Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

AlexDry

Opravdu skvělý a dokonce až návykový seriál. Já jsem shlédl celý seriál až 2x a teď momentálně čtu 4 knihu. Nevím co k tomu dodat, jen bych prostě radil aby se na něj všichni podívali, ale musí se počítat s tím, že je to seriál a že vás nezačne bavit hned po prvním dílu. Hudba je dobrá a zapadá do prostředí toho seriálu 9/10. Efekty jsou dobré, ale není jich tam moc třeba 9/10. A příběh je nepopsatelně luxusní a nebudu přehánět, když dám 11/10. ()

annacfd

Přestala jsem sledovat po začátku čtvrté série, kdy jsem měla pocit, že některé postavy jsou tak moc Out Of Character a liší se od knihy, že jsem se rozhodla pro Sophiinu volbu - knihy x seriál a knihy vyhrály. Seriál je ale přesto velmi dobře zpracovaný a navíc určitě slouží jako odrazový můstek pro spoustu skvělých herců. Celkem nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatně přepracováno, ale mně zkrátka nešel ten seriálový svět sloučit s tím knižním. .. Kdoví třeba to jednou překousnu a navážu tam, kde jsem skončila. Pro zatím - 1. a 2. série za 5*, 3. slabší (ale to i děj v knize tbh) a u čtvrté jsem to ztratila. Přesto jeden ze seriálů, u kterého chápu, když je zařazován na první příčky žebříčků. ()

jlevcik

Seriál si mně získal od prvního dílu první série. Miluji nepředvídatelnost děje, který nám autor servíruje. V GoT nenajdete vyloženě kladné ani záporné postavy a musíte si zkrátka vybrat, komu věnujete svou náklonnost než zemře přirozenou smrtí. Tím se pomalu dostávám k účelu seriálu. S koncem každého dílu jsem buď nadšený, nebo naštvaný a za to tě G. R. R. Martine všichni milujeme. ()

Conriocht

Áno, zo začiatku veľké nadšenie najmä pre machiavellistickú a naturalistickú zložku seriálu. Ale v princípe len efektne natočený brak, ktorý postupne začína strácať svoj lesk. Značne preceňovaný "fantasy" seriál. ()

Brumo

Trvalo mi pár dílů, než jsem přišel této záležitosti na kloub, ale přibližně po třetím, čtvrtém dílu jsem se dostával do varu a začalo mě to konečně bavit. Druhou série jsem shlédl za týden ale třetí už tak rychle nešla. Postupem času mi ale přijde, že to původní nadšení upadlo a neskutečné čekání na další díl mě pomalu odrazovalo.. měl jsem dokonce slabou chvilku a seriál odpískat. Když ale začala čtvrtá série, začalo znovu šílenství. Odpočítávání minut než konečně uvidím další díl, délka seriálu přestala hrát roli a nakonec čím byl díl delší, tím líp. Opadlo to jsem měl ve třetí sérii a čtvrtá nasadila opět tempo na které jsem byl zvyklý z první série. Celkově projekt 5*, jednotlivě: 1.série - 5*, 2. série - 4*, 3.série 4*, 4. série 5* No a navazuje PÁTÁ, NEJHORŠÍ SÉRIE. Tam mě po klidném rozjezdu dostal až osmý díl, který byl monstrózní. Příběh se nám posouvá a kromě překvápka se Sněhem mě nic nepřekvapuje. Jen oblíbených hrdinů ubývá a ubývá.. 5. SÉRIE - 3* :((( Těším se za rok na dalšé ()

Marchelinko

Neviem, kedy naposledy ma niečo tak silno uchvátilo ako tento seriál. Keď sa nad tým zamýšľam, tak pravdepodobne ma tak silno ešte neuchopilo žiadne dielo, obzvlášť keď nie som až taký veľký fanúšik fantasy. Pri tomto seriáli je úplne jedno, či ste fanúšik fantasy, sci-fi, thrilerov alebo hororov, pretože za prvé si tu každý príde na svoje, a za druhé, takto prepracovaný príbeh sa nevidí často a zaujme divákov z rôznymi chúťkami. Bravúrne prepracované postavy, ich charaktery a vzájomná osudová spojitosť medzi nimi a štipka erotiky, ktorá určite zaujme každého z nás :) Obdiv Georgeovi Martinovi patrí za využívanie inšpirácií z histórie, z ktorých pletie z nich hustú pavučinu intríg, podrazov, nečakaných zvratov a napätia. Čo je podľa mňa osobne veľké plus, keďže nie som zarytý fanúšik fantasy príbehov, potešilo ma, že to nie je kúzelnícky prehnaný príbeh, kde sa neustále švihá prútikmi alebo tam lietajú neustále nejaké kúzla. V tomto smere je to dosť podobné Pánovi prsteňov a Hra o tróny má v sebe veľký potenciál k prekonaniu tohoto epického diela. Odo mňa Hre o tróny patrí zaslúžených päť hviezdičiek a veľké gratulácie Georgeovi R. R. Martinovi. ()

flegmos

prva seria 90 bodov zo 100. 2 seria 88 / 100. 3 seria 70 / 100. 4 seria 40 / 100. 5 seriu uz neplanujem pozerat - Tvorcovia serial natahuju. Cele tempo deju ide do sraciek - uspavacka hadov. Postavy ktore za nieco stali po hereckej stranke, dialogoch a charaktere idu zo serie do serie dole alebo zomru. Fakt ubohe a sprava ze sa spravi film ktory sa bude hrat v kinach z toho co uz natocili je iba prikladom o ubohosti producentov. Najviac ma bavi pozorovat ten marketing okolo celeho serialu. Pekna mydlova bublinka :) ()

