty. ()

F.W.Colqhoun

Tenhle film vede jen tam, kam vedou žánrové koleje. Ale ani po nich nedojede dost daleko. Poslední hurá Tonyho Scotta trčí přesně v intencích jeho pozdní tvorby - digitální kamera, syté barevné filtry, Denzel Washington jako bodrý, moudrý Afroameričan, patriot až na bělmo kosti, schrána klasických amerických ctností a nejsympatičtějších neřestí, jako opomíjení narozenin dcer (pro samou loajalitu zaměstnavateli). Film stejně šlechtí jako poškozuje skutečnost, že jde skutečně jen o ten rozjetý vlak, který nikde nestaví. V souladu se všemi ostatními klišé (film je jejich ryzí esencí) jsem za vším čmuchal semitsky snědou ruku teroristovu nebo alespoň zkřivenou tvář Hanse Grubera. Když začalo být jisté, že hrozící katastrofu lze přičíst na vrub jen spojenému úsilí šlendriánu na nejnižších a skrblivosti na nejvyšších pozicích soukromých dopravců, sice jsem v duchu vyznal respekt Tonyho vůli po čistotě, ale na druhou stranu cítil, že tomu ajznboňáckému akčňáku cosi chybí. I Scott by byl překvapen verdiktem: pro samé klišé klišé málo. ()

Stružák odpad!

Co. To. Proboha. Bylo?! Z tohodle filmu jsem měl ještě hodinu po skončení úplně vymytej mozek – už dlouho jsem si tak strašně nepřál, aby už ten film skončil. Dějově hroznej průšvih, kamera chaotická a nepřehledná (i když uznávám, že díky ní to aspoň vypadalo, že se něco děje – nebejt těch zmatenejch záběru, tak jsem usnul asi po pěti minutách). Takže odkud začít... Vono to je asi jedno, já to napíšu jak to cejtím, protože tenhle film byla fakt totální zhovadilost. 🙈 Tak zaprvý, co ty vrtulníky tam všude? Kolem toho vlaku se jich hemžilo furt mraky, úplně zbytečně. Do toho KUPA nepřesností ("vlak bude tady u vykolejovačky za 2 minuty", uběhne 20 minut filmu a najednou "a honem, za 4 minuty už tu ten vlak bude") a nelogičností, debilních keců (o manželkách, dcerách apod.). Nehledě na to, že jak už tu někdo psal, vlak sice jede "podle scénáře" asi 110 km/h, ale ze záběrů to vypadá, jak když se plouží dvacítkou. Taky se mi líbilo, jak na každým přejezdu to maj sice policajti vošéfovaný, stojí jich na každým přejezdu asi 40, ale lidi kolem koukaj, točej akci na telefon a takový závory jdou dolů, až když projede půlka vlaku. 😆 A aby toho nebylo málo, tak všechno korunujou ty hrozně chytrý kecy novinářů a reportérů ("no jó, teď už je to správně zapojený", "ale ale, on je určitě zraněnej..." nebo "paráda, teď už má vlak plně pod kontrolou"). Mohl bych pokračovat donekonečna. Já zkrátka vůbec nevím, co sem to vlastně viděl. Byl to film, nebo si ze mě fakt dělal celou dobu někdo srandu? Klub adeptů o nejdebilněší film historie se právě rozrostl o dalšího člena. Ale jako "dobrej" americkej béčkovej (možná céčkovej nebo víc) film funguje tenhle rozjetej vlak parádně. 👌 ()

Mafiapau

Moje oblíbený Béčko. Brácha Ridleyho jde poznat. Soundtrack výbornej. Sic rozdílnosti od reality na úkor dramatičnosti až tolik ve výsledku nevadily. Rozhodně znovukoukatelný. ()

FARGO

Po dlouhé době film, který je napínavý až do konce. Škoda těch občasných klišé, ale jinak je to čistá Tony Scott od prvního záběru. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)