Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

Omnibus

Celkem stravitelná jednohubka. Dvě nádherné kočičky plus jeden šíleně otravný autistický spratek. Omluva za cynismus, filmy o autistických dětech mě dojímají k slzám, ale tady to fakt nešlo. Líto mi bylo jen chudáka tygra, který po 14 dnech bez žrádla očividně přišel o sluch, čich a většinu loveckých instinktů šelmy. Zrak mu však ještě sloužil, což vysvětluje tu jeho zuřivost, se kterou postupně vyrážel všechny dveře v baráku. Přečetl si totiž scénář... To já dva týdny hladovět a pak muset jako nějaká fretka několikrát proběhnout celý velký dům tam a zpátky, po všech těch chodbách a schodištích a když už někoho najdu, jen udělat BAF!, ale ne RAF! a hned zase vyrazit na další kolečko po baráku, a celou tu dobu si dávat majzla, abych náhodou někoho nesežral předčasně, tak by mi ruply nervy a jako prvního bych zardousil scenáristu! Nakonec však chudinka kočička přece jen jednoho z herců sežrala, což si za ty naběhané kilometry zasloužila a mě to potěšilo. Ale dostal jsem z toho hlad jako vlk, přitom je už po desáté večer! Ach jo, sbohem dieto ... ()

Pítrs85

Tak nevím, kdo byl víc blbější, jestli tygr anebo ta holka. Už vím- scénárista. Chápu, že kdyby se chtěli držet realističtějšího podání, tak do dvaceti minut nemaj o čem točit, ale tady ta logika dostává fakt těžce na pr... A přitom to mohla být docela fajnová taková home invasion, jen namísto nějakého maníka tu po baráku pobíhá proužkovanej kočičák. Každopádně být tou holkou, tak tomu tygrovi dám nažrat hned, jak vlezl do domu, sice bych pak byl jedináček, ale... :-) ()

BadoXXII

Dom ako klietka s hladným tigrom a retardovaným chlapcom z ktorej sa nedá dostať kvoli zabedneniu pred hurikánom znie veľmi čudne, ale na horor sa to môže hodiť. Všadeprítomné hlúposti však dojem veľmi kazia - nemožnosť ničím rozsekať zabednené okná, tigrove zákerné zničenie mobilu, chlapcove bezúhonné pobehovanie a posedávanie pred tigrom a mnohé iné. Námet je rozhodne zaujímavý, ale veľmi mi vadí a nedokážem sa povzniesť nad hlúposťou celého filmu. ()

Pedestrian

Na zabití. Jen je otázka, kdo víc (bratr autista, tvůrčí tým). Je asi správné, že Briana Evigan chodí celý film polonahá v krátkých šortkách a sexy bílém tílku. Ostatně nelogičnosti tentokrát dělají tenhle film spíš, než že by ho srážely. Nechtěně jsem se bavil a tygr + mobil vrchol. Jinak demence podobného ražení jako When a Stranger Calls. Akorát s tygrem Bonifácem. ()

peiton

POZOR!Tento film nie je vhodný pre citlivých ľudí a slabšie povahy.V 1.scéne sa zoznamujeme s tigrom.,,Minulý mesiac tento tiger zaútočil na cirkusového koňa.Skočil 5 metrov nad klietkou a prebehol okolo 11 iných koní,len aby dostal túto kobylu.Zlomil jej väz,aby sa nemohla pohnúť a potom..ju zožral zaživa.Vybral si ju lebo bola najkrajšia."Nemám rada filmy zo živými zvieratami,akékoľvek!Už dosť bolo naháňačiek človeka s človekom povedali si tvorcovia a tentokrát do hl.úlohy záporáka zapojili krvilačnú beštiu/tigra.A súboj človeka vs.zviera sa môže začať.Navyše šelma 2 týždne nič nejedla a teda nebola som si celkom istá či mám ľutovať ju alebo jej korisť.Film trocha pokrivkáva po logickej stránke a síce,sotva by ste tam vydržali 5 minút.Hl.hrdinka nielenže odoláva útokmi beštie a dokonca ani jej autistický brat jej to neuľahčuje.Námet originálny.Atmosféra výborná,napätie by sa dalo krájať(nevydýchnete si až do konca).Ako BONUS na záver,pointa neočakávaná.Ale kedže pointa tomu ešte viac pomohla,dávam max.počet hviezd. ()

• Film je založen na básni „The tyger“ z 19. století básnika Williama Blakese. (ARI50)