Reklama

Reklama

VOD (1)

Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (300)

Psema 

všechny recenze uživatele

2Bobule po Irsku... neboli další americký pokus dělat si legraci z cizí kultury, aniž by měl kdokoliv páru, o čem mluví, píše, točí... a vlastně i hraje. Nízkotučný příběh by nevadil, pokud by dával trochu smysl a neobsahoval nulový (nada, nic!) počet vtipných situací a měl alespoň trochu tempo. Přestupný rok je nuda k zbláznění, v jejíž polovině jsem si představoval, že se za jednou z chaloupek vyloupne Jay a Tichej Bob a všechny (kromě ústředního páru) během půlminutového slow-motionu vystřílí. Jediným záchranným lanem je fakt, že se Přestupný rok na rozdíl od českého folklórního sequelo-shitu může spolehnout na obří kukadla nejroztomilejší herečky Hollywoodu a nečekaně zmužnělého Watchmena. Jinak by to bylo na kinedryl. 3/10 ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Matthew nepatří mezi mé oblíbence, ale ta irská krev mu strašně seděla a jeho role "hrubiána" byla sexy. Přála bych si být na místě Amy, která mimo jiné hrála perfektně jak to nazvat, prdlou? ženskou a spolu jim to pořádně ladilo. Bavila jsem se od začátku do konce a to od podobných romantických komedií ani nevyžaduji. Každopádně příjemná oddychovka, při které jsem nepotřebovala ani jednou kouknout po hodnikách a necítila se trapně, že se mi to líbí :o) Jo, kdyby byli ty Irové takový všichni, jedu se tam podívat, ale já je všechny vidím jako malé, zrzavé skřítky. Mimo jiné to je už další "Ir", který se mi dostal pod kůži. Kdo uhádne, kdo byl první? ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Nesympatická ženská - a nepřišla mi ani moc sexy - a nějaký metrosexuál, který si hraje na drsného kluka z irské farmy. Od začátku je to celé nevtipné, práce bytové designérky a na mobilu ukázky operací jejího amerického partnera mi přišly zcela mimo mísu a nijak mne nebavily, a nakonec ani ten irský venkov není nasnímaný nijak zajímavě nebo objevně. Navíc to celé působí jako plakát irského venkova - asi jako kdyby Pražáci vyrazili do sklípku na Moravu, ožrali se jak prasata, a protože je to bavilo, natočili film o plakátové Moravě, jak ji poznali - třeba by se to mohlo jmenovat Přestupné bobule. A ani tady jsem ústředním postavám jejich vztah nijak nevěřil a když jí pak romanticky (dycky romanticky!) dává prstýnek, vůbec mu ten projev nevěřím a jí taky ne. ()

Huntelaar 

všechny recenze uživatele

Nemyslím si, že je nejšťastnější věc u výroby jasně žánrového filmu být inovativní pouze při výběru lokace. Protože ono Irsko je suverénně nejzajímavějším prvkem Přestupného roku a všechno ostatní, co má zapadat do škatulky romantická komedie, je stokrát omleté klišé bez špetky nápadu. Ústřední dvojici to docela sekne a i premisa "ona panička" "on buran" jde docela do sebe, ale proti nim je scénář ruku v ruce s dějem. To byl taky jeden z důvodů proč jsem měl dlouho pocit, že ten film by klidně mohl být delší. Jenže ono šlo o to, že začátek je zbytečně protahovaný, v části (která má být stěžějní) a kdy si k sobě mají hledat cestu je strašně suchá (ovšem jako záběry z cestopisu nádherný) a ten zmar totálně podkopne wtf závěr, kde se jedna scéna předbíhá s druhou o pozici nejzbytečnějšího záběru filmu. Na 3 hvězdy se to u mě přehouplo tak, tak. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Přestupný rok je lepší, než čsfd hodnocení napovídá. Minimálně ústřední dvojka Amy Adams - Matthew Goode stojí za to: jiskří to mezi nimi, oba jsou sympaťáci a co chvíli se vytasí s dobrým vtípkem nebo průpovídkou. A pak tu samozřejmě máme krásné irské exteriéry. Scénář žádná překvapení nenachystal, ale ani neškobrtne (ach ano, ten konec na sluncem ozářených útesech je jak z filmů podle Rosamunde Pilcher). Navzdory absenci originality mě tenhle film poměrně bavil a bez problému si ho dám na televizní obrazovce znovu. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Herec Matthew Goode, představitel Declana, přiznal že během natáčení létal na víkendy domů do Londýna. (Dr Lizal)
  • Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)
  • Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)

Reklama

Reklama