Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

BlueFourOne

SE1 - 5*. Takové vtáhnutí do děje jsem už dlouho nezažil. Dokonalé zvraty a příběhy, hodně osudů a napětí, dokonalá výprava a všechna ta prostředí. Oblíbím si nějakou postavu, zemře... SE2 - 5*. Stále nepustí. SE3 - 4*. Brutální osudy, polovina mých oblíbených postav nežije. Docela hodně natahované, vládnou pouze dialogy, to by nevadilo, kdyby už docela nenudily... SE4 - 4* Žádná velká změna k lepšímu. SE5 - Změn hodně, lepší než předchozí, tolik příběhů a otevřených konců, no krása, s radostí očekávám další... za mě 5* ()

MickeyH.

Dívat se na to rozhodně dá. Má to skvělou výpravu, hudbu a herecké obsazení. Jen mi zde vadí snadná předvídatelnost děje a to neustálé kupování si diváků přílišnou erotikou. 70% ()

TarzanLesni

Fascinující příběh tohoto seriálu si mě získal hned v úvodu, i když jsem měl zpočátku problém se orientovat ve všech postavách a rodech, protože seriál je opravdu rozsáhlý, co se postav týče. Na seriálu se mi líbí to, že má nepředvídatelný děj, žádná z postav není v bezpečí a může kdykoli zemřít, to dělá seriál tak napínavým. Musím pochválit nejen brilantní výkony všech herců, ale také kameru, vynikající hudbu a nádherné prostředí, ve kterém herci natáčeli. Je zajímavé sledovat, jak se vyvíjejí postavy. Mezi mé nejoblíbenější patří Arya a Tyrion. P.S.: Děkuji panu Georgemu R.R. Martinovi. ()

DoNotCross

Nastal čas tasit Led a setnout hlavu pětihvězdičkovému hodnocení. První série intrik, skvělých dialogů a rytířů s velkými meči ze mne v mžiku vytvořila oddaného fanouška. V dalších sezónách se však vytrácí náboj, který doprovázel tu první. Geniálně rozehraná zápletka se časem rozmělňuje, hrdinové se potácejí odnikud nikam a vy se na výlet do Sedmi království rychle přestanete těšit, protože evidentně nemá cíl, emocionálně ždímajíc diváka, když mu likviduje milované postavy. Těch je stejně zbytečně moc a bohužel nejsou všechny zajímavé. Hra nejvyšší se tak plíživě proměňuje na mýdlovou operu ze zajímavého prostředí. ()

Daryl.Dixon

Zajímavé postavy, ať už kladné nebo záporné, si určitě najdou své příznivce mezi diváky tohoto seriálu. Rovněž příběhy jednotlivých zájemců o trůn a jejich intriky jsou zajímavé a jejich konce dost nečekané. Pár věcí, co bych seriálu vytknul, je občasná nepřehlednost v množství postav a rodů, které se v příběhu objevují. Dále některé věci vyzní tak nějak do ztracena, například když se blíží na konci jedné série nemrtví ke zdi, tak bych čekal, že ta další na to naváže, a ono nic. Množství postav má ještě jednu nevýhodu - pokud fandíte některé z postav, což je i můj případ, tak čekáte dvě třetiny dílu na to, než se objeví na chvíli na obrazovce, doplní svou část příběhu a zase se odmlčí. Pro tyto věci jsem nedal plný počet, ale jinak nemám tomuto skvělému seriálu co vytknout. ()

Skendl

Tento seriál nelze nemilovat. Množství postav, příběhů a lokalit je až neskutečné. Do toho si člověk nemůže být nikdy jistý, která z hlavních postav přežije do dalšího dílu. Hlavy tady padají jak na běžím páse a nikdo není v bezpečí. Herecké obsazení je perfektní. Některé postavy musíte milovat, jiné od pohledu nenávidět (Joffrey). Jedinečný příběh, zajímavé dialogy, litry krve, hromady mrtvých, spousta sexu, nahoty a necenzurovaných rozhovorů. No prostě jedna radost, tohle dílo sledovat! <3 ()

MrMir

Po shlédnutí 2. série musím dát plný počet. Chvíli mi trvalo zvyknout si na nevyvážené tempo vyprávění a na to, že zde není vlastně žádný kladný hrdina (a pokud ano, velmi rychle skončí). ()

Brano

Na odporúčanie som sa na tento seriál pozrel a neľutoval som toho. Ide o výborne spracovanie knižnej predlohy. Výborne postavy, scenár, kostýmy a kulisy taktiež. Prvé dve série sú takmer bezchybné, u ďalších dvoch sérii už mi to príde veľmi stereotypne a miestami až nudné. Najväčším problémom tohto diela je neukončenosť série. Neviem ako to bolo v knižkách, ale jedná epizóda jednoducho skončila bez toho, aby sa akákoľvek príbehová línia uzavrela, alebo aspoň niečo vyriešilo. // Tento seriál je dosť nevyspytateľný a 5. & 6. séria ma zas nedokázala odtrhnúť od obrazovky. ()

kabeck

Byl jsem doopravdy moooc překvapen, když jsem zjistil, jak moc koresponduje seriál s knižní předlohou (Která je mimochodem úžasná). Seriál nejenže dobře vykresluje charaktery postav, ale i sami herci jsou úžasní. Lepší výběr do hereckých rolí jsem si ani nemohl přát. Celý seriál dokonale vystihuje atmosféru temného středověku a musím říct, že svěřit hudbu Raminu Djawadimu byl geniální tah, sama hudba je geniální (Alespoň, co se týče seriálů). Musím hodnotit pouze 100%, v tomto případě ani nic jiného udělat nelze. ()

pekas

Výprava je skutečně velkolepá. Rozsáhlost obrovská, takové množství postav, které po čtyřech sériích tímhle seriálem prošly, je až skoro přehnané. Pocity mám hodně rozpolcené. Těžko se zde hledá postava, se kterou bych se ztotožnil, které bych mohl fandit. A když už se nějaká najde, tak brzo umře. Jakou jsem měl radost, když Martell vzal souboj za Tyriona. A jak mě zase nasrali, když ho nechali umřít, stejně jako Robba, Edda a další. No aspoň že občas taky nechají odejít ty hajzly, jako Tyrella a Joffreyho. Závěr čtrvrté série mě aspoň trochu uchlácholil, uvidíme, co si na nás nachystají dál. U mě chvalitebně. 80% Pátá série pokračuje v trendu cukru a biče. Chvílemi je to krásný seriál, chvílemi mě zase znechutí a naštve. A proto plný počet nedám. 80% Šestá série se trochu srovnala s tím, že pořád vítězili jen ti hajzlové a srovnala skóre. Ramsey a jeho pejci, školník z Bradavic, hlavní vrabčák, to byly potěšující momenty. Za tuto sérii 87%. ()

Hawaj odpad!

Další prvoplánová srágora co má lepší úvodní titulky než samotnej obsah. Klišé slepenec pro milovníky kýčovitého fantazy co mají synapse na úrovni měňafky. Plácání prázdné slámy samozřejmě pro jistotu opepřený nutnou dávku špíny, hnusu, sexu a trapně nezvratných osudovostí. Přes počáteční díly jsem se nedostal a ani dostat nehodlám. ()

Vojtarr

Abych pravdu řekl nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Jestli vás nebavila první série, tak se podívejte na druhou a jestli vás nebavila ani ta, tak už nevím. Dějová linka podle knihy je naprosto dokonalá, herecké výkony méně známých herců jsou skvělé. 100% ()

Punisher95

Hodnotit tento seriál pro mě není vůbec jednoduché. Když jsem se na něj díval poprvé, tak se mi nelíbil a po dlouhou dobu jsem tvrdil, že je to seriál, který je absolutně o ničem. Avšak asi po půl roce jsem se o to pokusil znovu a už chápu proč se to všem tak líbí. Celý jsem to zhltl za týden. Je to úžasný seriál, který člověka přiková k sedačce a vy se nemůžete dočkat, až bude další díl. Je to nejlepší a nejlíp propracovaný fantasy/dobrodružný seriál, který jsem kdy viděl. Herci jsou úžasní, příběh je úžasný, prostředí je úžasné, zkrátka a dobře celý tenhle seriál je úžasný. Přehodnocuji z 15 na 95%. Vřele doporučuji. ()

toty

Neviem, prečo ma to obchádzalo tak dlho,ale dočkal som sa :) Prvá séria ma pritiahla neskutočne silno a ani u ostatných to nebolo inak. ()

Cunami

Proč jsem se začala dívat na tento seriál? Neustále o něm někdo mluvil, tak jsem si řekla, že se také podívám. Seriál jsem shlédla během 5 dnů. Prozatím jsem viděla 4 série a trpělivě si vyčkám na 5. sérii. Oblíbené postavy-Arya Stark,Daenerys Targaryen,Tyrion Lannister,Jon Snow a Brienne of Tarth. Neoblíbené postavy (těch je víc :D) -Cersei Lannister,Theon Greyjoy ,Joffrey Baratheon,Tywin Lanniste, "Červená kněžka" ad. Celkově seriál hodnotím - 97%. ()

Coliseum

Ale tak jo, ono to atmosféru má, je to opulentně výpravný, Imp je neodolatelně malej, sem tam je to slušně propíchaný (vleže i bitevní vřavě), ale ten boom efekt nepřekonatelnýho, ze kterýho se skoro všichni posadili na prdel, mi zatím uniká. Dvě série za mnou, sociocentrickej entuziasmus mi velí vytrvat. Velmi, opravdu velmi silný dvě (a půl za Lenu), uvidíme, kam se dostanu po dalších dvou sériích. Nakonec tři. ()

lucky.loo

Dokoukáno komplet momentálně 10.díl 5 série. musím říci, že spousta věcí zůstává otevřených. A některé věci postrádají logiku, ale v tom je ta opravdovost Her o trůny. Těším se na další pokračování plánované na rok 2016. Hodnocení: 5. série 92%. 6. série nezklamala i když si člověk říkal, že nebude snadné tempo udržet, ovšem opět petelice. Hodnocení 6. série 94% celkově:95% ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií