Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Maw

Nápad je to dobrý, ale to zpracování. Harrison Ford v roli otravné a protivné chůvy nám dokazuje že akce alá Indiana Jones už pro něj není. Místo něj tu máme Daniela Craiga, rozhněvaného uprchlíka před zákonem s amnézií a podivným náramkem na ruce, který si opravdu nenechá nic líbit. Nicméně jinak pointa filmu je naprosto dementní, děj je plný nesmyslných a nudných scén, které nás mají zabavit, aby měl film dost dlouhou stopáž. Dialogy nudné a místy i naprosto nevhodné pro Western. Po IronManu jsem si od Favreau sliboval víc, než jen odfláknutou bizardnost s našlapanými herci, jejichž výkony díky scénáři ani nemohli za nic stát. Zklamání! ()

FortKnox

Další letošní zklamání. Ti filmaři si snad myslí, že obsadí známe hvězdy do nezvyklých rolí, marketing jim rozhlásí, že film stál 160M a diváci jim pěkně poslušně naklušou do kin. To se někdo pěkně přepočítal. ()

Kellerman

Do značné míry velké zklamání z filmu,který sice je relativně zábavný a jistý náběh na dokonale vážně se beroucí guilty pleasure tady skutečně je,ale zároveň z něj mám nepříjemný pocit obrovského potenciálu,který byl zmařen až lajdáckým způsobem.Herecké výkony nemá smysl rozebírat,Ford s Craigem si sem skočili vydělat na chleba,nic víc a Olivia Wilde sice znovu vypadá neskutečně,ale stejně jako ve TRONovi je zde jen a pouze na ozdobu.Rozpočet se poděl neznámo kam,film se odehrává v několika nepříliš atraktivních lokacích,triky nepříjemně často haprují a skutečně velkou akční scénu zde prostě nenajdete.Kdyby se Favreau vykašlal na komiksovou značku a natočil klasický western se šťavnatějším scénářem a postavami (vždyť měl k dispozici Indyho a Bonda!),kde by nešlo o žádné mimozemšťany,bylo by to jistě lepší,nestálo by to tolik peněz a hlavně by to něco vydělalo.Neříkejte mi,že ne,vždyť Tru Grit byl hit jako blázen a westernový žánr klidně mohl být pořád na vzestupu.Kovbojové a vetřelci mě nijak nenaštvali,jsou prostě přijatelným výtvorem,který je nesourodý,občas zábavný a většinu času si jen tak nevzrušivě pluje kolem mě,aniž by zanechali cokoliv jiného než pachuť ze spálené šance.Pro mě šedivý průměr. ()

vieriX

Jak jsem poprvé četl o čem to bude tak jsem si klepal na čelo co je to proboha napadlo. Ale jak se postupně začalo kvalitně obsazovat na hereckém poli tak jsem byl čím dál více zvědavy a po obsazeni režiséra Iron mana už jsem byl skoro bez obav. Ať už je scénář jakýkoliv za sebe říkám jo bavil sem se a to bylo pro mě důležité. ()

dolin1

Koukal jsem na tenhle film a stále víc si představoval, že jsem zase desetiletej kluk a jsem z toho NAPROSTO NADŠENEJ!! Kdyby tenhle film vzniknul na přelomu 80tek a 90tek, byla z něj 90%ní klasika! 95% ***** ()

Dinsberg

Post-letní spektákl režiséra Iron Mana, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nepotěší. Možná stačilo trochu zkrotit rozpočet a výsledek nemusel překračovat hranici vkusu. Harrison Ford sice stárne, ale i s pistolí to pořád umí. Aktuální představitel Bonda jen ukazuje jeden výraz a na chvíli i muskulaturu, takže uspokojení dámské části publika zaručeno. Celé pojetí mohl vyniknout mnohem tajemněji, spíše hororově, podobně jako Predátor, ze kterého Favreau opisuje vizuál. Celé to pak příjde jako splácanina okoukaných technik z jiných filmů. Typický film na objednávku. ()

Jager_JK

Tohle že produkuje Steven Spielberg ?! O čem to celé vlastně bylo ?! A proč mi tenhle film přijde jako naprosto zbytečný ?! Herci zahráli co museli, skladatel složil co složit měl a režisér... ten tam byl vlastně taky zbytečně. ()

konysua

Je zajímavé, že se stále najdou filmy, které mají velmi slušné obsazení, ale stojí za starou belu. A co je ještě horší, zmíněné obsazené se na divokej západ zrovna nehodí. Nudné do morku kostí, hudba stála za prd, asi nevím, že tam byl nějaký příběh a Olivia Wilde neukázala klitoris. Neznám důvod, proč by se na tenhle film měl někdo dívat dobrovolně. Už jsem se poučil. 3/10 ()

DoubleJo

Nuda bez napadu (ak neberieme do uvahy napad strcit do divokeho zapadu mimozemstanou, potom so strasnym napadom) bez poriadnej akcie, emocii, tempa, zato s mnozstvom nelogickych a smiesnych, obcas az trapnych scen. Nebyt Olivie ani sa na to nepozeram. ()

LukeSharp

Utrápené 4* a to především vinou opravdu hloupého scénáře. Něco tak tupého sem už dlouho neviděl. Herecky sice postavy sedí hlavním představitelům jak hrnec na prdel (Craig je správně drsný,Olivia WIlde je i v zácloně zatraceně hot a ani Ford se nemusí stydět), ale co naplat,když se musí brodit břečkou nelogičnosti a dělat jakože je vlastně všechno kolem úplně normální. Jinak akce je vcelku slušná (ale je jí málo) a Favreau se s tím ani co se týče brutality vůbec nesral. Headshoty,krev,useknuté hlavy tu hlavně ke konci lítají jak na běžícím pásu,ale jinak film nemá nic moc co nabídnout. Viděl sem EXTENDED verzi,která je zřejmě trochu lepší než verze v kinech,ale ani tak se nejedná o žádný zázrak. 65% ()

Nessos

Překvapení. Netypické spojení mimoušů a kovbojů doplněné o vynikající vizuální efekty a (!!!) naprosto vymazlené emzáky. Vůbec je jsou zde spojeny naprosto protikladné strany. Kvalitu malinko sráží zbytečně jednoduchý příběh, ve kterém je od začátku i méně bystrým jasné, že to skončí tak, jak skončí, a netradičně dlouhá stopáž. ()

intro

Tak tohle byl opravdu docela šílený žánrový mix. Daniel Craig mi tady ovšem vůbec nesedí. Naštěstí alespoň vetřelci byli dobří. To film, ale nezachrání. Dávám 40%. ()

situs

No, hůř už to snad udělat nešlo. Rozepisovat se o konkrétních nedostatcích a záporech vlastně nemá cenu, protože mimo triků a hereckého obsazení, je to v podstatě všechno. ()

miki68cz

Zas tak špatné to nebylo, některé triky byly na hranici uvěřitelnosti, ale daly se skousnout. Jen to samotné téma filmu je nastavenou kaší a snahou dát vetřelce do kontaktu snad s každou skupinou lidského pokolení. Daniel Craig ač se snaží jak chce stejně z něj borec nikdy nebude a Harrison to nezachrání, sympatický Rockwell. Šlo to, dokoukal jsem to a přežil jsem. Doporučuji a připravte si drobnou dávku tolerance, neuškodí Vám to. ()

kubas369

Nemůžu si pomoct ale mě takovýhle blbovinky doopravdy bavěj jo jasně není to žádnej zázrak ale zábava je tu stoprocentní jen v tom nesmíte hledat něco víc, protože něco víc tady prostě není ale vše co je potřeba ke dvoum hodinám nenudy tak v tomhle filmu najdete. ()

Vanguard77

Inu, uznám, mohlo to být i lepší. Ale rozjezd byl parádní, ne? Snad bych taky preferoval, kdyby film zůstal jako western a emzáci se snad vůbec neobjevili :D První půlhodinka měla vážně atmosféru, jenže potom... ale tak zas to nebylo tak hrozný, narozdíl od Super 8 se dočkáme pohledu na nezvané návštevníky celkem brzy a máme možnost si je ve filmu náležitě vychutnat. Jeden ze zásadních problémů je zpracování jejich letadýlek (ano, letadýlek, protože to, co havaruje nedlouho po začátku, se zdá být malé i pro ta děcka, co kolem skotačí). Příběh nakonec moc nevytrhne a stupidita "vyspělejší" rasy taky nepotěší. I tak se ale na film dá celkem dívat. Lehký nadprůměr. ()

Eilem

6/10 Nezvvicajna kombonacia divokeho zapada a mimozemstanov ... jemne vtipne ale opat jeden z tych filmov na ktore lakaju skor herci ako vsetko ostatne ale yase by som to az tak neyatracoval . ()

uodevr

Well that just sucked. Emzáci vypadají dobře a z atmosféry člověku sem tam tuhne krev v žilách, ale...kde je nějaký humor? Kde je nadsázka? Kde jsou hlášky (a že těch by mohlo být požehnaně)? Já od toho už tak čekal málo, ale že to bude až taková břečka nudy a klišé (v náručí se tu dokonce umírá rovnou dvakrát), to mě nenapadlo ani když se mi o tom tuhle zdálo. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)