Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

tombik30 odpad!

Dal by som aspon jednu hviezdicku,keby aspon tych ludi unasali s ineho dvovodu,napriklad na kopania zlata(lebo je pre nich vzacne ale radioaktivne alebo podobne).Mozno keby to bolo nakrutene ako postapokalipticky western,tiez by som nenamietal. Ale tato kombinacia mi dako nesadla,este keby to bolo myslene ako parodia,,budiz,skor by som to prehryzol. Neviem co im v studiu naslubovali,ked sa na to dali ukecat. ()

Sorna

Jedno z největších překvapení roku. Jak jednoduše se dá spojit moderní technologie a klasický western... pokud vás láká alespoň jedno z toho, určitě doporučji zhlédnout. Samozřejmě, i v tomto filmu byli chyby, některé věci se mohly více rozvést, jiné zase zkrátit, ale nemám to srdce dát tomuto filmu o hvězdičku míň. ()

TommmyT

Další blbost do sbírky. Přijde mi to, že američani se pouštějí do vod i přesto, že ty vody kolikrát spíše nevyjdou (wild wild west). Možná to byla snaha přinést něco nového, ale první co mě napadlo je právě wild wild west, čili míchání žánrů, které zatím nevychází. Byl jsem rád, když film skončil. ()

svist10

Stále mě překvapuje, že Universal ještě nebankrotuje, když jsou schopni nacpat 163 miliónů do báchorky o mimozemšťanech na divokém západě. Tupější scénář aby člověk pohledal, chybí tomu nadhled a logika se zašívá někde v baru s flaškou vizoura. Nicméně, dialogy nebolí, možná proto, že jich není zase tolik a scénář více sází na všeříkající pohledy. Osobně si myslím, že než Craigův Lonergan, je mnohem zajímavější postavou Woodrow Dollarhyde Harrisona Forda. Olivia Wilde je WTF. SPOILER ALERT! Překvapilo mě, že zemřela (dvakrát), i to když ji přiložili. KONEC SPOILERU. Podle informací během produkce jsem čekal, že to bude trochu epičtější, a ne jen taková malá šarvátka. Také by tomu přispěl o trochu větší nadhled a ne se tolik zabývat různými detaily. Ani prodloužená verze tomu zrovna moc nepomáhá. A i když je extended cut o dost drsnější, ani kinoverze není zrovna přívětivá k dětem, zajímalo by mě, s kým se musel Favreau vyspat nebo koho podplatil, aby udržel PG-13, protože to občas připomíná spíš splatter. Přestože spíš kritizuji, pořád se na to dobře kouká, triky jsou slušivé (ILM), nevadí ani přestřelená stopáž. Uši odřené až na lebku, ale přesto 4 chlupaté tečky. ()

Sedmilhář

Začátek výborný...ale pak už to šlo jen víc a víc do kopru...jak se nechali dva tak výborní herci zatáhnout do takové hovadiny nechápu...pro mě velké zklamání...Hvězdička nakonec za to, že jsem ten den viděl i Zkaženou Úču... A taky sem tam povedený záběr kamerou, zvuky taky ceklem OK, ale vše jde v rámci jednoho klišé za druhým, včetně ženy, psa a dítěte v týmu (černocha, který musí smutně zemřít tu zastoupil mulat). Jestli můžete vybírat mezi tímhle anebo procházkou, jděte se projít... ()

ZekiZeki

Škoda tohoto (nejen) komerčního selhání. Mix žánrů, tedy kombinace sci-fi a westernu, je mi zde sympatický. Už jsem se začínal těšit na pokračování nazvané Lovci mamutů a vetřelci. Ouvej. ()

Uroboros77

Jen za nápad a za obsazení, jelikož Hana Sola mám rád v jakémkoliv filmu :) a Craig má prostě charisma. Kulisy výborné i emzáci pěkní. Jinak zbytečné navršování děje jako byla ta žločinecká banda a když se objevil i Vinetů tak sem se chytal smíchy za břicho. To radši nic nedodávám k tomu zmrtvýchvstání. ()

A.MacGyver

Někdo dostal fajn nápad, ale nedotáhl to dokonce. Mohl to pořádně promyslet a plno věcí přidělat. Nebo je prostě chyba spojovat kovboje s indiány proti marťanům... Ještě, že jsem na to nestihl jít do kina. ()

karel63

Těžké zklamání, nuda, chaos, hrozná hudba a navíc jsem to vůbec nepochopil. Dvě hvězdy dotal film za efekty. ()

complex

smiech a hrôza... o čom vlastne bol ten film, lebo podľa mňa to boli solídne dve hodiny nudy, ktoré sa natáčali pred zeleným plátnom... museli neskutočné peniaze zaplatiť za tých hercov, aby predali ten film... fakt des, ale za nápad aspoň dve.... ()

Sekacik123

Zostali mi len oči pre plač. Keď som niekedy v lete videl na tento film trailer, veľmi som sa na to tešil, myslel som si že mená ako Indiana Jones, 007 a samozrejme sam veľký režisér Spielberg z toho spravia výborný celovečerný film plný zábavy a akcie. No po jeho vzhliadnutý som sa veľme ale veľmi mýlil. Nebolo to ono už od prvej minúty. Hercom nesedeli role, vôbec tam nezapadali, aj keď sa veľmi snažili. Dej sa akosi pokúša byť akčný, no od začiatku do konca je to o tom istom, najskôr tmavé scény kde skoro nič nevidno, potom súboje na púšti, prišlo mi to celé nejako na hlavu postavené. Dávam jednu hviezdičky za môjho obľúbeného herca H.Forda a krásku Oliviu Wild a tú druhú len zo súcitu pre vynikajúceho režiséra Spielberga. " Aj majster tesár sa niekedy utňe. ". Ešte jedna vec ktorá pasuje na tento film DOSLOVA -- NIE JE VŠETKO ZLATO ČO SA BLYŠTÍ -- ()

yousee

Sci-fi a western v jednom filmu co víc si přát. A jako další bonus Daniel Craig v hlavní roli. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale po nějaké půl hodině se to obrátilo a při konci filmu jsem byl docela nerad, že už to končí. Doporučuji shlédnout, pokud máte rádi výše zmíněné žánry. Moje hodnocení jsou 3 hvězdičky. ()

Glowlady

Jaj to bylo nuuuďo. A přitom film začal opravdu zajímavě, ale nějak se to pak "zvrtlo" a už jsem jenom čekala, co z toho vyleze. A konec to "zabil" úplně! Přemýšlela jsem, jestli dát 1 nebo 2 hvězdy, ale celkově film hodnotím na 30%. ()

Axl.K

Tenhle scifi - western, který jsem prošel jen díky rychloposuvu je styl, který mě nějak minul a kterému na chuť asi nikdy nepřijdu, stejně tak jako novodobému Jamesi Bondovi - Danielu Craigovi. Ne, že bych vyloženě neměl rád akční filmy, ale musí to být trochu uvěřitelné a mít aspoň nějaké inteligenční minimum. Skákání z koně na nějakou vesmírnou mini stíhačku a spousta jinech podobnejch kousků, při kterejch je nutný umět totálně vypnout mozek, je na mě prostě trochu moc. Přitom způsob natočení některých westernových scén mě nepřišel vůbec špatnej, ale jakmile se do toho začli montovat vetřelci na nějakejch vesmírnejch člunech (nevím jak to nazvat) a stala se z toho pouze zfilmovaná akční videohra čerpající nápady ze všeho možného - snad včetně Shreka 4, nezachránil to ani Harrison Ford, jehož účast v tomhle prostě nechápu. Jednu hvězdu dávám snad jen kvůli tomu, že existuje i něćo horšího a doufám že v tomhle filmu ten závěrečnej výbuch zničil tyhle vetřelce už snad úplně a nepřijde zase další fantasmagorie. ()

TOPmoovie

myslel som ze to bude uplna magorina. videl som to iba nahodou, a prekavpilo. dobra kamera, farby, triky. a par patetickych scenoch tipicky americkych-neriesim. je to ok movie na zabavenie. ()

Naby

Paradni scifi plne efektu. Krom toho hlavní postavy jsou obecně nepříliš oblíbené a když jsem četl kdo tam ma hrát, tak me zvláštní kombinace celkem vylekala. Naštěstí herecké výkony byly úplne v pohode a cely to sedlo jak poklice na hrnec. Postupne napětí ve filmu, tmavé napínavé scény byly super. Takže lehce špinavé 4*. Tzn 3,9* zábavy :-). ()

ragtime

Nerozumiem tomu humbuku okolo tohot kúsku. Všetko to odsudzovanie... Nápad to je presne taký, aký od komiksu čakáme, nadpriemerný popcornový zážitok. Daniel Craig samozrejme používa ten istý výraz ako v každom filme za posledné roky, asi by sme si mali zvyknúť. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)