Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

Diskuze

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

hm už vidím jak to běží u nás v kinech, to by potter nesměl bejt v pěti sálech :)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Wysch: Pozdě, ale přece. Boduješ, jen to příště nenech tak vychladnout :-)

Wysch (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Takže hlupák. Ještě ke všemu nerozumí... :)
Podívej se na to ještě jednou, myslím, že průměrně inteligentní člověk pochopí, že narážím na tvoje "tak to se směješ každé ptákovině". Cvak. Už svítíš? Takže když se směju tobě, směju se tomu, že plkáš hovadiny a ještě se bereš strašně vážně. Takhle moc daleko nedojdeš ;)

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

Tony.cs ; Drnqonovic : Abyste se neposrali vy blbečci přetransformovaní. :-D

vincent

vincent (hodnocení, recenze)

Oprasit svoju anglictinu damy a pani: "Thirty years ago, aliens made first contact with Earth. Humans waited for the hostile attack, or the giant advances in technology. Neither came. Instead, the aliens were refugees, the last survivors of their home world. The creatures were set up in a makeshift home in South Africa's District 9 as the world's nations argued over what to do with them. Now, patience over the alien situation has run out. Control over the aliens has been contracted out to Multi-National United (MNU), a private company uninterested in the aliens' welfare - they will receive tremendous profits if they can make the aliens' awesome weaponry work. So far, they have failed; activation of the weaponry requires alien DNA. The tension between the aliens and the humans comes to a head when an MNU field operative, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley), contracts a mysterious virus that begins changing his DNA. Wikus quickly becomes the most hunted man in the world, as well as the most valuable - he is the key to unlocking the secrets of alien technology. Ostracized and friendless, there is only one place left for him to hide: District 9. "

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Drnqonovic: Cloverfield se povedl. Tohle ale vypadá, že to nebude natáčeno osobní kamerou, ale televizní. Takže se budeme koukat na dlouhé zpravodajství o těch broucích, což bude zase něco odlišného.

Drnqonovic (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Já jsem tím samozřejmě nemyslel tebe, to jsem udal jako příklad. Prostě se mi nelíbí to srovnání, je to jako porovnat Sněhurku a sedm trpaslíků s Hroby světlušek, that's all. junior1099: Konina by to byla, kdyby to nepatřilo k tématu, tak se nevtírej:-)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

junior1099: Nevměšuj se, my se tím bavíme. Drnqonovic: To máš sice pravdu, ale já nemyslel sebe, ale některé jedince. Já se na každý film dívám jako na ojedinělost. I na remake. Na srovnávání mě taky neužije.

Drnqonovic (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Pokud se chceš mermomocí podívat na film, který je natočen dokumentaristicky a je ti víceméně jedno, co je to za film, tak máš pravdu. Ale srovnávat filmy podle toho, jak je to natočené... To se mi moc nezamlouvá.

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

Tony.cs: neřeš tady koniny! ,,Ty jsi ten hlupák, když tady předhazuješ hovadiny,, ..stejně jako teď ty? Tak se uklidněte lidi :) a v klidu očekávejme po dlouhé době zase nějaké fajn scifi, protože poslední dobou to jde od desíti k pěti. Asi protože dobrých scifi filmů se netočí každý den. Samozřejmě já jsem trochu ulítlý na STAR TREK, tak jsem svoji dávku letos dostal (Transformers II ? už mi není 15), ale kdyby byla ještě nějaká jednohubka, o proti startreku vážnější, tak bych byl rád. Nadávate si tu zbytečně...proč? Pro nic. A nesrovnávejte tady blbiny. :)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Wysch: Proto, že jsem zopakoval již vyřčené jsem řekl ptákovinu? Protiřečíš si. To, že si nečtu všechny přízpěvky neznamená, že jsem línej. Třeba jen nemám čas. To ti nedocvaklo jantárku? Oh směj se. Hlupák se směje, chytrému se stačí zasmát jednou, protože on chápe. Ty jsi ten hlupák, když tady předhazuješ hovadiny :-). Přeji hezký den. Drnqonovic: zcestné to není. Je to natočeno podobným stylem, je to scifi. A jelikož takových filmů zatím moc není, tak se srovnávání asi nevyhneme.

Drnqonovic (hodnocení, recenze)

Dobře... Tak se zasmějem všichni, kdož se smějeme naprostejm blbinám, protože nemáme jak naplnit tu prázdnotu v našem životě. matt6 je zjevně vyjímka.

Drnqonovic (hodnocení, recenze)

Ono je scestný srovnávat to s Cloverfieldem jenom proto, že je to točený podobným 'dokudnamentaristickým stylem'. Nad tím se asi zasmějeme všichni, ne?

Wysch (hodnocení, recenze)

V tom případě jsi buď líný nebo hloupý pták, co vyplkal ptákovinu, a proto se musím smát ;-)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

tak to ti musím říct, že se směješ opravdu každý ptákovině. Ten Webbův příspěvek jsem jednoduše přehlíd. Teď se směju já

Wysch (hodnocení, recenze)

ROFL! Jestli to nebude tím, že ho napsal předtím Webb, lol, takhle po ránu jsem se dlouho nenasmál!

Wysch (hodnocení, recenze)

Drnqonovic: Přesně to jsem chtěl napsat po přečtení Webbova příspěvku. Teda konkrétně řečeno jen ty Divoký vlny. Jinej film, kterej se mi - zatím - může zdát alternativní způsobem vyprávění, mě nenapadá. Trošku komické srovnání, ale asi vopravdu nejtrefnější.

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)