Byli tu tací, kteří mu říkali Ikarus. Jinak ho většina lidí znala jako rozvedeného otce pracujícího v investiční společnosti. Ale nikdo neznal jeho druhou tvář, tu zlou. Icarus byl v zabíjení lidí jednička. Když se Sovětské impérium rozpadlo, zjistil, že se ocitl v úplně jiné zemi, kde se nedá nikomu věřit. Rozhodl se vymazat svou temnou stránku a začít s novou identitou. Při náhlé nehodě v Hong Kongu vyjde najevo jeho pravá identita a on si uvědomuje, že cílem je nyní on sám. Lidé, kteří chtějí jeho smrt, se nezastaví před ničím. Jeho manželka a dcera se ocitají v nebezpečí. Nastává boj o holý život. Icarus je nucen čelit démonům ze své minulosti, aby ochránil své blízké. Musí zjistit, komu může věřit a komu ne, pokud už není příliš pozdě. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný príbeh o bývalom agentovi KGB, ktorý navonok žije slušný život, ale zároveń je zabijakom v službách mafie, ale len dovtedy, kým sa ho pokúsia odstrániť. A tak musí ochrániť svojich najbližších a nesmie veriť nikomu. Tento typ príbehu mám rád a v tomto prípade je aj dosť dobre spracovaný a dokonca by som povedal, že je aj celkom nepredvídateľný, na rozdiel od väčšiny podobných filmov sa viackrát nedá predpokladať, čo sa udeje v najbližších minútach. Akcie je tu veľa a som s ńou nadmieru spokojný. Zameriava sa hlavne na rôzne prestrelky a presne takého typu, aký mám rád, teda hrdina strieľajúci väčšinou na istotu, ked´ väčšina striel z jeho zbraní trafí svoj cieľ. A pritom sú aj rozmanité, v dobre zvolených prostrediach, celkom nápadité, Lundgren v nich vystrieda viacero typov zbraní a aj priestrely vyzerajú dosť dobre. Čo sa týka ručnej akcie, tak som tiež spokojný, žiadny dlhý súboj sa tu síce nenájde, ale Lundgren viackrát niekoho tvrdo a nekompromisne zneškodní a občas použije aj nejaký zaujímavý chmat. Najviac sa mi tu páči celé finále, ale nielen po akčnej stránke, ale aj kvôli viacerým zaujímavým scénam. Filmu sa ale dá určite vytknúť jeho vizuálna stránka, hlavne kamera pôsobí pomerne amatérsky, ale vzhľadom na nízky rozpočet sa to dá pochopiť. Lundgren má za tento film odo mńa veľkú pochvalu. Dejovo sa k nemu veľmi hodí, akcia je presne taká, akú aj od Lundgrena chcem a aj postava je pre neho ako stvorená, pôsobí drsne a nekompromisne, protivníkov strieľa bez náznaku emócií, jednoducho Lundgren ako má byť. Ja si určite nesťažujem, bez pochyby je to Lundgrenov najlepší film posledného desaťročia a ani predtým podľa mńa moc lepších filmov nenatočil. Bavil ma približne rovnako ako Švéd alebo Blackjack. 75% ()

lekr

Parádní práce!! Dolph Lundgren se konečně vzpamatoval a po bezmála více než deseti letech sračkaření natočil pořádně akční béčko, které je sice dělané podle klasického schématu a místy postrádá logiku, ale je zároveň plné skvělých bitek, hlášek, honiček a samozřejmě trochu emocí. Nemůžu si pomoct, tenhle film mě prostě dostal!! Pomalu už začínám věřit, že akční osmdesátá léta jsou zpět! ()

ywo666

Snaha sa cenní. Film je béčko respektíve možno až céčko ako sviňa. Ale má to svoje svetlé momenty. Dolph sa snaží. Chcelo ešte vylepšiť maskultúru a oprášiť pár karate kopov a máme kandidáta na akčný comeback. Odporučil by som mu pozbierať partu starých harcovníkov ako Seagal, Gary Daniels, JM White a kľudne aj Arnieho, pridať mladších Adkinsa a Lateefa Crowdera a spraviť nejakých béčkových "expendables". Lebo jeho filmy potrebujú väčší rozpočet a ďalšie mená, lebo Dolph už asi sám film neutiahne (vlastne nikdy neutiahol). Inak film za 50% ()

