Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

nany2121

Transformers: Dark of the Moon ako záverečná časť trilógie ma nejako nenadchla, v podstate ako samotná celá trilógia. Film je zbytočné dlhý, čo spôsobilo, že som sa miestami nudil. Obsahuje kopec zbytočných scén, bez ktorých by sa táto snímka dokázala zaobísť, nabrala by rýchlejší a záživnejší spád. Záverečné vyvrcholenie prichádza už v dosť pokročilej hodine ;-) , ale čakanie sa vyplatilo. Po grafickej a zvykovej stránke nieje čo vytknúť. Posledných pár minút je film ozaj pastvou pre oči aj pre uši, a divák si príde na svoje. V prípade Michaela Baya berem tento snímok ako menšie prešlapnutie, a do budúcna prajem viacej šťastia. Výsledné hodnotenie 3 hviezdičky, ale len kvôli záverečnej pasáži filmu, kde sa divák naozaj nudiť nebude, a ešte kvôli tomu, že sa jedná o posledný diel trilógie, a všetci máme istotu, že sa štvrtý diel točiť nebude :)) ()

kikka20

Nebudem si to nalhávat. S Megan Fox to bylo lepší, je to lepší herečka a skvěle se do toho filmu hodí, než ta blondýnka. Efekty byly užasné, herci taktéž. Jde vidět, že režisér je prostě třída. Děj byl přehnaný.. ale pořád se na to dalo koukat. Proto 4* ()

Tomin88

Horší než jednička. Lepší než dvojka. Bay se kromě několika momentů držel na uzdě a se ctí dovršil trilogii, která už nemá co nabídnout. To samé se dokola omílat nedá. Poslední hodinka znázorňuje, proč máme rádi Michaela Baye. Neustálá non stop akce, která už bohužel občas evokuje jakoby se Bay nudil a dojížděl na neutrál do konce. Už to chtělo změnu látky a já chci třetí Mizery a Baye utrženýho ze řetězu. ()

Milky.

Bay sáhl do šuplíku a vytáhl svůj klasický "recept na film - patos" a udělal nejlepší Transformery z celé série. Film celkově je typická bájovka jaká se dala čekat. Spousta předvídatelných cool záběrů, cool efektů, cool-epic scén (až to může někoho časem začít i nudit) a hlášek a hrdinných drsných amerických vojáků přes posrané gatě odhodlaných obětovat se pro záchranu světa (což je v závěru opět zvýrazněno cool-zpomalenými záběry na jejich znavené ale triumfující obličeje s americkou vlajkou na pozadí). Ale sakra když ono se na to tak dobře dívá. A nějaká Megan Fox mi může být ukradená, Rosie Huntington-Whiteley je sice daleko větší barbie, ale její postava o dost sympatičtější a snesitelnější. Plus ten Alan Tudyk jako bonus.... naprosto luxusní. Samo, je tam plno blbostí, nelogičností, přehnaností atd. (nakloněný mrakodrap, bárbí běhající ruinami města v podpadcích,...) ale kdo chce Baye, chce si hrát a né mozek zapínat! Ještě bych trochu hodil kritiku efektů, kdy v téměř dokonalé grafice bije do očí odfláknutý obličej Sentinela a některé efekty jsou velmi rozpoznatelné, ale když přihlédnu kolik toho v celém dvouapůlhodinovém filmu je, tak se i dá pochopit, že někde se i přes mamutí rozpočet ušetřit muselo. Na druhou stranu zatleskat musím za krásnou a originální scénu výsadku s Wingsuity. Pro mě osobně je to asi nejoriginálnější akční scéna jakou jsem za poslední dobu ve filmech viděl! Navíc se Bayovi povedlo udělat akční scény v rámci možností i přehledné, konečně jsem se v bitvách orientoval kde a kdo jsou i ostatní roboti než jen Optimus a Bee. Osobně tady pláču, že jsem to prošvihl v kině. ()

rossi001

Nechapu, nechapu , nechapu! tak nizke hodnoceni, vypnete kurva mozek a nechte se unaset temi audio-vizualnimi orgiemi, a nepremyslejte o pribehovych a dejovych chujovinach! tohle k tomuhle filmu prost nepatri. Tad yjde o zabavu, ikdyz je tam par much, at uz vetsich ci mensich, je tohle film na ktery se da koukat s plnym zaujetim.Obacsne hlasky a vtipky skvele doplnuji vynikajici efekty je to prost ebomba,akce a napeti je to hojne.Fakt nechapu tady ty radoby kritiky, je mi z nich na zvraceni a ano mluvim o vsech kdo tomuhle dali 2* a mene! naserte si vy vypatlane mozky a priste na to do kina nehcodte nebo na to nekoukejte s vasim naivnim ocekavanim ze by to mohlo byt lepsi nez predchozi dil,.Takovehle filmy totiz pro vas hrabaly lepsi nikdy nebudou. za me 87% a hodne solidni popcornovka leta! btw: Rosie Hungtigton zahrala celkem v pohode, prisla mi sympaticka a na Megan jsem si vubec nevzpomel. A ti dva mali robo-prcci byli fajn:D, Leonard"Spock" Nimoy potesil:-) ()

mkali

Viděl jsem hodně béček. Viděl jsem hodně céček. Ale tohle opravdu nemá obdoby. Děj je lichý, postavy nesympatické, překvapení se nekoná a vše je zakončeno polibkem? Cože? Tohle opravdu nechápu! Rozhodně nedoporučuju. Už dlouho jsem se u filmu tak často nedíval na hodinky a nečekal, kdy to utrpení skončí. ()

Ricky_CZ

Velkolepá záležitost (nečekaně), plná kýče (nečekaně) a velkolepých pohledů, typu: "vím víc, než si myslíš" (nečekaně)...Ale hlavně si říkám...Kdo by to nečekal? Tím pádem to nehodím do bahna, jak jsem měl po první půlhodinu v plánu. Ono je to prvoplánové a účelné představení, které má ukázat výhody promítání v kině... A proto neurážlivých 60% ()

El_Rabbit

Klobouk dolů za vizuální ztvárnění Bayových vlhkých snů o robotech milujících street dance, tím pro mě výčet kladů nejspíš končí... Mám pocit, že o něco podobného jako Decepticoni, se snažil už před více jak 20 lety Trhač v Želvách Ninja a mám pocit, že to tenkrát mělo silnější scénář :D Nemůžu pořádně najít slova, abych popsal, jak na mě působily hlavní postavy, to byl prostě ústav na vycházce. A ještě musím vyzdvihnout obrovskou úlohu jekotu ve filmu, jelikož stopáž jekotu postav v Transformers 3 dokonce značně převyšovala stopáž replik oné modelky, jejíž jméno neznám a znát nechci! ()

Phorbo

Spielberg v poslední době produkuje nějaký méně lepší filmy. Ostatně todle byla katastrofa na Transformovaném poli. Nebudu ani už vypisovat jaký scény mě přišli totálně absurdní a opravdu ani nepravděpodobné že by fungovaly (viz nahnutý barák když jedou po skle, wingsuity)... v celku to jde, ale 157 minut je na mě hrozně dlouho. Kor u třetího pokračování když už dvojka nebyla nějak moc echt. Doufám jenom že už to je poslední ze série a zbytek slávy si užije seriál... ()

Všelicos

Transformes 1 = paráda. Transformers 2 = dalo se to dokoukat. Transformers 3 = snaha nevrhnout se z nejbližšího okna. Příliš dlouhé, příliš nudné, to, co dříve fungovalo už prostě nefunguje. Shia už nepůsobí roztomile zmateně, ale prostě jako obyčejný idiot, jeho slečna nesympatická až běda (ačkoliv věřím, že se mnou mnoho pánů souhlasit nebude, ale prostě nesnáším tyhle typy hrdinek, co jakoby přímo před začátkem natáčení vyběhly z pod kudly plastických chirurgů) a mít doma ty mrňavé robotky, tak už bych jim dávno šlápla na krk. Po hodině dvacet jsem film přestala sledovat a zavírám tím před Transformery navždy dveře... ()

Jeržik

Jako kdyby vzal stříhač nůžky a vždy v momentě, kdy má začít dialog, který by vysvětlil, co se dělo a dít bude, tu scénu utnul. Člověk má možná podvědomou tendenci Bayovi film omlouvat a věřit, že to nebyl on, kdo to po logické a dějové stránce tak zkurvil. Když hodně zapojím fantasii a domyslím si motivace a dvacet minut vysvětlujích dialogů, je to parádní film. ()

colapso

Nemůžu jinak za to 45ti minutové akční inferno na konci,to prostě jinak nejde tohle se jen tak nevidí,jsem zvědav jestli se Bay v pokračování dokáže překonat.Navíc plně souhlasím s uživatelem LIVINGDEAD. ()

Yardie

Tak asi bych měl upravit komentář u dílu číslo 1. Totální smažba byla tohle! Dle mého nejlepší díl z celé série. Konečně se pojetí posunulo směrem k mému gustu - méně keců, infantilních vtípků, přeřvávání, šaškování, omáčky kolem a pozitivní a dětské atmosféry směrem k "temné (správné) straně". Místy je atmosféra filmu opravdu dosti temná (umírají lidé, autoboti, ničí se město atd.), je zde minimum infantilních vtípků (asi jen 2-3), minimum přeřvávání s rodiči, minimum šílených grimas a keců pána ze sektoru 7 a potom 8, minimum skopičin autobotů a minimum "lásky". Místo toho dostáváme ponurou atmosféru (místy mi to připomínalo Válku světů či Matrix Revolutions), hromadu skvělé a nápadité akce, napětí, i nějaké to pěkné děvče na pohled (i když bez toho bych se obešel) - ale hlavně - totálně geniální akce všech zúčastněných. Byl jsem neskutečně mile překvapen, zvláště po tak špatném hodnocení zde. Dle mého nejlepší díl a lepších 80%. Nejraději bych dal 5*, ať trošku vylepším hodnocení, ale to si zase nezaslouží ty 5* filmy. Milé překvapení a parádní podívaná! Každopádně si myslím, že by nebylo na škodu, kdyby vznikl film celý o Transformerech - historii, mytologii, válce a o tom všem, než se dostali na Zemi. Howgh! ()

Mikino00

Film má dvě slabiny: prach bídný scénář a iritujícího neherce LaBeoufa. Příběh neoplývá zrovna originalitou, je předvídatelný a tak kde podobné filmy se zaměří třeba na postavy, přihodí nějaký ten vtip, cpe Bay akci, výbuchy a na konci si divák uvědomí, že děj se dal shrnout do dvacetiminutového filmu a zbytek je jen akce. Nová slečna je sice krásná, ale Megan je prostě Megan, o to není sporu. ()

mosnak

Třetí pokračování Transformerů postrádá jakékoliv napětí a hlavně prďáckej příběh s nádechem humoru. Ovšem je to doslova výkladní skříň neskutečných efektů a akce až do konce. To, ale stačí pouze na to, že je to čistej průměr - 50% ()

mira007

Už hodně překombinovaná nastavovaná kaše. Megan Fox někde prohlásila nadneseně, že Bay je horší než Hitler ( asi lehkovážný přístup amerického školství k historii ) a už byla vystřídaná v Transforemeru Rosie. ()

javaznenevim odpad!

Na odvrácené straně Měsíce už nejsou jen šílení vesmírní náckové s zombie Einsteinem a negroidními vojáky, ale také tahle sračka. Bohužel, náckové byli lepší ()

laepus

Ani nevím, proč jsem tuhle koninu dodíval - a to je asi jediný důvod, proč dávám dvě hvězdy. Člověk prostě čeká, jestli to bude pořád taková kravina, jako to je na začátku. A na konci si musí říct - ano, byla to kravina, jakou jsem čekal. Už mám zase na dlouho dobu akčňáků, Baye a blockbusterů splěno - budu neslušný - je to žánr pro buzeranty. ()

H4ku11

Zápletka s misiou na Mesiac vyzerala zaujímavo, no v konećnom dôsledku z toho vznikol podobne zlý film ako dvojka. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy