Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aildrin

Tak jako u RED, jsem se už dlouho nenasmál. Bruce má zde hlavní roli perfektně pod palcem. Ovšem jen do doby než se na scéně objěví excelentní Malkovich, který jako by v druhé polovině filmu hodil Willisovi ručník a nastoupil za něj. Co se hlášek týče, je druhá polovina slabší, ale i tak to s přehledem stačilo na ****. Průměrný věk populace se stále zvyšuje. Tvůrci tohoto filmu si tu skutečnost jistě moc dobře uvědomovali a příležitost oslovit obsazením "starší" generace (a zároveň dát té mladé najevo, že né všichni starochové patří do hrobu), nenechaly ladem. Jinak mne pobavila scéna, ve které Malkovich zavádí Willise s Parkerovou, (Mimochodem, kdo by řekl, že je jen o 9 let mladší než Bruce), do svého podzemního útočiště. Vybavila se mi totiž scéna z Mad Max Beyond Thunderdome (1985). Kdo viděl jistě pochopí. :-) ()

Elegnor

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů tohoto roku - příjemně nenucený začátek; Willis, kterej zůstává megadrsnej i ve spaní; roztomilá Mary-Louise, mezi níž a Brucem je tak parádní a uvěřitelná chemie; vedlejší postavy jsou neskutečně sympatický... Takhle bych mohl pokračovat snad do nekonečna - tenhle snímek je pro mě nejpodařenější komedií poslední doby, nejpodařenějším romantickým filmem poslední doby a akcí u mě konkuruje i A-teamu, kterej mě dostal naprosto do kolen. A tady to neni vůbec jiné, scéna s nárazem auta u mě vyvolala stejnou euforii jako padající tank. Z mnoha akčních scén je vidět komixovej základ a i při spoustě mrtvých jsem nepostřehl žádnou krev (kromě Bruce po rvačce) - a to vůbec není na škodu; nerozptyluje to a alespoň se tu neplítvaj hektolitry jako ve spoustě moderních braků.. Pár hudebních vložek už se objevilo v Duplicity, ale tam se mi zrovna tyhle songy líbily, takže pro mě další plus. Ono je to celý hudbně strašně pěkně proložený, akční scény obzvlášť (CIA Headquarters nejvíc:)). Nemůžu být spokojenej víc.. ()

L3G1ON4R

Zábavně vtipná akcička starých vykopávek. V letošním roce bylo pár kooperativních misí v zájmu vlastní nebo spojené spravedlnosti z důvodu přežití. RED je ale jedinou zábavnou od počátku až do konce. Trochu ohrané desky se tu najdou, ale na tu chvíli klidu je člověk vypustí. ()

zly.dvojce

Nadšen jsem uchcával do textilu nad tím, jak to "páprdové" rozjeli. Pokud už to chce někdo srovnávat s Expendables, tak je pravdou, že je Red pobijí na plné čáře. Kde maj Expendables hvězdy, Red má kvalitní herce, když Expendables přicházej se slzičkou Mickeyho Rourka a sentimentem Stalloneho, Red přichází s kick-ass přístupem prokládaným hláškama, kde děj Expendables je tupější než pohádka ve slabikáři, Red vypráví alespoň nějaký příběh, který mě bavil a rozhodně mi nevadili dialogz, narozdíl od některých ostatních dle komentářů, naopak styl vyprávění a tempo filmu mi naprosto sednuli. Tenhle film je ostřílenej mazák, kterej ví, že spěchá se pomalu, žádnej cucák s mlíkem na bradě. Přišlo mi pouze škoda té scény na letišti, protože bábovka s raketometem mi do pojetí zbytku filmu, který má sice nadhled, ale snaží se držet jakéhosi stylu, který není vyloženě opičárnou pro náctileté blbečky, prostě nesedla, narozdíl od finální přestřelky, která je sice over the top, ale naprosto geniálně zpracovaná a kterou si budu ještě párkát přehrávat dokola. Holt nyní jsou kluci ze Secret Service moc pussies, ta stará garda tvrďáků má svůj kurevsky dobrej styl. ()

xxlch

Skvělý akčňák s perfektním obsazením,který každému doporučuji.Pokud se kdokoli chce pobavit s perfektní partou špionskejch důchodců není nic lepčího než "RED".Pomalu se rožjíždí a přidávají se další a další překvápkový scény,který nemaj chybu.Je tady humor,napětí,překvápko a naprosto skvělé herecké obsazení co nenudí. ()

