Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenze uživatele Luk Skywalker k tomuto seriálu (58)

Oheň a voda (2012) (S02E09)

Konečně dobrý díl a předčasné finále druhé řady, ale i tak to není na plný počet. Ten jejich předchůdce napalmu to skvěle odstartoval, ale do finiše se neběželo naplno. Hlavně, že konečně byla bitva a žádný střih a je po bitvě jako v minulosti. Určitě vyzdvihnu upřímný rozhovor Cersei a Sansy a proslov Tyriona k obráncům hradu. ()

Valar Morghulis (2012) (S02E10)

Doběh řady a nájezd na tu následující. ()

Série 3 (2013) (S03)

O dost lepší než druhá série, navíc s nejlepším dílem z celého seriálu (9.díl). Sice jsou i zde hluchá místa resp. epizody, ale k seriálům to patří a nuda se nedostavila. Viděli jsme bílé chodce a víme co na ně účinkuje. Každá postava se někam posunula či skončila. ()

Každý musí sloužit (2013) (S03E01)

Ono ta třetí série jakoby začala už v posledním díle druhé, takže moc se neděje, ale doufám, že se to změní, co nejdříve. ()

Ulička trestu (2013) (S03E03)

Ten závěr jsem teda nečekal a pak k závěrečném titulkům pustí jakousi rockovou/punkovou skladbu to čumím. Humorná scéna, kdy se Tywin s Bronnem ptají Podricka na podrobnosti jeho sblížení s prostitutkami a rozdíl v tom, co říká otrokář a překladatelka v Astaporu, ale to již bylo v předchozím díle. Jinak na severu za zdí to vypadá zajímavě. ()

A nyní je jeho stráž u konce (2013) (S03E04)

To co se nepodařilo v druhé série, ve třetí jde, tak doufám, že to nepoleví. Epizoda začíná u Jamieho, kde předcházející skončila. Na severu se Noční hlídka vymkla z rukou a Daenerys začala bojovat (a tohle jsem přesně čekal). ()

Políbený ohněm (2013) (S03E05)

Kdo by nebral Ygritte, kdyby se takhle nabídla, já bych určitě neodmítl :-). Lannisterové v hlavním městě mají určené partnery do manželství a nelíbí se jim to, Jaime se vyzpovídá ze své minulosti. Robb má plán na posun ve válce, která se zastavila. ()

Cesta vzhůru (2013) (S03E06)

Tak jsme se prakticky nikam neposunuli, to je na tomto seriálu zajímavé, jak se někdy tolik stane a někdy za celý díl minimum událostí. Středověké horolezectví by hrdinové bez pružných lan jistě nezvládli bez újmy, jak zde bylo zobrazeno, ale bylo to na tomto díle to nejzajímavější. ()

O medvědovi a krásné panně (2013) (S03E07)

Dva slabé díly po sobě, události obou epizod by se vešly do jedné. Jediné co je zajímavé, je to, že postavy nejsou černobilé, ale to už víme z předešlých sérií, takže nic nového. ()

Druzí synové (2013) (S03E08)

Leccos se dá v této epizodě čekat, ale nenudilo to. ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09)

Ještě lepší než bitva o Královo přístaviště, takže ten plný počet dám. Frey je teda pěkný zmrd a Lannisterové mají prsty všude. Prostě Rudá svatba. ()

Mhysa (2013) (S03E10)

Epizoda začíná, tak kde předchozí skončila, jatka pokračují, protože je třeba zničit armádu Severu. Zbytek jede ve své dějové lince s jedním střetnutím mladých Starků se Samem. Válka králů končí (taky jich už moc nezbylo) a zima konečně dorazí, zdá se. ()

Série 4 (2014) (S04)

Po famózním 9.díle asi těžko 10. bude lepší, spíš zase nechá děj otevřený do 5. řady. Já si dávám pauzu, až zase bude nějaké větší pauza u mnou průběžně sledovaných seriálů (třeba až další léto, ale není kam spěchat, poslední 8.řada bude někdy v roce 2019). Co napsat k celé sérii, některé epizody mě bavily více, jiné méně - podle toho co se zrovna dělo. Zajímavý byl soud s Tyrionem, to mě nečekaně ukecaná epizoda dost brala. Taky se vyjasní, které že to postavy určitě brzo nezemřou navzdory pověsti seriálu a taky, že zima opět nepřišla (armáda Bílých chodců se někde fláká) a nejspíš přijde až na konci seriálu, jestli vůbec. ()

Dva meče (2014) (S04E01)

Zatímco Jaime pouze vypadá jinak (a došlo ke změně charakteru), tak u Daaria Naharis je jiný herec (dost zásadní, kdy se z dlouho světlovlasého stane krátce tmavovlasý). Arya po boku Ohaře nachází svou další životní etapu (i když bojovnost má od prvních epizod seriálu). Zbytek se odehrávat tak, jak se dá očekávat. ()

Lev a růže (2014) (S04E02)

Ano, závěr je super a Cersei ukáže, že je blbá nebo má jen úsudek zastřený emocemi. A zase svatba, tak mě napadá, že R.R. Martin asi nemá rad svatby či co :-D. ()

Zbaveni okovů (2014) (S04E03)

Daenerys opět dává svobodu a přitom je klasický panovník, všichni tam jsou dobrovolně :-). Tyrion je zajat a přemyslí jak dál, kdežto jeho otec se opět chce ujmout vlády a uzavírá nečekané spojenectví. Uvidíme, co na to nová (skoro)královna. A Jaimeho popadne chtíč na zvláštním místě. ()

Přísežník (2014) (S04E04)

V Crasterově "pevnosti" (já si pevnost představuju jinak než tohle stavení) se chlapi dobře mají. Natalie Dormer si vybírá stále mladší kluky, hmm. Další město padne díky otrokům Daenerys do rukou prakticky samo. Vrah a jeho pomocník krále Joffreho se prozradí. Děj v klidu pokračuje dále. ()

První svého jména (2014) (S04E05)

Tento díl zpracovává dějovou linku nejméně osob za celý seriál. Lock zde dlouho nepobyl a už podruhé byl Brann, tak blízkou u Johna a zase jde kamsi do prdele. Přesto jsem se u sledování tohoto dílu nenudil. ()

Zákony bohů a lidí (2014) (S04E06)

Vykonstruovaný soudní proces opět dokazuje, že zhrzené ženy jsou opravdu to nejhorší, co může chlapa potkat. Přesto Tyrionova řeč je opravdu skvělá a vyvolal zvrat, který jsem nečekal. Takže i kecací epizody někdy mají smysl. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií