Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Diskuze

Sinecod

Sinecod (hodnocení, recenze)

sallyann: Buffy a Angel byli příšerně marný. Angel fňukal a Buffy se chovala kvůli němu jako blbka. Je dobře, že byl pryč, byl otravnej. Dawson a Joey, mezi nima nebylo nic jako láska, spíš jako brácha se sestrou. Jinak Julie je čůza, Stefan je na kuchnutí už od první serie, Elena až teď. Mezi nima je to trapas a patos. Fuj. Chci Damonaaaaaaaa! (nejlépe nahatýho!)

sallyann (hodnocení, recenze)

venalce: Je to čůza, když ji nepřipustí :D Tohle by bylo už poněkolikáté, co mě scénáristé vypekli s jasně danými páry, které zazdili (Sawyer a Kate v Lost, Dawson a Joey v Dawsonově světě, Buffy a Angel v BTVS).

venalce (hodnocení, recenze)

Arminbuuren: Julie "Delenu" nikdy nepřipustí. Je lepší se s tím smířit a nečekat na nemožné.

Arminbuuren

Arminbuuren (hodnocení, recenze)

O´Neill:  já čekala, když byla Elena ve 3.sérii tak otravná, nerozhodná a ufňukaná, že ve 4.sérii dostane příležitost si u diváků šplhnout a postupně to vylepšit, ok, ze začátku se dá očekávat nevyrovnanost, musí se v tom porýpat, ale u ní to vypadá prostě na otravnost doživotně. Stefan a Elena jsou nejotravnější pár v seriálu. Na Klause a Caroline se taky těším, bude určitě k sežrání, až ji zas bude balit. Na Delenu bych se taky těšila, ale nevím, kdy se Julie vůbec uvolí tam něco propustit, četla jsem zajímavé spoilery na DE, ale obávám se, že je to zase lákání fanoušků a nic moc z toho nebude :-(

phoebess (hodnocení, recenze)

O´Neill: Ale zrovna prudící Klaus v Mystic Falls mě dost baví :D Má i svého domácího mazlíčka, který skáče, jak se mu  zlíbí (Stefana) :D

O´Neill (hodnocení, recenze)

phoebess: Přesně tak, hlavně poslední věta - oba furt nad něčím vzdychaj a něco furt řeší :D A právě proto jediné co asi opravdu může fungovat je Katherine & Damon...jenže ta pitka ho snad nikdy doopravdy nemiloval, takže tady nastává problém :D

phoebess (hodnocení, recenze)

O´Neill: když už jsi zmínil toho našeho "rozparovače", tak toho mohli taky udělat jinak, líp... Když nad tím přemejšlím, on se vlastně k Eleně hodí, oba furt nad něčím vzdychaj a něco furt řeší... :D

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

yinloveyang: Tak po libovolné sérii X-Files prostě upíři MUSÍ vypadat trošku..slabší :)

yinloveyang

yinloveyang (hodnocení, recenze)

novoten: Moje řeč, také budu ještě sledovat nové řady doktora. Já momentálně úplně poprvé sleduji Aktu X (stahování v originále a cz verzi online) a nedokážu uvěřit, jak jsem mohla mrhat čas sledováním Upířích deníků. Ten seriál nemá na mě dobré účinky, asi jsem ho začala brát moc vážně. Možná se někdy vrátím, ale teď určitě ne.

O´Neill (hodnocení, recenze)

phoebess: Jako kdyby někdy nevedl, tak to už by Julie trošku přepískla :D Damon se živí normální krví celý život, Stefan byl chvíli ripperem, pak se 20let spravoval :D

phoebess (hodnocení, recenze)

venalce: kam se poděly ty jeho úžasné momenty, ti řeknu kam... :D Ale popravdě už mě docela žere, jak na té Eleně všichni visí, ať se tam vrátí Katherine natrvalo, a´t se udobří s Klausem a je to. :D

O´Neill: jojo, to sem se mu musí nechat, v osobních soubojích vždycky Damon vede :D

O´Neill (hodnocení, recenze)

venalce & phoebess: To přeci bylo jasné, že ho nezabije, zbavit se hlavní postavy? Na to nemají -,- Ale to, jak ho Damon skřípnul, se mi jo zamlouvalo - Stefan typicky hrál machra, Damon se nasral a Stefan byl v prdeli :D

venalce (hodnocení, recenze)

phoebess: Pořád dobrý, u mě už to drží nad vodou jen Damon, ale i tak mi přijde, že třeba v druhé řadě byl lepší. Kam se poděly ty jeho úžasné momenty, kdy mu prostě přeskočilo a vybuchl? S dojetím vzpomínám, jak mu vždycky zablesklo šílenství v očích a člověk hned věděl, že bude zle. Ze čtvrté řady byl zatím vyloženě dobrý jen druhý díl, ostatní je slabota.

