Hra o trůny - Série 8

(série)
USA / Velká Británie, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (více)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

jumptheshark

Podle zdejšího hodnocení jsem očekával katastrofu, ale nakonec to tak špatné nebylo... Štve mě, jak to celé dopadlo (fandil jsem Daenerys a Jonovi), ale to je můj problém, neznamená to, že by to bylo natočené nebo napsané blbě. Jasně, na prvních šest, možná sedm sérií to kvalitativně nemá, ale pořád je to koukatelné. Jedinou vážnější výtku mám k epizodě Dlouhá noc, tu považuju za fiasko, protože přinejmenším polovinu dílu není nic moc vidět kvůli tmě a sněhové vánici (aspoň tu vánici si mohli odpustit) a rozhodně to není kvůli špatné kvalitě obrazu videa nebo nekvalitní televizi, jak se nám tu snažil nějaký za každou cenu shovívavý uživatel z řad recenzentů nabulíkovat. Prostě tvůrci v klíčové epizodě celého seriálu tak moc hráli na efekt, až to přehnali, a ve zmatených soubojích se má většina diváků potíže zorientovat. Zbytek dílů v rámci šesté série docela fajn, včetně tolik diskutovaného finále... Btw utratil ji jako prašivýho psa, tak si teď může po zbytek svých dnů navzájem honit s Tormundem za zdí. Dobře mu tak. ()

Hroby odpad!

Nedůstojný, amatérský, stupidní.... Jeden z nejlepších seriálů, s nejhroším zakončením v historii TV. Komukoliv kdo tenhle seriál ještě v roce 2023 stále neviděl, stejně jako já, důrazně doporučuji skončit po 5-6. sérii, kde cc skončily knihy. To co předvedli scénáristi v 6.-7. sérii když jim došla knižní předloha je ostuda, pro 8. sérii pak ani neexistuje slovo který by tu ohavnost popsalo. ()