Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

Master19

Přesně takhle jsem si to vysnil: Já budu naprosto skvělý, krásný, silný, vtipný, neohrožený (vlastně raději nesmrtelný), neuvěřitelně šikovný, nápaditý, ohleduplný a vůbec dokonalý borec s neomezeným finančním zajištěním, vlastními helikoptérami, auty, ostrovy... A svou ležérní dokonalostí okouzlím Cameron tak, že se do mě zamiluje se vším, co k tomu patří. Tenhle film je perfektně odlehčeným zhmotněním toho snu, takže jsem si ho náležitě užil. Jenom bych si dovedl představit, že "MĚ" bude hrát někdo jiný, než Tom. ;-) ()

Wade

Když jsem viděl film poprvé tak mě neuchvátil a já mu dal jen 2*. Teď když, ale běžel v televizi řekl jsem si, že mu dám ještě šanci. A nakonec jsem za to rád. Nedokážu teď vysvětlit ty 2*  nejspíš mi film dříve nesednul. Nyní po dalším zhlédnutí to bylo opravdu o dost lepší splašená jízda, která má všechno co stačí k pobavení a  ke 4* chyběl opravdu jen kousek. 69% ()

VanTom

Odlehčené špiónské akční komedii škodí někdy až příliš okaté CGI v explozivních honičkách či bezstarostných přestřelkách, ale kompenzuje to nevázanou přepáleností (scénář si s ničím hlavu nedělá) a slušným jiskřením mezi ústřední dvojicí. Nejvíc nejsuverénnější agent Tom Cruise do toho jde naplno a hezká automechanička Cameron Diaz mu toho zase tolik nekazí, čili za mě 3,5 *. ()

blackJag

Diazové ještě není 40 a už to vypadá, že maskuje padesátku - je to opravdu smutné (ještě teď si rád vzpomenu, jak jsem ji poprvé viděl v MASCE a neubránil se vilným projevům), ale Cameron už na sexy postavy jednoduše fyzicky nemá. Cruise taky evidentně zestárl, v kondici se ale drží obdivuhodně a uvěřit mu postavu protřelého agenta pořád není žádný problém. Chemie mezi oběma herci celkem funguje, nikde totiž není ani náznakem řečeno, že by Diazová hrála postavu mladší, než na kolik vypadá (jako ve filmu MEJDAN V LAS VEGAS), osobní pocity diváka (moje pocity) mají tak v oblasti estetické hodnotu čistě vedlejšího formátu a ve smyslu kvality snímku nenabízí relevanci. Funguje zde i kombinace akce a komedie, přičemž ani jednoho nepřebývá nebo naopak. Až překvapivě se velké procento předpokládaného "rychlejšího režimu" odehraje v bezvědomí jedné nebo druhé z hlavních postav, ke škodě filmu se mi to ale nezdálo. Pokud bych měl snímek něčemu přirovnat, potom bych jednoznačně zvolil MR. & MRS. SMITH s Pittem a Jolieovou – líbil-li se vám, nebudete zklamáni. Já od filmu dostal přesně to, co jsem čekal - lehkou, áčkovou, nekomplikovanou letní zábavu, kterou si za pár let v bedně klidně zopakuji. 70% ()

zigíš

Ultimátny tomík ako adonis vystupujúci z morskej peny ma rozhodne nenechal chladným a to som na svojej planétke (šupiter) vnímaný ako heterosexuál :) cameron už mierne sešla, nyštmenej chémia medzi nimi je squellá ..(momentálne) najlepší letný popcorn ()

Guzo

Tak "konečně" letos pořádné zklamání, z traileru to vypadalo na parádní jízdu se spoustou vtípků, v celém filmu to ale spíš dopadlo tak, že humorné scénky a hlášky z trailerů byly poslepovány celkem nudnými výplněmi. Tom Cruise je tu sice pořád cool, ale Cameron už pomaličku dochází dech (kde jsou ty doby, kdy hrála v Něco na té Mary je). Film je pro mě asi stavěný špatně, musíte ho totiž sledovat s obrovskou nadsázkou, ale bohužel pak zavání spíše trapností, škoda. ()

Kurikmoon

Hmmm, prekvapivo dobre som sa bavil. Nijaká ťažká myšlienka. Osviežujúci filmík. Podľa mňa chémia medzi hlavnými predstaviteľmi fungovala. Tak, aby zapadli do celkového chemického vzorca filmu =) A čo výstižnejšie napísať? Užívateľ CSFD-BLUNTMAN to vystihol presne tak ako som to videl i ja. Len to lepšie napísal. ()

MI-380

Bezduché honičky, nekonečné přestřelky, nesmyslné motivy, uvadající dlouhonohé poupě Cameron Diaz. Efektní slátanina všeho, co jsme s oběma herci už dávno viděli. Po The Losers jsem měl pocit, že si akční filmy začnu znovu užívat, ale euforie rychle skončila. 40%. ()

strelenaL

Průměrný film, který byl akční a místy srandovní. Jen malá pozn. Tom Cruise, už by sakra měl dostat rozum a natočit nějaký pořádný film. ()

WincKruspe

Nebylo to tak špatný a dkokonce ani ten Cruise mi nevadil, jako jindy. Dokonce i ty krátký střihy, kdy najedou jsou tam a hned zase jinde byly dobrý a nezdžovali, jako u jiných filmů, kde to i zdržuje. Fajn oddychová komedie, jen mi trochu vadil odfláknutý konec. ()

Autogram

Nejaký dôvod na zápletku sa musel nájsť, tentokrát je to záhadný nekonečný zdroj energie. To je celkom nepodstatné, hlavne sa to zaobalilo do šialenej akcie a o zábavu sa postarali dve hviezdy, jedna mužská, jedna ženská, aby bolo miesto aj na lásku plus súvisiace veci a priemerná zábava je na svete. Zapamätať si z toho do života netreba nič, ale pobavilo. –––– Dokážem ťa prezliecť bez pozretia, lebo viem zneškodniť bombu po tme iba pomocou špendlíka a mentoliek. ()

Dagoussek

Komediální akční film o dvou praštěných lidí honící se za obyčejnou baterkou. Na sobotní večer super!!! "Táákhle se mnou. . . Tááákhle beze mě. . .tááákhle se mnou. . .tááákhle beze mě." ()

Jaro.Krafcik

Tom Cruise zas a znova dokázal že jednoducho nemá film na zahodenie, a stále ma čim prekvapiť. Tento film bol tak akčný že sa mi zdal až príliš dobrý, ale ku konci ten pocit nejako ubudol. Avšak duo Cruise a Diaz sa mi pozdávalo a bavili ma hlavne tie zmeny lokácie. 4* ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)