phoebess (hodnocení, recenze)

O´Neill: k tomu o Eleně dodávám jen "howgh"... :)

venalce: přesně tak, postupně zjišťuju, že jediné, co mě tam opravdu baví je Caroline, Klaus a (sem tam se objevující) Elijah, trochu málo, že? :D

venalce (hodnocení, recenze)

O´Neill: Konfrontace mezi bratry mě spíš rozladila. Damonovi konečně došla trpělivost a byl tak blízko tomu nás zbavit čím dál víc otravného Stefana. A on si to nakonec rozmyslel! Tak málo chybělo!

O´Neill (hodnocení, recenze)

Arminbuuren: Jako dost se divím, že jsi čekala (a nejsi jediná) zlepšení, co se chování Eleny týče - z toho, čím se seriál řídí - všechny emoce jsou zvýrazněné jako upír - to prostě není možné. Elena se vždy moc starala absolutně o každého a štve mě jejím chováním skoro pořád (Katherine FTW!), a tedy logicky, když se z ní stala upírka, se to ještě znásobilo, a Julie to typicky zmrvila...Protože na Elenu jsem, hlavně třetí sérii, nadával, protože byla neskutečně otravná - teď je upírka, a je to prostě znásobené...Nemohlo z toho prostě vzejít nic dobrého.

Každopádně, díl se mi docela líbil, v zásadě se sice nic moc nedělo, ale hodně jsem si užíval Damon & Stefan "brother's talking", i se našla nějaká dobrá Delena (např. když se Damon dozvěděl, že neřekla o tom tanečku Stefanovi)...Jsem zvědav na další.

Arminbuuren

Arminbuuren (hodnocení, recenze)

spoiler: to příště beztak halucinace bude, protože v promu Klaus říká, že zabití lovce má následky a vypadá to, že ten, kdo zabije lovce upírů, tak si to nějak odnese. Asi s tím budou souviset ty halucinace. Diváci Katherine zbožňujou, tak jí tam Julie strčí aspoň takhle :-) I když Klaus je zrovna na archeologickém průzkumu v Itálii, ale stejně, Kath by do MF radši nelezla.

Na Elenu se nadává čím dál tím víc, čekala jsem zlepšení po tom, co se stane upírkou, když užívá svoje upíří schopnosti, je to příjemnější stránka, než když ji přepadne vina. Scény s obličejem upatlaným od krve, fuj.

Brala bych víc Klause, ten to dokáže oživit. Delenu moc neočekávám, nejspíš se jen tak nedočkáme.  Profesor Shane mi celkem zajímá, co má za lubem a kolik toho ví a jak s tím chce naložit :-)

sallyann (hodnocení, recenze)

Ta Elena mě tak štve....SPOILER celkově ten díl stál za prd, až na pár okamžiků (Damon zjistil, že Elena neřekla o tanečku, Tyler stáhnul ocas po Klausově připomenutí Apalačských hor a Elena konečně někoho zabila). No tak doufám, že příště to nebude halucinace :)

BLANIK.

BLANIK. (hodnocení, recenze)

Spoiler: teď jsem koukla na promo a ona tam je, ale klidně to může být jen halucinace Eleny

BLANIK.

BLANIK. (hodnocení, recenze)

Kat by se zas měla ukázat, ale prý to nemáme čekat brzo. Nic přesnějšího nevím.

Gomli

Gomli (hodnocení, recenze)

Že by prý měla být konečně Katherine v dalším díle jsem četla?  Ví o tom někdo něco ? :)

venalce (hodnocení, recenze)

Tak a teď už mám té Eleny právě tak dost. Dneska bych jí ještě vzala na milost, kdyby nebylo posledních asi 5 minut. Ne, naše drahá Elena musí mít vždycky něco extra, ale tentrokrát už to fakt přehnali :/ Nechtějí ji náhodou zavřít do upířího blázince?

phoebess (hodnocení, recenze)

sallyann: ale oni pořád slibují nějakej žhavej sex a já pořád vidím ten samej a neustále se opakující sex, co už jsme milionkrát viděli... Myslím, že se tvá prosba nevyplní :D

venalce: myslím, že jsi nebyla poslední... alespoň scénáristé ji očividně mají děsně rádi takovou, jaká je :D

sallyann (hodnocení, recenze)

phoebess: Elena by měla dostat pořádně do těla, jestli víš, jak to myslím :D :D :D

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)