Madsbender

Dolph Lundgren zrejme zaspal niekde v polovici 90.-tych rokov. Tam, kde by akýkoľvek schopnejší režisér dokázal vykúzliť výborný akčný thriller plný neočakávaných zvratov, sa Lundgren potkýna o túžbu vyrobiť popcornový trhák. Scenár je plný nevysvetlených zvratov a nezrozumiteľností, ktoré film totálne podkopávajú. Snaha o využitie najnovšej filmárskej techniky a efektov sa rovnako končí neúspechom. Roztrasená kamera v takmer každej scéne, neuveriteľné chovanie vedľajších postáv a nemožné situácie filmu pomaly odtínajú aj tie končatiny, ktoré ho držali aspoň na hranici priemernosti. Icarus dostál svojho mena – so svojimi obrovskými ambíciami vzlietol k filmárskemu nebu, no jeho spracovanie mu spálilo krídla a zhodilo ho do mora filmárskeho odpadu. 40% (úryvky z recenzie) ()

Lacike odpad!

Diamond Dogs, Missionary Man a hlavne Retrograde. To su jedine tri Lundgrenove filmy horsie ako tato megasracka. Ako reziser nepobral ani stipku talentu. Aspon ze sa poucil a uz nepouziva ten hnusny hnedy filter ako v Missionary Man. Tentokrat nepouziva ziadny filter a kamera posobi jak home video. Pribeh je klasicky. Zrada, patranie po zradcovi, pomsta a popritom ziskat spat zenu svojho zivota. Pritom zaporak je jasny od prveho flashbacku. Akcie je minimum. Parkrat niekto vystreli po Lundgrenovi (samozrejme ho nikto netrafi), parkrat po niekom vystreli Lundgren (samozrejme zakazdym vsetkych trafi) a to je vsetko. V akcnych scenach Lundgren znova vsetko vsadil na brutalitu. Na viac nema talent ani peniaze. Ku kvalitam skvelej akcnej sceny, aku mal v Univerasal Soldier 3 sa nepriblizil ani na sto míľ. Expendables by mohli byt velkolepou Lundgrenovou rozluckou s filmovou karierou, takze som zvedavý, či sa poučí, alebo bude nadalej tocit taketo podfinancovane sracky. edit 2015: Z nejakeho masochistickeho komplexu som si to skusil pozriet znova a stale si myslim, ze je to odpad. Oproti sucasnym podfinancovanym srackam ake toci Lundgren vidim na tomto filme 2 klady. Zaner. Je to proste klasicky akcny film. A relativne slusne mnozstvo akcie. Lenze vo vysledku je to prd platne, lebo akcia je natocena extremne mizerne az amatersky a zapletka je idiotska. Takze hodnotenie nechavam rovnake. ()

• V scéne, kde je Icarus (Dolph Lundgern) so svojou manželkou v moteli, tvrdí, že jeho pravé meno je Jevgenin Kyrylenko, no v jeho zložke, ktorú mu ukazuje Graham (David Lewis) po zatknutí, je meno Viktor Mikhajilo. (Odpocivadlo)
  • Dolph Lundgren sa pôvodne do natáčania tohto filmu nechcel púšťať, kvôli tomu, že mal opäť hrať zápornú úlohu. Scenár bol nakoniec zmenený, pretože producentom sa nepozdával tiež. (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa od 22. marca 2009 do 20. apríla 2009 v Kanade a USA. (m.a.t.o.)