Reklama

Reklama

Hra o trůny - Série 2

(série)
USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

V královském sídle okupuje kýžený trůn krutý mladý Joffrey, ovlivňovaný radami své potměšilé matky Cersei a strýce Tyriona, jenž byl ustanoven pobočníkem krále. Ovšem Lannister držící se trůnu je pod tlakem z mnoha stran. Robb Stark, syn zabitého Neda Starka, Pána z Winterfell, se snaží získat pro Sever autonomii a v bitvě zajal Cerseina bratra Jamieho. Daenerys Targaryen na Východě plánuje podpořit své vyčerpané síly třemi nově narozenými draky. Stannis Baratheon, bratr zesnulého krále Roberta, odmítá Joffreyho legitimitu a s pomocí mocné kněžky plánuje námořní útok. A Renly, Stannisův charismatický bratr, trvá na svém vlastním nároku. Mezitím mezi divochy severně od Zdi vyrůstá nový vůdce, další nové nebezpečí pro Jona Snowa a řád Noční hlídky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (69)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Khal Drogo, Stannis, teplouš Renly nebo Robb na vzestupu. Od první série uteklo (jak si již trochu matně pamatuji) několik měsíců, než jsem se na Vánoce 2014 dostal k prázdninovému maratonu, kdy jsem v jedné rovině zkosil od konce úvodní série až po Tyrionův nezapomenutelný útěk celý seriál. Právě druhá série mi nakopla natolik, abych kvůli tomuhle geniálnímu seriálovému skvostu chodil nerad i dokonce spát, protože jsem musel na několik hodin sledování přerušit. Budování charakterů, nástup nových pozoruhodných postav i již pravidelné loučení se spoustou oblíbených. Právě během zmiňovaných deseti epizod si správný divák pomalu musí zvyknout, že si nelze oblibovat postavy. A to nejlépe vůbec žádné! ()

Motinski 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá séria zo mňa spravila fanúšika čo má rád knihy aj celý svet ľadu a ohňa. Dostane sa tu už aj na väčšie súboje, pár vecí sa síce od predlohy odkláňa ale všetky tie zákulisné intrigy a hľbkový rozbor a prerod postáv funguje ako hodinky. Toto sú tie Hry o Tróny aké máme všetci najradšej.  10/10 ()

Reklama

MsUtahraptor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každé pondělí nutno shlédnout ještě před vyučováním. :D Množí se výtky, ale stále dost baví. Po roce zjišťuji, že v paměti takřka nic neuvízlo a na rozdíl od předchozí série necítím žádnou potřebu vidět znovu. Mínusy: Jon je definitivně slabomyslný idiot- jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize se stává jednou z nejNEoblíbenějších. Robbova linka těsně v závěsu, poté Sansina (tady jsou ale i světlé momenty) a nakonec přesun Jaimeho ze skupiny „kinGslayer“ do skupiny „kinslayer“. TOP scény: trestání Sansy před dvorem, celkové ztvárnění Theona, gigantické plus za hudbu (Greyjoyské melodie u příjezdu na Štít, odhalení mrtvých dětí na Zimohradu) Hodnocení: ***** ** z 10 ()

animaxis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ve druhé sérii GoT se ještě více dozvídáme o světě , ve kterém se děj odehrává. Oproti první sérii tu sledujeme ještě více zápletek, prozkoumáváme víc míst a samozřejmě tu přibývají i nové postavy. Tato série je proti svému předchůdci o něco temnější a brutálnější. Děj se celkově vyvíjí velmi zajímavým způsobem. Intriky tu rozhodně neubývají a ještě tu trochu přibývá nadpřirozena (i když jen ve zdravé míře). Většina dílů se soustřeďuje především na konverzaci. Ta je ale většinou zajímavá díky dobrým snénáristům a dobře podaná díky většinou skvělým hercům. Poslední dvě epizody jsou pro mě pětihvězdičkovou záležitostí, ale celkově dávám druhé sérii 4*. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako celek mě druhá sezóna zaujala více než ta první. Myslím, že značný podíl na situaci má větší zapojení Varyse, zejména jeho rozhovory s Tyrionem jsou pro mě lahůdkou. Mezi klady druhé řady patří i fakt, že se tvůrci konečně odhodlali, dovolit divákovi, aby shlédl i nějakou tu bitvu a neúčastnil se opět jen sběru použitelné výstroje po jejím skončení. Štvala mě nekonečná putování pouští (Daenerys) nebo sněhem (Jon), příšerně mě štvala postava Shae, ale i přes tyto výhrady jsem byl vcelku spokojen. ()

Galerie (384)

Zajímavosti (20)

  • Tato epizoda měla ve své době nejvyšší rozpočet a největší počet vizuálních efektů ze všech epizod seriálu, dokud jí nepřekonala epizoda Strážci na zdi ze 4. série. (Lucasion)
  • Název epizody Valar Morgulis znamená ve vysoké valyrijštině: „Všichni muži musí zemřít.“ Je to tradiční rčení v Essosu a obvykle se na něj odpovídá „Valar Dohaeris“ neboli „všichni muži musí sloužit“, což je také název první epizody třetí série. (mikki089)
  • V závěrečných titulcích hraje píseň „Deště Kastameru“, kterou nazpívala skupina The National. (ČSFD)

Reklama

Reklama