Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Vrtulka103

Jako zapřísáhlý odpůrce akčních a podobných filmů musím konstatovat, že tento film mě zaujal. Zajímavé prostředí železnice, skoro všechny akce vypadají dost reálně, navíc všichni protagonisté jsou velmi sympatičtí a výborně hrají. Jen ten konec je typicky americký.... čekala jsem, že to nakonec aspoň trochu vybuchne, ale i tak to ušlo. :-) Ještě malá poznámka k oficiálnímu textu distributora i popisku na DVD: nejedná se o mladého průvodčího, ale mladého vlakvedoucího, a to je sakra rozdíl... ()

DavidWebb

Tony Scott vymyslel novú olympijskú disciplínu - behanie po strechách vagónov neriadeného vlaku. Ako inak si vysvetliť reakciu Denzelových dcér pri televíznej obrazovke, keď sa ich filmový otec chystá na skok medzi vagónmi a ony si so zaťatými pescami opakujú: "No ták, poď daddy poď, ty to dokážeš". To si robia všetci prdel? Nemali by byť posraté od strachu a s hrôzou si zakrývať očká? Tak či onak bolo v tomto snímku viac nezrovnalostí kvôli ktorým musím Runaway train zaradiť medzi Tonyho horšie výplody. Mne osobne jeho režisérsky štýl - šialený videoklipovský strih - nevadí, koniec koncov je to jeho profesionálny podpis, podľa ktorého jeho fliky bezpečne spoznáte. Ani námet, herecké výkony a celkové prevedenie neboli zlé ale rejža so scénaristom sa tak veľmi prispôsobili jednoduchému diváckemu gustu, že z toho bol nakoniec priemerný televízny akčák, ktorému nemôžem dať viac ako 3 čo ako by som chcel. ()

padrick

Tak tento film bol pre mňa nuda! Oveľa lepší, aj napriek nepochopiteľne nižšiemu hodnoteniu, je film Nebezpečný vlak s Robertom Urichom z roku 1999. ()

Shitonit

Dobrý. Víc než dobrý. Děj se točí kolem rozběsněnýho nebezpečnýho vlaku, který se mermomocí snaží zastavit hrstka odvážných amíků. Nutno vypnout v hlavě veškeré pochyby a smysly, ve smyslu akceptace nelogiky atd, výsledkem bude vcelku parádní napínavá podívaná. Konec je samozřejmě hepáč, všichni se milujou a vše je pěkně po americku okej. Víc se o tom nebudu rozepisovat, nic hlubokýho v tom není. Stáhnul, viděl, smazal a uvolnil místo pro další filmy na HDD. Opakovat si to nebudu, a za hoďku si to stejně nebudu pamatovat. Ale.. Dobrý. Víc než dobrý....... ()

Scraffy

Celkom slušná akčná dráma, ktorá má skvelé obsadenie, ale pomerne slabý príbeh. Predsa len, pozerať sa stále len na vlak, ktorý sa nedá zastaviť je trocha nudnejšie. Našťastie to má ale celkom obstojnú minutáž. Keby bola dlhšia, tak by to bolo horšie. ()

SONY_

Jedna malá lidská blbost a malér je na světě. Za mě to bylo napínavý až do samého konce a myslím si, že by se tomu mohlo přezdívat "Nebezpečná rychlost". /95%/ ()

wege

Úplně na mě dýchla akční devadesátá léta. Dělat to někdo jiný, bude to sračka, ale Tony byl mistr svého řemesla a krásně vybudoval atmosféru a umě vygradovává děj. ()

papadoce

Tak aj amíci majú svoju detskú železnicu Čermeľ - Alpínka, lenže ich výhybkár Lojzo má až príliš dobré vzťahy s odbormi a BOZP oddelením, tým pádom sa úspešne vyhol pred dennou zmenou dychovej skúške, čím zakryl dopady Starej Mysliveckej z večera, plus mal zrejme sfalšované psychotesty a spôsobil, že mašinka Tomášjedno si to šinula podľa ľubovôle Južnou Pensylvániou akoby sa nechumelilo. Proti chumeleniu bol ale správňak Denzel a kapitán Kirk junior. Tony Scott natočil svižnú jazdu oceľového obra podľa true story príbehu. A keďže Anton bol skvelý režisér, tak aj výsledok tomu zodpovedá. 94 minút dynamiky a parádneho napätia, ktoré musí ku chrumkám a treske sadnúť snáď skoro každému. Výborná vec. Ale že ten tatko Denzel neskočil, sraľo jeden, no povedzte. Dám päť za výborne natočenú oceľovú strelu. ()

Ex_Machina

„Ušiel mi vlak čo vezie 30 tisíc litrov toxických chemikálií “. Toto by som dispečingu veru do vysielačky oznámiť nechcel ani keby som bol strojvodcom Makovskej strely alebo Kysuckej micky. No čo už, stalo sa. Poznám aspoň 10 chlapov čo by ho zastavili do 10 minút, ale radšej zavoláme Denzela a Chrisa. Tí sa o to postarajú. Budú to mať ťažké, lebo vláčik sa nám medzitým pekne rozbehne, no nebude to nemožné. Pustíme im k tomu „Jede jede mašinka, kouří sa jí z komínka, jede jede do dáli, snad ji nekto spomalí “. Zažijeme pri tom všetci veľké vzrúšo, kopec napätia, ohrozíme stredne veľké mesto a zdemolujeme všetko čo sa nám postaví do cesty, inak to nebude mať tú správnu šťavu. A až vyčerpáme všetky dostupné možnosti, tak zatiahneme za tú prekliatu ručnú brzdu a usmejeme sa so šampáňom v ruke von z kabíny a zamávame na všetky prenosné vozy a vrtuľníky čo vysielali naživo do niekoľkých európskych krajín túto zbesilú railway jazdu. ()

Najt

Skoro kilometr dlouhý a 4,5 milionů kil těžký vlak, který se vymkl kontrole a nikdo ho neřídí se žene po Pensylvánských železnicích, už je to vypadá na vynikající film u kterého jsem nemohl oči odlepit. Mám rád adrenalinové, akční, katastrofické kousky. Navíc vše působí reálně. Příběh? Zastavit vlak, nic víc, ale to provedení je skvělé. Širší zápletka, více adrenalinu a nějaké to neštěstí, havárie, nebo tak něco, a ještě k tomu klidně 20-30 min navíc, bych rozhodně uvítal a dával plnou. I tak ale velmi solidní. ()

RobbieM@N

Tony Scott je takový spolehlivý řemeslník akčního filmu, Unstoppable se opět motá okolo vlaků a stejně jako u Taking Pelham 123 přináší odpovídající porci zábavy, obyčejné charaktery, očekávaný patos, a jedinou nadstavbu tvoří výborně zvládnutá poslední půlhodina, kde je napětí vyšponováno až na maximum a nutno říci, že se ta půlhodinka Scottovi opravdu podařila. Plus Ethan Suplee se pro takovou roli blbce opravdu narodil. ()

ratpile

Já dostal přesně to, co jsem od Tonyho Scotta očekával. Čisté kino pohybu bez zbytečných odboček. Jedno provozní středisko, jeden vlak a kamera poletující zběsile kolem něj. Co mě ale překvapilo, byla atmosféra amerického severovýchodu; tu špínu a upocenou práci na nádraží bylo cítit. Tony se navíc držel v rozumné míře při zemi s filtry a zběsilým střihem, až mě civilnost snímku udivila. Zkrátka Tony, drž se svého kopyta, tohle je správná cesta .. metro, vlak.. tak příště třeba tramvaj :-) p.s. Pine boduje ()

stephano

Nervák jako kráva. Nikdy bych si neřek, že film o blbejch vlacích může bejt tak dobře natočenej a napínavej. Klobouk dolu ale on to Tony asi umí. :-) ()

unrocker

Ještě že se režie ujal Tony, z filmu který by šel natočit na 10 minut, udělal dlouhou adrenalinovou podívanou. Vždycky se těším na nějaký počin od jednoho z bratrů Scottů... :) Opravdu solidní práce s tak jednotvárným příběhem. ()

Mr.Roman

Napínavá žánrovka, ktorá má veľkú šancu zaradiť sa medzi klasiky žánru. Na nič sa nehrá, dej je jednoduchý, no veľmi plynulo a svižne odsýpa, napätie stúpa a o zimomriavky nieje núdza, takmer je až divákovi ľúto, že tam tvorcovia trocha vaty nepridali len aby stopáž natiahli. Chris, Denzel a Rosario je výborne zvolené sympatické trio a Scott vyrobil obrazovo mierne roztržitý, no po zvukovej stránke vynikajúco namiešaný, hoci okato šablónovitý film. ()

RyanRainheart

Výborný železniční triller s výbornými herci, který všechny přikurtuje do sedaček a nepustí až do závěrečných titulků. Navíc okořeněno svělou hudbou od Harryho Gregsona Williamse. ()

JardaBauer

Klišoidní béčkový scénář, ze kterého pan Scott dokázal vymačkat maximum a svým typickým stylem natočit akční film za hranicí adrenalinového šílenství. Tony Scott se opět klasicky v základu s Denzel Washingtonem řítí ještě rychleji než ten neřízený vlak celým filmem a již v podstatě tak od páté minuty vás nenechá vydechnout a opět dokazuje, proč je králem akčních filmů. ()

otilrak

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a jsem rád. Tenhle film mě doslova dostal. Kousek takhle nabitý adrenalinem jsem už dlouho neviděl. Doslova mě připoutal k obrazovce. Skvělé téma, přece jen nezastavitelný vlak je neokoukané téma. Herecké výkony také na jedničku. Denzelovi Washingtonovi role starého železničního mazáka dokonale sedla. Za sebe dávám 5 hvězd, prostě nemám co vytknout. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)