Tanki

Dlouho jsem váhal, než jsem začal sledovat tento seriál, přestože už se na něj koukala snad celá rodina a slýchával jsem samou chválu všude, kam jsem přišel. Nejspíš to bylo tím, že jsem zrovna dokoukal Misfits a měl jsem náladu na něco podobného, ne na fantasy seriál. Inu, byla chyba odkládat to - nejspíš nejlepší seriál všech dob!!! Kromě skvělé znělky a úžasně napínavého příběhu, mám na tomto seriálu nejradši tohle - Není tady skoro žádná hlavní postava, což znamená, že zemřít může každý. A úmrtími se tu opravdu nešetří - krásně krvavá podívaná! ()

kurioko

Kdo si přečetl všechny díly, pochopí, že se jedná o nekonečnou ságu. Skvěle, čtivě napsané, výborný překlad, ale děj asi 150ti postav se skutečně do seriálu nevejde. Už s ohledem na tak rozsáhlé dílo, musím seriálu udělit plný počet, neboť autoři vybrali celkem s citem klíčové momenty. ()

Kuzco

Ten seriál má všechno co mě baví-fantasy, řežby, spoustu postav, takže si můžu vybrat oblíbenou a naopak s chutí nenávidět jinou a skvělé kostýmy, kulisy, herce, hudbu. Myslela jsem, že jsem konečně našla ideální seriál, na kterej se budu těšit a kterej budu milovat jak fanoušci svůj Star Trek (nikdy se mi nelíbil, ale děsně jsem jim záviděla tu vášeň). Nestalo se. A vůbec nevím proč. Asi mě unavila ta miliarda intrik, šukacích scén (podle mě dost zbytečnejch) a machrovacích dialogů. Fantasy je tam dohromady asi tak 10 minut (viděla jsem jen necelou první sérii) a zbytek je prostě kecání a poměřování penisů. Tak jsem si půjčila knihu a dopadlo to úplně stejně, zvládla jsem díl a půl. Seriál je to podle oblíbenosti dobrej, pro mne to ale není dostatečná páka na to, abych ho sledovala. Jednu hvězdu dávám za scénář a příběh, všechno ostatní je super (ale MNĚ to nestačí). ()

Kosir

Five star si zaslouží za vysocece profesionální, vymakané provedení mýdlové bubliny. Žádný příběh, jen tisíce etud. Ovšem s úžasnou imaginací. Paralely se současností nejde přehlédnout už proto, že jinak to nemůže být. Lidstvo ani lidé se nemění a nezmění. Nejvíce mě v tomhle punktu vzala scéna poslední epizody, v níž starý profesor chce od Kheleesi, aby ho pustila zpátky do "otroctví." Socialismus je krásná myšlenka, ale svoboda je k nezaplacení. Když je svobody příliš, tak ani učenec si s ní neporadí. Báječná sága o životě v němž vyhrává zákonitě silný nad slabým, chytrý nad hloupým a křivák nad čestným. Jak by také mohlo dobro zvítězit, že. Jsme přece lidé! Toto si stačí uvědomit a není už třeba rozebírat jednotlivé serie, natož epizody. ()

redsox69

Po zhliadnutí prvých štyroch sérií som si istý, že je autor zakomplexovaný, v kolektívne neobľúbený, s dominantným a násilným otcom. Rodičia sa buď rozviedli, alebo matka znášala celý život otcovo správanie. Jednoducho klasický príklad Oidipovského komplexu. Inak si neviem vysvetliť, prečo je každá ženská (aj epizódna) postava v seriáli minimálne verbálne obťažovaná, ak nie rovno znásilnená a prečo majú všetky silné mužské postavy tendenciu zomierať. Momentálne teda za *** s tendenciou klesať.. ()

Taurpower

Kurva, kde je to propojeni mezi Starkovic detmi a jejich vlky?!?!?!?!? (to je asi jediny negativ, ktery mi opravdu vadi). Zbytek je ok. ()

tennessie

Od prvního dílu jsem byla z tohoto seriálu nadšená a naprosto uchvácená. Zaujala mě už úvodní znělka. Je to napínavé, nechybí zde intriky, pomsta, nestálé nečekané zvraty, ale i láska, čestnost, statečnost... postavy jsou dokonale propracované, ani jedna z nich není 100% kladná nebo záporná, v každé z nich zápasí dobro a zlo, snaha přežít dobu, která není snadná... každý se snaží přežít jak může. Nikdy nevíte, co se stane, co kdo udělá, jen čekáte, čím vás zase seriál překvapí. Nechybí tu ani sex, násilí, krev, občas dost nechtuné scény, ale seriálu to dodává šťávu. Doba, ve které se vše odehrává není procházka růžovou zahradou, přežijí jen ti nejsilnější a ti, kteří jsou mistry v manipulaci a vyznají se v intrikách a podrazech, kterých tu je opravdu požehnaně. Po dlouhé době opravdu kvalitní seriál, který má úroveň a který mě baví, kdy s chutí hltám každý další díl. Všechny díly mají svůj smysl a v každém díle je spousta děje, akce, smysluplný scénář, dobře propracovaný, žádná zbytečná omáčka. Hodnotím plným počtem hvězdiček. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií