Washingtonský lobbista a obchodník Jack Abramoff se zapletl do obrovského korupčního skandálu, který zahrnoval i vysoce postavené státní představitele. Byl obviněn z podvodu, spiknutí, daňových úniků a uplácení politiků. Kevin Spacey září v roli atraktivního padoucha, jenž neztrácí okouzlující styl ani při té nejšpinavější akci... (oficiální text distributora)

MartinezZ

25.12.2010 ~ Stárnoucí Kevin Spacey jako lobbista, který chtěl příliš a dojel na to. Když se znáte s mocnými, nejste mocný. Jste jen prostředek a ten jde vždycky zahodit. ~ Tohle ale Kevin (Jack) se svým partnerem nevědí a dobře jim tak. Film je založen na skutečných událostech a je nudný. Tedy alespoň pro mě jako apolitického evropana. Americká politika je mi u zadele a způsoby ovlivňování tamních mocných taktéž. ~ Jack je lobbista, má rodinu a plány. Jeho partner je taky lobbista, má přítelkyni, má před svatbou, rozhazuje a je děvkař. Nakuká tak jednou Jackovi, že nemusí otročit pro mocné, že sami mohou díky nim získat mnohem víc. A tak do toho jdou, ale začnou se zaplétat s pochybnými existencemi, které jim začnou jejich plány hatit. Kolegova-lobbistova přítelkyně, která moc ví, ze sebe nenechá před svatbou dělat krávu a FBI ráda skočí po tučném sólokaprovi. Nu a když jde do tuhého, jen vůl (a americký lobbista) bude čekat, že se za něj ti, kterým pomohl k moci, postaví. A tak si Jack nějakou dobu posedí ve vězení, sepíše životopisné drama a podle něj je natočeno tuhle nudné něco. ~ PS: Oficiálně je to označováno jako komedie, čemuž ale nevěřte, jsou to jen plané žvásty, stejně jako většina dialogů ve filmu. Zahodit, další... ()

BOURQUE

Film o lobbingu! K. Spaceyovi a B. Pepperovi (obidvaja podali skvelý výkon) nám priblíži tento život so všetkým, čo k tomu patrí. Film bol natočený na základe skutočných udalostiach. Keď je z toho aspoň polovica pravda, tak potom je to veľmi, veľmi smutné. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Jara.Cimrman.jr

Od legálního politického uplácení do nápravného zařízení vede většinou nekonečná cesta. Proto mne potěšil příběh lobbisty, který tuto cestu zdárně zdolal a veřejně doufám, že ho všichni podobní vyžírači státních rozpočtů budou brzy následovat. Jako film mne to však nijak zvlášť nepřesvědčilo, neboť jediným nezapomenutelným okamžikem pro mne bylo Abramoffovo alternativní obvinění vyšetřovací komise. Ale jsem rád, že se tento příběh mohl dostat do povědomí lidí s minimálním historickým zpožděním. ()

numi

Desetiminutová vstupenka na nejúžasnější raut vašeho života. Tolik lákavých chodů a pochutin a vy máte jen pár minut na to, zkusit všechno. A taky že zkusíte. Jen na konci si uvědomíte, že vychutnávat se má pomalu. Tak, aby každé sousto bylo výjimečné. Casino Jack nabízí úžasný pohled do světa lobbingu, ale činí to s kadencí Ordinace v růžové zahradě. Chybí souvislosti, podtexty, motivace a jakákoli hloubka. Vše je povrchní a neúplné. Vše kromě Kevina Spaceyho, který však odvádí "jen" svůj standard. I on umí lépe a přesvědčivěji. ()

arbitr

Film mne trochu zklamal, ne svým námětem, ten je bohužel pravdivý a použitelný nejen pro USA, ale vykreslením postav a kromě Kevina slabšími hereckými výkony. Možná nebyli vhodně zvoleni, nebo nemají kvalitu, rozhodně jsem jim to moc nežral. Celé se to dalo natočit mnohem atraktivněji, ten styl vyprávění příběhu byl totiž stejně nezáživný jako politika sama. Škoda třeba takový Sydney Pollack nebo Alan J. Pakula by z toho dostali jistě víc. ()

• Jack Abramoff, hlavní postava příběhu, byl ve skutečnosti producentem filmu Rudý škorpion (1987), s jehož plakátem se ve filmu setkáme celkem čtyřikrát. (Ignus.cz)
  • Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)