Reklama

Reklama

Vrána: Město andělů

  • USA The Crow: City of Angels (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Stali se nepohodlnými svědky rituální vraždy futuristického gangu, a tak museli Ashe Corvin se synem zemřít. Okolnosti jejich smrti se donekonečna záhadně zjevují dvacetileté dívce Sarah. Až jednoho večera ji odvede Vrána do opuštěných doků, kde došlo k celé tragédii. Sarah je svědkem toho, jak Vrána znovu oživuje duši mrtvého Ashe. V den oslav Svátku mrtvých se znovuzrozený Ashe vydává do ulic, aby pomstil smrt svého syna a ochránil Sarah, která má být další obětí nelítostného gangu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (107)

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele

Ani jsem netušil, že původní Vrána má pokračování. Tak na to se jasně musím podívat. Líp bych ale udělal, kdybych se na to nedíval a nic o tom nevěděl. Takové zprznění jsem zase dlouho neviděl. Kde je ta hutná temná atmosféra z původního filmu? To jako že když se tam dají obří kartonové makety baráků, natočí pár zaprasených ulic a zapne žlutý filtr, tak se vytvoří atmosféra? No vytvoří se leda tak velké hovno. To taky v podstatě vystihuje celý film. Herci samotní mi zas až tolik nevadili, i když žádná sláva to není. Problém je prostě v té lacinosti a fušerství. Už tady zmiňovaný souboj s tou Asiatkou je krásný příklad. Soundtrack je taktéž skoro nulový, až na Filter. Ten vždycky příjemně překvapí. 2* ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Dvorní režisér kultovní novogotické skupiny The Cure Tim Pope natočil druhý díl snímku Vrána. Pokus o vytvoření podobné novogotické stylizace mu celkem vyšel, ale celý snímek je až příliš artistní a přestylizovaný. Co bez problémů utáhne videoklip, to je na celovečerní film málo (nebo možná hodně?). Novogotická či postpunková image se tu míjí s uměním. A o názory tady samozřejmě nejde... (hvězdičku navíc strhávám za to, že tu absentuje dobrá rocková hudba, kterou bych apriori čekal...) ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Scenáristický recyklát s až příliš podobným mstitelem rozjíždějícím nenápaditou vyvražďovačku nevýrazných záporáků s nedostatkem akce a velmi blbým finále. Ale zfetovaně přefiltrovaný vizuál, pěkně zakouřené miniatury a pustošivá výprava jsou fajn, stejně jako to, že tu cítíte určitý postup rozkladu světa od prvního dílu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

No, dosť bieda. Tim Pope odvtedy nenatočil žiadny film. Vrana 2 nebola nechcený film. Naopak, bola značným spôsobom očakávaná, keďže mala nadviazať na kultovú Proyasovu jednotku. Mne sa jednotka nepáčila (na rozdiel od komiksu), ale to je teraz vedľajšie. Napokon to žiadne terno nebolo: pri biednom rozpočte 13 miliónov dvojka nezarobila na celom svete ani 8 (!). Prekvapivo by som to ale ako vyložený odpad nevnímal. Zázrak to ale fakt nie je. Akčné scény ako z televízneho seriálu zachraňuje solídna výprava resp. atmosféra strateného mesta. Zlosynovia sú podpriemerní, okrem svojrázneho a prekvapivo fungujúceho Iggyho Poppa (mal hrať už v jednotke). Nečakane zlý je herecký predstaviteľ ústrednej úlohy Vincent Perez. „Nečakane zlý“ preto, lebo v takejto úlohe sa od herca nečaká nič iné, len že bude štíhly, nechá si narásť dlhé vlasy, oblečie sa do čierneho a tvár si nechá zagebriť bielou farbou a pomaľuje si ju čiernou ceruzou (viď. Brandon Lee v prvej časti). Perez je zúfalé drevo, ktoré (beztak hrozný) film definitívne pochováva. Chvíľu som si myslel, že to nejako vydržím a dám 3*, ale keď som si vypočul hlúpe hlášky („Idem chytať vranu a ty budeš môj vtáčí zob.“) a nepochopiteľné dialógy („Už ma nemôžeš poraziť. Vzal som ti všetku silu. Zostala ti len bolesť.“ – „Bolesť je moja sila.“), tak som si povedal, že veru nie. ()

Psycho.R 

všechny recenze uživatele

Pro jistotu jsem si nechal tři hvězdičky jako prozatimní hodnocení, než shlídnu trojku a čtyřku, od kterých už nečekm vůbec nic. Zcela se totiž po prvním díle vytratilo originální temné pojetí, které nahradil tmavý filtr a styl, který u jedničky vytvářel zcela ojedinělou atmosféru taky zmizelo. Vrána, která se možná stala vizuálně předlohou pro Joker v Temném rytíři si zkrátka vyžaduje kvalitnější zpracování a ne pouze pokus o jakýsi remake. Už z úcty ke svému předchůdci, který při natáčení přišel o život. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Iggy Pop se měl objevit v roli Funboye původně už v prvním snímku filmové série. Kvůli časovému vytížení se však mohl zůčastnit až natáčení tohoto pokračování. (korbitch22)
  • Ve filmu zazní i „Sean Olson“ od skupiny Korn. (Terva)
  • V den oslav Svátku mrtvých hraje v ulicích kapela Deftones a hraje song "Teething", který se také objevil na soundtracku k filmu. (Eldrick)

Reklama

Reklama