Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Naslund

To je paráda, že se konečně začínají vyrábět seriály, které mají pořádné kulisy a herecké obsazení. Být takové všechny seriály, filmy by se už těžko prosazovaly. Tempo je teda trošku pomalejší, ale mně to vyhovuje. Pro náctileté to bude možná trošku problém, ale ti si zase užijou to kvantum sexálních scén. Já sám jsem se nejvíc rozplýval nad dialogama. Je fakt nádhera, když člověka baví už jen poslouchat ty chytré obraty během rozhovorů. Nejlepší v tom je trpaslík, kterej se tak řadí mezi mé nejoblíbenější postavy vůbec. Stinnou stránkou ovšem je, že jakmile si potom pustíte průměrný film, budete asi zklamáni, že je po tolika stránkách slabší než to, na co jste si právě rychle přivykli. Už se moc těším na pokračování. O to víc mě mrzí, že se tady na csfd najde tolik lidí, kteří si neváží něčeho takového a kritizují, co se kritizovat ani nedá. Přece už z názvu je vidět, že se bude jednat víc o politiku a intriky, víc než o akci a humor. Tak proč kritizovat seriál za málo akce a fantasy. Taky si nestěžuju, že v Transformerech je málo poetiky a hororu. ()

Tony.cs

!!!SPOILER!!! 1. série....Deset dílů této špinavé, syrové a drsné "fantasy" a o fantastických bytostech se mluví a nakonec uvidíte pouze jediné na konci desátého dílu. Deset dílů a nic se neděje a přitom se toho děje tolik, že se těšíte na další díl. Žádné monumentální bitvy, žádné kulervoucí akční scény, ale příběh vše absolutně vynahradí. Protože každý díl něco slibuje. Samozřejmě se mi nelíbí osud lorda Starka, protože Sean Bean byl super..... 2. série: Famózní. Sice mám pořád pocit, že se všechno teprve rozjíždí, ale rozjíždí se to sakra dobře. Špína je ještě špinavější, zima je ještě mrazivější. Osobních soubojů pár, bitva jedna a ne tak oslňující jak jsem čekal. Ale stejně to musím hltat jako malej kluk Pokemony. Masakr..... 3.série: Tvůrci s námi opět vyjebali a přes sliby jsme se žádné velké bitvy nedočkali. Nicméně vše se krásně zamotává, spousta zvratů, některé k nasrání, jiné lepší. Nejlepší postavy jsou zaručeně Jon Snow a Tyrion Lannister, ale i Arya Stark má naběhnuto na solidní survival a je tam spousta krásnejch ženskejch a něco nahoty se taky dočkáme. Ale bohužel, už chci tu bitvu. Vemte si to, deset dílů a nic? Kdyby deset !!!...ono už to je třicet dílů a nic. Tvůrci by se měli zamyslet. ()

Makky

V nedobytnom oceľovom brnení sa privalila medzi historicko-fantasy príbehy Hra o tróny. Seriál, ktorý vytvoril precedens v dĺžke života hlavných postáv a sa stal fenoménom. Dlhých 9 rokov ním žili mnohí a dlhé roky ešte aj budú. Seriál, ktorému ležal pri nohách celý svet... a na základe posledných dvoch sérií môžme potvrdiť, že tá najväčšia vďaka nepatrí tvorcom, ale samotnému stvoriteľovi týchto úžasných príbehov. ()

UncleG

Povídka o tom, kterak celá třída Osmá Bé Gymnázia v Řeřichově dostala sardel v hodině českého jazyka, by mohla začínat následovně: "Řekněte mi, žáku Kalino, jednou větou rozvitou, o čem pojednává seriál Hra o Trůny." Žák Kalina se postaví u lavice a třikát otevře ústa naprázdno. "Dobře, tak někdo jiný," povídá učitel a píše Pět. "Votrubová!" ... Ano, všichni fiktivní žáci z fiktivního Gymnázia dostali fiktivní nedostatečnou. Hlavně z toho důvodu, že nelze jednoduše popsat základní myšlenku seriálu. Ona totiž neexistuje. ... Game of Thrones je "Velkolepá" podívaná, která trpí zásadním symptomem všech současných sérií: A to tím, že dějově je seriál dobrý pouze ve fázi "vršení problémů" a naprosto selhává v jejich "řešení". V současných dvaceti dílech jsme se vypravěčsky neposunuli vůbec nikam. A tak stejně jako v Seriálu LOST bezhlavě vršíme jednu záhadu na druhou, aniž bychom znali řešení, v Game of Thrones sledujeme, jak se nám příběh rozmělňuje v miliardě odboček, větví a rozpadá se, aniž by došlo alespoň k parciálnímu řešení původních zápletek. Tvůrci tohohle scénáristického skvostu přišli navíc se zcela originální myšlenkou: každou dějovou zápletku "vyřešíme" tím, že se ji rozdrolíme a zkomplikujeme. Koncept, který je už ve dvaceti dílech neudržitelný, plánují roztáhnout na XY sérií, aniž by se drželi nějaké souhrnné sjednocující myšlenky. Mám za to, že dobrému vypravěči stačí pět postav, aby mohl rozjet "velkou epiku". Romeo a Julie se chtějí vzít, ale nemůžou. TEČKA. Othello je intrikami donucen zavraždit vlastní ženu. TEČKA. Frodo Pytlík putuje do Mordoru zničit prsten moci. TEČKA. Nemusí se tam motat sedmdesát vorňdírů, z nichž každej chce něco jinýho. Stejně tak není potřeba otevírat nové dějové linky jenom proto, aby následně skončily ve slepých uličkách. Game of Thrones na mě vlastně působí jako šílený blekotající filozof, který ve snaze popsat všechny aspekty světových dějin, chce říci VŠECHNO a tím pádem neříká lautr nic. Jediným důvodem, proč má cenu se na tenhle nesmyslnej bordel dívat, jsou podle mého 4 zajímavé postavy: Šprtajzlík, Ta malá holka, co si jí každej plete s klukem, oportunista Baelish a hnusnej kurevskej mrňavej blonďatej smrádek, u kterýho vyloženě čekáte, kdy už mu konečně zatnou tipec, pověsí ho za testikulární žlázy do průvanu a nakonec ho parním válcem rozjezdí po nádvoří, dokud z něj nezbude jenom červená kašička nateklá ve spárách mezi dlažebníma kostkama. "Tak, a máš to!" zařvu, až se tak stane. A tím pro mě skončí celej seriál. Doufám, že nebudu čekat dlouho... ()

KiritoSenpai

Dlouho mi trvalo než jsem tomu přišel na chuť, a právě naopak jsem vydané 4 série shlédl rychlostí téměř bleskovou. Proč mě to baví? První série byla krev a sex. Druhá série byla storyline, sex a krev. Třetí série? Storyline a krev, a čtvrtá série byla už jen krev a zvraty. Je velká škoda že si s přibývajícími sériemi GoT přidává na příběhu a neřeší takové "banality" jako v prvních dvou sériích. Nadruhou stranu, ten příběh je epický. Baví se mě dívat na každý další díl a už vyhlížím (k dnešnímu datu) netrpělivě 5. sérii. Neutrální postoj mám bohužel ke konci sérií. Vzhledem k tomu, že jsem končil na 4. můžu říct jen to, že konce jsou uspěchané ale přesto nechávají něco do té další série. Uvidíme... O:) 100% :) ()

vercza odpad!

Když jsem to viděla poprvý u ségry, myslela jsem, že jsem jí omylem nachytala jak kouká na porno..:D Pořád tam souloží a to všichni se všema brácha se ségrou, ségra s bratrance. Už jen čekám kdy si to rozdá brácha s bratrancem..:D Asi nejlíp hodnocený soft porno. :D Prosím lidi - nepište mi do zpráv abyste mě přesvědčili o tom jak je to super a mám dát vysoký hodnocení. :D Fakt nedám. ()

slunicko2

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem v životě viděl...až na ten konec... 1) Komentář je určen těm, kteří seriál zhlédli až do konce. Obsahuje spoustu spoilerů. Nečti, pokud nechceš vědět, jak to všechno dopadne._____ 2) Od začátku jsem zaznamenal inteligentní a vtipné dialogy - vzácný to jev u filmů všeobecně a u fantasy obzvláště. Jejich kvalita se v pozdějších řadách zhoršila, nicméně až do konce si držely velmi slušnou úroveň. We've had vicious kings and we've had idiot kings, but I don't know if we've ever been cursed with a vicious idiot for a king!_____ 3) Navzdory redukci počtu účinkujících oproti knižním předlohám seriál trpí nadměrnou košatostí. Sledujeme stovky nejrůznějších postav, mnohdy méně výrazných či méně důležitých. Opakovaně jsem měl problémy rozeznat, kdo je kdo, zvláště poté, co jsem půl roku čekal na novou řadu. Jak se nakonec ukázalo, tvůrci se nedokázali s množstvím osudů úspěšně poprat a tak mnozí hrdinové končí zbytečně brzy (počet mrtvol je vskutku ohromující) anebo jsou obětování nejapnému vyústění v řadě osmé. Valar morghulis. Méně je více, méně je více, méně je více - stokrát opište a zapamatujte si._____ 4) Postavy žijí svým osudem - téměř nikdo není černobíle načrtnut. I ti největší padouši se pyšní charismatem, jehož nedostatek u jiných zase vyvažuje skutečnost, že dělají správné věci. Není jednoduché napsat figury tak plné života a vášní, jak se to zde podařilo. A Lannister always pays his debts._____ 5) Dechberoucí výprava jako kombinace přirozeného prostředí s triky dala povstat věrohodnému barvitému světu, který by se moc hodil na velké plátno. Takovou bitvu Noční hlídky s Divokými bych si v IMAXu obzvláště vychutnal._____ 6) Á propós bitvy. Velkým klišé žánru jsou neustálé přestřelky, honičky a souboje. Naproti tomu ve Hře sledujeme pikle a jiné pikle a další pikle, jednání, občas někdo někam jede, občas se i bojuje, ale s mírou, občas se sexuje. Namixováno je to parádně, nic nepřevažuje, vyváženost chutí vytváří pocitovou slast._____ 7) Erotické scény nabízejí téměř vše, co koho může zajímat - něžnost i násilí, chlapy i ženské, sex prostý i rafinovaný. Dost na to, aby si věc divák vychutnal, ale ne moc, aby se nepřesytil._____ 8) Násilí ve filmu moc rád nemám, často bývá samoúčelné. I zde mohli tvůrci ubrat na explicitě a naturalismu. Ale problém mi to nedělá, už jsem si zvykl._____ 9) Skvělá hudba 37letého Ramina Djawadiho (zvláště znělka) se mi zaryla do uší._____ 10) Seriál paradoxně doplatil na to, že je tak dobrý. Skvěle rozehrané příběhy rozsahem hodné Jiráskových Sebraných spisů si žádaly stejně epické a velkorysé zakončení, jako byl jejich průběh. Není divu, že ani sám autor George R. R. Martin si nevěděl rady. Nedivím se mu. Dovést ty tlupy postav zdivočelých vlastní sebestředností a významem někam do smysluplného konce je práce pro vraha, doslova. Původně plánovaná trilogie se rozrostla do nově naplánované septologie a tu ještě autor nedokončil. The freedom to make my own mistakes was all I ever wanted._____ Ovšem zákony filmového průmyslu jsou neúprosné a tak se scenáristé pustili do dokončení bez něj. A tvrdě si naběhli._____ Producenti z nepochopitelných důvodů určili, že seriál skončí osmou řadou. Je hezké končit na vrcholu slávy, ale takto uspěchaný konec hodně z celkového dojmu odebírá. Najednou uzavřít příběhy rychle, stručně a přitom smysluplně nešlo. Postavy, které postupně během psaní a filmování vyrůstaly, získávaly svůj tvar, hledaly se a prostě si žily vlastním životem, se odmítaly jen tak podřídit nějakému dramaturgickému záměru. Možná by se i podřídily, ale neměly k tomu dostatečný prostor._____ 11) A tak najednou Daenerys zčerná jak troud a z kladné postavy se stane záporná. Menší náznaky byly patrné už dříve, ale je nesmyslné, aby ke konverzi došlo tak překotně._____ Jiné postavy pro změnu zatuhnou a uschnou, aniž se jakkoli vyvinou - příkladem budiž budoucí pán a vládce Bran Stark - Tříoká Vrána, jehož nevýrazný profil doslova v poslední řadě uschl._____ Rovněž Bílí Chodci, největší hrozba lidské civilizace, jsou prostě v jedné bitvě poraženi víceméně náhodným nepříliš uvěřitelným a technicky prakticky nemožným zákrokem a tím okamžitě sejdou z očí i z myslí všech ostatních. V dalších dílech o nich nepadne ani zmínka. Divák se o jejich genezi příliš nedozví, netuší, co jim umožnilo existovat, rozvíjet se, v čem spočívalo jejich vědomí - šéf byl setsakra živý, přemýšlel, inteligentně posiloval svou armádu, aniž jen tuším, proč vlastně. Vyvrcholení ságy, boj živých proti mrtvým, se stalo jen jednou z mnoha bitev, navíc ještě hloupě natočenou v téměř úplné tmě, kde nebylo nic vidět._____ Rovněž Cersei skončila nezajímavě, jakožto hlavní záporačka měla padnout v souboji tváří v tvář Daenerys a jejímu poslednímu draku a ne jen tak se nechat zasypat sutinami._____ Králokatova tragická rozporuplná postava rovněž nedošla svého osudového naplnění._____ Konflikt mezi Králem Severu a Daenerys se vlastně ani nekonal - jedno píchnutí a konec. Rozzuřený drak se pak na viníka akorát zle podívá, zasyčí a odnese si svou matku pryč. No tohle..._____ Popisem výhrad vůči tomu, jak si tvůrci poradili se závěrečnou řadou, bych zaplnil několik stránek. Snad uváděné stačí jako ilustrace._____ 12) Ságu tvoří mnoho zajímavých příběhů a především vysoce charismatické osobnosti. Do srdce a mysli se mi zapsali: 25letá k nepoznání změněná Emilia Clarke (Matka draků Daenerys), 50letý Iain Glen (Jorah, poradce Daenerys), 38letá Lena Headey (královna Cersei z rodu Lannisterů), 41letý Dán Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister, Králokat), 42letý Američan Peter Dinklage (Tyrion Lannister, trpaslík) - líbil se mi více zpočátku bez vousů, 47letý Conleth Hill (lord Varys, našeptávač, eunuch), 43letý Aidan Gillen (lord Baelish zvaný Malíček), 64letý charismatický Jonathan Pryce (Nejvyšší vrabčák), 73letá Diana Rigg (Olenna Tyrell z Vysoké zahrady), 14letá Maisie Williams (Arya Stark, mladší sestra), 15letá Sophie Turner (Sansa Stark), 33letá Gwendoline Christie (lady Brienne z Tarthu, věrná bojovnice), 65letý Charles Dance (Tywin Lannister, nejstarší z rodu), 48letý Jerome Flynn (charismatický mordýř Bronn v Tyrionových službách), 41letý slovenský kaskadér Vladimir Furdik (Noční král od šesté řady)._____ 13) Z pěkných mladých herců mě zaujali: 18letý Jack Gleeson (král Joffrey Baratheon), 28letý Harry Lloyd (Viserys Targaryen, bratr Daenerys), 19letý Eugene Simon (Lansel Lannister - milenec Cersei), 38letý Němec Tom Wlaschiha (Jaqen H'ghar, učitel Aryi Stark v domě masek), 26letý Iwan Rheon (mladý Ramsey Bolton, mučí Grayjoye), 19letý Daniel Portman (Podrick, sluha/páže Tyriona, pak lady Brienne), 21letý Jacob Anderson (Šedý červ, velitel Neposkvrněných), 12letý Isaac Hempstead Wright (Bran Stark, Tříoká vrána), 25letý Alfie Allen (Theon Greyjoy, zrádce Starků, vykleštěn), 14letý Dean-Charles Chapman (Geoffryho nástupce na trůnu Tommen Baratheon), 19letý Toby Sebastian (Trystane Martell z Dorne, má si vzít Cerseíinu dceru), 36letý Chilan Pedro Pascal (bisexuální Oberyn Martell, Rudá zmije, bojoval za Tyriona), 19letý Eugene Simon (milenec Sansy), 25letý Kit Harington (Jon Snow), 25letý Richard Madden (Robb Stark, po smrti krále nejstarší z rodu), 23letý Finn Jones (Loras Tyrell, květinový rytíř, milenec krále Ranlyho), 29letý Dán Pilou Asbæk (Euron Greyjoy, šéf železného loďstva, vyspal se se Cerseií), 28letý Gethin Anthony (Renly Baratheon, mladší bratr Roberta, gay), 24letý Joe Dempsie (Gendry, kovář v Bleším zadku) a mnoho, mnoho dalších._____ 14) Věk účinkujících uvádím k roku uvedení první řady, tj. k roku 2011._____ 15) Jazykové okénko. Knihy jsem zatím nečetl, ovšem neumělost českého překladu v seriálu mě chvílemi dost bila do očí, respektive do uší. Winterfell jako Zimohrad se snese, ale co si má nebohý posluchač - čtenář pomyslet o jazykových paskvilech typu: Černovoda, Králokat, Tvrdodomov (Hardhome), Zelenokámen, Dešťodom, Bronzobrána, Mlholes, Havranostrom, Žaludohrad, Břitvomost či Hlubokojezero?_____ Když seriál skončil, prohrabal jsem se v kompu a koukl na již dávno stažené české překlady díla. Je na první počtení zřejmé, že to, co zde napáchala překladatelka paní Březinová, je trestuhodné a zmíněná dáma by si zasloužila dlouhou ozdravnou kůru u Nejvyššího septona spolu se zúčastněnými pracovníky nakladatelství. Co lze pochopit a tolerovat u amatérských překladů na netu, za něž autoři neberou žádný honorář a které jsou plodem fanouškovského nadšení, je nepřípustné u profesionálního nakladatelství, které překlad možná špatně, ale přece jen platí. Výstižný článek k věci je zde._____ 16) Sympatický fanouškovský web nabízí příjemné počtení a zjednodušený přehled historie, postav a náboženství._____ 17) 2 729 komentářů vyjadřuje snahu svých autorů rychle se vyjádřit ke zlomku díla (obvykle k první nebo druhé řadě). Jen pár jich počkalo, až jak se děj vyvine. Jejich postřehy vyjadřují nedostatečnou znalost seriálu. Upřímně řečeno, koho po osmi řadách zajímá, co si kdo myslel po řadě první? Mě tedy rozhodně ne. Pokud následují hodnocení dalších řad, budiž, i když ani to mi nepřipadá příliš košer. Ale zaplevelit databázi nekvalifikovanými hodnoceními nepovažuji za korektní chování._____ 18) Výstižný koment: Radek***** (po šesti řadách), Tom Hardy*** (po sedmi řadách), hellstruck***** (po osmi řadách), lemonova**** (po osmi řadách), doupiq** (po osmi řadách). Mimořádně zajímavá recenze: kiddo* (po pěti řadách). () (méně) (více)

