Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Jarv

Promyšlený seriál, který umí překvapit nečekanými a často i brutálními zvraty. Občas mám sice dojem, že tam dávají ty dalekosáhlé proslovy jen kvůli natažení stopáže, ale jinak perfektní. V případě novějších sérií se bohužel přestávají věnovat některým charakterům (Brandon Stark se ve 4. i 6. řadě objevuje zhruba jen ve čtvrtině epizod). 7. řada zaznamenává velký dějový posun, ačkoliv její finále je výrazně slabší v minimálním počtu překvapivých elementů. Finální osmá řada ve mne zanechává částečně prázdný dojem. Vnímám ji jako jednoznačně nejslabší část seriálu. První díl je ucházejícím začátkem, druhý však pouhou přípravou na díl třetí (přestože je to snad poslední epizoda, kde dostává prostor opravdu každý), v němž padne mnohem méně postav, než bych čekal, ale nějaké to významné jméno se nalezne. Čtvrtý se opět soustředí na pokračování, a upřímně řečeno se mi ta pauza mezi bitvou o Zimohrad, a následně o Královo přístaviště zdála velmi krátká. V pátém přicházíme o značnější část hrdinů, a celé to "překvapivé" umírání zakončí epizoda šestá, která se sice drží zkrátka, ale o kvantitu zde nejde. Rovněž musím podotknout, že poslední kousek je v mnoha ohledech málo uvěřitelný a scénáristicky silně nešikovný. Celkově vnímám jako největší chybu počet dílů. Vše je uspěchané, leckterým hlavním postavám se seriál nestíhá věnovat tak, jak by měl. Třeba Cersei je vysloveně vedlejší, a ještě k tomu se vyskytuje pouze ve třech epizodách. Herectví Leny Headey tím pádem nemá šanci vyniknout. Nemohu si pomoci, že zde bylo cosi hodně špatně. Po skončení si stále říkám, že mi něco chybí. A toho něčeho není zrovna málo. 70% ()

xi.xaO

Seriál mi doporučila sestra. Takže len vďaka jej som videl pre mňa najlepší seriál všetkých čias. V žiadnom filme ani seriály som ešte nevidel tak predsvedčivý stredovek. Špinavosť všetkých postáv až na výnimky nie je v seriálu kladná postava, nahota, ktorou sa teda vážne nešetrí, hektolitre krvi na štýl Daredevila aťd, nadávky na každom rohu, vtipy aťd. Postavy si zamiluje a taktiež znechutíte. Niet pochýb, že práve Game of Thrones je jeden s najlepších seriálov všetkých čias. Medzi najlepšie epizódy radím: The Lion and the Rose, The Laws of Gods and Men, The Rains of Castamere, Hardhome, Battle of the Bastards ( v živote som nevidel tak autentickú stredovekú bitku ako tady.), The Winds of Winter, Beyond the wall ( Hlavne pre všetky tie vtipné videa na yt typu Game of Thrones: Suicide Squad aťd). PS: Najlepšia postava Tormund a pokiaľ zomre tak končím zo seriálom.. KAPPA.... Nie, srandujem, ale budem veľmi nahnevaný. PS 2: Len tak pre info tak som sa do tohto seriálu zažral, že som všetkých 67 epizód pozrel za 5 dní.. :D ()

Krail

Asi jsem jedinej kdo nemá rád hru o trůny ,Protože mi příjde že důležité jsou jen 3 série a to jsou 1. , 2. a 7. ! Mezi tím je zdlouhavá k příběhu nepotřebná čtyřsériová pauza. Která k příběhu skoro ničím nepřispěje .. protože stejně všichni víme co se stane ! A celé 4 série k té 7. skoro ničím nepřispěje. !spoilery! smrt Jona Snowa je zbytečná .. a to že umřelo několik vedlejších postav s příběhem tolik nehne ... a to že postav je tam kupa že si pamatuju jména jenom pár je už i na mě moc ... a proto hodnotím za 3 hvězdy ! ()

Kardio

Hra o trůny je fajn. Mám však zásadní problém. Není moc chytlavá. Jinné seriály vás chytí a už nepusti, ale Hra o trůny mě pustila snad pětkrát a třeba i na půl roku. Vcelku dobrých 67 hodin života. ()

Wartord

Mám-li vybrat nejlepší série, tak bych řekl asi první a čtvrtá. Zbytek je jen taková výplň sloužící pro nějaký úporný sběr informací do předfinální 7. série. Ale obecně to každou sérií šlo do kopru a myslím že bitva Jona s Ramsayem, kdy Jon nosí takovou neskutečnou plot armor až hanba (výprava a celé provedení bitvy možná stejně hrozné jako na Blackwateru) a potom neskutečně trapná "do your duty" smrt Stannise, zasadily seriálu smrtelnou ránu. Scénář stojí celkově jenom na hereckém obsazení, vůbec nerozvíjí fiktivní charaktery, což je nejvetší hřích, neboť by správně měli hrát postavy herci a ne, že z toho duo Weiss a Benioff udělají z natáčení rodinou záležitost. O tom svědčí například to, jak po sedmé sérii někdo z castu okomentoval setkání Daenerys a Cersei jako opravdu velkolepé setkání všech zúčastněných na natáčení. Vůbec nejde o charaktery! Jenom že se kamarádi z natáčení setkali, paráda.... A to jak se zbavili Stannise, jenom proto, že jim Stephen Dillane řekl, že scénář má díry a že to by nikdy Stannis neudělal a že by chtěl Shireen na trůně, kdyby v bitvě zemřel a že z podstaty věci ho nezabila jeho ambicióznost, protože takový nikdy nebyl, mi je důkazem, že duo D&D jsou projektoví manažeři studia HBO a mají rádi svoje pozice v tvorbě seriálu. Obecně herci nerozumějí svýmp ostavám, oni je nehrají, jenom je napodobují svými výrazy v obličeji (pokud nějaké mají). A ten vylidněný Westeros a neskutečné teleporty hlavních postav. V osmé sérii nám musejí vysvětlit, že objevili portály... Jako tři hvězdy jsou myslím až až na to, že jsem knihy četl a pátou sérii jsem viděl teprve po třech letech, jak mě přestal bavit scénář, který s postupem času jenom cílí na laciný vtip nadužíváním sprostých slov a na rozvoj romace a vztahu postav mezi sebou okamžitým sexem. ()

Audit

Stejně, jako KevSpa, já jsem skončil už po třetí sérii. Prázdnota bez nápadu. Jednou jim dojdou i ty království. ()

Mr.Nobody

Po systematickém shlédnutí prvních sedmi sérií mohu konstatovat několik věcí. Předně i přes poměrně velké množství postav je až na několik výjimek příběh dobře vymyšlený. Jen některé rodinné vztahy jsou poněkud komplikované. Zejména co se týče toho rodu Targaryenů, Tyrellů, a Martellů. Svět ve kterém se děj odehrává a výtvarná stránka seriálu, jsou pak velmi dobře propracované aspekty. V sedmé řadě zejména. Dynamika příběhu je poněkud nevyrovnaná. začátek celého seriálu, i každé série je celkem poklidný, až táhlý. Zatímco závěr se neúměrně zrychluje. V průběhu seriálu je rovněž patrné určité zjednodušování většiny postav, zatímco některé postavy z rodu Starků, se poměrně výrazně "zesložitily." Stejně tak se poněkud komplikuje vývoj seznamu Aryi Stark. Některé postavy jsou nesporně mrtvé či živé, zatímco jiné, jsou poněkud nedořešené, či v celkovém příběhu natolik nevýrazné, že se snadno zapomenou. Současně došlo v sedmé sérii k určitému zjednodušení oproti předchozí sérii. Jde o to jak se skácí mrtví, okolo Bílého chodce, který jde společně s nimi. Což může určitým způsobem naznačovat nebo zjednodušovat další vývoj.Celkově je však zachována značná poutavost příběhu a sledovatelnost. ()

