Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

tarosh

Podla mna to nie je vobec zle, je to vyborna oddychovka pri ktorej som sa vcelku zabavil, ale ako sa vravi, sto ludi sto chuti. ()

Darriel

Vypadalo to na dobrej western, než jsem dostal facku od vesmírných lodí...Možná je to tím, že je to první kloubení těchto žánrů, ale nějak mi to dohromady ne a ne pasovat. Kvituji obsazení Olivie Wilde, ale nic jinýho bych nevyzdvihnul. ()

23ch

Nepřemýšlel jsem jak je možné tohle nebo tamto, nebo proč tohle, bylo to zbytečné... Ale mimozemšťané mi přišli až moc přehnaní. Nakonec největší hrdinka Olivia, jedna z nejlepších postav. Ford šel nakonec do sebe. První film, kde se mi líbil výkon Craiga ()

Danny96

"Všichni zemřeme." "Jak to myslíš?" Od hereckého spojení Craig - Harrison jsem si sliboval hodně. A co jsem dostal? Nezajímavý příběh, debilní dialogy, nudné postavy, finále bez špetky napětí... Možná změním hodnocení jestli někdy najdu odvahu podívat se na film znovu v originále (o čemž pochybuju), ale film s takhle hloupoučkým scénářem jsem dlouho neviděl. ()

wienfield

Každý z nás má svoje "guilty pleasures", u mňa to vyzerá na netradičný western. Šialenosť menom Wild Wild West ma vždy dobre pobaví, asi ako jedného z mála, ale čo už, vaša chyba. Na Firefly nedám dopustiť a Back to the future 3 je najlepšia časť zo skvostnej trilógie. A Kovboji ? Efekty sú na úrovni, prostredie vyzerá trošku sterilnejšie a votrelci sú rozpačití, no dá sa. Ale čo v čerti tam stálo toľko mega fakt neviem (stále mi nejde do hlavy, ako mohol Blomkamp natočiť District 9 za 30 miliónov a vyzerá božsky). A viac humoru by tiež neuškodilo. Od priemeru je ďaleko, rovnako ako od vynikajúcej kvality. Je to proste trošku drahý špás, ktorý si zaslúži aspoň jedno pozretie. Viac tu ()

Figuto

Jednoduché, přímočaré, bez přehnaného filozofování. Je to akční, chlapácké a příjemně se na to dívá. Nemám problém podívat se znovu. ()

simonman

Chci nadhled, vtip a hudbu z Firefly! Protože úspěšný boj winchestrovek a oštěpů proti mimozemské technologii umožňující meziplanetární cesty snad nemůže brát vážně nikdo kromě pana Favreau. ()

Ighy

Tento film mě velice mile překvapil. Je to velice netradiční sci-fi zasazené do netradičního prostředí a k tomu perfektní hudba od Harryho. Jediné co bych vytkla je poněkud zdlouhavý začátek. ()

Majushko_za

Zaujímavý nápad stretu našej civilizácie z obdobia dobývania divokého západu s mimozemskou rasou,pre ktorú je zlato rovnako dôležité ako pre nás.Výborné herecké obsadenie(Daniel Craig,Harrison Ford),strhujúci dej plný boja a rovnako aj kráska Olivia Wilde spravili na mňa skvelý dojem.Pre mňa bol tento film príjemným prekvapením.Podľa mňa si 4 stars zaslúži. ()

Vaso

Protože mám rád western i sci-fi, usedal jsem před plátno s obavou, že to bude děs. Zklamání ze spojení těchto žánrů v Návratu do budoucnosti III se nekonalo. Kupodivu westernové části jsou příjemně westernové a ani nevadí Craigův náramek a sci-fi části jsou lekavě vetřelcové a ani nevadí přítomnost indiánů. Hvězdu navíc za dobrou hudbu, která je podařený mixem obou žánrů a za nááádherná panorámata. ()

tomkat

Víte, proč 4*? To totálně ujeté téma je zpracované poctivě, dynamicky, s atmosférou a skvělými Fordem+Craigem: to byste od tohohle filmu nečekali, že? Bonus - krásný kytarový motiv ke konci filmu. ()

DJ Laky

Čekal jsem podle hodnocení na cdfd, že ten film bude nic moc. Ale film Kovbojové a vetřelci mě mile překvapil. Hned první scéna byla fakt dobrá. U tohoto filmu jsem se vůbec nenudil a parkrát i zasmál. Daniel Craig a Harrison Ford se podle mě do těch rolých hodí. Celkově podle mě hodně podařanej film. Dávám za film 80%. ()

Tomas_2002

Nápad byl dobrej, Craig byl dobrej, vizuálně to taky vypadalo dobře....ale prostě tomu něco chybělo, nedrželo to pokupě a celkově to byl takový normální film který nijak zvlášť nezaujme. Za mě tak 3 a 1/2 ()

martan1

Sci-fi se zajímavými myšlenkami mám rád, ale v tomto filmu se nepovedlo dát vše dohromady tak, aby to tvořilo nějak nadprůměrně zajímavý celek (tak jako se to podle mého povedlo např. ve filmu "Outlander"). I tak jde ale o snímek, který mě neurazil a nelituju, že jsem ho aspoň jednou viděl. I proto, že v něm hrají dobří herci. ()

Booman

Co takhle natočit Battle: Los Angeles a zasadit ho do doby americký kolonizace. A ufouni přiletí, aby nám ukradli všechno zlato. Jo a dialogy uděláme ještě klišovitější než v Battle: LA. Nedáme tam ale tolik akce, a když už se tam teda něco bude dít, tak to dáme do úplný tmy, aby nebylo nic vidět a pro jistotu to ještě sestřiháme do pulsekundovejch snímků, pak ty stíny budou vypadat děsně akčně. Přidáme pár srdcervoucích dialogů, nějaký plyšový medvídky a růžový srdíčka a táta indián se s tátou cowboyem pustí ruku v ruce vstříc všem nebezpečím a zabijou ty zlý emzácký zlatokopy a zachrání svoje unesený příbuzný. A teď budou všichni štastně odjíždt do západu slunce a zatmívačka. A je to. Dvě hodiny utekli jak voda, přez tvrdej spánek jsem si ani nevšiml, že to skončilo. Ve verbalovi se zas probilo na povrch jeho homoego, holt už zase potřeboval trochu toho plyšákovskýho pohlazení. Pravděpodobně to bude mejma zamlženejma třema dioptriema, ale odpřísáhl bych, že jsem pravě dokoukal disneyovku. Ale tak k věci. Když pominu to, že nebylo defakto vidět nic jinýho, než dlouhý vyjížďky na koníčkách za slunného dne, že se vcelku nic moc nedělo, a že z dialogů mi sem tam bylo docela nevolno, tak to zas tak hrozný nebylo. ()

GreenQueen

Stále neverím, že som sa nechala ukecať a išla som na tento skvost do kina. Rovnako tak by ma zaujímalo, kto ukecal Davida Craiga a H.Forda, aby tu "zahrali". Zahrali je v úvodzovkách, keďže hrať drsných týpkov, ktorí strieľajú po mimozemšťanoch by zvládli snáď aj herci nižšieho kalibru. Človek by čakal, že sa tento film aspoň nebude brať príliš vážne a sem-tam zaznie aj nejaká vtipná hláška, ale bohužel. ()

stuj

Název je tedy dost odrazující, ale co.... Film začíná docela dobře, vypadá na dobře udělaný western. A když se zjeví alieni, tak to kupodivu nepůsobí trapně, ba naopak, nápad hezky upoutá. Jaký by to asi bylo, kdyby kontakt probíhal v 19. stol. kdesi na západě? Ale pak bohužel poutavost postupně upadá a od stopování alienů se film zhoupne do nudy. Z ní se naštěstí tu a tam vyhoupne, ale pak spadne zpět, nebo je vystřídán nějakou trapnou scénou (z tryskem jedoucího koně skákající Daniel Craig na ufonský lítátko letící pod ním v kaňonu apod.). Nápad tedy nakonec dobrý, ale zpracování nic moc. Chvíli jsem váhal zda dát ** nebo ***, ale jestliže film člověku nic spešl nepřinese a často se u něj nudí, tak byl výsledek jasný. Jediným překvapením bylo, že tam Harrison Ford na 70 let fakt nevypadal:) ()

Montmorency

Tak určitě zajímavý nápad strčit mimozemšťany na divoký Západ....Craig jako megacool cowboy se mi líbil, i strejda Ford docela dobrý...no druhý Vetřelec to sice není:-), ale na danej žánr to docela ušlo... ()

gustaw

Mě se to líbílo nejsem náročnej divák a oproti tomu co se poslední dobou točí je to příjemná oddychovka po šichtě na psychiatrii. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)