Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Fary

Ale jo - je fakt, ze je to zase jednou neco neotrelyho, co tu jeste nebylo, ale musim rict, ze nebyt tam Craig, Ford a Wilde, tak by me to asi k smrti unudilo. ()

Mazlik4

Tohle není špatný nápad. Jen škoda, že o přítomnosti ufounů víte dlouho před samotnou projekcí. Chybí tomu moment překvapení. Zábavné by bylo koukat prvních 30, 40 minut na klasický western a sci-fi řežbu přidat nečekaně třeba až v půlce. ()

willy1

Tento film se až na hvězdné obsazení podle mě moc nepovedl. Režisér si nejspíše vzal trochu inspirace z Hvězdné brány, což se mu nevyplatilo a tento film mě tedy moc neoslovil. / režie 20% / scénář 20% / hudba 35% / herecké výkony 35% / napětí 25% / akce 30% / // celkové hodnocení 20% // (viděno: TV) ()

farfalla

Olivia Wilde ve filmu o filmu říká, že každé dítě si hrálo se svými figurkami na to, že kovbojové bojují s mimozemšťany. A teď máme konečně možnost vidět, jak to vypadá v dokonalém provedení. Asi je tedy potřeba se vrátit do dětských let a příliš nepřemýšlet. ()

Fantomas92

Mě to prostě bavilo. Nečekal jsem od toho vůbec nic (trochu jsem se divil, proč má film takové obsazení), ale dočkal jsem se vcelku slušné zábavy při cestě ve vlaku. Slabší 4*. ()

EKLEKTIK

"Říkám, nedívej se tam." Co k tomu dodat? Byl to dobrej nápad, nebo úplně špatnej? A co kdyby to nebyl western? Nezněl by potom název třeba "Aztékové a vetřelci"? ()

seth82

Dal som tri. Ale iba kvôli tomu, že Favreau sa pokúsil skĺbiť dva z mojich obľúbených žánrov dohromady, plus obsadenie. A to je všetko, od Orciho a Kurtzmana som očakával oveľa viac, vo filme bolo bohužiaľ priveľa nudných scén a gýčovitých momentov, ktoré si mohli odpustiť. V mojom prípade je to veľké sklamanie, pretože na tento film som sa tešil už od počiatkov jeho produkcie, škoda toho slabého scenára. ()

Teabag

Tak námět to je vcelku nevšední a vizuální zpracování špatné není. Na druhou stranu scénář stojí za pendrek a Cowboys and Aliens za celých těch 118 minut nepřekvapí. Trochu mě mrzí, že se něčemu takovému Craig a Ford propůčili. Na druhou stranu: bez nich bych se na to asi ani nedíval. 5/10. ()

syphonn

Prvních 20 minut, kdy se film tváří jako čistokrevný western, vypadalo velmi nadějně. Ale ve chvíli, kdy se přiřítí první emzáci, se z toho stává naprostej guláš, kde se mele pátý přes devátý a možná i přes desátý, a film jde totálně do kopru. Najdete tu skoro vše, jen ne logiku. Moje hodnocení by mohlo směle koketovat s odpadem, ale za drsný výraz Craiga a přítomnost Olivie, kterou jsem si oblíbil už v seriálu Dr. House, dávám 1*. ()

Harapes

Drsný "bondovský" výraz Craiga či Harrison Ford tuhle frašku nezachrání,i když zpočátku se film vyvíjí velmi dobře.Ale pak nastane smršť logicko-nelogických dialogů či bujaré akční scény a jde z toho hlava kolem...škoda.Jasný průměr. ()

ondrula

Myslím, že je z toho filmu vidět, jaký byl původní zámysl jeho tvůrců, akorát že se to ve výsledku zase nepovedlo. Za celým příběhem je vidět urputná snaha scénáristy, který se snažil na zakázku vypotit něco "originálního", ovšem měl na to očividně málo času nebo málo talentu. Někde jsem četl, že do filmu producenti narvali stovky milionů, ale nějak mi není jasné za co. Všechno se odehrává v papundeklovým městečku v pustině, digitální triky nestojí za nic a herci hrajou jak ponocný. Nejsměšnější jsou takový ty (v minulosti stokrát parodovaný) klišé, kdy jeden týpek zachrání druhýho uprostřed boje a pak na sebe významně kývnou. Z ústředních celebrit mi udělal radost akorát H. Ford, protože se držel a nevypadal, že se každou chvíli posere, jako tomu bylo v posledním Indiana Jonesovi. Olivia Wilde je sice pěkná držtička, ale nechápu, proč jí cpou všude, takovej hereckej zázrak to zase není a pro tuhle roli se vůbec nehodila. Daniel Craig je taky přeceňovanej trouba, Jamese Bonda už mu nikdo neodpáře a v tomhle filmu bohužel musíte opět sledovat, jak opakovaně špulí ret a vysunuje bradu. Ve výsledku se film tedy moc nepovedl, ale zkouknout se to dá. ()

ThomasCrown

Prvotriedne obsadenie, Craigovy drsný kovboj sadne rovnako dobre ako Bond, Ford je doma hádam v každej roly a Olivia Wilde..no proste Olivia Wilde. Zápletka výborná, rovnako ako akcia a spracovanie emzákov, ale bez tak tomu niečo chýba. Nemá to grády. Pozeral som film, pri ktorom som si ani raz nepovedal toto je skvelé. Dobre odvedená filmárska práca, na ktorú sa však rýchlo zabudne. ()

Prochy38

Trošku mě zaráží zdejší apatie. Už od názvu bylo jasné, že nepůjde o film roku a asi ani o boj stran nějakým oscarových ocenění. S tím jsem to taky bral a s tím jsem to taky sledoval. A výsledek? Jsem unešen! Westernovka s ryzími prvky vesmírné invaze tu snad ještě ani nebyla a já se fakt bavil celé dvě hodiny. D. Craig jako hlavní hrdina naplno obstál. Trochu šok, že nám H. Ford zahrál grázla, ale stran hereckých výkonů byl asi nejvýš a jemu je těžké něco neuvěřit! Příběh celkem jednoduchý, ale efekty nabitý a samým překvapením oplývající! Jo, mně to teda sedlo hodně. I kráska O. Wilde, i když mi přišla její role lehce mimózní, mně potěšila. Dalo se na ni hezky koukat :). Jak to asi dopadne sice bylo zřejmé tak tu 45-minutovku před koncem, ale i tak jsem nadšen! ()

FARGO

Bída a šeď. Na tom filmu enní jediný světlý okamžik, nic na co by se dalo vzpomínat. Totálně promarněný čas. ()

Milodar

Několik stovek chytrých a schopných lidí vytvoří hloupý film se super efekty, který přiláká (po vydatné marketingové masírce) miliony diváků... Ale pozor, tady za "špatným" scénářem nestojí filmový byznys, ale slavná knižní předloha Williama W. Hamstringa "Výsměch civilizaci". ()

Bathoryčka

Taková zvláštní sci-fiwesternovská podívaná... Kdo má rád střílečky, nechť se na to koukne, kdo by v tom chtěl hledat nějaký smysl, najde ho jen těžko... Že by to byl nějak skvělý film, to určitě není, ale přece jen se na tom nechá najít něco, co člověka chytne - je tam pěkně vidět, jak v nouzi spolu všichni lidé spolupracují, vše navíc dokresluje dobrá hudba a v několika momentech se člověk i zasměje! Co však bylo úplně nejlepší, byl charismatický, pohledný a drsný muž Západu Daniel Craig. V mnoha filmech jsem ho neviděla, ba ani v Bondovkách ne, ale tady byl skvělej! Nesmím opomenout ani postavu Harrisona Forda, ta byla taky dobrá ;-). ()

Xavi6

Pro mě tohle byla obrovská rána. Nejenom, že Harrison Ford a Daniel Craig jakoby nehráli, ale celý děj filmu stojí na velké magořině, kterou jsem opravdu nečekal. Tohle je pro mě jedno z největších zklamání, popravdě by tento film měl mít o mnohem menší hodnocení, snad jen to herecké obsazení je lákadlo, jinak opravdu nic! ()

Haymar

Crossover westernu a sci-fi aneb když se potkal „Independence day“ a „Wyatt Earp“. Už samotnej námět zní tak dobře... k tomu si připočtěme Harrisona Forda + Daniela Craiga (ten týpek s každým dalším filmem "roste" - a průprava v bondovkách mu parádně prospěla)... no a co tu máme dál?! Spoustu akce, něco vysmaženejch rudochů a řádně slizký + zatraceně rychlý emzáky... Mno dá se tomuhle sakra odolat?! ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)