Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Dexeek

Asi je brzy hodnotit. Jen podotknu, že hodinu po shlédnutí první epizody se s úspěchem začítám do knižní předlohy. Nikdo nemůže vydržet čekat tak dlouho na pokračování příběhu. ()

bassbeast

Hodnocení si taktéž nechám až na později, ale obávám se, že stejnak to moc objektivní nebude... Miluji tuto ságu už víc jak deset let, kdy tu vyšel první díl, netrpělivě čekám na dopsání dalších dílů - zatím poslední, pátý, slibuje pan G.R.R.Martin myslím již 4 roky... Ten snad už tento rok opravdu vyjde. Vím, že na celý seriál bude v zákulisí dohlížet on sám, takže se nemusíme bát, že by kvalita klesala. Spíš si myslím, že naopak. Charaktery se podle mne nedají vykreslit tak, jako v knize - vzhledem k počtu postav by to časem ani o ničem jiném nebylo, takže s tím asi nic neudělají. Dají si záležet spíše na dějové lince jako takové - ti, kdo četli, vědí, že JE o čem točit. (po zhlédnutí prvního dílu) - dávám 5*, nemůžu jinak. Všichni kdo znají románovou předlohu nemohou jinak. ()

Draugen

Podle mého názoru velice dobrě zpracované! Sean Bean je excelentní! Opravdu se těším na další díly, protože to zatím vypadá na jedno z nejlepších filmových zpracování nějaké knihy. ()

Norri

Můj dojem z Her o trůny je takový, že je to doslovný přepis z knihy a kniha, nebo spíš knihy, je výborná. Takže film taky super. Výprava je skvělá. Příběh v knihách zraje s časem, jsem zvědavým jak se to bude dařit seriálu. ()

birddy

Pro člověka neznalého předlohy je první díl otázkou, buď mu sedne, nebo ne či něco mezi tím. Že by se jednalo o strhnutí do děje, to se přímo říci nedá, na druhou stranu se ani nejedná o chaotickou změť dialogů a myšlenek. Nebýt otázky v závěru prvního dílu by se děj dal vyjádřit slovy, která tu již zazněla: hovoří, slouží a co? Avšak nelze popřít, že natočené to je pěkně, hezky se na to dívá, ale jak se snažím vyjádřit, zatím tomu, alespoň pro mě, chybí "drive". ()

P/\/EL

taková podbízivá(až lacinější) snaha o modernizaci fantasy, trošku hype a já sem trošku zklamaný, přesně: klišé, perverznější(jak je dneska v módě), zatimco v mnoha současnejch seriálech je to příjemné zpestření, tady tady to působí trošku jako laciná berlička, jako jasně docela slušná erotika, ale všecky ty perverzní kecičky mi fakt trošku do fantasy nesedí, možná to je nezvyk, vůbec vidim problém v příliš moderním slovníku - výrazy jako outsider apod. Nj, ale o detajlech to je, že jo... Je jasný, že kdejakej teenager z toho bude hotovej, ale možná taky né, možná mu budou chybět efekty (teda oni tam jsou docela dost, se to nezdá, ty hrady apod. http://www.youtube.com/watch?v=xkptadiDABo&feature=player_embedded#at=127), ale já myslim, víte co, asi to mám ale z těch her, jo, čet sem, že prachů jak na seriál Řím nebylo viz výprava.......dobře, i bez toho by se to dalo. Pak teda mi ale moc neúchvatila výtvarná stránka - design apod. - zatim docela nuda - hrady, zbroje, takovej myšmaš. Perverze a samozřejmě brutality, ale uznávám, že potenciál tam je, každej díl má něco do sebe, časem se to celkem rozjede. Peroxidový sourozenci, hehe, no, zatim si myslim, že to je poněkud průměrnější seriál, neřikám, že to působí lacině, to né, ale ani né nijak extra super. Možná hraje i roli, že nejsem takovej fanda fantasy, spíš science-fiction, nebo historie....né, mám rád prostě kvalitu bez ohledu na žánr a vlastně by mě kde kdo za geeka mohl označit, ale nesežeru prostě všecko. Tentokrát si myslim, že to je trošku víc hype, pár momentů tam byl fajn, některý trošku pitomý. Postavy nejsou špatný, myslim, že herecky je to velmi dobře obsazené a zahrané...trpaslík je celkem fajn, děcka jasně, Sean Bean, achich a další......Hudba nic extra, úvodní znělka taková trošku křečovitější......znám sakra lepší seriály i fantasy...sorry, všem....PS: ikdyž mám řadu výhrad, tak přesto lepší než spousta věcí v současnosti, vlastně sem docela zvědavej na druhou sérii. Vizuál uplně zlý není, většinou interiéry, delší scény, pro zajmavost, točilo se to na digikameru ARRI Alexa, což je v něčem lepší jak Red one, kterej je známější, sem na to narazil nedávno....fakt nevim, původně sem tomu dával hodnocení 3, ale dneska váhám..ale jo dám 4, je tam spousta evidentních povedeností, spousta všelijakejch psychopostav, různí malí zlí haranti, intriky, prostě nejvíc mě nebaví některé ukecané scény, ikdyž konzervačky mám rád, tady někdy celkem nuda....když vidim těch 93 %, tak mi to příde celkem přehnané, ale na čsfd neni divu.....né zůstanu u trojky :) ()

Terul

Zatím nechci hodnotit, ale první díl mě naprosto pohltil a hodina uplynula ani nevím jak. Přestože jsem se na seriál koukala pozdě večer, nezačala jsem usínat a oči byly stále přilepené na obrazovce (což je u mě pomalu zázrak v pozdních hodinách). Pokud budou i ostatní díly udržovat takto vysoko nasazenou laťku, bude patřit mezi mé velmi oblíbené ne-li přímo nejoblíbenější. ()

Murad

Zatím celou serii jsem četl a bohužel viděl pouze dva díly a co si pamatuji, seriál jede přesně dle knihy a to je sakra dobře. Hodnocení přidám až po první serii, ale zatim výtečné, nebudu se bát napsat víc takových počinů, HBO nezklam mě! ()

Paladin78

Kvůli prvnímu dílu jsem si koupil první knihu ze série. Kvůli první knize jsem si koupil celou (zatím) sérii. A s klidným svědomím dávám za pět hvězd. Ned Stark, Arya Stark a Tyrion Lannister jsou naprosto dokonale obsazení a jedinou šmouhou na kráse je pro mě to, že v knize mi příjdou děti mladší. Ze zatím třech uvedených dílu bych vyzvedl ten poslední. Je mi jasné, že televizní produkce, byť z dílen HBO, se zatím nemůže rovnat filmu, myslím z hlediska peněz. Protože, a teď asi budu za kacíře, byl bych rád, aby tento seriál dopadl jako Pán Prstenů. T.j. údajně nezfilmovatelná kniha perfektně převedená na plátno. Hodně štěstí, HBO! PS: Ať už proboha výjde celá série PS2: Po prozkoumání netu jsem mírně zklamaný. Dopsal teprve pátou knihu ze sedmi ()

TMM

Po třech dílech můžu říct, že dokonalost. Těším se na "zimu", těším se na další vývoj postav. Zatím tomu chybí jen větší válečná scéna, jak se s tímhle tvůrci poperou, jestli bude dost peněz, tak 5 hvězd a nejlepší fantasy seriál vůbec. ()

želvis

1. serii jsem hodnotil za 4 pže mi nebylo po chuti přeskakování bitev a málo prvků fantazy. 2.serie je naprosto skvělá, velkých bitev se sice nedočkáme ale taky co čekat od TV seriálu, nicméně magie začíná promlouvat do bitvy o železný trůn a to je moc dobře.... ()

marcoman

Co si pamatuju, prohlašuje moje matka, že nesnáší fantasy. Při poslední návštěvě jsem počkal, až děti usnou, a pak jsem babičce naservíroval - pod záminkou, že jde o historický seriál - první díl Hry o trůny. Ještě téhož večera jsme shlédli všechny tři zatím dostupné díly a babička se stala skalní fanynkou série. Hra o trůny je prostě nesmírně návyková, postavy se vám zažerou pod kůži a vy se nemůžete dočkat, jak to s nimi dopadne (tady se projevuje výborná knižní předloha). Tohle je rozhodně seriál podle mého gusta. ()

dogzila

Teda ako veľký fanúšik diel boja o železný trón som sa samozrejme obával ako sa vyrovná filmové spracovanie s bohatou zápletkou a výberom jadnotlivých postáv a musím povedať , že asi nielen mňa tento seriál veľmi milo prekvapil, keď zostali ponechané dravé , nechutné , ale i milostné pasáže a to na veľmi vysokej úrovni. Už sa netrpezlivo teším na spracovanie masakru na svatbe a na vzkriesenie lady so zimohradu :D to som fakt zvedavý!!! ()

Budha35

První díl celkem slušný, i nějaké to vzrušení ze začátku bylo. Rejža nás navnadil na tajemno za "Zdí" a toť vše. Druhý díl samé kecání, intriky, naschváli.... Rodinná pouta v americkém středověku, chtěl jsem to ohodnotit 4 hvězdičkami, ale když se začínají zabíjet i překrásní vlci....3 hvězdy a rozmyslím si, jestli to vůbec dokoukám. EDIT: 7. díl zamnou a musim dát 4 hvězdy. Můj názor se otočil o 180 stupňů a pevně doufám, že až nastane noc a Chodci začnou vystrkovat růžky, dám 5 hvězd. ()

Alexej.K

Knihu jsem nečetl, ale rozhodně po shlednutí serialu, číst začnu (ted se mi nechce, abych si to nezaspoileroval :) ) Každopadně po shlednutí 6 dílů hodnotím 5* Prvnich 10 minut 1.dílu byl pro mě zatím nejsilnější serialový zažitek za dlouhou dobu, a už se nemužu dočkat až se s White Walkers setkáme znova ()

sajnym

Konečně po dlouhé době zase jeden z kvlaitních seriálu. Úvodní znělka je šíleně chytlavá a vryla se hluboko do mého podvedomí, kde pořád hraje. Drsné prostředí a kostýmy jsou velice propracované stejně jako vybrané lokace, drsná příroda a kulisy. Doufám jen, že tento seriál bude mít spousty napínavých dílů, které mě přikovou k sedačce. ()

Muad

Po první sérii musím dát pět hvězd. Ne snad proto, že by byl seriál to nejkvalitnější co jsem kdy viděl, ani snad proto, že bych u toho seděl zařezaný do židle a skoro nedýchal, ale proto, že je to po dlouhé době čistokrevná fantasy, kerá se povedla. Tempo je sice trochu pomalejší. Žádné velkolepé bitvy se zatím nekonají, ale to snad máme ještě všechno před sebou. Jak už název vypovídá jedná se o Hru o trůny, ne boj, ale hru a podle toho první série vypadá. Jde tu spíše o nasťínění politické situace, historie sedmi království a nebezepečí za velkou zdí. Seriál je pojat poměrně syrově co se týče krve, sexu, mluvy. To ho dělá "realističtějším". Je svižně natočen s dobrým hereckým obsazením. Myslím, že můžeme být všichni rádi, že se HBO odhodlalo financovat tento projekt. Snad kvalita přetrvá. Po konci druhé série musím konstatovat: Kvalita přetrvala. Díky bohu ! Po třetí sérii a části čtvrté se kvalita stále drží hodně vysoko. Spokojenost.. Konec čtvrté série a jsem těžce rozsekán.. Tak zase za půl roku .-) ()

frawd der

Po shlédnutí prvních třech dílů jsem nechápal zdejších 92%. Seriál na mě neohromil výpravou, neupoutal souboji s tisíci muži na každé straně,fantasy prvky skoro nikde, příroda neohromila, děj tak nějak plynul ale zasvěcování do spojitostí a hierarchií království nebylo zrovna nejjednodušeji strávitelné.Ano sex a brutalita dobré, ale to mělo být vše? Pak jsem si pustil další díl. Pak další. A najednou mi začalo docházet že tohle není nablýskaný seriál plný bělovlasých čarodějů, barevných plamenů a rytířů na bílém koni. Je to syrový, poctivě udělaný kousek u kterého se člověk zvyklý na pána prstenů musí smířit s tím, že král je staré prase, čest je věc názoru a lidé se chovají lidsky. Po pomalém rozjezdu začínám hltat každý další díl, ale zatím šetřím jednu hvězdu pro případ že se děj konečně rozjede, k čemuž má momentálně u osmého dílu velice dobře nakročeno. ()

de-souza

no, po shlédnutí osmi dílů nesdílím až takové nadšení jako ostatní..přijde mi že obsah dosavadních epizod by se vešel zhruba do dvou dílů, rozvláčné líčení čehosi..na začátku nás tvůrci navnadili na bílé chodce, ovšem jejich potencionál a potenconál zmrzlého Severu nevyužili..přijde mi že se vlastně "nic neděje" ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií