Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Dm1tr1j

Film splnil očakávania, veľa vtipných scén, niektoré aj originálne. Už tým si film zaslúžil omnoho vyššie hodnotenie ako ostatná produkcia. A na požiadanie dopišem par kokotin :-D okrem nejakych pojebanych nezmyslov čo porušili zakony fyziky sa to celkom držalo zdravého rozumu. Treba ale povedať, že deadpool trpel rozdvojenou osobnosťou a o celkom rozdielnej mimike v maske a bez masky ani nehovorím...v maske detský kokot bláznivý a bez nej uchylný 30tnik...malo by to byť jednotvárne stále...nie takto jebať patent....ale treba ísť pozrieť určite je to popičáda :-D ()

Asertio

Černej humor, supr hlášky, hustý bitky a kočka Morena Baccarin jako bonus. Cool film jak má být. Jinak ani film co si dělá prdel sám ze sebe dopadnout nemůže. K dokonalosti tomu chybělo jen epičtější finále (rvačka s celkem normální britským záporákem není až takový terno) a trocha gradace v hláškách, ke konci už jsou malinko repetitivní. ()

Ivo odpad!

Nevzpomínám si že bych někdy viděl něco tak totálně a trapně stupidního. Poprvé se mi stalo že jsme po půhodině naprosto znechucení odešli z kina. Jestli tento typ konstantně fekálního, dementního a primitivního "humoru" na úrovni ústavu pro mentálně postižené nebo v rámci party hýkajících ovyrážkovaných puberťáků je tím co je tolika diváky oslavováno, tak potěš pánbůh ... Permanentní "honění" alterované zpomalenými kulkami do hlavy - zajímavá to vizitka inteligenční úrovně pětihvězdičkového publika ... Film zhruba tak na úrovni Kameňáku nebo Babovřesk ... ()

Perth

Romantická linka je trochu natahovaná, prolínání časových linií poněkud zbytečné ale ve výsledku to pořád funguje jako skvělý akčňák. Dal bych 80% ale za úžasně využíté "breaking of 4th wall" (vypadá to jako by tvůrci filmu neměli peníze na více X-menů), což byl vlastně hlavní důvod proč jsem na film šel, nemůžu jinak než dát plný počet. ()

AngelG

Tak myslím, že můžu upřímně říct, že tohle je jeden z nejlepších komiksových filmů, které kdy kdo vyplodil. Už jen z těch úvodních titulků bylo jasné, že se jedná o něco jiného, než co jsme doposud viděli. Ryan Reynolds naprosto kouzlil, až vykouzlil pro mě jednoho z nejsympatičtějších postav komiksu i filmu. Jeho humor byl v tomhle filmu naprostým základem, nenudil, nebyl přehnaný a ani trapný. Byl prostě správně morbidní a sarkastický, což já rozhodně můžu. Bylo znát, že Ryan, po svém dlouholetém čekání, dal do Deadpoolova ztvárnění opravdu hodně a že si to patřičně užíval. Navíc, ty neustálé narážky na okolní herce a X-menovské filmy celkově, byly naprosto skvělé. :D ()

bararich8

Boží úvodní sekvence, nabité hláškami a plné narážek (půlce kina bylo kolem 12 let, ti z toho kromě vizuálu a pubertálních keců nemohli nic mít). Navíc, kdo neumí anglicky, přijde o celkem slušnou řádku vtipů (a ač se Fuka snažil, do češtiny to prostě přeložit rozumně nejde). Co mě zarazilo, že se mnohem více kecá než něco děje (akční scény jsou všehovšudy tak 3, ale jsou roztahané kvůli vypravování příběhu). Výsledek však naštěstí působí dobře a člověk se rozhodně nenudí. A ano, kamera by mohla být stabilnější. Co se týče hudby, tak Junkie je stále zárukou kvality. 4,5*. ()

palmrus

Nářez, absolutní nářez, smíchy jsem si v kině už dlouho nepobrečel a u Deadpoola hned několikrát. Životní role Rajena Rejnoldse. ()

Hpatrik

Na superhrdinský akčnák až moc humoru a málo akce, spousta pokulturních narážek a gagů které jsou pro neamerické publikum těžko pochopitené, a toho pomrkávání na diváka bylo na můj vkus už moc. Záporák nevýrazný a dramatická složka nefunkční (o nikoho se prostě nebojíte). Je to prostě a jednoduše komedie, Deadpool neúnavně chrlí jednu hlášku za druhou, a rozsekává při tom záporáky na kousky - je to cool a budete se u toho bavit, ale nic víc! Edit: Tak po druhém shlédnutí mi to sedlo daleko víc! ()

GlamourCat odpad!

Určitě je to lepší než Matrix, a to ještě nemluvím o dalších filmech, které může Deadpool s přehledem překonat. Nikde není tolik líbivé kombinace násilí + moderních vtipů a hlášek. Z někoho udělat "kebab" se totiž stornuje, když u toho řeknete něco o twitteru nebo facebooku, v té chvíli to přestane být vražda a stane se z toho zábavná záležitost. Hlavně toho je třeba víc a víc, a ještě si za to platit, protože násilí na lidech je okolo tak málo. ()

Fionor

Tuna humoru (i když úvodní titulky jsou zdaleka nejhumornější část filmu), ale neskutečně plytký děj, který nezachrání ani retrospektivní způsob vyprávění. Celkově nemám pocit, že by mi nějaká scéna opravdu utkvěla a za pár týdnů si budu nejspíš pamatovat jen to, že Ryana Reynoldse ve filmu střelí a opíchají do prdele. Takže podle mě neskutečně promrhaný potenciál, protože samo o sobě to, že někdo mluví sprostě a občas se ukážou prsa, na dobrý film nestačí. Velice slabé 4/5. ()

NiaWolf

Dobrých filmových parodií je jako šafránu. Mezi ty nejlepší patří Žhavé výstřely, Scary Movie (pouze první díl) a teď se k nim přidal Deadpool. Nepamatuji si, že bych se u nějakého filmu pobavila už při úvodních titulcích a pak minimálně ještě další hodinu. Deadpool je takový, jak jej známe z komiksu. Ukecaný, nelítostný a tak trochu úchyl. Jsem ráda, že film nezačíná nudným originem, ale že ho servíruje postupně a tím servíruje postupnou dávku zábavy. Oceňuji, že film dokázal překročit řadu tabu, jako jsou odkazy na konkurenční filmy, herce, dělá si srandu ze svých předchozích neúspěchů a obrací se na diváka. Zatímco první část je prostě perfektní, druhá část lehce pokulhává. X-Meni tam byli celkem zbyteční, vtipů ubylo a finální souboj nebyl překvapující. Ještě však musím vyzvednout účast Stan Leeho a potitulkovou scénu. Sečteno a podtrženo, dala bych 4* za celý film, ale za hudbu, skvělý marketing a hromadu easter eggů to dorovnám na těch 5*. ()

Batobus

Nečekal jsem, že se ještě někdy u filmu v kině takhle srdečně pobavím a zasměju. To jsem nezažil léta. Skoro se mi nechce věřit, že tohle v prkeném Marvelu dostalo zelenou. Komiksové filmy jdou do stále větších sraček a tohle je zjevení úplně z jiného světa. Ten styl nejspíš začnou všichni kopírovat do omrzení, ale první byl DEADPOOL. Skvělé. ()

glumka

Akce zábava akce zábava. Kolem tohoto se celý Deadpool točí. Naprosté nadšení. Ať to jsou narážky na ostatní komixové filmy, hlášky, malůvky deadpoola, mala ručička a nebo úžasný soundtrack. Není jiná možnost, než dát 5* ()

VyViteKdo

Originalita nad originalitu. Styl vyprávění, tolik vtipu všude. Očekávání splněno a zbořeno; ne! zničeno. Tak dobrý ten film je, protože máloco dokáže tak rozvibrovat bránici kinosálu jako avokádo v červeném obleku co překypuje hláškama, má rádo jednorožce, ikea stavebnice a někde v domě zakopalo 160kg kokainu. What? SPOILER ALERT! ()

darkreider

Neviem sa rozhodnúť pre tú 4tú hviezdu asi preto, že ma stále máta ten preklad českých titulkov. A nie lebo "Dáda", ale hlavne pre všetky tie vulgarity, ktoré sú v originálnom znení neskutočne košaté a český ekvivalent je proste "ku*va". Ten titulkár mi to skazil, ale aspoň mám dôvod si to pozrieť znovu a bez nich. Manželka sa nesmiala keď pochopila, že to skutočne nebude romantika ani klasický comix, ale začala sa smiať keď jej to osvetlil sám deadpool. ()

Torpid

V kinech je to 10 dní, tady to hodnotilo 9000 lidí a je to pro ně 43. nejlepší film všech dob. Pane Bože, přestávám vycházet na ulici. Ryan Reynolds by měl hrát jen v tom oblečku - a už napořád. Každá desátá hláška vtipná, parodie na komixový srajdy a klišé určená pro ty , co ty samý srajdy automaticky ženou do červených čísel. Trochu přichucené pomeje, aby chrochtání znělo jako smích a prasata přibírala na váze. ()

FanKalEl

Pool.Dead nesklamal, ba naopak až prekvapil koľko ton humoru naservíroval popod nos. Trailer k filmu ma až tak nedostal, ale akonáhle sa zapol film a naskočili úvodné titulky so zabitým a originálnym podaním, tak som hneď vedel že to bude strašná pecka. !Možné spoilery! Úvodná časť filmu na diaľnici ma dostala svojim spôsobom viac než finále ktoré bolo zbytočne naplnené tou explóziou. Najviac ma vtedy vo finále asi dostala tá scéna s taxikárom, alebo to s tou šrúbou a reakciou mozgu, atd. No ináč to má luxusnú akciu, výborne zloženú a nasadenú hudbu počas akčných sekvencií a kopec odkazov na iné filmy. X-meni na zábavný spôsob príjemné prekvapili i podaním kde DP komunikuje s publikom, ale to iba ľahko nadpriemerné finále a ten zbytočný hype okolo toho celého Valentína mi trochu zhoršilo dojem a celkovo ma film o trochu menej nadchol než ostatných. Chcelo by to ešte ďalšiu projekciu, no i tak som prekvapený a určite to je komixovka hodná ďalšieho a ďalšieho zhliadnutia. (85%) ()

Navi01

Přesně tohle jsem potřeboval. A hned při úvodních "titulcích" jsem to věděl :-D První třetinu filmu jsem se opravdu neustále řezal smíchy. Pak tempo lehoulince zvolnilo, ale neustále to byl neskutečný nářez. Kdo zase odejde před koncem titulků je TELE! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě