Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Lovec prasat

Ano, Craig i Ford jsou skvělí a drsní kovbojové, přičemž celá rovina akčního westernu je pojata sice povrchně, ale skvěle a užíval jsem si ji. Kéž by tedy zůstalo jen u ní; emzáci nejsou příliš výrazní a pak, hrají si dost na svém písečku, neboť jsou v prvé řadě konfrontování se svou vlastní technikou nebo s jinými vesmířany. Celý článek zde. ()

milhouse333

Nikdy mě jako malého kluka, když jsem si hrával s vojačkama a umělohmotnýma figurkama indiánú, nenapadlo střílet po ufonech.. Takže jsem se pobavil u tohoto filmu, ale jednou mi to vidět stačilo. ()

krizi

Kdo měl ten debilní nápad smíchat divoký západ s mimozemšťany? Já bych toho člověk uškrtil. Takovou zhovadilost musel fakt dlouho vymýšlet. ()

Ryšty

James Bond s Indiana Jonesem proti mimozemšťanům. Začátek vypadal slibně, Craig se probudil a nevěděl kde je, kdo je ani co se sním stalo. Ale pak se to postupně nějak zvrtlo a už to nebylo ani tak zabavné, ani to nemělo moc myšlenku. Čekal sem víc. ()

E lan

Divný ale hodně divný námět, nemastný neslaný příběh, slabé herecké i neherecké výkony a na závěr relativně slušná akční řežba. Tenhle film nemá smysl, je to jen taková nudná odpočinkovka. ()

sarfian

V takej hereckej zostave som vetril kvalitu a vtip. Pri takom názve filmu potenciál, napätie a akciu. Dostal som "akurvát" jednovečerák, ktorý ma nezaujal asi ničím, ale dostatočne pobavil. VIDENÉ 1x ()

patushik

Po prvních deset minutách jsem si říkal, že to nemůže být až tak špatný, jak to tady je presentováno. Jenže jakmile se objeví vetřelci co vypadaj jako Džadžabinx a který jsou chvílema téměř nesmrtelný aby je po chvíli zabilo škrábnutí nožíkem, jde všechno do kopru.. kdyby radši natočili normální western, Craiga bych si v něm představit uměl. 40% ()

netWoor

Takřka dokonalé, dokud to je kovbojka. Craig je opravdu skvělý a jeho první přestřelka fantastická. Ale ani dál film příliš neztrácí a úvodní údery mimozemšťanů přidají na atmosféře. Bohužel, kompilace kovbojů a mimozemšťanů nakonec jaksi nesedí, ač i to by šlo, ale ... ale přijde konečný souboj a vysvětlení zápletky a to je megatragédie, která mi víc jak tři hvězdy dát nedovolí. Chtěl jsem kritizovat ty hovadiny, ale koukám, že hodnotím líp než jiní a to zase na druhou stranu ... nejméně 1/2 filmu je hoooodně dobrá... ()

Luckyman

Mne sa to páčilo a bolo to dobré, len škoda toho, že je to dosť podobné Indymu 4. Western a scifi dokopy. Craig je asi to najlepšie na tomto filme, hlavne ten jeho výraz. ()

Cerion

Než přišli indiáni a začali látat díry v příběhu, tak to šlo docela dobře. Ty mezery ale byly zatraceně velký, takže je i znovuzrozená mimozemšťanka spravovala jen horkotěžko. A malá armáda indiánů a banditů působila dost směšně, uvědomíme-li si, že jsou to furt jen kovbojové proti vetřelcům. Samozřejmě není nad dynamit. ()

SirSammael

Podle názvu a obsazení by člověk čekal nějakou tu originalitu, ovšem opak je pravdou. Je to až nechutná slátanina těch nejohranějších dialogů a scén. ()

swiss

Proč tam je ta loď? Proč už není Ford zlý? Proč aliens nepoužívají zbraně a mozek? Proč nepošlou na svou planetu zprávu? Ale to je jedno, hlavně neztratit klobouk, ty vole.... ()

Ceberus

Něco nového a neviděného vždycky potěší. Sice se to stále striktně drží osvědčených kolejí, které nikoho nenadchnou ani neurazí, ale za tu originalitu si to tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Překvapil mě kvalitní soundtrack, myslím, že budu Gregsonu-Williamsovi v budoucnu věnovat větší pozornost. Mimochodem pokud vás zaujala kombinace westernu a sci-fi, vřele doporučuji seriál Firefly. ()

Henry Morgan

Favreau má pravděpodobně zálibu ve střeštěných tématech, které pak pomalým dějem trochu kazí a snaží se přistupovat možná až příliš seriozně. No, čekal bych po ironmanovi 2 další průser a ono to paradoxně nebylo tak zlé. Já jsem se bavil, Craig byl jako kovboj suprovej a další hrdinové zapadli téměř dokonale do celé koncepce. Fakt dobrý. ()

Petulka88

Je až s podivem, že z kombinace Favreau-Spielberg-Craig-Ford vzniklo něco tak děsivě podprůměrného. Všechno je to nemastné neslané, bez šťávy i bez zápachu, nemluvě o tom, že oni vetřelci vypadají jako kobylky z pixarovského Života brouka. Navíc je naprosto neodpustitelné, že i když je Olivia Wilde ve filmu nahá, divák sprostě ostrouhá. Fůůůůj, hanba!!! ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)