Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

spawn866

Ke konci filmu je slyšet dost podobná hudba ze soundtracku Tron Legacy od Duftpunk, je to sice jen jedna znělka ale i tak, Harry Gregson-Williams je pěknej trapáček, umí akorát kopírovat, celej ten film stojí za hovno! ()

Vinki

Když jsem viděl trailer, říkal jsem si, že to bude buď totální pecka, nebo hovadina. No, Bé. Celý film zachraňuje pes Roy spolu s Olivia. Přízemní, vím, ale nic jiného v tom filmu není. Nechápu, jak mohl Favreau jít do něčeho takové po Iron Manovi. Nechápu. ()

michalkop

Film s velkým potenciálem. Bohužel zůstalo jen u něj. Jednotlivé scény sice občas natočený strhujícím způsobem, avšak takových scén je jen pár a chybí jim těsnější pojítko. Dějová linka je dost kostrbatá. Efekty docela ujdou. Bohužel i zakončení působí docela nedůvěryhodně a dokážu si představit sto lepších a efektnějších konců. Kdo se chce tedy dvě hodiny koukat na trochu neobvyklou kovbojku plnou občasných nelogičností, ať se podívá. Za mě slabé tři hvězdy. ()

czjezisek

Mě se to prostě líbilo a hotovo, nevim co všichni máte, čekal jsem normální akční film při kterým se pobavím, a to jsem dostal. U tohoto typu filmu fakt nepotřebuju sáhodlouhé dialogy a bůhvíjak propletené vztahy a děj. Prostě přiletěli mimozemšťani, a my je zabijem, akce, bum, prásk, a je to, to jsem chtěl, to jsem dostal, a jsem nadmíru spokojenej. Nevim co jste čekali.. ()

Margarite

Všechny povedenější scény najdete v traileru....snad kromě "Musíš přestat myslet", aneb chlapovi "vypnete" mozek pořádným polibkem. :D :D Jinak slabota... ()

Kucin

Uvažoval bych a rozhodoval se mezi jednou a dvěma hvězdami ale ja prostě ulítávám na Oliivi Wilde která byla dokonalá už v Tron Legacy takže diky ní to dáme za tři :-) ()

Palizer

Absolutne suhlasim s POMOm. Uz dolho som nevidel dobry film ak nepocitam serialy ako Dexter alebo Homeland. Co momentalne vychadza v kinach alebo na DVD tak je to nuda, alebo bullshit. ()

zekon

Nápad byl velmi neotřelý a měl jsem obavu co to bude za fraška. Až tak hrozné to nebylo, jenže to k sobě opravdu nějak moc nepasuje, komboj a scifi. Podle mě to mohl být velmi slušný western. Jenže jak nastoupí plasmovky a rychlo běhající přerostlý králíkošvábi bez chlupů tak se z toho stává takový divný maglajz. Westernová část fakt super, pak se to ale změní v takové divné cosi, co navíc furt řve to už tady bylo. ()

Pavlo

Veru dosť slabý film. Dejovo je vcelku zaujímavý, až do toho rozuzlenia, ale ostatné je také nemastné, neslané a často nudné. Herci sa snažia, ale scenár ich hold nepustí, takže to väčšinou času vyjde nazmar. Dialógy strašné – snažia sa robiť film vážny, poučný, lenže sú tak špatne volené a vymyslené, že skôr spôsobia sparodovanie klasických westernov. Jediné čo najviac poteší sú dobre zvládnuté efekty. Lenže to je asi všetko pozitívum, čo sa dá nájsť v tomto diele. Takže „podtrženo sečteno“ – tento film je akurát tak vhodný na vyplnenie večerného času, keď je človek dosť unavený a nevadí, ak zaspí počas pozerania. ()

StressMode

Jak tady píše hodně lidí, zdal se mi to docela fajn nápad. Na druhou stranu sem čekal, že až nepříjemně snadno takovej koncept může sklouznout do trapnosti a nepochopení. Celek se mi docela líbil natolik abych ho dokoukal a troufám si říct, že se na to s vypnutým mozkem kouknu někdy zas. Začnu kritikou. V první řadě je to u mě název. Někdo by se mnou mohl nesouhlasit, ale v tomhle případě by název nemusel přesně odpovídat konceptu filmu. Celkově se před premiérou mohlo mlžit "cože se na tom divokým západě odehrálo". Někdo si chválí čistě westernovou část. Na westerny jsem svýho času koukal hodně a ani takhle část mi nepřišla moc dobrá. Během filmu sem cítil, že je to jen taková splácaná narychlo vymyšlená kulisa připravená pro vetřelce. Obzvlášť trapná část byla s plukovníkovým synem coby romazleným frackem střílejícím všude okolo. Tajemná Olivia nečekaně docela fajn. Předrsnělej Craig taky v pohodě, jeho bojový skilly docela do kulisy westernu zapadaj. A pak je tu Ford, ten mi rozhodně nepřišel jako čtvrdej Indy. Jeho postava je plná klišé a rozporů, který nepůsoběj bohužel moc reálně, Spíš je to prostě špatně napsaná postava. Vetřelci, kapitola sama pro sebe. Už z trailerů je jasný, že originalita se nekoná. Známé zvuky strojů, modrá světla, modré lasery, cool modré prostě všechno. Co mě zaráží víc, že ačkoli daleko vyspělejší civilizace než ta naše současná, alieni vypadaj zase jako chroptící zmutovaná zvířata s tesáky co koušou lidem do krků. Dnešní člověk vypadá tak jak vypadá, protože jsme uspůsobeni používat nástroje. Nemáme drápy, tesáky, a hmyzí zjev protože to prostě nepotřebujem. Štve mě už prostě tenhle model, že lidi sou zaostalý ale uhlazenější a krásnější a alieni hnusný zvířata co vypadaj jak když neuměj do pěti napočítat, ale technoligii maj tisíckrát lepší. Zápletka taky ohraná ale tam bych aspoň trochu přemýšlení scénáristů viděl. SPOILER Kdo ví na co to zlato potřebujou a to je dobře. Malej těžařskej oddíl co nevidí v člověku hrozbu a zároveň pár pověřených vědců zkoumajících domorodce. Ohrožení že zavolaj posily. To je sice klišé ale nevidim důvod proč by to tak nemohlo bejt. KONEC SPOILERU. Ještě pár řádek o akčních scénách, teda spíš o tý jedný dlouhý. Všechno odpovídá zásadnímu rozporu co sem popsal o vzhledu emzáků. Pár jich jako že vyspělou zbraň má, ale uvažování a mušku dítěte. Většina jich ale bojuje nablízko pařátama a jedinou jejich zase klišoidní výhodou, že pár střel vydrží. Chvíli to vypadá že maj logicky navrch i přes jejich styl boje. Pak najednou Ford zachrání náčelníka kmene apačů a jako v PC hře za to dostane zkušenostní body, který se promění v posily, který přijdou kdoví odkud a situace se obrátí. A pak ještě jednou dokola. Tvůrci zapomněli, že situování do westernovýho světa má i svý omezení a mezi ty patří i epická bitva stylem muž proti emzákovi. Zkuteční vyspělí nepřátelé by se maximálně nechali zaskočit dobře připravenou lstí která by je oslabila natolik, že by pak bitva dala šanci i vidlákům ze saloonu. A ne tohle tohle těžko uvěřitelný představení.Efektům neni co vytknout. Nakonec ale, celkově dobrá a zajímavá zábava co kupodivu snese i 2 - 3 shlédnutí. Já už si dám pozor a příště přestanu myslet. Budu z toho mít víc. Tvůrci by si ale zasloužili facku aby se příště snažili líp. Dal bych 3 hvězdy, ale film má na víc než jen na 50 % tak hodnocení zvedám. EDIT:Nakonec dávám 3* podle vlastního cítění () (méně) (více)

kacudzde

Poněkud šílená kombinace dvou úplně odlišných žánrů, ve kterém se na Divokém západě neprohánějí bizoni, ale emzáci. No, zní to dost šíleně, ale kupodivu se na to dá dívat. Efekty jsou dobré a emzáci správně nechutní. Craigovi role drsného hrdiny sedí a můj už hodně zestárlý oblíbenec Ford je tu alespoň chvilku za hajzlíka. I když je to žánrový mišmaš, po shlédnutí ve mně nezůstala taková hořkost jako po posledním Indym. ()

nydahl

Zuri scenaristicka krize , takze napad spojit kovboje a ufony asi znel dobre, nicmene se to proste nepovedlo.Vylezla z toho totalni kase uplne o nicem.Ford je herec , kterymu jsem schopen odpustit skoro cokoliv , ale tady je to fakt uz za hranou.Jedinou hvezdu davam za hlasku kdy Ford odpovida na preklad proslovu indianskeho spojence slovy "rekni mu ze je idiot" .Kdyz vynasobim pocet lidi co to videli x 2 hodiny a vydelim prumernou dobou zivota tak dostanu cislo ktery rika kolik lidi timhle filmem tvurci zabili - suverene nejvetsi masovi vrazi nasi doby. BRAK ()

pavont

Scenaristicky sa to trocha vymklo z ruk. Kto to vsak prekusne a nebude ocakavat vela, mohol by sa aj bavit. Ja som sa. ()

schindler

Na tomhle kousku je názorně vidět jak v hollywoodu docházejí nápady. Tahle míchanice kovbojky s mimozemskou invazí také podle toho tak vypadá. Aby toho nebylo málo je tu jeden týpek se ztrátou paměti a jedna děvucha, která se vlastně jenom za děvuchu vydává. Kupodivu do toho dokázali nalákat celkem slušné obsazení, které z toho dělá snesitelnou záležitost. Vzhledem tomu, že to má i docela slušný rozpočet, čekal bych mnohem víc. Takže bacha, HLAVNĚ OD TOHO NIC NEOČEKÁVAT. ()

Vacice92

film kterej mě sice nijak neuchvátil, ale ani neurazil, jako oddychovka na deštiví odpoledne dobrej. Ten název je sice příšernej, takže sem prvně vůbec neměla odvahu si to pustit, ale po kapitánovi amerika a green lanternovi, budete asi každou slátaninu vidět v trochu jiným světle. ()

thedien

Bohužel film obsahuje tolik pitomých momentů, že není možné se nechat vtáhnout do děje. Příliš překombinované a nelogické. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)