gatuso

V 7.serii me udivil jedna vec. Jak mohli nemrtvi v ledove pustine, kde nic neni sehnat desitky metru dlouhe silne retezy, temi retezy upevnit mrtveho draka v jezere tak aby ho mohli vytahnout - nemrtvi neumi plavat.... ()

flouny8

No zas taková sláva to neni. Asi nejhorší je, že skoro každý zařve. Tvůrci maj potřebu neustále někoho zabíjet a jakmile si na nějákou postavu zvyknete, tak zařve. Dost nepříjemné. Některé díly jsou zbytečně ukecané a ufňukané a dost často i nudné a nestane se nic zásadního. Je zde dost patrné umělá natahovanost kvůli penězům... Konec 6. série a začátek 7. už začíná být zase o něco lepší, tak uvidíme. Ale top 5 seriál? Spíš ne. ()

RomanL

Kvůli té špatně uvěřitelné "teologické" linii Vrabčáků jenom čtyři hvězdičky. Že by si s nimi vládnoucí kasta nedokázala poradit je prostě naprosto neuvěřitelné, obzvláště když v seriálu v podstatě nehráli vůbec žádnou roli, a najednou z ničeho nic vězní a soudí nejvyšší vládce země. Blbost. ()

KuceraJohny

Seriál který se ne jenom vyrovná většině středověkých filmů on je i před čí. Tak nevyzpytatelný seriál tu nikdy před tím nebyl. Děj a průběh celým veledílem je dopředu výborně připraven a my jako diváci můžem každým dílem jen žasnou co se znovu stalo. Snad nikdy se nestalo abych se na novou epizodu těšil víc než na Hry o trůny, celkově vzato je to nepropracovanější seriál všech dob. ()

smartynaf

Už dlouho jsem se na žádný seriál tak "nenamotal" jako na GoT. Za mne 150% v polovine páté řady. Naposledy mne tak dlouho (pochop neuvadající zájem s další a další sérií) bavil Dexter. To je ale úplně jiný žák, z úplně jiné třídy. A tady přibylo ke kuchani lidi ještě soft porno😎 ()

Kubasino

Obrázek toho, jak málo stačí lidem k tomu, aby si oblíbili nějakou fantasy slátaninu. Několik lidí mě zklamalo, když o téhle prázdné kreaci začalo básnit. Tenhle fenomén je pro mě jednou z nejhůře uchopitelných sériálových počinů. Nerozumím tomu, co je tak oceňováno... ()

domceek

fantasy nie je moj salok kavy, ale game of thrones je proste dost chytlave ked potrebujete zabit cas/uniknut z reality na par tyzdnov. Je to dost komplexne na udrzanie si narocnejsich divakov a je tam dost sexu a nasilia pre pozornost menej narocnych. Skratka, recept pre najpopularnejsi serial na svete. Vyborny vyvoj charakterov, mnozstvo spolusuvisiacich dejovych linii, vyvazeny stav napatia a neprestava zaujimat, co sa stane dalej/ koho zabiju a kto prezije. No je to fajn, cakam na poslednu seriu ako na dovolenku v siedmych kralovstvach. ()

zeleznak

Zpocatku nechut. 1. dil dokoukan na 3. pokus. Pak uz zavislost koukat na dalsi i dalsi dil. Nicmene je tu jeden klicovy aspekt, ktery neumoznuje dat plny kotel. A tim je pocit "nenaplneni". Proste tomu vzdy kousek chybi (a neni to nadrzenost videt, kam se to posune, ale jestli to konecne prijde). A doposud neprislo. Cersei bych ale polozit na zada chtel i v jejich 150 letech. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií