Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Diskuze

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

biergof

Tak zrobit origo děj je především věcí scenáristů. Režisér je najmutá lopata, která tomu dává nějakej ksicht. Když scenáristi napíšou scénu s rotujícím autobusem, natočí ji:)

na příspěvěk reagoval biergof

Armorpiercer

s většinou souhlasim a za bod 1 dokonce tleskám, akorát tu pětku promysli.  Automobilová naháněčka s nějakým dopravním kolosem, potažmo motorkou, byla v každym díle a stal se z toho trademark, takže to patří i sem ;) provedení je další věc, ale zrovna to viděné nevypadá jako jistá katastrofa :)

Armorpiercer (hodnocení, recenze)

biergof

je neskutecna skoda, ze se toho neujme cameron, a nepokracuje v T1+T2. vim bylo by to nakladne, drahe a kdesi cosi.... ale nestalo by to za to, nez ted udelat neco ala avengers, jen aby to bylo trendy pro podelany teeny  ? :((((((((

na příspěvěk reagoval biergof, CANNIBAL

Armorpiercer

5) živá tkáň na kovovém endoskeletonu zjevně stárne, jakožto součást kamufláže a jelikož Sarah zachránil v jejích 9letech, tak to nějak uteklo....což je podle mě taky sračka, možná vyjde režisérská verze, kde bude Arny s parukou :D v ostatních bodech jsi poukázal na to, že nikdo z nových režisérů nemá na to zrobit kvalitní, origo film

na příspěvěk reagoval Armorpiercer, vegetol.mp

Lighthammer (hodnocení, recenze)

Emilia OK, Jai mě jako herec nijak nesere, ale do týhle role se podle mě nehodí (Reese má bejt ocelovej zjizvenej veterán, kterej se za celej život pořádně nenažral (postě Biehn), ne naleštěnej modýlek, vystavující svoje abdomény při každé příležitosti. Bojim se hlavně Leeho a po pravdě i toho Arnolda.

Uživatel Segrestor smazal svůj příspěvek.

kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

takže tupé opakování již jednou viděného, s aktuálním kabátek, renderovaných Švarcikem a aby to nebyla vše ještě i tak příliš složité viz @Yoshitsune "tohle je o cestování časem, když cestuješ časem vše se mění, tvůrci vlastně jasně říkají že může být několik paralelních světů světů a tohle je jeden z těch světů" - takže tam může být vlastně úplně všechno.

seriously?

Armorpiercer (hodnocení, recenze)

Tak se podivame..... 1) proc T1000 musi bejt zasranej cinan ? seru uz na tyhle politicky korektnosti v kazdym filmu, negr/cinan/ind, chci film s bilejma charama, max 1 negrik jako vedlejsi role. 2) proc jsou kyle reese a john connor ty nejdopornejsi buzny ze vsech soucasnech charu ? 3) proc kyle reese ve scenach se sarou vypada na 40 let, a sara na 12-15 let ? jsem myslel ze v puvodnim filmu byli oba 25-30 let. 4) proc je tam imbecilni scena v 1:15 ala Matrix reloaded ? 5) co tam kurva ten autobus dela flopingy, to je terminator, ne zkurveny marvel avengers pro deticky. 5) proc ma arnie bily vlasy ? 6) proc skace z vrtnulniku ala superman, do pice uz 6) kde je robert patrick, a michael biehn ? oba by tam mohli hrat. 7) proc kdyz si arnold sundava kapucu tak je to CGI ? ne ne ne, SRACKA. T1+T2 kultovni, T3 jakoze parodie (nelibila), 4ka napadave zajimava totalne spatne udelana. A tohle ? vypada to na nejvetsi sracku....

na příspěvěk reagoval Segrestor, biergof, Lighthammer

Yoshitsune

máš pravdu, že tvůrci si s tématikou mohou robit, co chtějí, viz komiks Terminator vs Robocob a princip Terminatora je o snaze člověka změnit svou budoucnost, jenže od T3 působí pokračování spíše jako parazit a místo toho aby dokreslili budoucnost, jak od druhého dílu všichni čekáme, nám dávají kuře stokrát jinak a to by už ani Láďa Hruška nežral a přitom těch možností...mě by vůbec nevadilo udělat celý díl v budoucnosti a příběh o tom jak se snaží dobít komplex se strojem času...bohatě a basta

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

sniper18

Presne tak, tiež neviem čo si o tom myslieť. Trailer ma nepresvedčil že to bude super film, ale ani moje nádeje neodrovnal. Akurát mne sa tí herci celkom pozdávajú. Nemám problém ani s Jaiom ani s Emiliou.

Lighthammer (hodnocení, recenze)

Nebudu to odsuzovat předem, trailer je dost rozporuplnej... ale jestli udělá Taylor z nejlepší akční série všech dob píčovinu kalibru G.I.Joe (jako že tomu nasvědčuje už jen casting), tak mu ufiknu koule tupym nožem.

Segrestor (hodnocení, recenze)

rychle... někdo normální zde? Mongol potřebuje někoho kvapně ohromit svým idiotským projevem drzého klacka, mandarínskou češtinou a názory vypatlaného honimíra o cestování v čase. tak honem někdo! :)))

Yoshitsune

hm, takže jen žvást, ani nevíš, cos to vyblekotal za píčovinu, hlavně že něco musíš vyblekotat. Dobrý, jako "vysvětlení" mi to stačí. Jsi Mongol jako vždy, prostě Jirka Ulambátar.

Yoshitsune

ty seš blbej jak necky na akademii věd! Co že se vše podle Vietnamce ze stánku mění při cestování čase?? To bych si chtěl nechat rád vysvětlit. ...Rád bych to pak vzal v potaz.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jumptheshark

tohle je o cestování časem, když cestuješ časem vše se mění, tvůrci vlastně jasně říkají že může být několik paralelních světů světů a tohle je jeden z těch světů

na příspěvěk reagoval Segrestor

jumptheshark

jumptheshark (hodnocení, recenze)

No podívám se na to, samozřejmě, ale tenhle film jako by trochu popíral ty předchozí filmy a to se mi nelíbí :(

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Mně to přijde jako dokonalý nápad - jsem více než nadšená. Ne každý fanda Terminátora ale asi snese, že mu překopou předchozí filmy.:-)

na příspěvěk reagoval biergof

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

No neviem, tak rozporuplný trailer som nevidel už veľmi dlho a teda vôbec netuším, či sa mi to bude páčiť, alebo nie. Scény z budúcnosti vyzerajú dobre a skvelo pôsobí aj Lee Byung-Hun, na ktorého som bol zvedavý najviac, ale inak je casting dosť mimo, hlavne Courtney a Clarke sa mi tu nehodia. A tiež to mohlo byť viac o atmosfére a nie len zase samých efektoch, hlavne ten Schwarzeneggrov skok vyzerá ako vystrihnutý z nejakej retardovanej komiksovky pre najmenších. Takže keďže je to Terminátor, určite si to pozriem, ale radšej budem čakať len ďalší tuctový blockbuster, nech ma to zbytočne nesklame.

na příspěvěk reagoval ywo666

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

salmakiss

Lussier má za sebou priemerné až podpriemerné scenáre, Kalogridis je na tom len o čosi lepšie a Alan Taylor ma ako režisér posledným Thorom o svojich kvalitách zďaleka nepresvedčil. Túto moju skepsu teraz znásobil trailer, po ktorom už vôbec nie som v stave uveriť, že to dopadne aspoň dobre. A po hrôzostrašných 3. a 4. Terminátoroch ani neviem, či mi to vôbec vadí. Prijal by som vydarený reštart, je to špičková téma, ale nejako som si už zvykol, že z toho v dohľadnej dobe nič nebude.

salmakiss

salmakiss (hodnocení, recenze)

Největší riziko filmu vidím ve scénáři. Cameron si psal scénáře sám. Bojím se, že Laeta Kalogridis, Patrick Lussier nepatřej mezi scenáristický esa, aby z toho nevznikla dětská akce typu transformers. Ale nechci se ukvapit. Těším se.

na příspěvěk reagoval mm13

Šimpy

Přitom to jediné co od Terminátora už čekám je právě válka v budoucnosti, tak jak nám byla ukázána. Cestování v časem, to už tady bylo, není důvod se vracet. Když si představim, že by takto natočily nové Star Wars a Skywolker by od malička věděl, že Dart Vader je jeho otec a na legendární: Já jsem tvůj otec by se ozvalo: Já vím, čekám tu na tebe....

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

tak podle traileru mi to přijde jako pokus udělat "terminátora s lidskou tvář" a to podle mě prostě nebude fungovat (to se ovšem dalo čekat ptz, socialismus s lidskou tváří taky nevyšel)... mnohem lepší je když Arnold řekne jen těch pár svejch slov jako ve dvojce a pak jde vstříc celý jednotce S.W.A.T.

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka