Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Oonika

Bohužel hrozná slátanina... Líbil se mi tam jak Craig tak Ford, ale bohužel blbý scénář zachránit nedokázali :-) ()

danny_21

Ajta krajta, no to bylo zase jednou něco a to jsem s ještě přidal 20 minut navíc s director cutem. Chudáci herci, jejich postavy jsou tak hloupounce napsaný, že není divu, že vypadají a chovají se jak paňácové snad s vyjímkou Bonda a to se sešla povedená bandička. Horko těžko si teď marně vzpomínám na nějakou scénu, co by mi zůstala v paměti. Jo tu velká nuda, s divným dějem úsměvnou bitvou a stupidním koncem. Jedna zajímavost by se přeci jen našla - asi před týdnem jsem viděl jednu z Epizod Vetřelců Dávnověku s názvem Mimozemšťané a Divoký západ. A teď ve mě klíčí podezření, že v tom filmovém scénáři mají prsty Däniken s Tsoukalosem :-) - 35 % ()

Inozuka

Chtělo by to sestříhat: úvodní bitka, všechny záběry na drsný Craigův ksicht, všechny záběry na krásnou Olivii Wilde, scéna s vypnutím mysli... výsledek 10 minut. Úspora: 125 minut života. ()

ER

Toto kloubení žánrů je tragikomické s tím,že si nedovedu vybrat, zda mám víc brečet nebo se smát nad stupidností, která se odvíjí na filmovém plátně. ()

Shaleman

Zdá se, že se opět ukázalo, jak intelektuální jádro CSFD neumí číst a pod názvem Kovbojové a vetřelci čekali přelomový akční velkofilm Avatarského stylu. Bohužel / bohudík se tak nekonalo a já mohl poklidně vypnout mozek u akční podívané, kde rozpočet spolykaly herecké honoráře. I tak jsem se docela bavil a přerušil efektivní mytí nádobí. Scénář přesně ušitý na míru oddychovek, triky a akční scény zdárně vyvážené pro mladší publikum, které už okoukává blikotající náramky v hračkárně a spousta tváří na které se dobře dívá, i když akční závěr trochu pokulhává za zbytkem filmu a čekal jsem od něj víc než jsem nakonec dostal. Tenhle filmek měl prostě přijít o několik let dříve a stanout po boku Dne nezávislosti, aby tu sbíral vysoká hodnocení. A právě proto, že je pro něj už trochu pozdě, víc jak lepší průměr mu nedám. ()

Armin82

Kombinace westernu a sci-fi? Zajímavej nápad, ale nijak zvlášť to nevyšlo. Stárnoucí Harrison Ford to zachránit nemohl, Daniel Craig sice vypadá věrohodně nejen jako Bond i jako pistolník, ale tady neměl s čim pracovat. Jeden náramek se světýlkama bylo málo a naše krásná Olivie? No, taky málo. Nicméně film neurazí. Nenudil jsem se a občas film i zaujal, ale znova už to opravdu vidět nemusim ---->60% ()

darthhokro

Rákosníček vs Mimoňové je docela slušná zábava, i když jsem se nemohl zbavit dojmu že už jsem něco podobnýho někdy viděl :) Ale film utíká docela rychle, najde se i nějaká ta hláška a Olívka je statečnější víc než Winetů, nebo Bruce Wiliž :) Tož 4. ()

Klajondr

Film se skvělým nástupem a průběhem, ale naprosto posraným koncem. Celej film se díváte, jak spolu bojují kovbojové a mimozemšťani (mimochodem dost bizarní nápad, ale rozhodně originální), přičemž se ani nedovíte proč a co bude dál. Mé zklamání aspoň trochu zachraňuje akčnost a hlavně herecké obsazení. Jenom ten Craig mohl být trochu emotivnější. Ale takovej už holt náš James Bond je. ()

Maximilianus

Nápad spojiť kovbojov a mimozemskú rasu je podľa mňa veľmi dobrý, a zo začiatku to aj fungovalo, no časom sa z toho stále viac stával mierne nadpriemerný americký scifi film, ničím výnimočný. 6,25/10. ()

ViktorS

Z môjho pohľadu vydarený sci-fi western (asi aj preto mám tento film rád, lebo takýto žáner sa často nevidí). Samozrejme nie je úplne bezchybný, ale vďaka dobrým hercom, ktorí tu hrajú je aj samotný príbeh o dosť zaujímavejší. Kovboji spolu s indiánmi tu musia bojovať s mimozemšťanmi, ktorí na rozdiel od ostatných typov mimozemšťanov neprišli len tak zničiť svet. Priši si v prvom rade po zlato a keďže ich okrem neho viac-menej nič iné netrápi, majú ľudia šancu sa spojiť a bojovať proti ním. ()

SuicideKing

co? to jako mysleli vážně jo, scénař jako by psalo 10ti lety děcko, nač potřebovali 6! scenaristu?!.. jediny co, tak výběr hercu pěkně seděl, až na tu "bitch" Wilde, ta je hodně marná.. bohovskej námět a takhle to zmršit, taková škoda :( ()

yaromir

Každý druhý "dabldekr" byl osazen reklamou na tenhle film. Ta mě tedy nakonec přemohla a já jsem se rozhodl zajít se podívat na tenhle skvost do kina, protože vysokorozpočtové sci-fi by mě mohlo třeba i potěšit - domníval jsem se. Když jsem se vydal, tak sluníčko krásně svítilo, potkal jsem také plno turistů, tu a tam kolem mne projel černý taxík... hele tady McDonald´s a támhle dělá Ind párky. Teď kolem mě zrovna proběhla sličná slečna, která asi pravidelně "džoguje" každý den (odvodil jsem si podle její postavy). Zrovna míjím hejno holubů, které usilovně zobe cosi na chodníku, když přicházím ke kinu a... To, co jsem měl možnost pak během 118 minut shlédnou nestojí za komentář. ()

štófy

Rozhodně to bylo originální...Ale nejsem si jist,zda jsem kdy toužil po takhle originálním westernu.Craigovi i Fordovi sedla role kovbojů skvěle,ale proč proboha musela film úplně zazdít zápletka s mimozemšťany? Začínalo to krásně jako filmy s Eastwoodem nebo Waynem,ale od té doby,co mimozemšťani rozsekali chlapíka vykonávajícího potřebu,to bylo na zblití... ()

vetsinezobri

Na tohle jsem přesně do kina šel. Megavybavení návštěvníci v konfrontaci s kolty staré dobré Ameriky. Oceňuji navíc, že podoba zlatochtivých potvor a všech jejich Hi-tech věciček byla neokoukaná, což je dneska docela vzácnost. Závěrečná bitva byla napínavá, tajemství tam taky nějaký bylo. Všechny herce (včetně přehnaně tvrďáckýho Bonda) strčil do kapsy Dolarhydeův synek. Slaboch k pohledání. ()

Looka

75% Jako kovbojka by to byla bomba. S příchodem "vetřelců" jde však zábava kupodivu dost dolů. Vypadají jak oživlé figurky z cornflaků. ()

johhny007

Podle mého úsudku se tento film dal rozhodně natočit na mín než za 163 milionu $ , když si vezmu , že takový Avatar stál o 37 milionů dolarů víc tak je to nesrovnatelné . Jestli hercům zaplatili 60 % rozpočtu tak to chápu ;) Jen ze zvědavosti jsem se šel podívat když to mělo název Kovbojové a vetřelci , ale myslím si , že dosti průměrný film ale za to že mám rád H.F. i D.C. tak dám 3 hvězdy ROZPOČET:163 MIL . VÝDĚLKY:171 MIL ()

RajCZitko

Nic moc nemastná neslaná akční ftákovina. S takovýmdle titulem, a hlavně prostředím, tam musí padat stovky nesmrtelných hlášek (viz všemi kdo viděli opěvovaný a dokonalý sci-fi/western seriál Firefly), a ne brát všechnoi vážně, když hlavní hrdinka chcípne, tak se jen tak obživí, a navíc jediná postava s nějakým charakterem byla ztvárněna Fordem. Mno mělo to velký potenciál, ale ten úspěšně poslalo pod drn. ()

Euchrid

Pár scén kde je Graig drsný, pár scén které nepřekvapí, pár scén které nedávají smysl, pár scén které nedávají smysl ještě víc, ale aspoň je tam Olivia a dohromady si říkám jestli někdo vůbec dočetl ten scénář dál než k názvu předtím než se k tomu upsal. Favrou nudný rutinér. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)