Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Diskuze

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Ty vole, hádam nepozeráme akčné filmy aby sme videli čo je reálne možné. To si môžem pustiť nejakú drámu alebo rovno správy. 10 z 10 akčných filmov je nereálna píčovina.

na příspěvěk reagoval j.linhi, Wacoslav1

Ellmariachi

Jedna mezi oči bohužel nebyla vůbec v kinech :-( Co se Plánu útěku týče nemůžu se zbavit pocitu, že ten film měl potenciál na to aby byl ještě lepší 5* mu bohužel nikdy nedám, ale rozumím jak to myslíš. Jde o to, že to není o tom co my si přejeme, ale o tom co je reálně možný. To není žádná zášť, ale ok počkáme rok dva a uvidíme kdo se více trefí do vývoje let budoucích. Já tipuji, že Exp 4 se snad dočkáme určitě. Když bůh, Alláh a vítr dá možná bude i Conan a Rambo 5 a tím to hasne.

na příspěvěk reagoval ywo666, Ellmariachi

Ellmariachi

Ellmariachi (hodnocení, recenze)

Duncan66

Nekoukej na to když to to dela zle nedobre. Jinak Waco me to co pises je vis kde. Hele když jsi odcházel z kina po Planu útěku, Ex3, Jedna mezi oci. Jaky jsi me pocity? Že ses koukal na něco co nevydělá nebo na něco co te bavilo?

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Duncan66

Pokiaľ viem Rourke mal boxerský zápas v reále a bol starší o dva roky starší ako Rocky a v horšej kondícií. Takže až také sci fi to nebolo. Plus teda ako píše Laco nevyhral. Druhé plus. Aj staršie Rockyho fighty nemali moc spoločného s reálnymi boxerskými zápasmi

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Duncan66

Bolo to rovnako realne ako ked v Rambovi 2,3 vystrielal celu armadu nepriatelov.

Evidentne to nie su filmy pre teba.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

DEXTER099 , Wacoslav1

Escape Plan trzbami z kin ani nepokryl svoj rozpocet. Takze to je dalsi prepadak. Bohuzial.

Akurat to neprepadlo tak brutalne ako Arnieho a Slyove solovky.

Duncan66

No takhle natvrdo bych to neřekl, ale je fakt, že finále posledního Rockyho je docela komedie. To už radši Zpátky do ringu, tam to bylo dobře podaný.

na příspěvěk reagoval Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

DEXTER099

Jakou inspiraci, co to jako meles? 70ti lety Rambo je v realu vetsi scifi, nez cestovani casem. Vek proste nezastavis. Vypada to zcela neprirozene, kdyz delaji ze starika stejne ohebneho a rychleho manika, jako by mu bylo 20. Posledni Rocky, kde Sly o 40 roku starsi Sly porazi soucasneho sampiona je vysmech a nikoli insporace. Je to vymyvani uz tak tupych mozku.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1, Lacike, DEXTER099, Ellmariachi

DEXTER099

Nepropadl, ale vinou předimenzovanýho rozpočtu, ani nijak extra nevydělal. Chce to snížit náklady. Cestou jsou středně rozpočtový filmy okolo 20 až 30 mega. Tam je šance, že se zaplatí. S výjimkou Expendables pochybuji, že by ještě někdo do akčňáku z Arniem nebo Slyem nasypal 100 mega

na příspěvěk reagoval Lacike, Martin741

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

DEXTER099

ty hele mně se tenhle film líbil, ještě v době kdy byl černý, to závěrečné zůčtování v té cikanské osadě, je boží !!!! těším se :)

Wacoslav1

Tak,ale právě proto jsem zmínil ten nástřel filmu kde by byly oba,protože takový Escape Plan,nepropadl co se tržeb týče.Tam je taky chyba,že některé filmy kde jsou by mohly mít podle mě nižší rozpočet,přece jen ,oni povýší i film kde budou mít jen pár pistolí a ne spoustu filmových triku.Něco ve stylu závěrečné scény ze Sabotage.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1, Lacike

Wacoslav1

Ne jen mam ohledně těch dvou upuštěnou fantazii,to přiznávám,a proč taky ne.Když už jsem jednou jejich fanoušek tak jim chci přilepšit :-)))

DEXTER099

Já ti rozumím, ale podívej se na to pohledem prostý ekonomiky. Jak dlouho si myslíš, že budou producenti financovat vznik ztrátových filmů, když můžou jak říkáš natočit další Transformery nebo nějaký superhrdiny ve slipech a miliarda na kontě je jistá?

na příspěvěk reagoval DEXTER099

Wacoslav1

Mě jde o to,že je tady haníte už i vy a odepisujete je.Což bych čekal od smrkáču co mají rádi transformery,hulky atd.Vrchol a zakončení akčního žánru z jejich pohledu by byl další film například z Afghánistánu,nebo Sýrie kde by bojovali bok po boku.Je pravděpodobný,že nebudou do 100 let držet samopaly a pálit do nepřátel,ale nadávání a jejich snižování by jsme měli opravdu nechat na těch blbech co jen vidí věk a hned si řeknou: jo Arnold a Sly -to jsou ty dědci....,přitom dědci co by většinu dnešních rádoby akčních herců sfouklo i teď.Já jim prostě budu fandit i co se akce týče a stále věřím,že některé filmy vytáhnou jen svojí akční účastí z bahna.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1, Martin741

DEXTER099

Jedna věc je co se nám líbí (my jsme už menšina, oldschol fanoušci vymírají) a jedna věc je, že na velkolepý akční kousky už to v jejich věku není to za prvé a za druhé pokud si ti nezaznamenal, tak většina Arnieho a Slyových sólovek jsou komerční propadáky. Terminátor možná vydělal jakž takž, ale v kontextu jiných blockbusterů je to taky propadák ať se ti to líbí nebo ne. Všude se akorát hemží kecy, že dědci už na to nemají, že jsou směšný a podobně mají to takové legendy zapotřebí končit za nezájmu a posměchu? Přemejšlej kurva a buď trochu realistickej chlape. Končit by se mělo na vrcholu a tím vrcholem budou doufám Expendables 4 pokud to neposerou. Jestli si to nezaznamenal, tak trojka byla taky komerční propadák. Teď to možná spasí Čína a nasype do toho prachy, ale v Americe jsou tyhle filmy mrtvý. Kdoví nebejt Číny jestli by jsme se vůbec dalších Exp dočkali tyhle starý akčňáky prostě umírají to je realita. Je to vývoj celého filmu jako takového. V určité době bylo v kurzu tohle, teď zas tohle. Já tohle dřív taky sveřepě odmítal a nechtěl to poslouchat, ale postupně se smiřuji z realitou.

na příspěvěk reagoval DEXTER099, DEXTER099, Martin741

Miguel Sapochnik opouští Rod draka