Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

JamesR

Seriálové zpracování celosvětově známé a oblíbené knižní série George R. R. Martina Píseň ledu a Ohně je v současnosti největším projektem HBO. Tento seriál ukazuje surovou realitu Martinovského středověku od poprav a stínání hlav přes zákeřnou politiku až po bordely a incest. Možná právě napínavost, zákeřnost a věrohodnost je tento seriál jedním z neúspěšnějších, nejoblíbenějších a také nejvíce napadaným hackery v současnosti. Scénáristé se do určité míry snaží držet Martinovi knižní předlohy, ale seriál se postupně stává méně a méně snesitelným pro zapřisáhlé zastánce knih, jenže to nijak nemění skutečnost toho, že Hra o Trůny nádherně zvládá složitý příběh a předvádí vskutku něco nového. ()

maestrum

4* jsou proto, že každá postava si zaslouží přinejmenším celovečerní film a seriál, který věnuje pár minut každé z nich v každém díle nestačí na takový prostor, který by si zasloužila. Akčních sekvencí je velmi mnoho, ale rychle po pár minutách končí, což je velká škoda. ()

DoktorkoKlat

1.serie 100% 2.serie 95% 3.serie 90% 4 serie 60% .... :( najslabsia seria pre mna.... Najoblubenejsia postava : Tyrion Lannister (Peter Dinklage) ()

oluska

Největší chyba je, když začnou tvůrci hrát solo a myslí si, že se jejich fantazie vyrovná autorovi knížky. Nic proti, ale to co se začíná předvádět v 5 sérii není nic jiného než NUDAA a NUDAAA. ()

mskarabeus

Zhlédnuty všechny čtyři série po dvou dílech denně. Tak jsem se do toho "zažral" a když teď musím čekat na každý díl páté série, tak je to "vopruz"... V globálu hodně povedené historické fantasy, u kterého se nenudím a jsem nedočkavý na každý nový díl..... ()

WHITY

Vatsina filmov/ serialov.... dobro proti zlu......game of thrones......Zlo proti vatsiemu zlu toto odlisuje tento seros od inych filmov a serialov ziadny happyend sa nekona preto je to best serial ever! ()

peppe

Hezká fantasy, ale na pět hvězdiček ani náhodou. Po páté sérii - s kým budou dál hrát??? I ten Jon Snow je už pryč... Tak po dlouho očekávané bitvě musím snížit na dvě hvězdy. Nenadchne a neurazí nejde napsat, spíš urazí. Celej díl tmavej, bitva nepřehledná, tuny mrtvejch, rozklepaná kamera, hlavní postavy nesmrtelné, no nevim. ()

Manarit

Ještě nikdy jsem neviděla nic, co by mě dokázalo tak šokovat a kdy jsem si už netroufala odhadovat děj. Kdykoli jsem měla pocit, že tentokrát jasně vím, co se bude dít, stal se pravý opak. Nejvýpravnější fantasy počin v současné době. Nemám jedinou věc, co bych vytkla. Seriál je hodně násilný, ale když se nad tím zamyslím, u jiných kousků mi vadilo, že i drsné prostředí bylo zobrazení líbivě a čistě. Tady je vše zobrazeno tak, jak je. Vlastně tu nesledujete jednotlivé postavy, ale dynastie. ()

BH7

Během všech uplynulých epizod se tento výjimečný seriál vyšplhal až na samý vrchol žebříčku mích seriálů. Překvapující a dechberoucí převratnost děje je určitě hrot kopí síly tohoto kinematografického veledíla. Tvůrci si neustále hrají s diváky, kteří jsou unášeni vlnami děje od zdi ke zdi a nikdy se nemohou nudit. Dynamičnost příběhu je samozřemě taky velmi podpořena střídáním různých prostředí a neustálým přibýváním a na druhé straně vzájemným vyvražďováním postav. Mnohokrát se mi stalo, že jsem na sto procent očekával, jak děj dopadne a při tom se stal neskutečný zvrat a obrat o stoosumdesát stupňů, což je na seriálu určitě to nejvzrušující. Po všech Přátelích, HIMYM, Simpsnech, Érlech, Futurámách a BBT je také moc fajn čas od času zkusit něco jiného, jako je právě GAME OF THRONES, která je z úplně jiného soudku a její středověký ráz je pravý důvod, proč na ní koukat. :) ()

D.D.Dees odpad!

Monumentální seriál, který se stal legen počkej si dárním, LEGENDÁRNÍM !!!! Hodinové díly jsou skoro jako filmy a stejně si říkáte, že jsou moc krátké. Hra o trůny vás chytne a nepustí hodně dlouho. Takže pokuď jste neviděli ještě ani jeden díl, udělejte si hodně hodně a opravdu hodně času, protože jakmile se kouknete jednou, nelze přestat. Hodně štěstí s 50ti hodinovým maratonem. Můžu Vás ale ujistit, že to stojí za to :D ()

molotow odpad!

vážně ? tohle se všem tak moc líbí ? ... porno, vraždy a příšery v dobách vikingů a létajících draků kteří jsou ,,dokonce" více trapní než celý zdlouhavý děj, ve kterém se vlastně nic neděje.. ()

bratr_jezek

Seriál dobře kombinuje žánr dobrodružno-historické fantasy s oblíbenými intrikami, násilím a krásnými ženami. 1. série Celkem dobře převádí populární první díl (se stejným názvem) knižní ságy a nabízí nám zajímavý a čestný rod Starků, kde si každý najde svého oblíbence, který je najednou donucen opustit bezpečí známých koutů a odjet do Králova přístaviště pomoci budovat říši. Bohužel v tomto klubku zmijí můžete hrát o trůny a nebo zemřít, jiná cesta není. Díky tomu některé scény a hlavně devátý díl nejsou pro slabé povahy. 2. série Další díly zahrnují druhý díl knižní série, bohužel muselo dojít ke škrtům a zjednodušování děje, občas se tak setkají lidé, kteří se v knihách nepotkali, okatě poukazují na něco co se teprve stane a podobně. Pěkná atmosféra, zajímavé postavy a tradičně drsnější devátý díl vám tyto chyby vyváží. 3. série a 4. série zahrnují většinu důležitého z třetího dílu knižní série a bohužel opakuje podobné chyby jako série předchozí (krácení děje, setkávání postav, které se nesetkaly, zjednodušování psychologie postav) a v nevyváží to ani drsný devátý díl třetí série (kde navíc zemře postava, která v knize ještě žije a moc se neřeší, že se tam objevuje postava, která má podle knihy už být naopak mrtvá), navíc ve čtvrté sérii 9. díl není tak drsný jako konec osmého. Laťku zvedá jen příběh Daenerys a Aryi, trochu otravně působí rozvijení linie s Greyjoyem, která vlastně dějově patří do čtvrté a páté knihy. 5. série Knižní čtvrtý a pátý díl rozvlekle řešily stejný čas, jedna se soustředila na sever, druhá na jih. Když vyškrtáte zbytečné postavy, něco stačí jen nastínit a většina scén tak těží z páté, zatím knižně poslední, vydané knihy. Scénáristé připravující další série rychleji než autor píše si zase scénář přikrášlují a zjednodušují a znalec předlohy jen nevěřícně zírá, kdo se zase ve filmu setká s kým a jakou nečekanou odbočku či změnu si scénáristé dovolí. Vyloženě drsný díl tu není, drsné jsou všechny, díky popisu náboženského bláznění v Králově přístavišti přibylo nahoty, místy to působí víc než zbytečně. ()

Jimclark

Právě jsem shlédl pátou sérii (jako vždy v celku) a přiznávám, že cítím mírné rozčarování. První 4 série na sebe navazovaly vcelku bezešvě, ale mezi 4. a 5. mám pocit, jako by mě někdo o jednu sérii okradl. Najednou je tu tolik nových postav a lokací, na druhou stranu tolik chybějících postav a tolik nezodpovězených otázek (kam zmizel Bran Stark, a proč vůbec šel na sever za zeď? V celé sérii o něm není ani slovo)... Další problém mám s tím, že se už asi 5 let šteluju na to, že 5. série bude poslední, ale teď je mi jasné, že to přece není možné a že zase budu muset rok čekat na to, jak se to vyvine. Jako, kouká se na to opravdu dobře, a je to asi tak třetí nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Od pěti hvězd jej ale zatím dělí to, že pořád nekončí a že se v tom autoři začínají trochu ztrácet. Slibuju, že se sem vrátím zase za rok, a (v případě že bude opravdu konec) komentář i hodnocení ještě zreviduju. EDIT : Tak, rok je za námi a s ním i šestá série. Nevím přesně o co se tady tvůrci snaží, a začíná se mi zdát, že z toho budou další Ztracení. Ale nastavenou laťku si to pořád drží, předlohu jsem (na rozdíl od těch, co pičujou v diskuzích po každé epizodě) nečetl, tak hodnocení nechám vysoké. Jen mě štve, že zase musím další mučivý rok čekat na rozuzlení...:-) 85% EDIT II: Takže nejenom další rok, ale dokonce 3 roky jsem si musel počkat na to slavné rozuzlení... No kurva, tak to DBčka pěkně dojebali. Slibovali 6 celovečerních filmů a houby z toho, bitva o Zimohrad byla tak tmavá, že i když jsem zvýšil jas na televizi až do rentgenového spektra, stejně jsem z ní viděl úplný hovno. Celá série na mě působila tak zkratkovitě, jak kdyby už toho po těch letech i herci měli plné zuby, a chtěli to mít konečně za sebou. Nelogické (uspěchané) zvencnutí Daenerys, nepochopitelně rychlá smrt druhého draka, potom zase nedotknutelnost toho třetího, nesmyslná volba nového krále (čím si to jako zasloužil? Zádumčivým posedáváním v křesle?) a takových přešlapů tam bylo ještě požehnaně. Skoro mám chuť to hodnocení ještě snížit, a ne zvýšit, jak jsem měl po sedmé řadě v plánu. Ale nechám to tak, musím se na to dívat trochu z nadhledu a s odstupem. Kvůli jedné nepovedené sérii z osmi nechci poškodit celý seriál, i když těm dvěma idiotům scénáristům se to skoro povedlo. ()

fuchsova85

Tak ve hře o trůny se o ty trůny opravdu hraje. Jedná se z mého pohledu o velmi pěkný HBO serial. Hltám každý díl a úpěnlivě čekám kolik lidí, a kdo zase umře. Většinou jsem v šoku, protože jsem nečetla knihu a ani se ktomu nechystam. Za mne 100% ()

daetoxx

MILUJU JÍ, I KDYŽ MĚ ZAČÍNÁ SRÁT, UMÍ PROVOKOVAT, ALE TO JE PRÁVĚ TO, CO MĚ NA NÍ TAK VZRUŠUJE. 1.SERIE - 100% 2.SERIE - 100% 3.SERIE - 98% 4.SERIE - 100% 5.SERIE - 98% 6.SERIE - 100% Takže pro ty co nečetli knižní předlohu, je seriál absolutně neskutečný - jelikož jste ochuzeni o spoilery :-). Nemůžete uvěřit tomu, kdo všechno tady umírá, kdyby serial neměl tak ucelenou a neskutečně detailistickou předlohu, tak by hlavní hrdinové (obzvláště oblíbení Starkové) snad nikdy neumřeli - ale to je ono, hlavních hrdinů je ve většině serialů pár a k tomu pár vedlejších postav, tady jich je tak +- 500 tisíc a to dává prostor pro určitou cestu vývoje, naši neoblíbenci se stávají oblíbenými apod. Pro tenhle serial bych šlapal chodník, hrozně mě zajímá jak to všechno skončí, na internetu hodiny serfuju, čtu si o postavách, o rodech, zkoumám teorie...GOT je fenomén, spousta lidí tím možná i žije, já jsem tím spíš neskutečně fascinován a ovlivněn, je to i taková učebnice, jako bible - taková spletitost charakterů a lidských vlastností..jací můžeme být a jací nemusíme...NO PROSTE TOP" PS: A to že se to koná ve smyšleném světě ve smyšlené době neznamená, že to nevypovídá o nás jací jsme ted a tady. PS: Začínám číst knihy! ()

Sorcerer123

Moje hodnotenie zhrniem iba v skratke. Ako fanúšika série Piesne ľadu a ohňa ma seriál nadchol a vtiahol do deja podobne rýchlo ako kniha. Prvá séria: 100% Úžasný dej a pre tých čo nečítali knihy šokujúci koniec série. Druhá séria: 90% Druhá séria je o trochu horšia ako prvá. Epizódy nudnejšie a zbytočne dlhé, napriek tomu stále výborné. Tretia séria: 95% Iba o chlp lepšia ako druhá séria, inak skoro to isté čo minule, len viac epických scén a finále ešte šokujúcejšie ako finále 1. série. Štvrtá séria: 70% Značne nudnejšia a preplnená zbytočnými dialógmi. Pár epizód bolo výborných, ale inak väčšina z nich sú nudné a plné dialógov bez väčšieho zmyslu. Piata séria: 90% Nebyť finále plného cliffhangerov by som dal hodnotenie značne nižšie. Prvé epizódy sú mixom (zatiaľ) posledných dvoch kníh a neponúknu prakticky nič nové. Do šiestej epizódy bola pre mňa jediná zaujímavá dejová línia tá Aryina, ale to sa potom všetko zmenilo. Najobľúbenejšie postavy: Jon Snow, Tyrion Lannister, Arya Stark, Daenerys Targaryen (ukameňujte ma) a Stannis Baratheon. ()

kratajirka

To čekání na další sérii je děsné ... :( Tenhle seroš mě dostal stejně jako moje první pětka na základce. Hrozně moc. :D ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií