Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Lkn

Craigovi jsem nikdy nevěřil jako herci a jeho roli jsem mu nikdy nežral. Nedokázal mě přesvědčit že umí svou roli prožít natolik aby se mi zalíbil jako herec. Je mi líto celého filmu jakým to je propadákem a především že vznikl. Celkový námět je hrozný jako kdyby nějaký malý chlapec napsal scénář a Favreau si řekl že to bude "hit" a tak se to rozhodl natočit. ()

jafuska

ach ne, to teda byla nuda, film který je snad spíš westernem, než nějakým Thrillerem, jak se zde píše, a herec Harrison Ford, ten vůbec neměl do tohoto filmu vstoupit, protože si tímto dost zkazil reputaci, ale aspon něco bylo přesné s názvem, vetřelec ve filmu také byl, ale to co s ním provedli to je fakt k smíchu, velmi nepovedený film, a troufnu si říct naprostá ztráta času ()

MaxForValue

Nuda a utrpenie. Herecké, scénaristické, režisérske. Mohol to byť veľmi sympatický úlet, je to však len veľká nafúknutá bublina, krásne pozlátko, za čím sa ukrýva nesmierne stupidná záležitosť. Nerád slovo "stupidné" používam, ale občas sa skutočne inak nedá. Ale najsmutnejšie na tom je to, že to takto vôbec nemuselo byť. Ale s tým ja, a ani nik iný, už nič nenarobím. Svetlo sveta to už uzrelo a domnievam sa, že sa ďalších westerno-scifi počinov v dohľadnej dobe určite nedočkáme. Prvá hviezdička je za sympatický úvod, druhá za vizuálne efekty. ()

mark9th

No neviem..je to smutné, že také obsadenie nedostalo kvalitnejší scénar, lepšieho režiséra alebo aspoň tu chuť hrať(výnimkou bol samozrejme Daniel). Toľko peňazí a tak málo úžitku-no proste ukážkový prepadák. Až priveľké množstvo príbehov snažiacich sa do seba zapadnúť, čo sa samozrejme tvorcom nepodarilo. A k tomu sa to všetko ''natlačilo'' do dvoch hodín :). Really, I don't understand. Najprv som ohodnotil 3 hviezdicami :), ale to by som klamal sám seba. Takže plnohodnotne zaslúžená dvoječka,ale ani o mak viac! :D ()

pekas

Tak tu zase páni kritici postrádají v čistokrevném akčňáku více toho umělečna a duchovna : ) . Zábavná akce se slušným obsazením, to je asi strašně málo pro zdejší intoše, ale já jsem spokojen. Vypnout mozky a dobře se bavte! 80%. ()

borohub

No teda, neřekl bych to, ale nevěřil jsem tomu, že takováhle kravina může být tak dobrá. Začátek docela fajn, pak jsem se na chvíli zděsil ale časem jsem se opět vrátil do filmu a čekal jsem celej nadrženej jak to dopadne. Paradoxem je, že kdyby tam nehráli takové hvězdy jako H.Ford, či D. Craig nebo půvabná O.Wilde tak se na to ani nepodívám. Ale tak myslím že docela slušná podívaná ()

migele

Lepší průměr díky Craigovi a Fordovi. začátek skvělý , nápad skvělý. Možná je to mým v kusem, ale nikdy víc bych už takhle brutálně nekombinoval žánry, ačkoli jsem byl dosti zvědavý a jedenkrát jsem si tohle mísení žánrů přál vidět. Pardon, film Outlander by se dal přirovnat trochu, akorát tam to trochu pokazil rozpočet na film. A nvm proč, ale Olivia Wilde mi tam přijde jak z laciného sci-fi seriálu. 3,5* ()

kolik27

Nic extra, ale myslim si že lepších 50% to je určitě. Musí se nechat, že místy člověk musí přimouřit oko a vypustit pár detailů, ale přeci jen je to sci-fi .... ()

Metalicum

Jestli nepřestanou dávat do hollywoodských filmů umíračky v náručí tak mě asi klepne už.. Ale jinak sem se celkem dobře bavil, hlavně Craig film vytáhl pro mě někam do celkem sledovatelných výšin. 50% ()

Mykhaluu

Poctivě a zároveň i celkem moderně natočený film s poměrně nešťastně zvoleným názvem (nejen) pro českou distribuci, kdy "vetřelci" už prostě vyvolávají jasnou filmovou asociaci. Škoda, že tohle nenatočili v osmdesátých letech - ovšem takhle dobře natočený - to by teď film trůnil v nejedné první desítce a přízviskem "kultovní" by se pyšně ovíval v síních slávy... :) V podstatě mě nenaštvalo nic. Informací o mimozešťanech jsme moc nedostali, tak nebylo moc co kazit... No a proč se tak divně pohybovala ta ženská je taky vysvětleno... :) ()

mirkath1

No co už, viděla jsem větší kraviny, ale, že se pod to podepsal můj milovaný Indi nechápu, nejspíš mu z Calisty už hrabe :) ()

Fenris 13

Nuuuuda....strašlivá a nelogická nuuuuda. A takový to byl hezký nápad. Ale pořád je to o chlup lepší než Zelený Lampáš. ()

overfloater

Tak spatny mi to neprislo. Zpravidla filmy pod 60% tu nestojej opravdu za nic, tohle by melo mit aspon 10% vic:) Nenudil jsem se, to ze scenar byl trgickej, mi neprislo (vzhledem k nametu filmu) jako tak velke negativum. Jsou filmy, ktere maj jak spatny scenar, tak je to jeste silena nuda. Rozhodne doporucuju aspon pro zajimavost. ()

Uberlord

Drsný Daniel Craig, nádherná Olivia Wilde a charismatický Harrison Ford se snaží táhnout tuhle bohapustou sračku, bez špetky kvalitního děje. Ten nápad se mi strašně líbil... jen kdyby byl scénář víc propracovanej... a vetřelci taky mohli vypadat o něco líp... vypadali hodně béčkově. A přecejen s touhle hvězdnou sestavou jsem čekal něco jiného, než špatné béčko. ()

princesofpersia

Už jenom podle názvu jsem tušila, že půjde o nehoráznou kravinu, ale zas tak příšerně to nedopadlo. Nicméně to došli v hollywoodu náměty na filmy nebo jako co? Vytvořit slátaninu z westernu a scifi a zmrazit všem svaly v obličeji nemohlo napadnout jen tak někoho. Harrison Ford střídá celý film výraz "drsný" a "ještě drsnější" a kostymérka Olivie Wilde asi nikdy neviděla western. Nicméně hudba byla celkem fajn, dalo se na to koukat a ještě mě to bavilo takže za to 1* a další za rozeplou košili špinavého Daniela Craiga :) ()

Kubi21

Připojuji se ke zdejší menšině a dávám tomuto zábavnému filmu nadprůměrné hodnocení. Musím přikyvovat, když se zde vyjadřuje názor, že příběh je slabý a nijaký. Ano je a ty dialogy taky nic moc. Ale k sakru. Copak můžu odepsat scifárnu, kde si dávají mimozemšťani přes budku s kovbojema a kde se potká Indiana s Jamesem a dost dobře jim to šlape. To ani při nejlepší vůli nejde. Nejsem úplně odvařen, ale stíhačky, opravdu krásní zrůdovití mimozemšťané, triky a akce a velice pěkná hudba mi ke spokojenosti stačili. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)