Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Junglista

Tak to vezmeme popořadě... začátek je cajk, nikdo neví o co de, mozeček se potí a přemešlí, co se asi stalo? Po chvíli se to dozvíme a nastává co? Nuuudaaaaaaa... ale aspoň do ní zapadá Craigův konstantní výraz. Má ten chlap nějaký mimický svaly? Pokud jo, tak to dovedně maskuje. Konec je klasicky přitaženej za vlasy, ale to už mě v dnešní době nějak nevytrhává. Tentokrát nebudu tak krutej a nechám ty dvě *, i když popravdě, nevim jestli si je pistolníci a slizouni zaslouží. Nic převratnýho nepředvedli. ()

pavlikv

Já nevím, tak za prvé western já vůbec nemusím prostě to není můj šálek čaje, ale kdyby se ten film aspoň nebral tak vážně klidně bych šel s hodnocením nahoru. Ve filmu my chyběl určitý nadhled pár vtípků tam bylo ale na tu dlouhou stopáž pomálu. Celkově hodnotím takovou průměr kterej ani Indy nezachrání a co na tom proboha stálo 160 miliónů? Rozpočet:$163miliónů I Tržby USA: $85,282,525 I Tržby celosvětově: $94,051,286. 55%. ()

Tery16

Možná jsou čtyři hvězdičky pro takový film moc. Nicméně jde-li člověk do kina s očekáváním toho, co už název napovídá (budou tam kovbojové, budou tam mimozemšťané a bude to hloupé, ale k zasmání a navíc trochu akce), tak ho Kovbojové a vetřelci zklamat nemůžou. Čekala jsem hloupost, ale v kině jsem se bavila, Ford a Craig nezklamali a až na nevysvětlenou přítomnost dalšího mimozemského druhu (nemám na mysli vetřelce) mě tu nic neštvalo. Proč tedy nedat trochu lepší hodnocení? ()

MrNamremic

Jeden z filmů na které jsem se těšil docela dlouho. Proto mě zklamaly recenze ihned po té, co vyšel. Tak jsem se šel přesvědčit k nám do našeho malého kina, co na nich bude pravdy. Při vstupu do sálu asi pro stovku lidí jsem musel zadržet smích. Nečekal jsem že bude narváno, ale nečekal jsem ani to, že minutu před spuštěním filmu tam bude sedět jen jeden jediný divák. Nakonec se nás tam sešlo pět. (Myslím, že to přesně vystihuje tento film.) A docela se divím, že nikdo z těch pěti "přeživších" neodešel ještě před koncem. ()

Hanys_

Parádní trailery nalákaly na stylovou sci-fi kovbojku. A dokud se neobjevili emzáci, byl tady náběh na dost povedený western. Takže vlastně ten přívlastek sci-fi filmu nejvíc uškodil, protože jako čistokrevný western by tohle byla vážně pecka...Nicméně díky tomu úvodu a pár povedeným hláškám si to pro ty 3 hvězdy i tak v pohodě doklusá...6/10 ()

dopita

První půlhodina je docela dobře koukatelná. Pak se film pozvolna začne utápět v průměrnosti, přeplácanosti a debilitě. Přesto jsem se docela bavil, mimozemšťani na divokým západě nejsou zas tak obvyklej jev (tím ovšem originalita filmu končí), hudba se povedla a Daniel Craig i Harrison Ford jsou fajn. Oddechovka, sice trochu nekonzistentní, ale účel plní. ()

B4TM4N

Co udělá kovboj, když mu začnou svítit hodinky? Tak tohle se tu taky nedozvíme...A ještě tak otázka do lénu: kdy se dočkáme filmu, kde Emzáci nebudou mít prstíky, spodní běhy i lebkovnu? Veškerá invence tohoto filmu bohužel končí u "nadpisu", který slibuje věc, která by za zcela jiné konstelace mohla fungovat. Nebo kdyby tam alespoň nebyla ta podivná oLívie. ()

Orthank

Nápad ako z "voleja" na moje vlastné prekvapenie funguje svižne. Hneď na začiatku je však jasné, že sa jedná o tradičný letný stroj na peniaze. Neohrozený hrdina, milostná zápletka a polopate vyplácnutý dej. ČO viac sme mohli čakať? Jednoducho je potreba nastaviť sa na podobnú vlnu, prešrotiť ten nezvyčajný mix sci-fi a divokého západu a dobrá zábava je na svete. Režisér požmurkáva po viacerých konkurentoch, no prezieravosť v minimalizovaní emzáckych obrázkov mu budiž k prilepšeniu. Myslím, že vybalancovať podobne infantilnú kombináciu je jednoducho drsná fuška. K logickému správaniu postáv nemá cenu sa vyjadrovať. Craiga treba brať ako cool drsniaka, ktorý presne chápe čo je to kozmická loď a obyvateľov dedinky ako tu osvietenejšiu časť populácie. Mierne pritiahnutie za vlasy nutno chápať v rámci letného hitu a proste oddychovo...Inak to jednoducho nejde. Upozornenie: Neodporúčam púšťať starkému miesto Pokladu na striebornom jazere - tých indiánov by tam proste nepochopil :) ()

Rssa

Kravina obřího rozsahu. Scénář je směšný, herci hrají smrtelně vážně, i když to snad ani nešlo, emzáci stupidní. Potenciál v tomto podání to žádný nemělo a potvrdilo se to. 35 %. ()

rapstorm

Do kina jsem šel na to vyloženě z nudy, ale myslím, že ten film mě nudil ještě více. Existovalo mnoho scén, které nepřispívali k filmu vůbec. Bohužel ani obsazení herců do filmu nespravilo můj celkový obraz na film. Propadák loňského léta. ()

bloodline

Čím ďalej dejová linka pokračovala, tým viac sa vzďaľovali vyhliadky na lepšie hodnotenie... Slušný úvod zostal jedinou zaujímavou a svetlou spomienkou na značne kvalitou podvyživený "alienwestern". Herecké a vizuálne výkony obstály, čo nemôžem povedať o poriadne mizernom závere. 2 a 1/2* ()

J.Bourne

Tak nějak sem marně a tajně doufal, že film nebude tak pitomej, jako název. Ach já naivka. Bože to je ale blbost. Scénář musel psát někdo na nějakym houbičkovym tripu nebo nevim.Prostě hroznej omyl. Jako banda kovbojů v čele s Harrisonem, Craig se střílícim náramkem, nesmrtelna Olivia plus banda Apačů vyžene obří alieny pomocí winchestrovek, šípů a kopí?? Pro mně ne, děkuji. Slabý dvě hvězdy za tak nějak dobrý výkony hlavních hvězd. Docela by mě zajímalo co je přsvědčilo v tom hrát. Kdyby tam hrál kdokoliv jinej, méně známej, tak je to jasnej odpad. ()

Kanca

Naprosto nechápu, jak na tohle mohli Craig s Fordem kývnout. Snad největší kravina, jakou jsem za poslední dobu viděla. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že Harrison Ford vypadá i ve svých letech v kovbojským obleku pořád skvěle ;) ()

POciSEM

Hezky efekty a starej pardal Harrison Ford. Jediny pozitiva. Craig vypada jak ukrajinec co zrovna vylezl z krimu a jeho vykon byl velice nepresvedcivej. A to to vypadalo na slusnou podivanou ()

Ilhan

Maximálně předvídatelné a ničím překvapivé. Možná maximálně tím, že ani efekty to nijak nezachraňují a působí ve většině případů dost průměrně. Ani nevím, co to vlastně zachraňuje, ale vlastně vím, Daniel Craig, protože předvedl jednoho z nejcoolovějších kovbojů poslední doby a pokud se čím bude starší, bude k podobným rolím vracet, rozhodně se zlobit nebudu. Nijak si na něj nepotrpím, ale tady se mi vážně líbil. V tomto případě bohužel nijak zvlášť neválí ani Olivia Wilde, ne že by to byla její vina. Je to spíš dáno charakterem její postavy a tím, co se s ní v průběhu filmu děje, protože takovéhle wtf zvraty by uspěly možná tak před třiceti lety, ale ne dnes. Celkově ten film působí tak celkově tupě a průměrně na 80. léta, jen v trochu lepším hávu. 55 % ()

F.W.Colqhoun

Jeden by řekl, že z tak absurdního nápadu půjde vytřískat leccos od legrace po surrealistický horror [nejlépe obojí zároveň a mnohem víc], ale Jon Favreau překvapil, když z příslibu vykřesal - krystalickou nudu. Jestli to byl záměr, nelze tvůrcům upřít důslednost, neboť přes jedno z nejlepších obsazení za poslední dobu [Craig, Ford, Rockwell, Dano, Williams] se podařilo zachovat nulovou skutečnou interakci mezi postavami, eliminovat humor [to muselo dát nejvíc práce], sebenepatrnější moment překvapení - všechno je nalinkované tak, abyste se i v případě, že pod sedačkou v kině 3x za film deset minut shrabáváte vysypaný pop-corn a zatoulanou colu, po návratu ke sledování chytili a nebyli zmateni. U filmu, který sliboval řež mezi honáky dobytka a mimozemšťany - strašná škoda. O CGI škoda mluvit, panoramata suck, vizuál ale jako naprosto sterilní. Nulovější požitek z filmu jsem už dlouho neměl. ()

AdamesWWE

[6/10] Príbeh znie zo začiatku veľmi dobre, táto kombinácia westernu a modernej doby mohla byť skvelá, je tu veľmi dobré herecké obsadenie, dobré vizuálne spracovanie ale všetko to na mňa pôsobí čudným, len nadpriemerným dojmom. Tempo tu v podstate ani nieje, úvod je celkom rýchly a potom príde hľadanie mimozemštanov, tu už nebolo žiadne tempo a nudnejšie scény, bezduché dialógy a sem tam akcia v podobe westernových strielačiek, tie neboli obsahovo neboli výnimočné čo je škoda pretože efekty a spracovanie je perfektné, ale sem tam sa nejaký dobrý moment nájde, no a útoky mimozemštanov nelogické. A záver filmu jasný hollywodsky happy end. Harrison Ford má dobrú úlohu, takisto aj Daniel Craig, ani Olivia Wilde nieje otravná, ale každý jeden mohli dať do toho viac. Ale chyba scenáristov, charakterovo nepostavili túto trojicu tak aby utiahli celý film, mohli si dať na nich záležať ked´ už príbeh odflákli. Moje očakávania boli dosť veľké, kombinácia sci-fi + western a v hlavných úlohách skvelé herecké duo, veľká škoda. Kovboji a votrelci nieje výnimočný film, menšia blockbusterová záležitosť ktorá je zábavná a dá sa pozrieť aj viackrát, ale väčšiu úctu a hodnotenie si to nezaslúži. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)