Reklama

Reklama

VOD (1)

Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (300)

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Veskrze průměrná romantická road movie, kde slečna chvátá za svým vyvoleným, aby zjistila, že toho pravého už našla. Kupa klišé a scény, které jste již mnohokrát viděli v jiných průměrných filmech podobného ražení. Jediné, co činí tento kousek originálním, jsou patrně lokace natáčení. A jelikož Irsko a Skotská vysočina jsou má CPU záležitost, alespoň něčím se trefili do mého šálku čaje. Tedy i přes veškerý ten patos je to docela fajn odpočinková záležitost. 60% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vvykrádačka Sweet Home Alabama, ktorý je vykrádačkou ďalších starších a kvalitnejších romkomov. Máme tu tie najotrepanejšie klišé, aké si dokážete predstaviť, lacný exotizmus (chudáci Íri a kardiochirurgovia) a extrémne predvídateľný dej nielen ako celok, ale aj pri jednotlivých sekvenciách. Tí vysokoškolsky vzdelaní a z mesta sú vychytralí hajzlíci, tí z vidieka zase bezvýhradne správni. Film som si pozrel čisto kvôli Amy Adams a vedel som našťastie vopred, do čoho idem. Adams má nesmierne šťastie, že sa dokázala vekom z takýchto schematických úloh pohodlne vymaniť a prejsť do o dve poschodia vyššej ligy. Sledovať Prestupný rok týždeň po Ostrých objektoch je zážitok iba ťažko popísateľný slovami. Toto natočil režisér Hillary a Jackie, smutný to koniec jedného veľkého talentu. ()

Reklama

carly 

všechny recenze uživatele

aj ja takého chcem. so strniskom, sexi írskym prízvukom a ani tým B&B by som nepohrdla. premisa tohto filmu je veľké klišé. lenže klišé sú to preto, lebo fungujú. dvaja, ktorí na prví pohľad nemajú nič spoločné sa vydajú na cestu, aby zistili, že toho majú spoločného ... vlastne dosť veľa. Matthew je dostatočne šarmantný na to, aby ste mu toho cynika s dobrým srdcom zhltli aj s navijákom. a Amy je dostatočne rozkošná na to, aby ste chápali, prečo ju počas cesty nepridusí vankúšom. film mi utiekol ako nič. a mimo toho, že bol zábavný, bol aj prekvapivý veľmi milým spôsobom. a odohrával sa v Írsku. na tie kopce by som sa mohla pozerať hodiny. a veľmi som si užila ten koniec. toto si predstavujem pod pojmom romantická komédia ()

Anarvin 

všechny recenze uživatele

Amy Adams je tu protivná a hnusná, Matthew Goode těžkotonážní uspavač hadů. Vzájemná chemie neexistuje, na nějakou romantiku tedy zapomeňte rovněž. Stejné je to s humorem, ten se jaksi nedostavil. Všechny skoro-vtipy jsou předvídatelné, ohrané, špatně podané a prostě zoufalé. Jediné body si snímek zaslouží za pěknou Skotskou krajinu, ale to si radši pustit dokument od National Geographic, tohle je na usnutí. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Nesympatická ženská - a nepřišla mi ani moc sexy - a nějaký metrosexuál, který si hraje na drsného kluka z irské farmy. Od začátku je to celé nevtipné, práce bytové designérky a na mobilu ukázky operací jejího amerického partnera mi přišly zcela mimo mísu a nijak mne nebavily, a nakonec ani ten irský venkov není nasnímaný nijak zajímavě nebo objevně. Navíc to celé působí jako plakát irského venkova - asi jako kdyby Pražáci vyrazili do sklípku na Moravu, ožrali se jak prasata, a protože je to bavilo, natočili film o plakátové Moravě, jak ji poznali - třeba by se to mohlo jmenovat Přestupné bobule. A ani tady jsem ústředním postavám jejich vztah nijak nevěřil a když jí pak romanticky (dycky romanticky!) dává prstýnek, vůbec mu ten projev nevěřím a jí taky ne. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Filmovalo se v Dublinu. (M.B)
  • Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)
  • Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama