Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Deywid

Namiesto vymýšlania fundovaného komentára skopírujem svoj komentár k prvým Transformerom: "Veľkolepá audiovizuálna hovadina.... Efekty za 5 *, všetko ostatné za 1 * = 5+1/2 = 3 *".....určite lepšie ako príšerná dvojka - je to menej blbé (ale i tak stále dosť), triky sú úchvatné, akčné scény asi najlepšie z celej série (ale i tak im stále chýba dynamika a timing + Bay rezignoval na akúkoľvek realističnosť)....nenudil som sa ale druhýkrát to už vidieť nemusím... ()

masiko

Aspon, ze jsem to videl v 2D v originale... Vtipnej je vlastne jen Malkovich, ale nejvetsim plusem je Rosie Huntington, ktera strcila Megan do kapsy :) ()

j0nathan

Dle mého o kousek lepší než dvojka, ale zase ne o moc. Ani ten scénář nebyl takový průser jaký jsem čekal, ale zbytečně dlouhá stopáž a scény, které se daly vynechat ten film posunují do průměru. Přišlo mi, že se v tomhle díle Bay snažil tak moc, až to přeplácal. ()

Luukec odpad!

Akční scény slušné, nová zápletka, dejme tomu, ale kdykoliv se Shia LaBeouf objeví na obrazovce, tak mám chuť film vypnout, smazat a už se na to nikdy nedívat, sleď trapností do kterých se dostává s klidem překonává všechny díly Kameňáku a Ordinace v růžové zahradě a to je na jeden film opravdu moc.. ()

seipy

Velké zklamání!!!! Možná v 3D je to pastva pro oči, ale to jsem neviděl a zbytek stojí za prd. V první části filmu se nic neděje, jen se snaží nás připravit na velkolepý konec. A tam, velký guláš a spousta nepochopitelných scén. Pár možná i spoilerových příkladů jak scénarista uvažoval: Teď udělám akční scénu se Samem a Bumblebee ho na poslední chvíli zachrání. A teď udělám brečící scénu, kdy Bumblebeemu půjde o kejhák a Sam mu nebude moct pomoct. A teď Carly udělá něco statečného a teď bude mít zase problémy Optimus, atd.... A když to všechno náhodně poslepoval, tak vůbec nehleděl na to, jak moc je to nesmyslné a že chování hrdinů se mění každou minutu a že ve výsledku vlastně všichni běhají bezcílně po bitevním poli jen aby se účastnili těchto scén :D Prostě katastrofa ve velkém :( ()

Ole92

Pro mě očekávané zklamání. Nic nového pod sluncem. Z naprosto bezvýchodné situace nakonec opět vše dob ře dopadne a to už mě nebaví. Jedno z mála plus je rozmanitost robotů a soubojů ale tady všechny plus končí. A to že v Transformers 3 nehraje Megan Fox snad radši ani nebudu komentovat. ()

Echelon1

Skvelé efekty, skvelá akcia, skvelá hudba od Jablonskeho...Akurát, chýba tam nejaká scéna, ktorú máte chuť pozrieť si znova. Napr. v prvom diely úvodný útok na základňu, útok v púšti a pod. Hlavný problém filmu (v poslednom čase je to neustále), je vskutku zlý scenár. Všetko, čo na ňom stojí, je tu v háji. Roztržitý dej, vôbec nedotiahnuté postavy, občas až parodicky komické prvky, dej uzavretý troma vetami-takto rýchly koniec takéhoto filmu som ešte nevidel, a neviem čo všetko ešte. Spielberg urobil dobrú blbosť, keď Megan Fox vyhodil, úplne tým len poškodil dej. Potom, prenos planéty k našej cez teleport. No, jej časť sa aj preniesla, zvláštne, že sa nič nedialo, jej gravitácia a gravitácia Zemi na seba vôbec nepôsobili...Zábavné. A v podstate, celý útok na Chikago bol smiešny. F/A-18 si len tak letia okolo nepriateľských lietadiel, aby mohli byť zostrelené, nedokáže sa do mesta dostať žiadne lietadlo, ale niekoľko V-22 sa dostane, let vojakov akosi pripomínal Batmana, dokonca leteli horizontálne, menili výšku a pod. To už bolo priveľa... Taktiež, nepriatelia akýsi nezničiteľný, pri tom potom bol narobený poriadok pár snipermi...Ale aby to bolo akože "záživnejšie", tak len skupina vojakov zachraňuje svet. Mimochodom, čo v tomto filme robí na začiatku, pri lete na Mesiac, ten záber z filmu Apollo 13? To som nechápal, to by som očakával v B-čekovom filme, nie s multi-miliónovým rozpočtom. ()

Mya

Nemozem si pomoct, ale klesajuca uroven je jednoducho neprehliadnutelna. Kym prvy diel mal nie len kopu akcie ale aj isteho ducha, ten posledny nema absolutne nic. Teda ak nepocitam ten nelogicky zaver, vlastne nelogickosti tam je zial ovela viac. ()

radekgfx

Pokud byste hledali ve slovníku synonymum pro prvoplánovost, našli byste tam Transformers 3. Jednorázové, primitivní, nenáročné. ()

Gore

Příběh velmi špatný, nebo spíš o ničem a akce? Akce tak monotónní a tak nějak nezajímavě nasnímaná a natočená, že mě spíš nudila a vůbec nezajímala. To bylo zajímavější sledovat Malkoviche a Turturra, No more transformers. ()

Meteorista

Roztrhanost a nenávaznost scén dělá z tohoto filmu ještě větší paskvil, než jakým se na první pohled zdá být. I přesto všechno, je zde vidět mírné zlepšení od minulého dílu díky větší koncentraci akce (i když i ta je rozkouskovaná a pasáže mezi ní se děsně, děsně táhnou). Bay si neodpustil nelogičnosti, stejně jako ve dvojce a zase zařadil nesmyslné řešení mezilidských vztahů. Dokonce mu nedělá problém narvat takovéto útrpné žvatlání o vztazích mezi akci, či napínavější pasáž, a tím ji úplně zesměšnit. Ani tady se režisérovi nepodařilo vyvážit poměr akce-vtip-romantika, no a tak je z toho ve výsledku slátanina, u které nemusí dokonce někdo vytrvat celou dobu stopáže filmu. Ale i přesto všechno, jak jsem podotkl na začátku, je zde vidět mírné zlepšení. Jen malé upozornění - přeskočte si na 110. minutu. Další díl už ale raději ne... ()

Domec

Abych pravdu rekla, tak me pribeh vubec nezajimal uz od prvni minuty a tesila jsem na poradny robotsky bitky. Bohuzel tech jsme se moc nedockali, tak jsem doufala aspon ten pibeh. Jenze ten byl snad jeste nudnejsi nez ve dvojce a jeste tam furt opirali, jak ho Megan pustila k vode #boring. Transformers 3 je pro Baye jenom dobra vyrobna penez, vsak jeho reputaci to pouze snizuje. Jediny co stoji za to jsou efekty, kterejch sme ale moc nevideli. ()

Furmi

Super fantastická bomba pri ktorej mi stáli chlpi na celom tele dupkom počas celého sledovania tých neskutočných audio-vizuálnych orgií ktoré v dnešnej dobe nemajú obdoby. Ako som spomínal už neraz, Michaela Baya nemám rád a ani Transformers ale týto sa mi páčili náramne neviem prečo, malo to spád, neutichajúcu akciu a vážne neskutočné efekty ale neuveritelné a musím uznať film bol aj dobre zrežírovaný ale vadil mi miestami nezmyselný a chaotický strih + tie trápne pokusy o vtipy na začiatku ktoré sa nachádzali i v predošlých dieloch. Ináč sa jedná o neuveriteľnú zábavu a to je hlavné. 75% ()

Jožin

Ďaľšie pokračovanie stále viac gradujúcej no dejovo upadajúcej akčnej sérii, ktoré pomaly vyzeralo ako robotická apokalypsa, nebolo až taký prúser ako mnohí tvrdia. Príbeh bol zo začiatku jednoduchí no potom sa to dost zbytočne zamotávalo, Optimus ako vždy vedie no nebolo ho až tak veľa plátne. Shia ma maximálne presvedčil jeho výkon bol fakt výborny. Bolo mi ľúto Megan, že tu nieje no Rosie je výborna sexi náhrada,len dúfam,že keď bude ďalsie pokračovanie znova nevymenia hlavnú ženskú rolu, jedine že by sa vrátila Megan:). Obrovská pochvala patrí tvorcom digitálnycch trikov ktoré boli na jedničku,,niečo také som snáď ani nevidel !!! ()

M.E.K.Y

Pouze z povinnosti jsem se podíval na další pokračování "vyšňořených" robotů, jež svádí nekonečný souboj o naši nicotnou planetu Zemi. Nebudu chodit kolem horké kaše, očekávání byla "low", samotný film ničím nepřekvapil, spíš naopak v mnoha ohledech ještě zklamal. První transformery mám rád, v době, kdy vstupovali do kin, to bylo něco nového. Ale po shlédnutí obou pokračování nevím nevím, jestli vůbec někdy budu mít sílu a chuť se k nim vracet, protože obě pokračování a hlavně toto poslední (snad už poslední, prosím!) jsou velkým zklamáním. Počínaje strašně chabým scénářem, který přepálenou, dvou a půl hodinovou stopáž absolutně neutáhne, nudným tempem, opět nevhodnými vsuvkami a také akcí. A to zamrzí nejvíc, poněvadž akce byla pilířem transformerů, ale to už neplatí. Je jí tam příliš hodně, má statickou tendenci, diváka nepřekvapí, ani nevytrhne. Efekty Bayovy vždy šly, ale k úspěchu zdaleka nestačí. Ač bych to nikdy neřekl, tak citelnou ztrátou je i Megan Fox. Její nástupkyně Rosie Huntington-Whiteley je sice kost, stejně jako byla Megan a má tak šťavnaté rty, že bych jí do nich hned kousl, ale po celou dobu je jen přefintěná a skutečně pouze vzbuzuje dojem modelky, která se čirou náhodou ocitla na place a neví co by. Hudbu Steva Jablonskyho už jsem zažil v mnohem lepší formě, než pustit pár přepálených hitů a nashledanou. Závěr? Pomalu ztrácím víru v Michaela Baye! Jeho filmy mám rád a uznávám je, ale od té doby co šéfuje transformerům, klesl hodně hluboko! P.S. Ty dvě hvězdičky dávám především za dva malé, roztomilé robůtky, se kterými byla celkem sranda :) ()

Dejvi21

S heslem "proti všem" dávám plný počet, i když dojmy z kina zřejmě upadnou po zhlédnutí dvd na čtyři hvězdy. Své hraje taky časový odstup, zatímco hvězdy jsem dával v den návštěvy kina, komentář píšu až teď, ale k věci. U mě byla, je a bude nejhorší Pomsta poražených. Megan jsem jako herečku nepostrádal, ale faktem je, že takhle rychle ukončit tak velkou lásku je dost těžko k uvěření. Bezvadná dávka akce, už se vidím, jak sedím před televizí velkou jak stěna obýváku, s perfektním obrazem a k tomu možná i 3D brýle, přestože je nemám v lásce, jím popcorn a piju Colu, abych znovu prožil ty vizuální orgie. To je právě důvod, proč T3 sledovat, tolik demolic a akce nebylo ve všech Kobrách 11 ani ničem jiném dohromady. Každopádně chápu vaše rozhořčení, i když horší hodnocení než dvojka si to nezaslouží. ()

LukyNike

Velké zhoršení oproti předchozím dílům. Bylo to koukatelné, ale už to nemělo tak dobrou atmosféru. Pořád dokola se dívat, jak se ty potvory mimozemské ničí, už tolik nenadchne. Ani hudba už nebyla tak dobrá a mě teda hlavně chyběla krásná Megan. Po další projekci musím, ale uznat, že to bylo pěkně natočené. ()

tragicus

Tedy, první hodina a půl byl značný průšvih, během kterého mi prst občas bezděky přejel po klávese 'q' jako quit, nepříliš vtipná sebe-parodie, bez alespoň trochu přijatelných charakterů. Jediná snesitelná postava byl čmelák, dik tomu jeho rádiovému hláškování. Tedy, to Shiovo kotě také nebylo špatné, jen škoda toho hloupého pokusu o prohloubení její postavy ("Ach, můj bráška umřel ve válce..."), od toho se přece hrdinovi nedává do filmu ženská... Ta se má o něj jen bát, popř. se nechat unést a hotovo. Ještě štěstí za poslední hodinu, příjezd do Chicaga potěšil moje Nerovské já. ()

majo_svk

Michael Bay je môj obľúbený režisér a všetky filmy, ktoré zatiaľ natočil, sa mi páčili. Jeho filmový štýl mi jednoducho vyhovuje a tak sa vždy teším na nový film. Prvé dva skvelé a veľkolepé filmy o transformeroch som videl už niekoľkokrát a vždy som bol nadšený. Po zhliadnutí očakávanej trojky však nadšenie mierne opadlo. Úprimne, je akási iná. Už na netransformujú len roboti, ale transformuje sa celý film, hlavne jeho obsah. Po vizuálnej a efektovej stránke je všetko super. Vizuál je krásne veľkolepý a efekty sú to najlepšie, čo v dnešnej dobe filmový priemysel prináša. A myslí, že sa ich v najbližšej dobe nepodarí prekonať žiadnemu filmu. Po obsahovej stránke to však už nie je, čo bývalo. Nadnesenosť, humor, hlášky a zábavu by ste hľadali márne. Vzťahy medzi postavami i robotmi už nie sú humorné a ani emotívne. Zábavné postavy sú už prísne neutrálne, ba až nudné a trápne. Aký taký vzťah (i emócie) si zachovali jedine Sam a Bee. Celé je to posunuté k vážnosti a k „drsnosti“. Zlých Deceptikonov je extrémne veľa a divák o nich nevie absolútne nič. Aj tu platí, menej je niekedy viac. Prekombinovanosť a posun k reálnejšej a temnejšej atmosfére nemusí automaticky znamenať úspech. Ešte, že sa mi vôbec nezunovali parádne (niekedy však monotónne) súboje medzi robotmi. Stále som z nich ohromený, ako vtedy, keď som ich videl prvýkrát. Všetko ostatné je príšerne nudné. Aj napriek zmenám patrí Transformers 3: Temná strana mesiaca medzi najlepšie sci-fi akčné filmy, aké kedy vznikli. PS: Michael Bay by mal začať uvažovať, ako urobí štvorku a päťku, pretože veľkolepé transformácie už nemusia divákov vôbec nadchnúť:) Dúfam, že sa polepšíš, aby som pri ďalších častiach nemusel až trpieť. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy