Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

PTuranyi

Veľmi dobrý triler. Dobre vykreslené charaktery, napínavý dej, akčné zábery, nič nedrhne. Troška tých slzičiek šťastia na záver je možno trocha naviac. ()

prengel

Tony Scott sa s plnou vervou pustil do železničiarskych reálií (ťažko hodnotiť ich autenticitu, ale mne sa v celku pozdávala), primiešal veľkú porciu akcie a SFX až vznikla prekrásne adrenalínová záležitosť plná nervy drásajúcich okamihov, dávkovaných s mimoriadnou precíznosťou priamo do žíl. Strašne rád by som videl reakcie divákov, ktorí mali v roku 1895 možnosť vzhliadnuť ten krátky film Príchod vlaku od bratov Lumiérovcov: http://www.youtube.com/watch?v=2cUEANKv964&feature=related, ale s tým, že Denzel Washington by im tam (ako v Deja vu), “pretlačil“ kotúč s týmto filmom. Asi by to len útekom nevykryli. Nuž ale hold doba a filmárčina za ten čas pekne pokročila a divák je dnes poriadne otrlý, ale našťastie tvorcovia filmov nezaháľajú a vždy si nájdu spôsob ako nás zase raz dostať. Nezostáva než dodať, hor sa do kina a nezabúdať pritom na krajšie polovičky nech má kto v sedačke poskakovať a ruky stískať ;-) ()

Houbos

Strojvůdci s přezdívkou Dickhead (hraje ho postava Randall Hickey z My name is Earl) ujede při přehazování výhybky vlak plně naložený explozivním nebezpečným sajrajtem, uhlím a cementem. Vlak, který má jako na potvoru porouchané vzduchové brzdy. A co čert nechtěl, proti němu se řítí vlak se 150 pištícími dětmi na palubě. Nic nevyzrazuji, tohle je prvních 10 minut. Zarážející je řada okolností: jak se sám od sebe může přesunout mechanický volič rychosti z polohy Idle do Full power a proč nikdo neví kde se vlak zhruba pohybuje a proč nákladní vlak se 39 vagónky akceleruje rychleji než sádelnatý nádražák? Proč z podvozku lokomotivy trčí metr dlouhá přesekousaná brzdová hadice a proč to vůbec vadí… a tak dále. Pár chybiček se vyskytlo. Nezastavitelný se od ostatních béček liší roztěkaně zoomující a švenkující kamerou při akčních scénách (peněz nebylo málo ale výsledek tak vypadá). Je horší než Nebezpečká rychlost 1 a dává větší smysl. V subžánru pořád nadprůměr. Filmy o nekontrolovatelných dopravních prostředcích povšechně nemám rád. Hrajete-li si doma s vláčky, přičtěte si 2 hvězdy. Horší: návštěva vlakového nádraží ()

zurivymlok

Po roce tu máme „deja vu“ – opět spojení Tony Scott – Denzel Washington – vlak. Jenomže nyní je to mnohem větší nářez. Přiznám se, že i když jsem věděl, jak to skončí (samozřejmě, že dobře), napětím jsem téměř nedýchal. Tony Scott opět ukázal, že akci zvládá bravurně. Jediným drobným kazem na kráse byly opět prostřihy na příbuzenstvo a manželské problémy, které se samozřejmě hrdinstvím vyřešily. Charaktery postav jsou nám všem také dobře známé – nezkušený mladík, děda vševěda, či vrcholový pracovník, který kupí chyby, aby mohli hlavní hrdinové vyniknout. Tonymu se však podařilo namíchat zdařilý a dynamický koktejl, u kterého se nebudete ani minutu nudit. Velmi dobré 4 hvězdičky (měl jsem cukání dát i pět, ale ještě chvilku počkám). ()

kacudzde

Nestaví, nestaví, vůbec nikde nestaví... Než ho zastaví dva američtí borci. Trochu klišovité, trochu kýčovité, ale koukat se na to dá. A je to podle skutečných událostí... ()

svist10

Tonyho Scotta moc nemusím. Poslední, pro mě stravitelný, film byl Top gun. Jeho zbytečné vizuální serepetičky mě spíše iritovaly, než aby pomáhaly k lepšímu zážitku. Přesto jsem se na Nezastavitelného těšil už z traileru. A vyplatilo se. Především, Nezastavitelný je chvála kinetiky, takřka esence úprkových filmů. Od momentu, kdy strojvůdce ztratí kontrolu nad 777-kou, snímek ani na moment nezpomalí. Je sice pravda, že většinu hlášek jsme už mnohdy v lepším podání slyšeli dříve, Scottovi ale pomáhají sympatické postavy, v čele s kapitánem Kirkem a Scottovým dvorním hercem Washingtonem. Jelikož ti dva skoro neslezou z plátna, není moc šancí, jak si oblíbit ostatní postavy. Ale ještě pořád je tu samotný vlak. Skoro se zdá, že se stal objektem režisérova fetiše, Scott se s ním mazlí, nechává ho vyzobat všechny nejlepší záběry. V jeho záři blednou rodinná dramata ostatních postav. U mě Scott poprvé po dlouhé době uspěl, tak snad si můžu jen přát, aby v nastalém trendu pokračoval. ()

miromir

velice napinave natoceno, a kvalitne zahrano, trochu mi vadila neustale roztresena kamera ale nakonec to k tomu asi patrilo, tento film je dukazem ze i z naprosto stupidniho pribehu se da vytezit maximum. ()