Jerris008

Svižné, vtipné, akční. Tedy takhle - děj je svižný, Malkovich je vtipný a Willis konečně zase akční. Spokojenost nadmíru ()

Solverino

Hodně průměrné ale vydržet se to dá... Na víc než na 3 hvězdičky to ale určitě není. Herci se evidentně při natáčení bavili víc, než diváci v kině. Celkově asi stejná blbost jako např. "Muži co zírají na kozy" = film celkem o ničem, za čas po něm ani pes neštěkne. Přes hvězdné obsazení je to slabota! ()

unrocker

Skvělá komedie a naprosto vynikající herci. To se v tomto snímku ukazuje před kamerou je přehlídka zestárlých agentů, kteří ještě nepatří do starého železa. Režisérsky docela bez nápadu, ale celkově to všem ve snímku docela klape a jako relax podívaná supr. ()

Joe16210

Skvělý, rychle odsýpající akční film, kterému kraluje Královna Helen Mirren (moc jí to sluší) a šílená Mary-Louise Parker. ()

Kellerman

Moje náhražka za zrušené Affleckovo Město nakonec nedopadla špatně,sjezd skvělých hereckých veteránů v nabušeném akčňáku mě v leckterých momentech bavila víc jak opěvovaní Expendables.Problém filmu tkví ale jednoznačně v plytkém scénáři a taky ve zbytečné délce,díky které film ztrácí tempo častěji než by bylo záhodno.Ovšem vidět Helen Mirren střílet po boku Bruce Willise a zfetovaného Johna Malkoviche,už jen to stálo za lístek do kina.Robert Schwentke tedy stále zůstává velmi zručným a zajímavým režisérem,který si vybírá zajímavé látky,které ale nejsou dotaženy úplně do konce.Už se těším,až nám konečně předvede svůj majstrštyk. ()

tartan

Zatiaľ najlepšia tohtoročná (a že ich toho roku ale je) staromilská a starosvetská akčná pecka, ktorá je však peckou ani nie tak akciou - aj keď aj tá je, keď už na ňu dôjde, chuťovková - ako skôr absolútne pohodovým hereckým koncertom všetkých zúčastnených "retired extremely dangerous" borcov. Ak by som dal piatu hviezdičku, tak by to bolo za Ernesta Borgnina v čestnej roličke archivára tajných zložiek tajnej služby :-) Panebože, ten chlap ešte žije!? ()

Hollister

Klasika s Willisem, kdy dřív byl odpadlíkem, který zachraňoval svět. Čas neúprosně běží, takže teď je z ně místo odpadlíka důchodce, který zachraňuje svět. Přesto zábavné. Přednost Willise je, že je schopen pojmout sám sebe ironicky, s nadsázkou a nemá problém si ze sebe udělat legraci. Možná bych dal jenom 3*, ale Malkovich válel a když byl na scéně já se několikrát válel smíchy ()

Pharlap

Ja myslím, že v rámci celkového konceptu je to de facto další verse filmu, který sme už letošní rok viděli. A to jest Knight and Day, s Tomem Cruisem a Cameron Diaz. Dokonce zachovali podobně hvězdné obsazení v hlavních rolích. Opět super akční podívaná, skvělý nadhled.. během celého filmu jsem se nemohl ubránit lehkému pousmání na ústech, protože tohle byla fakt skvěla akční oddechovka :-) ()

Borecz

Ač nerad, musím přiznat, že jsem od tohoto filmu očekával více. Nedá se říci, že je špatný, to ani náhodou, ovšem stojí jen a pouze na výborných hercích a to na výborný film zkrátka nestačí. Škoda, s lepším scénářem se mohlo jednat o parádní snímek. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)