Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

RomanBond007

Dvaja idioti cestujúci naprieč Amerikou odniesť kufrík žene, ktorá... Asi tak by som zhrnul začiatok skvelej komédie, ktorá si ma svojou tupou (skvelou) komédiou získala. Jim Carrey je môj obľúbený herec , ale aj Jeff Daniels nie je zlý komik. A tie ich výstrednosti a žartíky nemajú chybu. 95%! ()

JCS

idiocie u které se člověk občas zasměje! Kdo by to byl řekl, že taková blbost může vydělat čtvrt miliardy dolarů ()

DuhovaKulicka

Film, který si nebere žádné servítky! Při každém zhlédnutí tohoto filmu nejde jinak, než se zasmát a při scéně s chudinkou andulkou přivřít oči. Jim Carrey tu opět předvedl skvělou show, avšak nesmím zapomenout ani na Jeffa Danielse, který v této roadmovie Jima Carreyho obstojně doprovázel. Pozor však na novější dubing, ten stojí za prd. ()

Raggnar odpad!

Snažil jsem se smát....snažil, ale prostě to nešlo. Američtí průjmotvůrci neumí humor na ůrovni a proto musí vytvořit takovouhle debilovinu. Přehnaný humor, který není humor. Průjem. ()

Pythonator

Carreyovská klasika. Rok 1994 byl bezpochyby rokem Jima Carreyho. Tohle, Maska a Ace Ventura mu udělali jméno a následně zajistili docela tučné honoráře. Blbý a Blbější je docela blbý film, ale díky hlavním představitelům neskutečně zábavný. Zároveň udělal jméno i bratrům Farrellyům a předurčil tak na dlouhé roky směr jejich pokřiveného humoru tak často si utahujícího z různých lidských defektů, demencí a nemocí. Proč ne. Mně to nevadí a jejich smysl pro humor klidně unesu. Blbý a blbější je ještě slabé kafé a i přes občasné fekálnosti je to shlédnutelné i jako rodinná komedie. Koneckonců, kdo by se rád nenasmál, když policajt pije z flašky od piva chcanky. ()

steews

Některé scény mi přišly totálně stupidní a nevkusný (slušně řečeno), některý scény mě zase tak rozesmály jako málo která komedie. Bude v tom asi i trochu sebeironie, i když kdo ví. Něco mezi, každopádně poslední scéna to vyšvihla mezi ta lepš hodnocení. ()

durkes odpad!

Niet čo hodnotiť. Debilizmus s primitívnym humorom a ešte blbejším Carreyom , ktorého vôbec nemusím. Strašná kombinácia. ()

MegaBite

Stačí si vzpomenou na jedinou scénu z tohohle geniálně blbého filmu a nemůžu se nesmát. Vskutku dvojka filmových taškářů - Jim Carrey a Jeff Daniels. Na 5* to sice neni, ale 4 jsou taky velice obstojné. ()

Ladunkaaa

To je tak blbý až je to dobrý... Teď když to dávali v TV tak mi to připomnělo časy před (týjo už..) cca 20 lety, kdy sme se tomuto filmu chlámaly se ségrou jak malý jardíci. Jim je v tomto filmu TOP MIMIK BOY! To co tam předvádí je opravdu vrchol, ze kterýho ho ještě nikdo nesesadil. Ale jde to vidět na hodnocení - který si ten film právem zasloužil :) ()

Royaldell

No tak proč tenhle film má 72%,to mi hlava nebere. Neviděla jsem nějaký jiný film? Nejhorší role Jima Carreyho,to jako na 100%. Při sledování ani známka po nějakém humoru,můj (ne)smích to teda dokazoval.. Nesmyslný děj,nesmyslný humor,nesmyslný všechno. Ráda se zasměju,ale když není u čeho,tak je to těžký. Aspoň jedna hvězdička za úctu ke Carreymu,i když teda nevím,nevím.. ()

Nataniel73

Americká bláznivá komédia, ktorá nemá konkurenciu vo svojom ranku. Jim Carey a Jeff Daniels hrajú dvoch blbcov tak vierohodne a úprimne, že má divák miestami pocit, či takí nie sú aj v skutočnosti. Film plný skvelých hlášok, absurdných situácií, ale aj svojskej atmosféry a čo je najdôležitejšie, divák sa dokáže vcítiť do kože dvoch dementných ľudí a prežívať ich bláznivú cestu spolu s nimi. Pár kultových hlášok: Máte rada veľkých vtákov? Čo prosím? Myslím tie sovy. Alebo: Čo si mi chcel povedať? Strašne sa chcem milovať s nejakým školákom. Aha, tak ja radšej pôjdem. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)