Berseg

Parádní pokoukáníčko a po dlouhé době film, který mě chytl hned na začátku a držel až do konce. Z některých záběrů jsem měl dojem, že vlak jede tak 30 km/h místo 112 km/h. I těch vagónů, kterých mělo být snad 39 a vlak měl být dlouhý 800 metrů se mi zdálo nějak málo (rozhodně jsem je ale nepočítal :-D). Nic z toho mi dojem z filmu nezkazilo. Hodnotím na lepších 90%. ()

frenkie

No páni! Velmi slušná adrenalínová jízda nezastavitelného vlaku Tonyho Scotta se vydařila na skoro jedničku. Vztahová klišé jsou tak nějak očekávatelná a překousnutelná a vlastně vůbec nevadí. Prostředí vlakové dopravy není zas tak okoukané a tváře herců rovněž. Dívá se na to velice příjemně. Trikové finesy režiséra jej přímo charakterizují a zvyšují už tak velký zážitek z filmu. Ustřední trio herců nezklamalo. Zatím top akční film roku 2011. Ale je teprve leden. Není to čístých pět, asi pro přílišnou přimočařost zápletky, ale to je celkem nepodstatné. Podstatné je , že jsem se výborně bavil. takže zaokrouhleno nahoru. Stop! ()

kondomxxl

Malo to svoje muchy, hlavne zábery s vlakmi ale tak či tak ide o film s napätím ktoré Scott vie tak dobre robiť. Hlavne sa na nič nehrá a ide si svojím tempom do konca. ()

Gesicht

Tony Scott nezapře svou typickou vizuální stránku. Střih je strhující a náramně funguje budování napětí. Na druhou stranu občas zaskřípe časová souslednost střihu, v jednom záběru to už už vypadá na srážku, pak střih na jinou kameru a najednou je tam spousta prostoru. Z hereckých výkonů vyčnívá jen Chris Pine a bohužel směrem dolů. Frackovitost Kirka mu šla tak nějak líp, než rozervaná postava ztroskotance. Příběh ničím nepřekvapí (což by asi bylo stejně spíš na škodu) a film příjemně uteče. Dohromady taková lepší jednohubka. ()

lada32

Nic jsem od toho neočekával,neb Unos vlaku se mi až tak nelíbil.Ale zde naštěstí nejsou provaření únosci či teroristé,ale jeden blb,který odflinkne práci a uvede v chod strhující děj.Jediné co mě vadilo byli ty řeči na soukromé téma v kabině,zrovna v té nejvypjatější situaci.Už vidím dva borce,kterým jde o život,bavit se,jak jsou na tom s trably v rodině. . ()

skodovak

Dobrý akční thriller, Denzela Washingtona očividně začala bavit logistika, když z celkem nudného jobu dispečera v metru přesedlal na podstatně zábavnější roli strojního inženýra (no prostě v češtině strojvedoucí). A jen sedne do lokomotivy, už se rýsuje jeden malér za druhým... Stejně však od začátku tak nějak tušíte, že tam bude zase starý dobrý US happyend. Pokud však máte rádi Denzela a nebo jste milovníci vagónů, výhybek, kolejí, semaforů, mašinek a závor, tak je to prostě MUST SEE! Pozn.: Velmi (mile) mě překvapil golfista svým vysokým hodnocením tohoto snímku! ()

landavid

Akční film o vlaku,to bylo trochu dilema a trochu obavy,nakonec jsem se nechal nalákat na Tony Scott a dobře jsem udělal.Nic jsem od toho nečekal a myslím,že toto je maximum co se dá asi s vlakem v hlavní roli natočit :).vše to dělá hlavně střih,kamera a hudba a zde to bylo skloubeno s maximálním využitím. ()

badett

Povedený akční film typu nebezpečná rychlost. Dobrý nápad. Žádné extra přehnané scény (až na ten nakloněý vlak v zatáčce) Určitě tento film není ztrátou času! ()

chaosteory

Vlaků už tu byla spousta, teroristi, zkrat, Steven Seagal atd. Ale všechny byly ve smĕs pitomí a absurdní. Jenže tady je Tony Scott a Denzel Washington, takže vlakový žánr má nového krále. Od začátku až do konce na 100%, to prostĕ musíte vidĕt. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)