Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Airasza

Po technické a vizuální stránce není co vytknout, snad až na Ducha, který místo vlka vypadá až moc jako pes, na rozdíl od ostatních a navíc štěká (v knížce je němý). Délka každého dílu ubíhá až moc rychle, ale jinak mě seriál vtáhl do děje bez nejmenších problémů a zatím mě drží u obrazovky. ()

Chebster

Líp už to snad ani nejde. Vynikající herecké výkony, fantastický příběh, úchvatné prostředí... Nemám nic, co bych tomuhle seriálu vyčetl. Viděl jsem osm dílů a těším se na další, je to paráda a jasných 5* ()

soulless

Excelentní kousek, který se řadí mezi špičku, dokonce i na standard HBO. Už podle námětu z původní knihy je celkem jisté, že o překvapení v podobě mrtvých oblíbenců zde nebude nouze, stejně jako o horu pletich, intrik a cecků :) Excelentní obsazení, parádní výprava, na seriál neskutečně propracované a především mrtě poutavé. Ty týdenní mezery jsou prostě k nevydržení. Doposud bezkonkurenčně nejlepší fantasy počin v seriálové rovině. Po 1. sérii 10/10 :) ()

ronin zabak

Můj oblíbený herec, oblíbený žánr a drama až na půdu. Už dlouho jsem čekal na něco akčnějšího než - li Tudorovce. Moc se těším na další díly. ()

Lokxy

Degenerates, degenerates everywhere. Fantasy telenovela ktorá ma dokázala akurát nasrdiť absolútne nesympatickým obsadením (s výnimkou "Boromira" a "trpaslíka"), o ničom dialógmi, plus, časté opakovanie slova "fuck" a zobrazenie činnosti s týmto slovom spojeným mi na nálade tiež nepridalo. Edit: Pred nedávnom som sa k seriálu vrátil (2014), tej nahoty tam už snáď bolo menej? (Prípadne som to rovno preskakoval, I guess.) Stále nechápem význam niektorých dejových liniek, napr. tej s Theonom. Okrem Tyriona sa však dá nájsť viac sympatických postáv, už aj snáď Arya, Brienne či Jorah. Seriál však nemôžem s čistým svedomím doporučiť, ani ma nejak nenalákal na čítanie kníh. Edit po piatej sérii. Tak teraz je to telenovela hlavne o tom, ako si scenárista ráno povie: "A jak bych ty postavy dok*rvil teď?" Strašne sa to celé vlieklo a skončilo to veľmi neuspokojivo. ()

mirinkat

Dlho som vahala ci sa mam dat na dalsi novy serial, ale napokon zvedavost zvitazila a neolutovala som. Prave som dopozerala predposlednu cast 1. serie a na konci som pomaly ani nedychala. 5 hviezdiciek za skvele herecke obsadenie, za efekty, hudbu atd. Nie je tam zatial nic co by som tomuto serialu vytkla. Kto ho raz zacne pozerat nemoze prestat. ()

milicka1

Po první sérii nejde dát nic jiného než 5*. Co dělá seriál tak výborným jsou pečlivě vybraní herci,scénář a výprava. Nevím jestli vůbec najdu nějaké mínusy. Ale přece jen. I když byl seriál označen jako fantasy, moc fantasy prvků se zatím neobjevilo. I tak Game of Thrones řadím mezi mé top seriály. Druhá série bude jistě skvělá, teď jen čekat :-/ ... ()

Crtcus

Původně jsem hodnotil 4, uvažoval jsem o změně na pět. Po shlédnutí posledního dílu ale seriál totálně propadnul. Když se začnu dívat na DESETIDÍLNÝ seriál, čekám, že to co prvním začne, desátým dílem skončí. Ve Hře o trůny rozjeli tolik zápletek, že jsem si říkal, jak to dokončí - jednoduše, nijak! Ani jedninou zápletku neuzavřeli, vše, co se v seriálu odehrálo by se vešlo do perfektních 4 dílů a zbytek byla jenom omáčka. Čekal jsem výborný fantasy příběh a nedostal ho. Teď jenom čekám, že ohlášená druhá série projede stejným tempem a posledním dílem skončí "to be continued" náběh na třetí, a čtvrtou a tak dál... Děkuji, o tohle nestojím. Nekonečných seriálů které končí bez rozuzlení, protože produkce po 50. dílu zjistí, že to nejde na odbyt je tady už takhle dost. ()

redme

Hodnotím po shlédnutí celé první řady a nemůžu jinak, než smeknout. Zákulisní politické hry ve spojení s drsnou a brutální realitou. Velkolepá výprava a příběh jako hrom. Politika, válka, krev a sex. Tleskám a tleskám. Už se nemůžu dočkat dalších epizod. Doufejme, že brzy. Dojem z řady č.2 : Jestli nebude brzy řada 3 a 4 ,tak budu pěkně nasranej. Tak řada 3 a 4 byla a nasranej nejsem ani trochu:- ) Už se nemůžu dočkat dalších dílů. Dodám jen tohle : Něco takového tady kurva ještě nebylo !!!!!! ()

barons

Hodnotit a komentovat seriály je vždy težké, ale v tomto případě se jedná o vyjímku jenž potvrzuje pravidlo. Scénář je vypilován do posledního detailu, dialogy jsou grandiózní, herecké vystupování přesvědčivé, atomosféra západozemí dokonale navozena..., takhle bych mohl pokračovat dále, dle mě seriálový počin roku 2011. Klady: Scénář, kvalitní knižní předloha, herecké obsazení, hudba, syrovost prostředí, výprava, kostými a kulisy Zápory: některé scény 1 - 95/100, 2 - 90/100, 3 - 92/100, 4 - 85/100, 5 - 92/100, 6 - 92/100, 7 - 90/100, 8 - 90/100, 9 - 85/100, 10 - 92/100 celkově, první série : 92/100 ()

jobina

Tak tohle fakt nesnáším! Skončit sérii v té nejzajímavější části! Mám ráda historické filmy, dokonce beru v takovém případě na milost i seriál a tento je dobrý. Ba ani ta nevtíravá fikce mi nevadila. Nedočkavě jsem zkoukla i několik dílů za sebou a čekala, kdy už konečně bude další. A teď - no nezbývá než čekat na další sérii, že? ()

Traktorista

Tak konečně jsem dokoukal celou první sérii a musím uznat, že tohle byla naprostá pecka. Intriky na každém rohu, výborně rozdělené děje, kdy si člověk musí furt opakovat - a co kurva bude dál? Dialogy naprosto skvěle zvládnuté, výkony jsou na stejné úrovni - postavy si tu zamilujete i nenávidíte. Nejhorší co na tomhle seriálu je, je čekání vždy na další díl. Vynikající devátý díl a koule rvací konec desátého, nádherně uzavřel první sérii do maximálního nevědomí toho, co se vůbec může stát - tolik nepřeberných možností, aaáaáargch .) ()

Mazmen

Jeden z mála seriálů, který mě překvapil dějem. Velmi často odhadnu co se bude dít dál a jak to skončí, ale tady vůbec. Dost dobrý. ()

D3mon3kCZ

Neuvěřitelný děj, který vtáhne a nepustí. Mnoho nečekaných zvratů, dokonce i v jednom díle. Těžké předvídat budoucnost (pokud ste nečetli knihu). Zkrátka povedená fantasy a být možnost dát 6*... neváhal bych )) ()

aquarkko

No ano, je to sice atraktivní seriál, ale...nějak z něj a příliš moc cítit komerčnost, zaměřenost na nenáročné publikum nebo jak to nazvat - míň sexuálních scén, míň záběrů na hlavy na kůlech a odkousnutý ruce by tomu jenom prospělo...ale to je satanužel trend moderní doby :/ Plusy - nádherná vizuální podívaná, nejvíc vlasy Daenerys Targaryen, Khal Drogo a samozřejmě scenérie. Co je asi nejdůležitější - seriál mě dokázal zaujmout natolik, že mě zajímá, jak to všecko dopadne :) ()

OralBB

Podle mě nejlepší co mě mohlo letos na seriálovém poli potkat, různorodost krajin , kostými, výprava a ty geniální dialogy a třešnička na dortu: vstupní intro , které se mění podle toho kde se bude odehrávat nadcházející díl! Pro mě se trůny staly fenoménem! 10 z 10 ()

triscimy

Míň keců a víc akce a byl bych spokojenější. Celkově velmi povedený a nemám pochyb velmi nákladný seriál. Že by si ovšem zasloužil být tu hodnocený jako pátý nej, to si nemyslím. Ale určitě to má svoji kvalitu a já celou sérii zkouknul za 1 den. Takže rozhodně povedený fantasy, které chytne a nepustí. PS: nevidím žádný výrazný rozdíl mezi první a druhou sérií, takže vychvalování první a zatracování druhé moc nechápu a připisuji je dvěma faktorům. a) lidem konečně začalo docházet, že děj je velice rozstříštěnej a do předu se to sune pomalu b) stejně tak, jako se nechali vybláznit superlativy ostatních při první sérii, teď stejným způsobem opisujou názor většiny na druhou sérku. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií