Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Tumbik

Naprosto úžasný seriál! Jeden z mých nejoblíbenějších nebo snad už i nejoblíbenější. George R. R. Martin musí být génius. Naprosto úžasný příběh a herecké výkony, úvodní sountrack je naprosto famózní, nemohu se ho nabažit. Tento seriál přináší hodně emocí - někdy se vám chce brečet, někdy smát po nějaké kravině, kterou utrousí Tyrion. Skvěle zfilmované, skvělé efekty a ... už není co dodat, musel bych se jít zabít, kdybych prostě nedal pět hvězdiček. ()

vrgulnik

Po shlédnutí páté série Hry o trůny jsem došel k závěru, že se naplno projevila potenciálně pravděpodobná psychická choroba autora předlohy G. Martina. S každou další sérií se zvyšuje násilí, sexuální úchylky, veřejné ponižování, pedofýlie, sadismus, upalování za živa (včetně dětí), drsná mluva nejhrubšiho zrna. Už to není fantasy ani historie! Ze seriálu vymizely i ty poslední zbytky dobra, což musi mít dopad na mentální zdraví diváka. Protože už se děje jen to špatné, divák neočekává nic dobrého a stává se tak ke zlu apatický. V horším případě jej začíná tolerovat či dokonce jej požadovat ve větší míře. Je to něco, co mě děsí. Četl jsem všech 5 knih a právě jsem se dodíval na poslední sérii. Chci číst a vidět další? Raději ne. Silně se totiž obávám, že Martinova psychická choroba je nakažlivá. ()

SpeckMcBig

I přes spoustu doporučení a řečí slibujících nevídaný zážitek jsem tomuhle seriálu dlouho odolával...ve finále mě přemluvila bejvalka,která tenhle seroš miluje..už po první epizodě jsem jel další a další a další...až jsem nakonec podlehl :D...Každou sezónou je GoT lepší a lepší...díky kvalitní produkci ožil epický fantasy svět jenž považuji za STROP televizních sériálů...perfektní herci kteří za své charaktery dýchají,boží a promyšlenou dějovou předlohu plnou překvapení a vážně drtivých zvratů,na TV skvělé triky a nádherné lokace z celého světa..Nadšením jsem bez sebe a čekání na nové díly se zdá mnohokrát delší ***** a * navíc za prozatimní si držení nejvyšších kvalit už 5 sezón ()

JB001

Zvědavost zvítězila a rozhodl jsem na vlastní oči přesvědčit, zda-li je opravdu tak skvělé, jak se říká. Po první sérii musím konstatovat, že ano, přestože na můj vkus je tam zbytečně moc krve a nahoty. Zatím tedy za čtyři hvězdičky a to jenom proto, že si nechávám rezervu pro další pokračování. Ve většině dílů se řeší, kteří bozi resp který bůh je ten pravý. Pravdou je, že ani staří ani noví bozi, nejsou ti praví, protože není jiné cesty k Bohu než skrze Ježíše Krista. To jsem musel napsat, aby bylo jasno, přestože jsem se dnes musel zasmát, když jsem zaslechl hlášku z jedné postav, že jediný pravý bůh je ten mezi nohama královny. Bohužel podobné smýšlení má i většina Čechů. Buď věří pověrám nebo uctívají modly ... ()

StanleyVanH

Nevím co spousta lidí brečela nad koncem, náhodou to bylo dobře zakončené. Jen je odfláknutá bytva s nemrtvými a navázání na poslední sérii. ()

Motherlovebone

První tři série byly někde mezi 4-5 hvězdama. Jenomže pak se zjistilo, že pan autor si v rámci svejch nesplněnejch tužeb realizuje seriálem svoje porno chutě. Když stojí děj za hovno, tak už to ty kozy moc nezachrání. (viz jirka menzl) Poradil bych r. r. martinovi aby se dal na turistiku a přestal si leštit kšandy nad vládkyni draků, co ho po natáčení třá zbičuje v karavanu. Skok do roku 2016-další srážka za poslední sérii. Model, ve kterým se zjevují figury a) už zamordovaný nebo b) vzdálený příbuzný náhle se vrátivší z ciziny, by nefungoval ani v ordinaci v růžový zahradě. Denerys z femdom komiksu zrozená se snaží, co jí obočí stačí, ale neutahne to. Ne a ne. Poslední naděje vkládám do sera gregora, když teď má tak hezkej vztah s paní vrabčákovou. ()

mckrek7

Knížky koupeny a přečteny. Encyklopedie Ledu a ohně koupena a na půl přečtena. 2 seriálové série zamnou. 2 hrníčky GoT. 2 plakáty, které mají dohromady přes 3m². Jsem fanoušek? Asi ano. Martina nenávidím a zároveň obdivuji. Jak může být takový zakomplexovaný idiot na této zemi. Proč? Jak jim to mohl udělat? Ale také, jak může mít někdo tak bujarou mysl jako on? Hlava mi nebere, jak to dokázal napsat. Úžasný člověk. Ale hajzl. Co říci k seriálu. Knihy jsem přečetl, takže vím co bude následovat, ale i přes to mě to tolik uchvátilo, že jsem stále doufal, že Neda nezabijou. Zabili. Příběh nemohu hodnotit, jelikož to vymyslel Martin. Ale i tak je toho co na tomto seriálu pochválit. Kamera famózní, výběh herců skvělí (občas to s knihou nesedí, ale asi takové lidi neseženou), Catelyn by mohla být mladší, nádherné zpracování, výborná grafika, co více si přát. Takže když nebudu hodnotit příběh, na kterým se tvůrci seriálu nepodíleli (i když by to taky bylo 5/5), tak výběr míst, kostýmů a všeho ostatního, co jsem psal i nepsal je za 5* ()

pelikan_teri

Zima přichází. Ale tento seriál rozhodně nepůjde k ledu. Musím se přiznat, že jsem se začala dívat, až když mi byl název seriálu zapsán do diáře a bylo mi sděleno, že to opravdu stojí a za to. A taky, že jo. Seriál mě chytil již od prvního dílu a doteď nemůžu uvěřit, co všechno se v prvním díle stalo. Než jsem se nadála, moje prsty automaticky klikaly na díl druhý a já byla lapena. Kvality seriálu se skrývají ve spojení středověku s fantasy, skvělém vzkreslení a znázornění postav, jejich vzájemných vztahů a pohnutek i jejich vývoj. Je jasné, že seriál měl na čem stavět, ale jsem zvědavá jakou cestou se vydá, bez možnosti čerpat z knižní předlohy. Kromě seriálu doporučuji i muzikál Hra o trůny, na kterém se podílela skupina Coldplay. ()

DannyBurino

Dudy, intriky, politika a draci, takhle bych tenhle seriál popsal. Tohle je typ seriálu u kterého musíte sledovat každý díl i přesto jak vám ten seriál ublížil ( když nečekaně umřou vaše oblíbené postavy ) . Například moje nejoblíbenější postava Eddard Stark, páni to je kladas je nejlepší... než umřel, pak Rob Stark... než umřel, pak zbytek Starkovy rodiny... než umřeli, , pak ahh fuck it spousta mých oblíbenců umírá PROOOČ???! Ještě přežila Danneris, Tirion, Jaime, sir Jorah Mormond Aria Stark a Jon Sníh, který vstal z mrtvých. At někdo z nich přežije PROSÍM. ()

slovan.mma

Serial je vyborny, ale co ma dost irituje su rozne sexualne deviacie protagonistov. V knihach nebol nikto buzna, maximalne nejaky ten Lannistersky incestik :-) Inac je to samozrejme kult. Winter is comming! ()

MrZax

Tomuto "fenoménu" jsem poměrně dlouho odolával, ale nakonec jsem se nechal přemluvit abych tomu dal alepsoň šanci. Teď? Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Děj: BOŽÍ.... Kulisy+kostýmy+masky: Úchvatné.... Herci: Odvádějí svou práci na jedničku s * (když nepočítám Sand Snakes, ty jsou celkově hodně špatný).... Jen kdyby pořád neumírali postavy, které mám v oblibě.... Ale je to George R.R. Martin-ovka, co se dá čekat. 1. série: 100%... 2. série: 90%... 3. série: 100%... 4. série 90%.... 5. série: 80%.... 6. série: 100%. ()

lepinla792

Je to skvělý, ale zejména v první sérii si člověk nesmí nechávat dlouhé rozestupy mezi díly, protože se snadno zapomene kdo je kdo a jaká spojitost je mezi jednotlivými postavami i rody. První série ani nepůsobí jako fantasy. O to se starají jen neobvyklá jména lidí a názvy krajů. A ty jsou právě jedním důvodem proč se hůře zapamatují a musel se ze začátku hodně soustředit, kdo je kdo a proč se co děje. Druhým důvodem je značné množství postav, které děj zachycuje. Pak je to obrovská vyvražďovačka, a aby tam ještě vůbec měl kdo hrát, musí přicházet další a další postavy. Od 1 do 5 série jsem byl maximálně spokojen, každý díl a každou minutu. Ta 6 začala v prvních dílech moc ponuře a trochu se to i táhlo. Pak došlo k výraznému zlepšení a do konce dobrý. Jen snad poslední díl měl na můj vkus zbytečné ambice co nejvíce, a pro ten seriál i nepřirozeně, rozlousknout. Za celý seriál se vůbec necítím přesycen erotikou, jakoukoliv nahotou a krutostí. Mělo to vždy smysl a rozhodně to nemuselo vyplňovat hluchá místa, nebo nahrazovat děj či dialogy, protože to vše bylo v naprostém pořádku a skvostné. ()

Prcek96

FIlmově natočený seriál, skvělé výkony herců, kvalitní režie, atmosferický soundtrack s několika nezapomenutelnými skladbami, bezchybné vizuální efekty a především kvalitní scénaře jednotlivých epizod dle předlohy od G. R. R. Martina. To vše tvoří TEN seriál o kterém všichni mluví, a to zcela po právu. Samozřejmě jako každý seriál má i GoT horší i lepší série a horší i lepší díly, avšak jako celek si zaslouží to nejvyšší hodnocení. ()

MarekT.

Odolával jsem do června 2016. Až pak jsem se pustil do jednoho z nejvlivnějších kulturních fenoménů dnešní doby. Hnusná, krvavá, incestní, nechutná, odporná, krutá a nemilosrdná Hra o trůny mě nenávratně vtahuje do svých spárů stejně jako to ohromné množství lidí přede mnou. Po druhé epizodě 4. série dochází ke zlomu, scénu umírajícího krále Justina Biebera jsem si natolik užíval, že jsem si ji musel pustit několikrát. Nikdy bych o sobě neřekl že jsem něčeho podobného schopný. So far so GREAT, a toto ukázkové mistrovské dílo z dílny HBO docela úspěšně kandiduje na můj úplně nejoblíbenější seriál ever. Promiňte, když jsem ve vytržení tak píšu anglicky. Třes se "Breaking Bad", winter is coming. ()

Snakefinger

Každá série je trochu jiná, výpravnější, akčnější nebo i nudnější. Bohužel ten propletenec postav nedovoluje se orientovat hned o začátku pak to ovšem stojí za to. Jako celek ovšem geniální dílo. Začal jsem s tím pozdě ale hltal (a to slovo používám v komentářích poprvé) jsem všech 6 řad jedním dechem. ()

Lady Marcy

První dvě série, celkem nuda ale pak to konečně nabere spár. Nečekané zvraty a překrásná hudba. Nejoblíbenější postava Tyrion Lannister. Malá postava s velkým srdcem a velkou pusou :D :) a Jon Sníh ♥ ()

SinisterBlac

Tento seriál absolútne milujem fenomenálny dej,prostredie,efekty,ozvučenie a herecké obsadenie!!! Nemusíte byť Nerd aby ste to milovali ! ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií