Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

Brano

Priemerný horor, ktorý neurazí, ale tiež ani nenadchne. Až príliš dlhý a pomalý začiatok a druhá polovica sa premenila iba na bezduchú vyvražďovačku, bez akejkoľvek logiky a presvedčivých hereckých výkonov. Príliš veľké klíše a tým pádom aj veľká predvídateľnosť deja. A tá roztrasená kamera pri akčných scénach mi dosť rušila dojem z filmu. Ale ako taká jednohubka to nebolo najhoršie. ()

Pitryx

Tak nevím jak hodnotit. Nesmysly se ve filmu nedají spočítat, ale přesto je to skvěle natočeno, a je to nervák. Tedy hlavně na těch skalách. Herci zahráli taktéž dobře, a krom hezké přírody nutno pochválit i kameru. Čert vem všechny chyby, je to film, na který se s chutí kdykoli podívám znovu. ()

Mamlas

Větší část filmu se nic moc neděje. Jen připitomělá partička horolezců kamsi jede a pak tam kamsi leze, kde je to zakázané. Tak tam chodí, lozí a žvaní. Teprve v poslední třetině, když začnou být loveni, by to začlo být fajn, jen kdyby z toho nebyl kameraman tak odvařený, že se s kamerou furt natřásal. Střihač se taky nevyznamenal. Kdyby to natočil někdo jiný, jinak, lépe a za účasti herců, pak by se ten jinak dobrý námět slušně využil. (22%) ()

oliveros

Dynamicky využitých 90 minút. Komu oči nevypichnú nelogické vychytávky a kto sa nechá preniesť akciou aj cez tuctový príbeh, iste sa dobre pobaví. Pekné kulisy aj s dobrou kamerou vyzdvihujú prvú polovicu filmu, tu druhú už zhadzuje obnaženie zla, ktoré mohlo kludne ostať skryté a Vertige mohol byť kvalitatívne úplne niekde inde. ()

Bobofon

Livingdead je zjevně tím největším nadšencem hororu, když tomuto filmu dal pět hvězd. Z mého pohledu podprůměrný horor, kde jsou naštěstí v první polovině filmu krásné přírodní záběry, ve druhé ale už jen natahované, nepůvodní a stokrát předtím použité scény. Jedna hvězda za přírodu, druhá za pěknou Fanny Valette. Nic víc v tom nenajdete. ()

Cechyno4

Dvě naprosto odlišné poloviny filmu. Zatímco v první půli se díváte na napínavé drama, kdy horolezci bojují o život (kvůli špatnému lanu či díky neodhadnutí svých sil). Musím říct, že v prvních 35 minutách jsem byl pěkně napnutý. Ovšem není zde sebemenší známka hororu. Že nejde jen o horolezecké drama zjistíte až po onech 35 minutách. Kdy se film mění v něco jako francouzký Pach krve. Který sice svou kvalitu má, pobaví a možná i některé potěší. Ale není to ten druh filmu, který bych si nějak dlouho pamatoval. Nadprůměrný, ale to je vše. U mě takový 59 %. ()

tremors

Tentokrát jsem čekal od filmu hodně a byl jsem zklamán. Nejvíc se mi líbila část, kdy se lezlo po skalách. Příroda je opravdu v tomto filmu nádherná. Jenomže jak se hlavní postavy setkaly se záporákem, tak se film změnil na průměrný, místy až podprůměrný. Vraždy jsou bez nápadu, naháněcí části taky a herci nehrajou zrovna na vysoký úrovni. Pro mě zklamání. ()

otamat

Dalsi filmecek, na ktery se podivate se svoji pritelkyni / sam, s kamaradem ... / pred spanim a on vas za odmenu udrzi dele vzhuru. Na zacatku a chvili na konci jsou videt pekne prirodni scenerie, ale pak uz se jen vezete. Podivne a ploche postavy / chybi dokonce i vyrazne krasna divka /, naprosto predvidatelny dej, par lekacek a pomerne zabavna, lec neoriginalni, jizda spejici k jasnemu konci, ktery tusite a cekate uz od zacatku. Ten je vsak jasny uz vzhledem k zanru a k celkovemu vyzneni filmu. Je to 2,5. Tri je proste ve srovnani s ostanimi filmy moc. ()

Ltblue

To bolo niečo! Les,partia ludi,skvele prostredie = skvelý francúzsky horor.Mystické prostredie nikdy by som sa tam nevidal.Herci boli jakž takž.2 páry lúdí ktorý jeden na druhého na seba žiarlili.Len som čakal kto a čo im to všetko stvára."Oni se vráti" ()

honzic

I přes trochu zmatený scénář a chvílemi ne zrovna logické scény, jde o dosti drsný a krvavý horor, který člověk nutí se dívat dál, aby zjistil, kdo přežije. Hodnocení: 60 % ()

Nikolas__

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami - postavy na nic, scénář taky mohl být lepší, přesto jsem se bavil, díky ok hudbě, nadprůměrnému zpracování, a stoupajícímu napětí. Jenom škoda scén ve kterých není skoro nic vidět. Tohle je takový Wrong Turn, zkřížený s The Descent ve výškách. Ale podzemí je děsivější než skály ne? Povedl se více i druhý díl Descentu. Dobrý hixploitation. ()

Pan.Antonin

Pozor spoilery. Fenomén via ferrata jsem si nedávno na vlastní kůži vyzkoušel a zjistil, že to úplně není můj šálek čaje. A to tam ani nebyly rozpadající se mosty, přetržené provazy, pasti na medvědy a kanibalistický horal Anton. Samotný film se pak vyznačuje hlavně docela divokou hrou s kamerou, která zazáří hlavně na ferratě, kde ukazují krásné výhledy/obrovské výšky a strach z nich. Ale dost netradičně je pojatá celý film. Líbilo se mi uvedení do děje, dobrodružství na horách a postupný strach z neznámého nebezpečí. Pak se bohužel ukázal Anton, film tak trochu změnil hororový subžánr a tato druhá část už se mi tolik nelíbila (stejně jako nemocniční flashbacky). Nakonec tedy shodím hodnocení na lepší tři hvězdy, ale za mne to je promarněná příležitost, protože to mělo na víc. ()

Sluti

Příjemné překvapení... Osobně fakt nemusím všelijaké naháněčky po lesích s podivnými pošahanými lovci - prostě americkou klasiku. U tohoto kousku jsem však se zájmem dokoukal až do sympatického konce. Jediná škoda je, že nebyl více využit faktor oněch nechutných výšek. Z pořádných výšek se mi dělá zle, takže prvních 20 minut pro mě bylo pošušňáníčko. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* , ale přece jen tahle postopadesáté ohřátá omáčka se tentokrát příjemně vyvedla, takže za 4*. ()

Figuska

Dobrý "reálný" horor (tj. žádné příšery apod.), u kterého mi nevadilo, že to není extra třída. Udrží v napětí až do závěrečného "doslovu". V druhé půlce chvíli klasické klišé objímačky, místo útěku a jinak ještě nesympatický Luke. ()