Reklama

Reklama

VOD (1)

Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

(více)

Recenze (71)

KoRner 

všechny recenze uživatele

Neviem či Enšpígl videl tento film, ale žiaden výlet sa nekoná. Väčšina deja sa odohráva v pracovnom tábore pre amerických zajatcov, kde ich postupne likviduje vietnamský gestapo. A až na nejaké detaily ako "vietnamská angličtina" a neschopnosť zastreliť Chucka z blízkosti ide veru na svoju dobu o podarený a vcelku verný akčný film. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Opět na mě mávla paní nostalgie, Nezvěstní v boji 2 byl před 15 lety první film na mém tehdy koupeném videu. Moc se mě nelíbil, protože se v něm dlouho nic nedělo, nicméně dneska se na to koukám jinak. Druhý díl je vlastně prequel k jedničce a celá první hodina je vlastně klasický vězenňský film, kde skupina zubožených amerických vojáků prožívá peklo v zajateckém táboře. Obsahuje několik opravdu skvělých scén (falešné popravy vs. skutečná, krysa, upálení), Soon-Teck Oh je opravdu hajzl, kterému budete přát nejosklivější smrt a Steve Williams má dobrou roli kolaboranta. A ani Chuck Norris zde není klasický superman, ale zlomený voják, který se drží z posledních sil. Poslední půlhodina je akční, akce není nijak velkolepá ani moc béčková, ale potěšila mě celkovou jakžtakž reálností, nechybí ani solidní finální souboj. V rámci žánru opravdu špička. ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

"Chceš vědět, kdo z nás je větší chlap? Taky to chci vědět!" Já teda nevím, ale mě se to líbilo o dost víc než první díl. Chuck tady nevypadá tak blbě jako obvykle (hlavně proto, že je celou dobu pěkně zarostlý a špinavý a není mu vidět obličej) a taky je tu snad nejdrsnější ze všech svých filmů. Celou dobu vlastně svádí psychický souboj s hlavním záporákem, nikdy by nezradil svou vlast, ví všechno ze všech nejlíp, dobrovolně se nabízí za své muže na mučení a ve volném čase si z kousků hader sešívá americkou vlajku (nekecám):). Na rozdíl od jedničky je tady i slušný záporák a i mezi menšíma šaržema najdete výrazné typy, přičemž nejdrsnější z nich je asi tlustý megavietnamec s vizáží Oddjoba z Goldfingera, co ho mluví Bohdan Tůma a metá hlášky typu "Já ti dám hajzle!". Vietnamci navíc nejsou žádní nazdárci a dávají vězňům pěkně zabrat, přičemž střílení z nenabité pistole do hlavy nebo upalování za živa je v táboře na denním pořádku. Akce se sice dočkáme až v druhé půlce, ale zase celkem stojí za to - všichni hází granátama jako krikeťákama a Chuck se dokonce vytáhne i s plamenometem. Braddock sice nikdy nebude Rambo, na to Chuck nemá charisma ani dost cool vizáž (přeci jen nikdy nesundá košili a ten plnovous...), ale když přivřete oči nad béčkovým scénářem i prostředím, na ty 3,5* to dotáhnout může. ***Věděli jste, že: První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou"*** ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Norrisovi tý džungle bylo z jedničky málo, tak se se svým týmem hypochondru nechá lapnout ve vjetnamu do klece tábora, kterýmu velí zlověstný generál, co chce od Čaka autogram na jeho papíry. Každý trest smrti skončí Norrisovim nasraným xichtem vykukujíc skrz dřevěný mříže klece, vjetnamčíci si naserou do kalhot a radši nikoho netrestaj.. byť by je Norris zranil nadávkou. Celý film je zavřenej a čeka až odbyde hodina filmu, aby v poslední půl hodině mohl provětrat samopaly, granaty a plamenomety jako za starých dobrých časů jedničky s halenkou na hlavě. ()

Brejlil 

všechny recenze uživatele

Z tohoto filmu čiší promarněná příležitost. S lepšími herci a lepším režisérem mohla být celá část před Braddockovým útěkem dokonalým "psychem". Příležitostí k tomu měli tvůrci dost, ale museli je promarnit, protože se jim nedostávalo všeho. Herci, až na Sun-tek Oha v roli psychopatického vietnamského velitele tábora, působí velmi špatně, někteří až ochotnicky, režisér je neschopa a k ruce má neschopné střihače. A scénáristé si naběhli nutností Braddocka osvobodit a zachránit zajatce. Všechno je pěkně béčkovité a nezachrání to ani některé pěkné jednotlivosti. Jedna hvězdička za sentimentální vzpomínku na šumící VHS. ()

Galerie (210)

Zajímavosti (6)

  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)
  • Ve Scéně, kde je Walkerovi (Chuck Norris) na hlavu navlečen pytel s krysou, byla použita místo vycpané krysy, kterou se podařilo ztratit, krysa mrtvá. Norris ji však přesto neměl problém vzít do úst. (vojtaruzek)

Reklama

Reklama