Reklama

Reklama

VOD (1)

Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

(více)

Recenze (71)

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Bůh chtěl původně stvořit svět za měsíc, Chuck Norris mu dal jen sedm dnů. Chuck Norris zabil Mrtvé moře. Chucka Norrise jednou kousla kobra - po 8 hodinách krutých bolestí chcípla. Tak aspoň víme, s kým máme tu čest. Strčí všechny do kapsy a ty, co se mu tam nevejdou, zabije:-) Je to on, mého srdce champion! ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Druhy diel tejto trilogie bol pre mna jednoznacne najlepsi. Tu sa uz zamerali pocas celeho filmu na Vietnamsky tabor, kde to len kypelo akciami a spravne nadavkovanymi scenami, kde velitel tabora bol pekna svina a dal to aj pekne pocitit na americkych zajatcov. Aj tu Braddock potvrdil, ze sa nicoho neboji a ide aj cez vietnamske mrtvoly, aby vsetkych oslobodil, ako aj seba sameho v tomto pekle uprostred dzungle. Ani tu ho nejako nemohli trafit Vietnamci do tela, akoby sa mu gulky vyhybali, pretoze urcite mali strach ho zasiahnut:) Alebo Vietnamci boli slepi a mozno aj drzali prvykrat v ruke zbran:) ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Pokud beru hodnocení a kvalitu filmu v rámci žánru, tak musím dát jednoznačně plný počet. Ve své době i dnes, v rámci 80.kových akčňáků a amerických protivietnamsky- protirusky-propagandistických filmů (Rambo II (1985), Rudý Škorpion (1989), ...) se jedná o absolutní špičku. Stejně tak jako akční film takový film vyloženě exceluje a jedná se bezkonkurenčně o nejlepší Norrisův film, který převyšuje všechny jeho ostatní o mnoho levelů. Již technika zpracování je z dnešního hlediska naprosto výborná a bezchybná, zaujala mě zejména kamera a prostředí. Polovina filmu vykresluje opravdu dosti drsné týrání, věznění a mučení amerických zajatců a snahu zlomit Norrise k podpisu přiznání válečných zločinů. Na svoji dobu se jedná o docela drsný kousek a scéna s krysou byla jedním z vrcholů zobrazování násilností ... Člověk si ani tak moc neutvoří vztah k těm zajatcům (ti jsou chvílemi skutečně trapně zahraní), ale vyloženě si vytvoří nenávistný vztah k několika hlavním věznitelům, zejména pak jejich veliteli (Sun-tek Oh). Osobně já jsem se těšil na pomstu velice a Norris mi splnil všechna má očekávání a ještě je předčil. Nustálé vracení se k základně a její postupné ničení, postupné vraždění jednotek, vychutnávačky při likvidaci hlavních záporáků, prostě jim to vrátil opravdu až s úroky a tentokrát se fakt nesral (obecně jej považuji proti Seagalovi vyloženě za "měkotu" ...). Špičková akce, v podstatě i docela uvěřitelná, napínavý nekompromisní film s výborným zakončením, kdy Norris bojuje s velitelem jednotky v chatrči ... a ... choreografie souboje mne VELICE mile překvapila! Tvůrci mohli film na konci již docela odfláknout, Norris mohl rozdat pár kopaček a mohlo být po veliteli. Ale ne, je zde vidět rozdílnost stylů boje, docela dobré zákroky, souboj trvá tak akorát uvěřitelně, Norris si nepřítele za to všechno příkoří vyloženě vychutnává až do konce, paráda! Naprosto vyjímečný Norrisův film, na který nedám dopustit a vůbec se nebojím a nestydím mu dát plné hodnocení, protože si jej skutečně, zejména z pohledu doby kdy vznikl, zaslouží ... ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Nedobře zrežírované a sestříhané, hloupé béčko o zajatých hrdých amerických vojácích, živořících ve vietnamském lágru pod dohledem sadistického dozorce, rozhodně svou (úsměvně) výbušnou akcí v džungli nepostrádá náběh na "guilty pleasure" (kde jinde se plamenometem brání (přes) provazový most? :-)). Obzvlášť, když Chuckova plukovníka Braddocka portrétuje jako echte tvrdou, neoblomnou, neponížitelnou (nemluvnou a nemytou) skálu. Nebo spíš dřevo (herecké)? ()

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Chuckieho Braddock je zpátky a je drsnější, odhodlanější, fousatější a vůbec všechno tak o ten jeden level vymachrovanější! Oproti jedničce jde rovnou na věc, což je ta nejsympatičtější frajeřina, kterou mohl udělat. Více to bouchá, skáče, kope, řve a i ten záporák stojí za podívanou! Závěrečný fight je pak tím vůbec nejlepším! Dvojka je jednodušše lepší, já jsem fanoušek Norrisův věrný, a tak sázím Chuckiemu poctivých 70%!! ()

Galerie (210)

Zajímavosti (6)

  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)
  • Českou stopou ve filmu je český samopal vzor 58, kterého je možné si všimnout na stěně chatrče v 79. minutě. (Terva)

Reklama

Reklama