Mikita

Seriál je todobrý, ale že by až tak? V půlce 1.série jsem docela potěšená. Je to poprvé, co mě podobný seriál zaujal. Vždyť už seriály Řím či Tudorovci měly masivní reklamu, a přesto mě minuly. Také přinesly mocenské intriky, krev a sex. Co seriál ještě vytáhne z rukávu, že je 5tý nejoblíbenější na ČSFD? Mně zatím neotřelá přijde pouze úvodní znělka, zbytek je velmi kvalitně zpracovaný příběh, který už v různých obměnách dávno známe. EDIT: Tak 10 dílů uteklo jako nic. Hezky rozehraná partie, která končí tak nějak uprostřed všeho.... Seriál budu ráda vyhlížet, ale nejspíš ne přehnaně netrpělivě. K výraznému dějovému zvratu dojít nemůže, vše už bylo řečeno, teď už jen, kdy k tomu dojde. (Osobní postřeh...úplně mě fascinuje protichůdná tendence seriálů a filmů. Zatímco filmy si snaží udržet rating alespoň PG-13, u seriálů platí - přinést víc krve, sexu a dalších pikantností.) EDIT: Tak po těch kvantech šílených seriálů bez vtipu a charakterních postav musím přiznat, že se seriál začínám vyhlžet více než netrpělivě... ()

italka63

Opět skvělá podívaná, tak jako první řada, jen první tři díly mi přišly malilinko chaotické svým množstvím postav, ale to pominulo.Každopádně pestrý děj, místy překvapivý a skvělé zakončení desátého dílu...i třetí řada byla úžasnou podívanou, s krásnou hudbou a množstvím postav, žijící svými životy, které někdy dostaly překvapivý směr,nadále za pět hvězd. Dokoukala jsem čtvrtou sérii a celkový dojem je opět vynikající , tudíž zůstávám na zasloužené maximálním ohodnocení.No,nějaká doba nám opět utekla a já vzala v zátahu celou zatím poslední řadu, no a jak jinak, opět ,pro mně skvělá podívaná, jen těch pěti posledních minut kdyby nebylo, že....tak s odstupem času připisuji ke svému komentáři dvoudenní marathon šesté série, pěkně viděno v tahu do půl třetí ráno za pomoci kávy, inu, jo jo jo, tvůrci prostě snad neumějí zklamat , všechno v rovnováze, trošinku bych řekla o chloupek brutálnější, zvláště poslední díl, ale tohle k tomu zkrátka patří. shrnuto, pořád super na všechny hvězdy. ()

movieband

"Winter is coming." Před závěrečnou sérií jsem si řekl, že by nebylo na škodu zrekapitulovat celý seriál. Tak uvidíme, jak se příběh za ty roky vytříbil. ()

Kaluž

/// 4. sezóna /// „Elia Martell. I killed her children then I raped her. Then I smashed her head in like this!“ /// 5. sezóna /// „SHAME!“ /// 6. sezóna /// Nezapomeňte krmit svý psy… /// 7. sezóna /// No konečně ta léta proklamovaná zima dorazila… už bylo na čase. /// 8. sezóna /// Hezký to bylo... co tam máte dál? ()

swed

1. série: 10/10, 2. série: 8/10, 3. série: 9/10, 4. série: 9/10, 5. série: 8/10, 6. série: 7/10, 7. série: 7/10, 8. série: 6/10. Celkem: 8/10 ()

Remedy

Televizní událost desetiletí, dost možná i čtvrtstoletí. Sluší se říci, že některé postavy i dějové linky jsou oproti knižnímu zpracování hodně upravené, což ale rozhodně nehodnotím jako výtku. Naopak díky tomu, že to není “otrocky převedené“ (což není v kontextu Zálivu otroků úplně korektní, ale čert to vem), se seriál s knižní předlohou skvěle doplňuje. A v čem je to tak úžasné? Především jde o nesmírně rozsáhlý a bohatý svět s kupou nejrůznějších rodů, kde není nouze o výborné postavy a nečekané zvraty. Celé seriálové zpracování je navíc rámováno fantastickou výpravou ve správně surovém naturalistickém hávu. Je to hodně krvavé, nemravné, sprosté, přesto téměř ve všech ohledech fantastické. Jako jednu z největších předností hodnotím tu rozmanitost a přibližně stejně vysokou atraktivitu všech dějových linek. Tahle nesmírně rozmáchlá produkce HBO se navíc ve své době stala jedním z prvních monstrózních televizních projektů s opravdu tučným rozpočtem a otevřela nejedny dveře pro další podobně ambiciózní seriálové projekty. “Valar Morghulis!"_____________________ 1. série – 90%, 2. série – 85%, 3. série – 90%, 4. série – 90%, 5. série – 90%, 6. série – 80%, 7. série – 85% ()

Helo

"Oh, I'm a maid, and I'm pure and fair! I'll never dance with a hairy bear! I called a knight, but you're a bear! All black and brown and covered in hair!" ()

katuska138

Říkala jsem si, že vyzkouším jeden díl a potom uvidím. Podívala jsem se na první a den a půl jsem nevstala od obrazovky. Pohltilo mě to. Je to zvláštní seriál, v jiném jsem neviděla takovýhle poměr krve a sexu. Už aby byla další řada. ()

Hanyou

Asi bych prostě měla pominout rozdíly mezi knížkou a seriálem, protože je jasné, že to bez nich nepůjde, ale to srovnávání mi zkrátka trošku zážitek kazí. Přesto je to výtečný seriál a obsazení se mi hodně líbí. Škoda, že vlci tam jsou tak málo. A taky doufám, že v druhé řadě bude víc Ohař. Editace: Musím snížit hodnocení. Nevím zda je to i klesající kvalitou knih, ale seriál mě baví méně a méně. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií