Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

chicab8

Já bych nebyla ohledně tohoto filmu natolik skeptická, je to skutečně zajímavý koncept, který se dal zpracovat lépe, ale i hůře. Hlavní hrdina sice působí jako robotická nádoba, ale jeho statičnost naštěstí vyrovnává skvělá Olivia Wilde a Harrison Ford je nedaleko za ní. Konec je samozřejmě naprosto předvídatelný, ale řekla bych, že je to dobrá zábava na neperspektivní odpoledne. ()

Milda003

Nevím jak někomu jinému, ale nějak mi tam chybělo vysvětlení co je vlastně "spojenec z jiného světa" zač, že dokáže přežít smrt a brát na sebe lidskou podobu. Jak se dostala na Zem ? A to jako přiletěla beze zbraní a na Zemi si koupila colt a šla na vetřelce ? Další věc, která mi hned bleskla hlavou při finálním souboji, proč vetřelci nevytáhli zbraně (náramky) a těch pár kovbojů a rudejch hlav tam nevykosili? Tak dlouho jsem odkládal shlédnutí tohoto filmu, jen protože jsem se bál, že je to kravina, až jsem se teda jednou donutil a co myslíte ? Kravina to úplně není, ale není to to pravé ořechové. Nemůžu říct že jsem se u filmu nudil, žánr a filmy podobného typu mám rád, ale tento zklamal. ()

kenileja

Nejvtipnější na celém filmu byly ty vážné výrazy, které měli všichni na tvářích. Vždyť jde o takovou blbost, zcela seriózně! Efekty super, ale od spojení kovbojů a vetřelců (!) bych tedy vyžadoval promyšlenější a uváženější děj radši, než takovouhle slátaninu. ()

Šňůra

Sci-fi western... čeho my se teda ještě nedočkáme. Ale chápu tvůrce, vše už bylo vymyšleno, vše už bylo natočeno, nové nápady se hledají velmi těžce. Tak se alespoň snaží o kombinaci zcela nezkombinovatelných žánrů. Tedy pokud nemá jít o parodii, protože v té lze zkombinovat prakticky vše. Kovbojové a vetřelci se však přinejmenším snaží tvářit, že o parodii nejde. No, pravdou je, že patrně příliš nepotěšili nikoho, ani příznivce westernů, ani fanoušky sci-fi, ačkoliv Harrison Ford a Daniel Craig dělali, co jen mohli. Ale na druhou stranu, pokud zrovna máte náladu na něco nenáročného, nechcete si klást logické otázky, prostě chcete vypnout, tak to není špatná volba. Stále se něco děje, akce je tam dostatek a celkem svižně to i odsýpá. Nakonec vám ty necelé dvě hodinky utečou raz dva. ()

Gromit

Mimozemšťané vzali Divoký západ útokem, ale do cesty se jim postavili Indiana Jones a James Bond. Kombinace naprosto šílená, ale přesto mimořádně lákavá. Potíž je v tom, že Kovbojové a vetřelci jsou ryze průměrnou podívanou, byť potenciál měli veliký. Kupříkladu triky jsou neuvěřitelně odfláknuté a některé postavy dost trapné. Ale i tak jsem se ve výsledku slušně pobavil. Slovy klasika: "Kolikrát vysílají delší a horší." ()

GudMen

Přesně takoví, jací byste očekávali, že budou. Zasazení do devatenáctého století potěší, zvlášť jste-li již unaveni ze stále omílaných interiérů kosmických plavidel. Ovšem na to, že to psalo pět klacků, je jedna mimozemšťanka, byť bez podprsenky, málo. ()

PaRi

Výborná kamera, dobře odvedené řemeslo, hvězdné obsazení včetně režiséra - tedy předpoklad pro dobrý film. Nepovedlo se. ()

ANTYCHRYST

Docela divný koukat, jak se na divokém západě prohání v sedle Bond a Indi :) a ke všemu je nahání zlatachtiví vetřelci s ultramoderní technikou... no to je rychta teda. Nejpodivnější na tom je, že ono to je celkem koukatelný, takovej průměrnej biják. Samozřejmě nesmím zapomenout na mimozemšťanku, v podobě půvabné Olivie Wilde - je to kus :) 50 % ()

Uesbe

ako film zmiešaného žánru pokusného typu je to v pohode....keby to bol niečí debut, bolo by to výborné, recesistické dielo..........ale keď vidím, kto je autorom.....O+K+L......mohli ste to lepšie vymyslieť! ()

Knor

Nooo....tak nevím nevím. Myslím, že největší chybou je absence humoru. Přece tvůrci nemůžou chtít aby jsme brali vážně hrstku kovbojů a indiánů, kteří jdou porazit emzáky s vyspělou technologií. Navíc efekty nic moc a ufouni se zrovna taky moc nepovedli. Film mě bral do prvního útoku ufounů, ale pak to začalo děsivě nudit a smrdět těžce předvídatelným dějem bez špetky humoru a na to film doplatil. A Ford ani Craig už to nezachránili. Nemám vůbec nic proti takovýmhle fantasvejmyslům, komiksámům apod., ale nesmí to být nuda. Velká škoda. ()

Miagy

Po druhom zhliadnutí pridávam 1*, film je tak trochu nereálne od veci, ale zato sa mi páčili efekty a prostredie. Dobrí boli aj votrelci. ()

Bube1

Už když jsem poprvé slyšel o filmu s názvem ''Kovbojové a vetřelci'', tak jsem si říkal, že to bude nebetyčná kravina a ono to tak (překvapivě) skutečně je! Námět a celý děj spíš sedí na snímek z kategorie ''céčkových'', než na kino-hit s Craigem a Fordem v čele. Nicméně právě herecké obsazení a celkem obstojný scénář tuhle záležitost udrží aspoň na těch 2 hvězdách. Jo a ani to není úplná nuda, což mě vzhledem ke stopáži dost udivilo. ()

HarqAlAda

Trošku rozporuplné. Za "inovatívne" ladeným zovňajškom sa schováva tradičná šablóna. Niektorých divákov môže potešiť že tvorcovia ju obkreslili kvalitne. Na drsných macho postavách si dali záležať, mimoni a ich technika silno uveriteľná a celkovo od prvého aj druhého pohľadu niet čo technického vytknúť. No potom príde zopár scénaristických podpásoviek, ktoré sú doslova dychvyrážajúce WTF momenty za hranicou únosnosti. Keďže som sa naladil do módu "maňana, aj tak je to len film", tak som to zvládol a na vlastné prekvapenie som si tento snímok užil. Film na lightové večery plné pohodovej nálady v kruhu rovnako naladených ľudí, ktorí to nebudú brať príliš vážne a užijú si jazdu / let. Ako western alebo thriller to určite neodporúčam, inak žánre sedia. ()

MasterD

Půjdu tu trochu proti proudu: za ten nápad, odvahu a herecké obsazení prostě musím dát plný počet. Skvělá zábava (podobný zjev jako Iron Sky nebo Scott Pilgrim vs The World). Jakto, že jsem si filmu všiml až skoro deset let po premiéře?! ()

Shitonit

Za mě dobrý, je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. Zůstává ve mě jen takovej ten pocit, že je to přesně na tý hranici jakože asi super film, kterej se mi ztrácí v mlze, nemusim ho už nikdy vidět a po chvíli vím kulový, vočemtojakože bylo. ... :-) ()

Fungore

Tolik jsem se na to těšil, ale nakonec mě to nijak nepřekvapilo. Filmů s mimozemšťany je poslední dobou mnoho a až na District 9 se jedná o samé s prominutím sra*ky, a tak nejsem tolik překvapený že mě tento film tak trochu zklamal. Efekty jsou docela povedené a nebýt Craiga a Forda, tak bych hodnocení nejspíš ještě snížil. ()

Katka232

Tak teda nevím, co si o tomhle filmu mám myslet? Upřímně. Ze začátku byla výborná ta tajemnost, ale že bych se u toho nějak bavila? Tak to teda vůbec. A že mám scifi ráda, tak z tohohle se chvílemi stávalo pro mě loutkové divadlo. Ach jo. Kde jsou doby, kdy se natočil film, který ještě za něco stál? Poslední film, který se mi fakt líbil ohledně scifi byl Moon a District 9 ale pak už to čím dál víc stojí za vyliž kapsu. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)