Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Gesicht

Je to drahé, je to efektní, ale tentokrát bohužel moc nefunguje scénář. Hlavně a to především tentokrát Baye ještě víc opustil nadhled, než kdy předtím. Vtipné a odlehčující momenty nefungují, na druhou stranu military stránka věci je v porovnání s například Battle L.A. taky slabší. Takže jen těch výbuchů je víc a víc. Jo abych jen nehaněl.. jedna akční scéna opravdu funguje skvěle, ale nebudu spoilerovat. ()

Mrtvobog

Keď som to pozeral naraz, jednotku, dvojku a trojku, tak to ušlo. Ale po krátkom čase neviem, čo sa mi vlastne na tom všetkom páčilo. Ale to je asi údel týchto dnešných na vizuálnej stránke staviacich filmov, ktoré nakoniec ani ničím neoslnia (aspoň mne sa to zdalo len tak povrchne natočené, nič viac mi to nedalo). ()

DVCAM

So epic, so stupid. Omlouvám se za tu angličtinu, ale tohle je opravdu moc. Přiznávám se, že se na tento typ filmů dívám kvůli trikům, ale tohle je jeden velký klip, jedna velká reklama. Příběh je nastavovaný a nepřehledný, místy Bay použije super zkratku (rapidmontáže, kdy někdo mluví a film nám několika střihy ukáže, jak se někdo někam přesouvá), aby pak sekvenci přetáhl až do úmoru (bortící se dům ke konci filmu). Je to prostě film atrakce, a proto by se neměl snažit brát vážně, ale umožnit divákovi, aby si akci/atrakci užil a orientoval se v dění na plátně. Tohle je načančaný výplach. ()

TommmyT

Vítězství formy nad obsahem. Triky, zvukové efekty atd pěkné, ale obsah pokulhávající. Celkově obsah, jako novinka první měsíční expedice Apollo 11, celková zápletka, to je i dobrý, ale místama je to prostě nějaká nuda. A obecně auta měnící se v roboty to není nic pro mě, radši mám rád více reálnější filmy. ()

mansonn

Ak mam hodnotit film osamote dam mu 4*, ked si ale podumam, ze to vsetko tu uz bolo, musim hviezdu stiahnut a za labeofa by som dal hadam vsetky prec.Uz mi lezie na nervy iba ked tym tupym pohladom sa pozrie do kamery....moze robit konkurenciu syslovi.K filmu dodam dobre efekty, samozrejme.Pokus ukoncit trilogiu sa docela podaril i ked ma trosku stve ked deseptikonov tam bola min tisicka a autobotov iba par, ze vyhrali.Iba poctovo mi dej nesedel ale nebudem pocitat zrnka, zabavil som sa a pozrel si film 2x.Dufam v dalsom diely urobia zasadne zeny a hlavne co sa tyka hercov ()

Mer-Em

V kině ve 3D to bylo supr, alespoň teda ta vizuální část, zbytek je ještě větší sračka než předchozí díly. Než sem na to šel těšilo mě nahrazení Megan Fox, kterou sem prostě nemoh vystát, ovšem bloncka není o nic lepší. Jedna hvězda navíc za Alana Tudyka. Ve zkratce: Bay sem měl vasrat na roboty a pustit se radši do Bad boys 3 ()

martpolak

Naprosto velkolepá podívaná. Celou dobu jsem se bavil, a jsem rád za takovouhle délku filmu. Po, oproti prvnímu dílu, slabší dvojce, mně tenhle díl naprosto nadchl. Zprvu jsem byl vůči scénáři skeptický, a dokonce když se nad ním zpětně zamyslím, nebyl zrovna z nejsilnějších, ale během filmu jsem to vůbec nepociťoval. Vyvážený a permanentní přísun akce a vtipu, či "vycpávkových" scén mi byl zkrátka velice sympatický. ()

Barlog951

100% vizual, hudba, triky a krasna herecka ... sice poslabsi pribeh ale v 1 rade v kine mi to bolo jedno :D Pre mna je tato cast jednoznacne najlepsia :) ()

pirate

Ve 3D možná bomba, která ale nejspíš nemá, co nabídnout, protože právě těch chvil na 3D moc už tady není. Předem se omlouvám, jestli teď někomu ukradnu slova, ale přes svou technickou dokonalost je to strašná nuda. Možná, že když si zvyknete a podíváte se ještě několikrát, tak to ještě půjde (můj případ), ale v opačném případě se může stát, že usnete. Přitom stačilo jen vyměnit místo, jako to udělali ve dvojce (Egypt) a roboti by se nemlátili pořád jen ve městě. Vychytávky by se taky našly, ale už nemají čím uspokojit. Zážitek jsem tak měl jen z konečné půlhodinky, která byla pro změnu zbytečně zdlouhavá. Lépe, kdyby to šoupli po částech do filmu, i když by to asi také nepomohlo. Transformeři prostě nyní ztratili smysl. Na 50%. Tudíž slabší tři hvězdy. Tohle mělo být rozloučení s původní sestavou herců? Tak to mě mrzí ještě více. ()

gezko

Film je jedno veľké sklamanie. Po fantastickej jednotke, nadupanej dvojke, je trojka za trest všetkým fanúšikom. Bolo to jedno 2,5 hodiny trvajúce trápenie, ktorému chýbalo to povestné Bayovo šťastíčko z jeho predošlých filmov. Aby som to zhrnul: 1) Film je príliš dlhý. Kľudne by sa dal skrátiť alebo rozdeliť na dve časti. V prvej časti sa takmer nič nedeje a v druhej to zase akciou preteká. 2) Neprehľadné scény, najmä v druhej časti filmu. Človek nevie, kde sa tam zrazu tí ľudia/roboti vzali, alebo kde zmizli. 3) Patrik Demsey ako hlavný ľudský záporák vôbec nezapadol do koncepcie filmu a v konečnom dôsledku je skôr na smiech. 4) Citeľne tam chýba silnejšia ženská úloha. Rosie Whiteley-Huntington rozhodne nemá na to, aby nahradila Megan Fox. Jej výkon slabý a tomu vlastne zodpovedá aj úloha na filme – „tu stoj a pekne sa usmievaj“. Ešte aj to vysvetlenie prečo Sam už nechodí s Michaelou bolo trápne. Kliniec do rakvy bol, keď Carley ide na konci za Megatronom a presvedčí ho jednou vetou, aby zabil Sentinela. Suma sumárum Bay dal prednosť vidine veľkých rýchlokvasených peňazí pred odvedením kvalitnej práce, ktorá by potešila srdce fanúšika. Tri hviezdičky len z nostalgie za predošlými dvomi dielmi. ()

Medvjet

Velice prijemne prekvapeni. Mel jsem naprosto minimalni ocekavani a celkem jsem ani nepocital ze film dokoukam, ale musim priznat ze toto jsem necekal. Hromada akce, paradni akcni sceny, megalomansky rozpocet je znat a stoji to za to. Nejvic se mi libi hlavne dve veci. Temnost pribehu - vpodstate se jedna o valecny snimek :-) a pak take to, ze lide (resp. marinaci) nejsou jen svedky boju nadrazenych bytosti, ale stranou a silou se kterou se musi pocitat a samy dokazi dostat i relativne dost nepratel. Samozrejmne ze film ma spoustu slabich momentu, veci ktere vylozene vadi, ale v mem pripade je celkovy dojem z filmu velmi pozitivni a u filmu jsem se vylozene bavil. Navic scen, ktere jsem si s chuti rovnou zopakoval je ve filmu snad deset, takze nemohu dat jine hodnoceni nez maximalni. ()

Butch71

Od Transformers 3 se nedalo čekat, že předvedou něco, co nebylo v 1 a 2, ba dokonce že by předvedli něco navíc. A s tímto vědomím film v mém oku funguje, líbí se mi, ale už mi nelahodí tolik jako předchozí díly, obzvlášť ten první. Bay opět se svou egomonstrozitou přistupuje k akci, která je opět vizuálně velmi líbivá, ale děj by vydal na stopáž večerníčku. Komu se předchozí díly líbily, trojka ho nijak nezklame, neboť mu podává nápoj s příchutí přechozích dvou dílu, neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne. Prostě, už se mi chce říct, klasická Bayovina. ()

mine.slayer

Neuvěřitelné tenhle film od jde od desíti k pěti a od pěti k desíti no spíš k devíti. Dobrá podívaná a dokonce i bez Megan Fox. Kam zmizela apropo? ()

Poga

Pre mna najlepsia cast celej serie. Od zaciatku az do konca. Vizualne orgie, spad jak tobogan. A piata hviezdicka za Rosie Huntington-Whiteley. ()

prostoreka odpad!

Plakala som. Naozaj som doslova plakala. Sľúbila som frajerovi, že si to s ním pozriem. Tak som pozerala. Desať minút. Dvadsať. Hodinka... ,,Sľúbila si mu to, nech je rád. Pozeraj." Nikdy. Viac. Radšej. Ma. Bite. Sekerou. Po. Hlave. ()

Kinderr

První polovina filmu docela ok., od scény kdy jely dolů po nakloněném mrakodrapu to šlo celé z kopce. Nesmyslně přehnané. Sepmtim se tam zamotal do ocelových lanek, které ho na takovou dobu zastavily hlavně, že ho nezastaví letící kusy,střely a tak podobně, ale nějaký pitomý lana ano........Poté co jsou všichni špinaví na obličeji a podobně tak ta holka ani flíček, vlasy stále krásně učesané žádné sklo z toho mrakodrapu co tam na ně padalo nebo alespoň odřeninka nic. Nejvíce mě tedy dostalo jak potom , co se "klouzali" na tom mrakodrapu, bojovali v zapřášeném městě, váleli se po zemi její bílá halenka zůstala stále krásně bílá a zářivá (asi ji průběžně prala v Perwolu). A potom samozřejmě scéna kdy přijde k tomu zlému "auťáku" a řeknemu pár slov on ji nezabije, ale naopak poslechne a obrátí se proti svému spojenci..... ach jo. No prostě velice slabé, bohužel. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy