Jon jde do války o Zimohrad s Remseym Boltonem. Daenerys uzavírá nové spojenectví. (KajusaK)

Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

mourek10100

Možná nejlepší díl ever? Líp natočený akční scény v bitvě jsem snad neviděl ani v žádným dražším historickým filmu. Sice si samozřejmě nemůžou dovolit zabít ty nejzásadnější postavy a pomoc samozřejmě přišla na poslední chvíli, ale za mě pecka. Pedigree 2:0, jen tak dále. Teď ještě přežít ten závěrečný trailerový díl, ty devítky jsou vždy nejnašlápější. ()

dO_od

// Ale jo, po asi desátém opětovném shlédnutí TÉ bitvy musím říct, vlastně spíš uznat, že ty první pocity byly fakt spíš jen tím, že jsem se špatně vyspal a ráno na to nebyl úplně ready. Teď s odstupem už to tam vidím a cítím mnohem víc a tím myslím úplně všechno. Vítězství, porážku, únavu, vysílení, nával adrenalinu, strach, radost, hrůzu, prostě všechno. Velká paráda a velké díky, kvůli takovým epizodám ten seriál miluju(eme) a Bitvu bastardů tak s klidem řadím jen těsně pod zatím nejlepší epizodu seriálu, devastující Hardhome z páté série. Snad to nebylo naposled, co mi takhle GOT vytřel zrak. 9,5/10 ()

Tumbik

*** !!!SPOILER!!! ***Ten, kdo by nedal u této epizody pět hvězd, by musel být naprostý blázen. Tato epizoda byla jedna z vůbec nejlepších epizod tohoto jedinečného seriálu (ne-li nejlepší). Bitva byla neuvěřitelně realistická, počet angažovaných osob neskutečný. Navíc přinesla (pro mě) nečekanou věc - smrt Rickona. Nikdy jsem u žádného jiného dílu nepociťoval větší emoce než u tohoto. Ramsayho jsem z celé duše nenáviděl a doufal jsem, že mu Jon (lidově řečeno) rozbije držku, což se nakonec stalo... Je vidět, že i v Game of Thrones někdy dobro zvítězí nad zlem... :). A také tam byla opět Daenerys za bouře zrozená s jejími třemi "mazlíčky". Scéna, při které letěla s draky nad Meerenem, aby zničila loďstvo otrokářů byla fantastická. Kdybych měl možnost, dám této epizodě 6 hvězdiček... :). ()

messi@h

Velmi dobře natočené záběry bitevního masakru, které ale bohužel nedokážou zakrýt skutečnost, že celá Bitva bastardů je plná scénáristických nesmyslů a její závěr je kvůli plot armoru některých postav naprosto předvídatelný. Tak je na tom bohužel nejen celý tento díl, ale i většina 6. řady GoT. Člověk by řekl, že ty logické nesmysly musí praštit do očí každého jedince s aspoň pár mozkovými buňkami a zchladit jeho nadšení, ale když se tady rozhlížím... P.S. Jon Snow se touhle epizodou pasoval na nejneschopnějšího vojevůdce vůbec. ()

IZFNP

Jednoznačne epizóda, ktorá sa zaradí k TOP celého seriálu. Udalosti v nej sa síce dali predpovedať tak, ako u GoT málo čo, ale spôsob, ktorým Sapochnik celej epizóde dodal gule, je na televízne pomery neskutočný. Sekvencia snímania Jona bez akéhokoľvek strihu, 80 koní, s ktorými sa tu pracuje na filmovej úrovni (dokonca si trúfam tvrdiť, že takto skvelú prácu s koňmi som u bojovej scény ešte nevidela ani vo filme), pocit, že sa nemôžem nadýchnuť i slastný koniec dokázali na plných 60 minút bez zaváhania držať moje oči dokorán. Úvod v Slaver's Bay bol dobrý, no som rada, že si ho tvorcovia nechali na úvod, pretože potom prišlo 30 minút nekompromisného stretu bastardov. Sapochnik je génius, ktorý natočil najlepšie epizódy seriálu, a ja ho za to budem už navždy uznávať. ()

• Během bitvy se na Kita Haringtona (John Snow) skutečně řítilo v plné rychlosti čtyřicet koní. Nešlo o digitální efekt. (Jirka_Šč)
  • Keď Jon Sníh (Kit Harington) nasadá na svojho koňa, je vidieť, ako sa jeho meč zavlní. To znamená, že z valyrijskej ocele asi nebude. (Clansman1970)
  • Kit Harington (Jon Sníh) během natáčení této epizody omylem dvakrát uhodil během souboje Iwana Rheona (Ramsey Snow). Kit se omluvil tím, že mu koupil pivo. (vyfuk)