Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

ArsenalEagle

Lépe natočené než třetí díl? Ano. Logičtější? Byť je to až k neuvěření, tak ne. Respektive opět zde je tak strašně moc nepřesností, logických WTF?!, naprosté nedodržení charakterů jednotlivých postav, KÝČ kam se podíváš, opět teleportace a mnoho dalších do očí bijících chyb. A i když se na to moc dobře kouká, co vizuálu tedy týče, tak se na to kouká těžko. Jsem zvědavý, jak se osud Západozemí vyvrbí, ale jsem rád, že nám GoTko končí. V nejlepším by se mělo přestat, ale bohužel nejlepší už bylo, a to co je nyní, je sice furt dost dobré, ale ve srovnání s geniálními dialogy, fantastickým scénářem a vším tím, co dělalo GoTko GoTkem 3-4 série zpět, je to opravdu slabota... (a stejně ten plný počet dám, snad protože je to naprostý závěr...) ()

misterz

Hejteri pravdepodobne nič nepochopili. Zaujímavé, že väčšinou ide o takých, čo si vždy pozrú nový diel ešte v pondelok ráno hneď ako to je možné, len aby mohli dať odpad alebo jednu hviezdu medzi prvými, aby sa náhodou nestalo, že si ich nikto nevšimne. Proste niečo v štýle som cool, som pózer.... Koho to nebaví nech to nepozerá a basta! Nemám vo zvyku hodnotiť jednotlivé epizódy seriálu, no v tomto prípade mi nedalo a urobil som výnimku. Takto nízke hodnotenie si táto časť nezaslúži. Jediné čo bolo trocha škoda tak to, že som sa nedočkal trocha epickejšej smrti Cercei. Na druhú stranu dalo sa to čakať (kvôli tehotenstvu.... masaker a mučeníčko by už bolo cez čiaru). Inak vyšperkované a vymazlené do posledného detailu - obsažne aj po technickej stránke. A k tomu tá hudba.... no čo poviem, nič seriálovo lepšie tu ešte nebolo. A tento diel je EPIC, krásne to do seba zapadá. ()

marhoul

Jak zaznělo ve Shrekovi: "Mám draka a nebojím se ho použít!" Famózní!!! Šokující, strhující, za mě naprostá spokojenost a samozřejmě povinná slzička za Králokata! ;) Danča se prostě urvala ze řetězu, Arya jí už má na seznamu, královna bude Sansa Stark (nesnáším ji, ale co už, když Sníh na to nemá kule) ...a nebo třeba taky ne.. :) :) :) Se uvidí! ()

darkrobyk

Rozhodně doposud nejlepší díl osmé série. Daenerys konečně ukázala, že je Targaryen se vším všudy, bratři vyřídili účty, John otevřel oči a to, že někoho zasype trocha suti, ještě neznamená, že je s ním konec, jak si leckdo hned vyloží. Absolutní devastace města je jen zdánlivě nesmyslná. Výborná kamera, hudba i nadále uhrančivá a napětí nepolevující. Pokud se však někdo nudil, či měl pocit nelogičností (o kterých se tu dočtete, ale předloženy nejsou), pak by měl poslední díl rozhodně vynechat a dát si místo toho třeba O makové panence... ()

ZeroCZ1233

Moje dojmy jsou strašně rozpolcené. V mé mysli a srdci fanouška se to mísí smutkem, zlostí, hysterií a mnoha dalšími extrémy. Ale k epizodě samotné. Ta má hodně paralel s epizodou Long Night. Tvůrci slibovaná epičnost se v jisté nezměřitelné míře dostavila, ale scénářem to je zase řídce rozmazaný exkrement s dobrými nápady co by se za nehet vešlo a se špatnými nápady, které by svým enormním počtem zaplnily všechny světové oceány. Přeháním? Rozhodně ano, ale zas ne tolik. Nezačnu pozitivy, prvně sem vysypu hromadu negativ. Mně přijde, jakoby ty výplňové epizody psalo úplně jiné duo. Protože v té minulé byly dobře rozjeté nové menší oblouky, které ale měly znamenat změnu hry, dostalo se na intriky, pěkné zvraty, i nelogičností bylo pomálu. A to vše se v epizodě této spláchlo do hajzlu. Intriky se smrtí hlavního intrikáře a nejrozumnějšího člověka skončily. Ten pocit, že obě strany jsou silově vyrovnané a že možná na první pohled vítězná strana by mohla být ta prohrávající. V této epizodě byla Daenerys s jedním drakem schopna udělat více škody než kdy byla schopna se všemi třemi. Samotný Drogon dostal neskutečné zvýšení síly a balisty, kterých bylo nepočitatelně hodně a které právě minule zastávaly ten "game changer" moment, zde byli k ničemu. A tím se dostáváme zase do rybníčku nelogičností. Těch je tady na každém rohu hodně. Já nemám sílu jich zde vypsat pár, natož všechny, na to jsem stále moc psychicky nestabilní. Co ale přehlédnout nemohu je Daenerys. Mně nevadí, že se s ní stala šílená. Ale chtělo to víc prostoru na build-up, který byl nejvýraznější v zase v minulé epizodě, ale strašně urychlený. A zrovna smrt "dítěte" a nejlepší kamarádky není stále dost na to, aby se v jednom momentu její chování změnilo o 180 stupňů. A to ani nemluvím o tom, že v době jejího přepnutí bylo vítězství stoprocentně jisté. Víc k tomu říkat nebudu, videí, které skvěle popisují sračky a nelogičnosti, které to pohřbívají, je požehnaně mnoho. Z anglických doporučuji kanál IdeasOfIceAndFire a kanál Preston Jacobs. Z českých kanál Lukas IV. House a ze slovenských kanál House Vinstor. Teď k pozitivům. Řemeslně je to nádherné, kamera a efekty skvělé, naturalistický pocit strachu, chaosu, teroru, utrpení a bezvýchodnosti situace je vynikající. To samé platí pro hudbu. Ramin je pan skladatel. Další věci. Varysova noblesa s jakou se vyrovnal se smrtí. Sice tento charakter dělal občas stupidní rozhodnutí, ale svůj základ si držel až do konce. RIP. Rozloučení Tyriona a Jaimieho. To, co tomu předcházelo a celkový nelogický průběh a následky, které se nestaly, se mi nelíbily, ale samotný dialog těchto dvou byl emočně vymazlený. Rozloučení Aryi a Hounda. Emočně ne tak silné, ale stále to tam bylo, pěkné. Smrt Jaimieho a Cersei. Jejich výskyt v místě úmrtí logický, jejich chemie se rozjela na stejnou úroveň jako v minulých sériích a smrt jako taková poetická, romantická, motiv Petra a Lucie pěkně využitý. Claganebowl. Konflikt začal ohněm, konflikt ohněm skončil. Kruh se uzavřel. Prostřihy a paralela mezi Houndem a Aryou (pády atd.), se mi líbily. A to je vše. Je vidět ten hrubý skvělý základ, který pochází od Martina (Daenerys), na který ale on bude mít čas a jistě ho mnohem lépe vybuduje a nebude žádný náhlý přeskok, jako zde. Ale na tom základu je velká hromada negativ, které prostě nejsem schopen přejít, když vím, jak geniální to dříve bylo. Tento komentář nemá žádnou úroveň. Je to plácání smutného fanouška v jeho emocích, je to rozházené a neupravené. Ale tak se teď cítím a chci, aby to bylo vidět. 4/10. Nadcházejícího závěru celého tohoto eposu se neskutečně bojím. () (méně) (více)

• Moment, v němž Drogon přelétá nad Královým přístavištěm, můžeme vidět už v epizodě Krev mé krve (2016) při Branově vizi. (Sayko)
  • V 6. sérii (2016) můžeme vidět z Rudé Bašty za Královým přístavištěm kopce, kdežto v tomto díle se za hořícím Královým přístavištěm nenachází nic, jen planina. (Sayko)