Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Diskuze

Arminbuuren (hodnocení, recenze)

Co říct k 16.dílu, tak jsme zjistili, že Klaus je fakt na holky a ne na Stefana, ale jelikož je mi Hayley vysoce nesympatická, až tak mi to nepotěšilo. Na bezcitné Eleně může být zajímavé její setkání s Katherine. Snad se to rozjede v příštím díle, tenhle moc nezaujal.

warha

Ty obavy z dalšího vývoje seriálu má hodně fanoušků, zvlášť co se dověděli, že Původní odejdou, taky se ptám, kdo jim tam zbyde? A moc času na nějaké začlenění nových postav opravdu nemají :-(  Já se pořád nevzdávám naděje, že Jeremyho vrátí.

Ale zase si na druhou stranu říkám, že děj měli vymyšlený do šesté série, takže něco mají načrtnuté, ani nepočítali s tím, že Původní se tak dlouho zdrží, Klause chtěli už dávno odstřelit, kdyby se tak neujal u diváků, dokonce bude mít (možná) seriál, jestli se chytí pilotní díl, takže nějaké improvizace s dějem tam je, ale nějakou linku mají, kam se to má ubírat (prý).  Ale moje fantazie fakt nesahá tak daleko, abych si uměla představit, o čem to tam bude s vyplou Elenou, pomatenou Bonnie, nevalně oblíbeným Mattem....... Caroline bez Klause taky zas tak nezáří, ze Salvátorů je taky oblíbenější spíš jen ten jeden a ten neutáhne 3/4 děje a vtipů v epizodě, oni se ty úšklebky taky časem okoukají.

venalce

venalce (hodnocení, recenze)

warha

Matka je zase v rakvi. Už si nevzpomínám, kdo ji zabil, ale zatím se vrátit nemůže, ale ani není definitivně mrtvá, jen je dočasně odepsaná.

Lama.Lama

teda  rozhodně se nechci nějak hádat(pokud ten koment tak zněl tak sry:)). Jsem prostě zklamanej odepsali mojí nejoblíbenější postavu a hlavně mě mrzí kvůli tomu, že se Jeremy ve 4. řadě hodně změnil a už nevypadá jako nějaký ustrašený pošuk. Navíc teď odešel i Klaus s Tylerem no kdo jim tam za chvíli zbude, když budou pokračovat ve trendu 1 řada=1 mrtvá postava :D Nějak mi to uniklo ale ta matka těch původní někam zmizela, po neúspěšném "atentátu" na Klause?

na příspěvěk reagoval venalce, Arminbuuren

yinloveyang

yinloveyang (hodnocení, recenze)

Sranda, jak ve Once upon a time všechny pojí do jedné rodiny (2x14:))) a tady všichni příbuzní Eleny jsou už po smrti. Já tedy jsem velice ráda, že jsem tam, kde momentálně jsem, to jak, tvůrci LOST zabili pár postav, mi přišlo přirozené, ale zde mi to přijde tak, jak Vám to přijde, že se zbavují postav, protože už neví, co s nimi, ale to je podle mě velice špatný důvod, proč je zabít. Prostě jen můj názor. Uvědomila jsem si, jak mě sledování této show ničilo. Obsazení jsem měla vždy ráda, ale prostě, když tvůrci píšou show tak, aby se mi ještě více znechutila, tak prostě nemůžu jinak, než skončit.

Upřímně si myslím, že jestli chtějí udělat ještě jednu řadu TVD, tak by upřímně měla být poslední, ale obávám se, že to tak nebude. No já už nekoukám a zatím to nehodlám rozhodně změnit.

warha

V tomhle máš pravdu a díky tomu, že s postavama neumí dobře pracovat, tak jim nejen dochází, proto jsem pro, aby tam zůstala postava Matta ikdyž jí nemusím, tak nám herci ani nemůžou ukázat, že umí skutečně hrát a jejich herecké výkony se nikam nehýbou.
V první sérii uměly postavy aspoň dobře naťuknout, pak se jim ze začátku vyvedly původní, ale tím to zatím končí. (doufám, že jen zatím)

warha

O tomhle se s tebou nehádám - naprosto souhlasím, že neumějí pracovat s postavami a jediné vychodisko pro ně je ty postavy zabít. Jak už se tady zmiňovalo, neumějí ani začlenit nové postavy. Ale tohle už je smutný fakt, na který jsem si prostě zvykla. Tudíž musím ocenit 15. díl, i přes to, že Jeremy umřel. Přece jen je to vzácnost, že dokázali natočit takový díl, kde se Stefan nechoval jako kretén, Caroline se nechovala jako umíněná pipka, Elena nevztahovala všechno na sebe, Damon měl nejednu dobrou scénu (zvláště pak tu s Bonnie) a bratři Salvatoři se konečně usmířili. Kromě těch scén s Bonnie jsem byla vážně překvapená. Navíc Nina to v tomhle díle zahrála na jedničku, to se jí musí nechat. Tenhle díl pro mě bude vyčnívat ze čtvrté řady jako jeden z těch lepších, kterých je po čertech málo...

na příspěvěk reagoval warha

Uživatel Lama.Lama smazal svůj příspěvek.

Lama.Lama

ono je pro mě docela zklamáním, že tvůrci neumějí pracovat s postavou a dále vyvíjet ten příběh. Třeba v NCIS tam nemusejí odstřelit hlavní postavu aby nalákali nebo rozvíjeli příběh nebo v Supernaturalovi, Mentalistovi, Castlovi je ta zápletka stejná, je problém, přijedou borci, nakopou zadky/zatknou->konec i přesto je tam pořád kvalita(10!!, 8!!, 5, 4). Na TvD mě nejvíc vadí, že nedokážou moc pracovat s hl. hrdiny a pro posunutí příběhu je prostě suše odškrtnou.Potkat ty co píšou ten příběh tak bych je přetáhl železem(třeba se jim rozsvítí)...

na příspěvěk reagoval Lama.Lama, Lama.Lama, BLANIK.

Arminbuuren (hodnocení, recenze)

Já byla tenhle díl spokojená, emocionální to bylo, konečně se i Salvátoři dali dohromady a Stefan ukázal vůči Damonovi vstřícné gesto :-) A ten poslední záběr, jak všechno hořelo, včetně Jeremyho, je opravdu pryč, tyhle obrázky to dokonale vystihují http://dailytvd.tumblr.com/post/43709041221

Julie teď udělala mraky rozhovorů, no říkala tam, že na začátku série, když věděli, že Elena bude upír, hned přemýšleli, jak jí zbavit lidskosti, aby ukázali další její stránku, takže pro ně bylo jasné, že jí musí vzít to poslední, co má :-(  Také mluvila o tom, jak odlišit Elenu od Kath, takže prý Elena bude pravdomluvná, až moc přímá - narozdíl od Katherine, která manipulovala, podváděla, sexuálně sváděla. Určo se taky obávám toho, aby nebyla drsně upřímná, až hnusná, mně stačilo, když svými ošklivými řečmi ubližovala Kath, ale ta to dělala schválně, aby to mělo své následky (třeba vytočit Damona apod), ale Elena bude vše myslet upřímně :-(  Sire bond je asi konec, když Elena vypla, prý teď nebude cítit nic.

Jsem jen zvědavá, co bude s tím "očistcem", jestli ho s Bonnie fakt otevřou, to snad není možné, aby se všichni vyvalili ven, to by opravdu pak chtěli zničit MF, protože tam těch nadpřirozených zařvalo nejvíc :-)))

venalce

venalce (hodnocení, recenze)

Souhlasím s názory, že včerejší díl byl po dlouhé době slušný. Ne, že by to bylo něco extra, kvality takového Masquerade z druhé řady to nedosahovalo ani náhodou, ale i tak to byla příjemná změna. Rebekah začíná být velice sympatickou postavou, Stefan byl tentokrát snesitelný a dokonce i Matt byl pro jednou zajímavý. V dílu se sice nic moc nedělo, ale herecké výkony vzbuzovali skutečné emoce. Kéž by to vydrželo! Ale dokážete si představit následky toho kouzla, co chtějí po Bonnie? Nakonec k tomu určitě dojde, ale zajímalo by mě, jak dají ty herce dohromady.

Serpencis

Serpencis (hodnocení, recenze)

Konečně parádní díl po dlouhé době, velmi se těším, co teď Elena provede. Ale blbka Bonnie mi už leze strašně na nervy, na ty její obličejové výrazy už se nedá koukat...

lenulka73

lenulka73 (hodnocení, recenze)

sallyann

Car říkala, že je Klaus Tylerovi v patách, takže ano vyjel. Já čekala jak mu pořád volala, že to vezme Klaus :))

Lama.Lama

snad to nepokazí, ale raději v nic nedoufám, pak je člověk zbytečně zklamanej a u TVD je to přece jen časté zklamaní :D

BLANIK.

Já právě doufám, že to nepohnojí. Rozjezd pro tuhle etapu mají po dnešním díle víc než dobrý, tak snad to nepošlou do kytek.

na příspěvěk reagoval BLANIK.

O´Neill

O´Neill (hodnocení, recenze)

Noo, že se dočkám tak nářezového dílu jsem si už asi vážně nemyslel...Naprosto perfektní díl, u kterého jsem hltal každou chvíli. Jen doufám, že tenhle "návrat" do starých kolejí skvělých dílů není jen one-time-deal...A další díl vypadá hodně solidně :))

Lama.Lama

Ale aby z ní nebyla zas nesnesitelně necitelná blbka. Bojím se, že to budou přehánět špatným směrem. Prostě to zas může být nakonec jen další otravnost. Inu když neumí začlenin novou postavu, aby nahradily ty co si tak vesele odstraňuji, tak už jim nevěřím v jiných věcech. :D

warha

Válka proti Katherine, Klausovi, Silasovi.. to je všechno na jedno brdo. Beztak je vidím, jak si všichni na konci páté série spolu udělají čajovou párty. Chce to trochu diverzity a pokud Elena konečně po třech sériích nebude ufňukaná chuděrka, proč ne?

na příspěvěk reagoval BLANIK., warha

Lama.Lama

Mohli tam dát válku proti Silasovi. Myslím si, že Jeremy(někde jsem četl že je potvrzena účast McQueena v další sérii) nakonec obživne->Bonnie se Silasem provedou obřad. V 5. sérii budou bojovat proti těm nestvůrám něco jako v Supernatural. Odstřelením Jeremyho asi chtěli získat zpátky diváky na divokost/zuřivost Eleny

novoten

Myslím, že to někde říkala, na tohle téma co Elena snese se vcelku dost vyjadřovala a někdy mi to přišlo takové rozporuplné. A taky dost říkala, že když příjde o Jeremyho, že tu bude pro ní poslední kapka, co už je vcelku logické, ale že zas zapomíná na přátele co za ní celouh dobu stojí, to mi přijde na hlavu.

sallyann , warha

Promo jsem viděla :) Rozhodně to bude zajímavé.

Smrt Jeremyho byla vcelku nutná. TVD se potřebovalo zase posunout o kus dál, protože co si budeme nalhávat - Elenu s její "lidskostí" jsme viděli ze všech možných úhlů. Vyčerpali co se dalo, tak co by tam mohli dát jako další zápletku?

na příspěvěk reagoval warha

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

BLANIK.

Já to nemůžu nikde dohledat, ale neříkala kdysi plecka, že smrt Jenny jeden rok..a ztráta Alarica druhý rok je maximum, co může Elena snést?

na příspěvěk reagoval BLANIK.

warha

V tomhle podání jejich zbavování postav už neřeším, natož když si někde člověk dřív přečetl, že to udělali proto, že si vlastně nevěděla rady co dál s postavou...

Navíc někdy mi to přijde, že to už ty herce nabaví, ani se jim nedivím a raději ať už je z toho seriálu odklidí. Ale asi si možná Plecka všimla, že sledovanost klesá a myslí si, že to tímhlě zachrání, že to ale vázne jinde to si nepřipustí. (inu i z kumbálu šíří negativní vlny :D)

na příspěvěk reagoval novoten

Lama.Lama

to by bylo nejlepší a hlavně ať jí tam nenosí jídlo, vodu a třeba ten jejich Spin-of bude stát za to :D :D

warha (hodnocení, recenze)

Koukám že trend pokračuje. Zabíjení oblíbených postav. Uděláš to jednou: šokující, podruhé: jde to ale do třetice? Trapné...Už jen čekám kdy se vydá Klaus na lov Tylera. Nevím jestli s takhle získávají fanoušky ale jako stálej divák se mi to nelíbí a začíná mě to pěkně štvát(slušně). Opravdu nevím jaký to má smysl ten postupný odstřel.

na příspěvěk reagoval BLANIK., Lama.Lama, sallyann

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)