Courtemanche

Parodie plný extrémů. Odehrává se to v Římě, 2000 a půl roku před Kristem, ale nějaká ta diskotéka tvůrcům problém tady nedělá. Má trefný, kvalitní scénář, film parádně cítí humor, herci ve svých rolích jsou vynikající. Leslie Nielsen je jen hostem, ale má víc než jen minimální prostor. Film neměl propagandu, proto tak neznámý, s kvalitou tady problémy nejsou. 5/5 ()

bratr.Milan

Poctivě natočená inteligentní bláznivá komedie. Ano, i bláznivou komedii lze natočit inteligentně a poctivě. Pustil jsem si jí po katastrofální Vesmírné prdě Leslieho Nielsena, abych si spravil chuť. Leslie Nielsen zde hraje Leslieho Nielsena a je dobře, že není hlavní postavou a netočili to Američané. Byl to úplný balzám na nervy. Italové vítězí proti Američanům na celé čáře. Životné postavy jsou vzaté přímo z ulicí Říma a Neapole jsou skvěle napsané i zahrané. Asi o třetinu vtipů přijdete, pokud se na film nedíváte v originále a nežili jste alespoň rok v Itálii. Krásně si tu hrají s neapolským a římským nářečím. Představte si ten typ humoru, když se čistý Ostravák přestěhuje do Prahy. I když to není tak úplně přesné přirovnání. Mnohem lépe se k tomu hodí přirovnání slovenské. Predstavte si čistokrvných východniarov, ktorí sa presťahujú do Bratislavy, a komické situácie vyplývajúce z rozdielov v charaktere a jazyku. ()