Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Diskuze

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

jo, GoT se opravdu nedá s Vikingy srovnávat, ačkoliv maj v rámci momentální seriálové tvorby k sobě nejblíže, vyskytuje se tam boj o moc, zajímavé charaktery, intriky, tvrdé osobní souboje, je to historická fikce (ačkoliv Vikingové jsou přece jenom založeni aspoň v základu na něčem reálném, kdežto GoT zase nazývat historickou fikcí nelze s určitým přivřením očí, ale jde mi o to, v jaké "době" se to odehrává), má to fantasy prvky apod.. Jen Vikingové jsou o dva stupně výš, no.

na příspěvěk reagoval Krysopras, tomas.malo, Krysopras

Krysopras

ježiš, když jsi mi vysvětlil, že je to obojí stejně subjektivní (argument), proč píšeš, že já jinej argument neuvádím? to je fakt jak psát si s tatarem, nehledě na to, že furt nereaguješ na to, proč že můj názor v téhle diskuzi je zbytečný, zatímco tvůj ne, a pořád jaksi odmítáš připustit, že ses unáhlil, když jsi mi napsal, že se pletu, když jsem přitom vůbec nenapsal, co si o filmařském hledisku GoT vs. Vikings myslím. A navrch je tu to tvoje tvrzení, že s dvacetikorunou se dá natočit stejně kvalitní snímek jako s dvaceti miliony.

Každopádně aby se z toho nestal totální OT, tak něco k poslednímu dílu

Mě vůbec nezklamal, naopak mi to přišlo zřejmě jako druhý nejlepší díl téhle řady, dialogy Cersei a Oberyna/Margaery byly skvělý, scéna mezi Sansou a Lysou úžasná, a i ten finiš situace u Krastera, byť mi přišel poněkud divnej s ohledem na knižní předlohu, mě poměrně bavil.

Krysopras

aha, takže když ty napíšeš, že vikingové fungují na tvoje emoce líp než got, je to argument, když já napíšu, že na ty moje funguje líp got, není to argument.

Ono se dá takhle tvým stylem chytit i za každé tvoje slovo (respektive jeho absenci), mám to zkusit? Co říkáš?

Neodpověděl jsi mi, proč že to můj názor v téhle diskuzi nemá smysl, zatímco tvůj ano.

"Aha, takže lepší filmař je ten, kdo má větší rozpočet a lepší efekty. Rozumím. Víc netřeba." = popíráš jakýkoli vliv rozpočtu na kvalitu produktu, jinými slovy se domníváš, že se dá natočit stejně kvalitní film s rozpočtem dvaceti korun a s rozpočtem dvaceti milionů.

Krysopras

čili místo toho, abys napsal "jo, máš pravdu, neprávem jsem tě osočil z něčeho, cos vůbec nenapsal, a proto se celá diskuze začala odvíjet špatným směrem, moje chyba", chytíš se jednoho argumentu z mnoha, který jsem napsal až někdy ke konci, a překroutíš ho, hm?

Tom Riddle

Napsal jsi to jinak, ale z toho, co jsi napsal, vyplývá, že takhle přemýšlíš. Chápání textu nefunguje tak, že ty něco napíšeš, já si to přečtu a tím to skončí. Teda aspoň u mě ne.

Krysopras

prosím tě, já tady především vůbec nezačal první psát, že jedno je z filmařského hlediska lepší než druhé, já napsal toto

Já mám teda Vikingy rád (a mám za sebou všechny díly), ale Game of Thrones je úplně jiná liga, dokonce snad jinej sport. = jabka, hrušky, netřeba je srovnávat, každý je úplně jiný.

Tys z toho povýšenecky udělal "Jestli to myslíš tak, že z filmařského hlediska je GoT na nějak vyšší úrovni, tak se pleteš.", a napsal mi automaticky předem, že se pletu, i když jsi ani nevěděl, jaké je moje stanovisko k filmařskému hledisku oněch seriálů, proto moje reakce o filmařském hledisku. Pokud chceš subjektivní argumenty, výborně, zrovna jako na tebe Vikingové, tak na mě zase hra o trůny působí podstatně emocionálněji, a pokud chceš ty objektivní (protože ty existují taky), tak GoT pracuje s výrazně větším rozpočtem, kvalitnějšími vizuálními efekty a tak dále. Já ti je ovšem nebudu jak debil rozepisovat, když první, co mi povíš je, že se pletu, i když jsem ještě ani nic neřekl, to se na mě nezlob.

Tom Riddle

Ty jsi začal psát první,. že jedno z toho je na tom z filmařského hlediska líp a ani jsi to nepodpořil nějakým alespoň subjektivním argumentem.

JohnyPine

JohnyPine (hodnocení, recenze)

Je těžký chtít od každýho dílu megaakci, když i v knížce je tohle, jak už mnoho lidí přede mnou psalo, poměrně nudné období. Za to se to všechno vynahradí koncem série a pravděpodobně začátkem té další. My čtenáři víme, kam to směřuje, díl si užijeme tak jako tak, ale musim uznat, že tentokrát se toho fakt moc nestalo.

Na druhou stranu, jakej je ten Hodor zabiják, když ho dokážete správně použít, co? :)

Krysopras

samozřejmě, že je to subjektivní, to DOSLOVA i píšu, a taky píšu, že je od tebe blahosklonné (povýšené) mi napsat, že můj subjektivní názor je mylný.

hellstruck

hellstruck (hodnocení, recenze)

Krysopras

Ano, ale Tom to ve skutečnosti PODAL jako subjektivní názor. Za to ty tu ze svého názoru děláš jedinou pravdu.

Viz. "Ne to se pleteš", "Ne, to vůbec není" apod.

Tom Riddle

Myslím, že jelikož nedokážeš napsat jasná kritéria a dokázat, že jsou ta kritéria podstatná, tak i tvoje tvrzení, že je GoT filmařsky na vyšší úrovni, je zcela subjektivní.

na příspěvěk reagoval hellstruck, Tom Riddle

Krysopras

No to je ovšem tvůj subjektivní dojem, viď? Zrovna tak jako můj názor je můj subjektivní dojem, čili psát mi, že se pletu, je poměrně blahosklonné, není? Co myslíš?

Tom Riddle

"kdežto Vikingové jsou založení na chlapské násilnické akci"
Ani bych neřekl. Těch bitev tam opravdu moc není. Zvlášť v druhé řadě.

" GoT je z filmařského hlediska na vyšší úrovni."
Ne, to vůbec není. Už si nepamatuju, kdy naposledy ve mně nějaká scéna z GoT vzbudila nějaké emoce. Naopak Vikingům se to daří poměrně často. A takhle se pozná pravá filmařina - dokáže v člověku něco vyvolat. Není to jen o tom, že si užiješ nějaké intrikování apod.

Krysopras

ne, tak to vůbec nemyslím, myslím to tak, že Game of Thrones je založený na politických intrikách, důkladném vykreslení charakterů postav a vycizelovaných dialozích, kdežto Vikingové jsou založení na chlapské násilnické akci a relativně jednoduchých dějových zvratech.

Nehledě na to, že i kdybych to myslel tak, jak to píšeš, tak právě proto já píšu, že je to úplně jiný sport = není na místě je srovnávat, a navrch ano, GoT je z filmařského hlediska na vyšší úrovni.

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Slabouckej dil. Co bylo fajn, tak mozna Orli hnizdo, kde prisly informace, Branova linka s Hodorem, mozna zlehka sympaticka scenka Aryi, ale zbytek splacanina. Ja se nebojim, toho, ze bych prestal koukat, vime vsichni co se musi stat, ale proste uz to neni takovy jak zezacatku, kdy te dokazal ten dil naplnit, ted uz fakt toho tolik neni ...

Tom Riddle

Jestli to myslíš tak, že z filmařského hlediska je GoT na nějak vyšší úrovni, tak se pleteš. Jiná liga je to akorát v tom slova smyslu, kolik to má fanoušků a jakou to má reklamu. A taky je samozřejmě záměrem obou těch seriálů něco zcela jiného. Proto je blbost je srovnávat. Každopádně já osobně upřednostňuju Vikingy, protože jak ve filmu, tak v hudbě mám rád odvahu a zkoušení nových postupů namísto sázení na jistoty.

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií