Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

T2

__/1.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $45,430,075 //počet predaných kusov 756,289Tržby za predaj DVD v USA $41,606,381 //počet predaných kusov 1,202,782║ Po prvom diely nadmieru spokojnosť, hoci menšie výhrady by boli ale má to slušnú dávku napätia, dejové čaro, tajomno, dobré herecké obsadenie, možno až nadmieru agresivity, nechutností, nahoty a krvavosti ale zatiaľ sa to dalo zniesť. prvý diel =/80%/__ //// po pozretí 10dielov musím ísť z hodnotením dole, príbeh na nás chrli množstvo postáv až z toho vzniká slušný guláš, k tomu dobré príbehové pasáže striedajú až otravno zbytočné vatové naťahovačky, plus premrštenosť v rámci nahoty, otvorenosti, ostrej výrečnosti, sekania, rezania, krvilačnosti,... toto moc do filmov nepatrí aspoň v takom množstve, tažko pochopiť čo týmto štýlom prednesu tvorcovia chceli dosiahnúť, že by chceli byť až moc originálny v tomto žánry? asi ťažko, takýmto spôsobom to asi nepôjde __/1séria=60%/__ ║__/2.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $18,384,865 //počet predaných kusov 539,505Tržby za predaj DVD v USA $20,384,529 //počet predaných kusov 646,933║ _____No druhá séria začína byť riadne statická, minimum zaujimavého a samé zbytočné otvorené sexistické scény, no neviem ale začínam strácať význam tohto seriálu. Po 3časti to vzdávam dejová výstavba skoro žiadna, k tomu sú tam napratané ďalšie zbytočné postavy, začína to byť riadna uspávanka, len sa to snaží zakladať na šokujúcich "samoúčelných" erotických scénach, ktoré skoro nemajú kúska účelu pre dej, vzdávam to končím s týmto seriálom. /2séria=35%/__/3.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $25,049,943 Tržby za predaj DVD v USA $17,537,034║ __ ║__/4.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $15,658,999Tržby za predaj DVD v USA $17,653,803║ __Po asi dvojročnej odmlke som tomu dal ešte šancu a keď som si pretrpel 2 a 3 sériu už to konečne začalo mať lepšie grády. Aj keď dejová úroveň určitých dielov je troška kolísavá, záleží kto to režíruje. V rámci výpravy a trikovej stránky na dosť vysokej úrovni.__ ____║__/5.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $20,580,502Tržby za predaj DVD v USA $16,312,587 ║ ____║__/6.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $14,476,809Tržby za predaj DVD v USA ║ ____║__/7.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $25,046,240Tržby za predaj DVD v USA $12,077,876║ ____║__/8.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA║ __Silná káva, to ako čo je? Prvé dva diely ako že tejto finálnej série, len suchý vatový nástrel bez lepšieho pohybu vpred, dokopy nič záživné neponúknu a dokonale to zabijú v tretom diely, kde má prísť na akúsi veľkú bitku ale sledujete len krásnu snehovú víchricu, prípadne všade prítomnú tmu, dokopy nič poriadne nevidieť, len mihot, takže neviem čím to ma upútať a keď ako že má k niečomu prísť v troška viditeľnejšej perspektíve, tak to je len jedna pritiahnutá scéna za hlavu za druhou, to im ako riadne švihlo v gebenách. Gradácia ako hovado. Nemám slov. No tak dokonale to dodrbali, tak na toto sa ako čakalo skoro dva roky??? __ po 3dieloch hodnotenie = /25%/ veľký omyl posledná séria ___Po 5diely mám fakt dosť! To si ako že robia srandu tvorcovia, to im teda pekne uteká pod rukami do krásne mimóznej paródie. Piaty diel záverečnej série to úplne zabil. Toľko tupých momentov sa len tak nevidí. Buď tam je dejové vákuum alebo úplne trafená scéna, nechápem akú výpoveď má mať tento katastrofický devastačný diel. Ako kto z koho urobí väčšieho despotického jelimana. Takto dodrbať vo finále celkom dobre rozbehnutý seriál to chce teda riadne gule. Som zvedavý s čím úžasným ešte vybehnú v záverečnom diely. Zatiaľ fópa ako prasa._ () (méně) (více)

Dever

// Production Companies: Home Box Office (HBO) // Pilotný diel vyšiel na výbornú, čiže začiatok si za 5* určite zaslúži. Čo ma teší ešte viac, že sú do seriálu dosadení herci,ktorích mám v obľube, takže zatiaľ úplná spokojnosť. Po druhom pozrenom dieli sa moje dojmy nemenia, akurát rastie môj obdiv čo raz viac a viac. Po siedmom pozrenom dieli nemôžem nič iné, len si Game of Thrones pridať medzi obľúbené seriály. ()

Eliott

Hra o trůny je tak trochu moje srdcovka. Nikdy předtím jsem se nesetkal se seriálem, který by mne takto pohltil a to již prvním dílem. Občas jsem sice potřeboval trochu času, abych dokázal rozdýchat vraždu oblíbené postavy a znovu se začal dívat, ale hádám, že v tom je právě kouzlo této show. Nikdy si nemůžete být jisti, co se stane příště a dobro i zlo má zhruba stejné šance zvítězit až do samého konce. Mimo poslední dvě série, jsem každou epizodu viděl minimálně čtyřikrát, ale zpackaná osmá řada mi akorát pokazila dojem z celého seriálu. K němuž se již nikdy nevrátím. Nezbývat, že se dočkáme úctyhodného zakončení knihou. Osmá série dokonce pokazila celkový dojem natolik, že jsem strhl hvězdu a jednu dobu jsem chtěl seriál vyhodit ze seznamu oblíbených. Ale to bych tomu možná křivdil. Pravděpodobně bude lepší předstírat, že se to nikdy nestalo a doufejme, že se někdy dočkáme knihy od G. R. R. Martina. Na závěr ještě krátké shrnutí; 1.-4. řada je něco, co nemá obdoby a nazval bych to absolutním vrcholem kinematografie (ač se na tom dozajista podepsala knižní předloha a scénář schválený samotným spisovatelem). 5.-6. řada již o něco málo horší, ale divák se stále veze na vlně očekávání a drobné nedostatky a slabší pasáže zpravidla přehlíží. 7. řada již téměř nedávala smysl, ale stále se zde našlo několik scén, jenž mi vytřely zrak. A to mě vede k poslední 8. sérii, kterou bych nenazval jinak než paskvilem a urážkou inteligence obecenstva. Dílo na závěr ztratí úroveň a rozpačitě přešlapuje na místě. Přičemž v podstatě přechází z extrému do extrému. Nelze ohodnotit jinak než odpadem! ()

EvilPhoEniX

Dohnal jsem můj úplně největší rest filmové i seriálové kinematografie a byť první dvě série jsem si vůbec nebyl jistý, zda sláva Game of Thrones je oprávněná a na místě, zbylé 3 série mě utvrdili v opak. Je sice pravdou, že jsem čekal mnohem více sexu,krve, akce a postavy víceméně začnou rapidně ubývat až v sérii 4. Najdou se zde i hluché pasáže,ale nakonec jako celek to funguje solidně. Nejlepší je Khaleesi a celý děj kolem ní mě zajímal ze všech nejvíc, solidní je i Tyrion a vcelku sympaťák je John Snow byť jeho story se rozjížděl čtyři série. Z vedlejších postav jsem si oblíbil také i Margaery a Varyse. Nejlepší Série je 4 a 5, poté 3,2,1. ()

Superpero

Hodnotím to, jako vášnivý čtenář předlohy. Strašně mě potěšilo, že jí je seriál téměř dokonale věrný. Samozřejmě spousta jemných vztahových nuancí mezi postavami ubylo, ale já byl unesen. V rámci děje je to prostě zadaptované asi nejlépe, jako to šlo. Co se týče výpravy, už to tak slavné není. Ano, vypadá to moc pěkně, ale kniha je prostě epičtější a ty davové scény tam jsou. Khal Drogo měl k dispozici cca 40 000 Dothraků, turnaji na počest jmenování Eddarda Starka pobočníkem přihlížely stovky lidí a samozřejmě tam byly i nějaké ty bitvy. To není výtka, ale konstatování a také trochu obava do budoucna, protože na to dostát dalšímu vývoji ságy se ctí bude potřeba víc, než 60 mega na sérii. Možná se zdá, že kritizuji a jsem kverulant. Nic není vzdálenější pravdě. Opravdu jsem se seriálem spokojen na nejvyšší míru a vzdávám hold HBO s jakou pokorou ke knize přistoupili a jak dokonale přesné herce vybrali. ()

Galerie (3 938)

• Americký prezident Donald Trump zveřejnil v dubnu 2019 na Twitteru svou fotografii s nápisem „Konec hry“. Reagoval tím na zveřejnění výsledků tzv. Muellerova vyšetřování, které se zabývalo vlivem Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Slogan byl vyveden ve stylu seriálu Hra o trůny. Není to poprvé, co Trump ve svých příspěvcích na Twitteru odkázal na populární seriál. Předtím použil např. slogan "Zeď se blíží", inspirovaný seriálovým sloganem "Zima se blíží". Na Trumpovy tweety reagovala i stanice HBO, která naznačila, že se dopustil zneužití její obchodní značky. (Duoscop)
  • Emilia Clarke (Daenerys) prohlásila, že kvůli odhaleným sexuálním scénám s hereckým kolegou Michielem Huismanem několik dní nespala. Nakonec si však natáčení užívala. (Duoscop)

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci